Sevdiğim Adamın Arkadaşıyla Eskiden İlişkim Vardı

Erkek üye değilim hayır kadınım. Okuyan erkek üyeler benzer durumu yaşadıysa ve yapabildilerse diye yazmıştım öyle.

Evet zor bir durum ama erkek arkadaşınız yaşadıklarınızı bile bile sizinle degilmi?
o zaman hiç ümit verip ilişkiye baslamayacakti.Mantıklı olduğunu yazmışsınız ama mantık bunun neresinde bilemedim.

Biz seni bu konuda ikna mı edelim yani , bu durum kişiden kişiye göre değişir kimisi herseyiyle kabul eder , kimisi de öyle şeylere gelemez ... diyelim evlendiniz belki ilerde yüzüne vuracak bunları... sonuçta yasamadan tabiiki bilemezsin , insanlar geleceği bilselerdi hiç yaşayamazlardı...karar senin hakkında en iyisi olsun...

Evliliginiz zehir olur acı ama gerçek erkekler kadinlar gibi uzunca aşk büyüsüne kapilamiyor aldatma soğuma bir saatten sonra eve geç gelmeler istememeler hamile bile kaldığında umursamayan sonu belli belirsiz tartişmalar v3 boşanma keşke herşey o sevda büyüsünde kalsa ama değil hakkında hayırlısı olsun inşallah bu mubarek ayda bol dua et

Bile bile başlamış bu ilişkiye .şimdi neyi neden sorun yapıyor ? Ben olsam arkadaşımın eski sevgilisiyle birlikte olmazdım . Muhteviyatıma uygun değil fakat erkek arkadaşın herseyin bilincinde. Kullanmak maksadıyla başlayıp ,aşık olunca bitirememis gibi geldi .arada cinsellik varsa da bitirememesinin tek sebebi budur .madem çok güzel aşıksınız ,niye ayrılık konuşmaları geçiyor .iyi düşün ,kullanılma ..

Evet zor bir durum ama erkek arkadaşınız yaşadıklarınızı bile bile sizinle degilmi?
o zaman hiç ümit verip ilişkiye baslamayacakti.Mantıklı olduğunu yazmışsınız ama mantık bunun neresinde bilemedim.
İlişkiye başlamadan önce çok sevdiğimiz bir abimize gidip danıştığını biliyorum. O abi anlatmıştı bana. İlk zamanlar yapabilir gibi gelmiş, bu yüzden başlamıştı zaten. Zaman geçtikçe anladı yapamayacağını.

Bile bile başlamış bu ilişkiye .şimdi neyi neden sorun yapıyor ? Ben olsam arkadaşımın eski sevgilisiyle birlikte olmazdım . Muhteviyatıma uygun değil fakat erkek arkadaşın herseyin bilincinde. Kullanmak maksadıyla başlayıp ,aşık olunca bitirememis gibi geldi .arada cinsellik varsa da bitirememesinin tek sebebi budur .madem çok güzel aşıksınız ,niye ayrılık konuşmaları geçiyor .iyi düşün ,kullanılma ..
Keşke tam anlamıyla neyin nasıl geliştiğini anlatabilsem her detayıyla, bu tarz bir şey değil. 3. kişilerle geçen muhabbetlerden ve olaylardan anlayabiliyorum az çok. Bu zamanla su yüzüne çıkmaya başladı.

merhaba. canımı çok sıkan, geceleri düşünmekten beynimi patlatan bir durumla karşı karşıyayım. hayatımın en zor zamanlarını yaşıyorum. düşünceleriniz benim için çok değerli.. eskiden çok yakın arkadaşım olan kişiyle şu an birlikteyiz. her şey o kadar güzel ki, iki insan birbirini ancak bu kadar sevip sayabilir. ancak bu kadar iyi anlaşabilir.. adı sevda ya işte, şöyle bir sorun var. bundan 1 sene önce şu an sevdiğim adamın yakın arkadaşıyla (şu an araları o kadar iyi değil) duygusal şeyler yaşadım. seviyorum sandım. sevgimin peşinden gittim. olmadı. bu sırada cinsel birlikteliğimiz de oldu. zamanla hislerim bitti, o kişiden uzaklaştım. şu an birlikte olduğum kişi bu yaşadığım şeye yakından şahit oldu. hiç aklımda yokken birden kendimi 1 sene sonra onda buldum. olmayacağını bile bile açıldım, başta her şey onun açısından olur gibiydi. çok şey yaşadık dolu dolu, hem de birkaç ay içinde. bağlandık, sevdik. ama sevgisi gönlünde yer ettikçe, mantığı da aynı şekilde devreye girip sonumuzun olmayacağını anlamış. defalarca kez kopma noktasına geldik. zamanı değil dedim, şimdi olmaz acı çekmek istemiyorum dedim. erteledik. çok güzel anlaşıyoruz, evlenmek istiyorum onunla. o da beni seviyor ama olmayacağını her defasında dile getirip bir gün benim ona bu durumu kabullendiğimi söylememi ve gitmemi bekliyor. onun da acı çektiğini görüyorum. en güzel anlarımızda gözlerini görseniz. bana söyleyecek çok şeyi var ama sırf sonunu bildiği için söyleyemiyor gibi. kendini bir türlü bırakamıyor, duygularına sürekli müdahele ediyor. karakter gereği de çok mantıklı bir adamdır zaten. bizimle ilgili düşündüğü, araştırdığı şeylere de denk geldim. ona da çok üzülüyorum. bu kişi onun çok yakından tanıdığı kişi olduğundan beyni bunu hazmedemiyormuş. asla olmazmış, sevgisi bu kadar güçlü değilmiş. bilmiyorum aranızda benzer bir şey yaşayan oldu mu? ama kendimi hiç bu kadar çaresiz hissetmemiştim. yanındayken o kadar mutluyum, o kadar huzurluyum ki. sonumuz yok diyor başka bir şey demiyor. zaman geçiyor, biz birbirimize bağlanıyoruz. bazen bağlanmak ona korkunç geldiği için gittiği oluyor. 2 gün sürüyor ayrılıklarımız. böyle bir şeyi kadın olarak yaşayanınız olduysa ne yaşadı anlatsın istiyorum. ama nolur biri çıkıp desin ki kız arkadaşım, eskiden yakın arkadaşımla birlikteydi ama ben yapabildim. biri bana umut versin istiyorum. teşekkür ederim..
Peygamber Efendimizin söylediği iddia edilen bir şey var "eğer elinde yiyecek yoksa kediye bile pisi pisi demeyeceksin" yani umut vermeyeceksin! senin erkek arkadaşın senin bu ilişkini en baştan biliyor muydu? eğer bilip seninle başladıysa bu kabulleneceği anlamına gelir ama sonradan öğrendiyse bu senin ayıbın. bile bile seninle başlayıp, duygusal cinsel her şeyi paylaşıp sonra "ay hazmedemedim ben bunuuu!" bu olmaz, bu noktada seni kullanıyor demektir, acı ama gerçek. dediğim gibi sonradan öğrendiyse bu ilişkini, durum farklı ama o arkadaşı ile dostluğunu TAMAMEN bitirmesi gerekirdi yine de. Türk kızları olarak bizim ahlak eğitimimiz sadece bekareti koru, erkekle konuşma tarzı olduğu için bu nüansları anlayamıyoruz ve defalarca duvara tosluyoruz.
sen şu noktada artık net olacaksın. bu kişiye .... ile arkadaşlığını tamamen kes, ben bir hata yaptım sen de bunu bilerek benimle başladın, bu saatten sonra geriye bakacaksak ben yokum diyeceksin. bizim yaşadığımız ilişki süresince sen benden mesulsun, bu süre boyunca benim sana bir hatam olmadı, tam aksi bir şeyleri düzeltmek için kendimi paraladım ama hep geriye dönüyoruz, bu geçmişte kalan seni bu kadar seven bir insanı kaybetmene değecek mi iyice ölç tart, ben çok yoruldum yolumuzu çizelim diyeceksin.

Evliliginiz zehir olur acı ama gerçek erkekler kadinlar gibi uzunca aşk büyüsüne kapilamiyor aldatma soğuma bir saatten sonra eve geç gelmeler istememeler hamile bile kaldığında umursamayan sonu belli belirsiz tartişmalar v3 boşanma keşke herşey o sevda büyüsünde kalsa ama değil hakkında hayırlısı olsun inşallah bu mubarek ayda bol dua et
Çok teşekkür ederim, hayırlısından başka bir şey istemiyorum zaten. Ama bitirmeye çalıştıkça ona birbirimize daha çok düşüyoruz. Bunun da bir sebebi olmalı diye düşünüyorum muhakkak.

Peygamber Efendimizin söylediği iddia edilen bir şey var "eğer elinde yiyecek yoksa kediye bile pisi pisi demeyeceksin" yani umut vermeyeceksin! senin erkek arkadaşın senin bu ilişkini en baştan biliyor muydu? eğer bilip seninle başladıysa bu kabulleneceği anlamına gelir ama sonradan öğrendiyse bu senin ayıbın. bile bile seninle başlayıp, duygusal cinsel her şeyi paylaşıp sonra "ay hazmedemedim ben bunuuu!" bu olmaz, bu noktada seni kullanıyor demektir, acı ama gerçek. dediğim gibi sonradan öğrendiyse bu ilişkini, durum farklı ama o arkadaşı ile dostluğunu TAMAMEN bitirmesi gerekirdi yine de. Türk kızları olarak bizim ahlak eğitimimiz sadece bekareti koru, erkekle konuşma tarzı olduğu için bu nüansları anlayamıyoruz ve defalarca duvara tosluyoruz.
sen şu noktada artık net olacaksın. bu kişiye .... ile arkadaşlığını tamamen kes, ben bir hata yaptım sen de bunu bilerek benimle başladın, bu saatten sonra geriye bakacaksak ben yokum diyeceksin. bizim yaşadığımız ilişki süresince sen benden mesulsun, bu süre boyunca benim sana bir hatam olmadı, tam aksi bir şeyleri düzeltmek için kendimi paraladım ama hep geriye dönüyoruz, bu geçmişte kalan seni bu kadar seven bir insanı kaybetmene değecek mi iyice ölç tart, ben çok yoruldum yolumuzu çizelim diyeceksin.
Çok doğru söylüyorsun. Bu böyle hemen silip atabileceğimiz bir ilişki değil. Yoksa bir şeyleri sıralayıp, kestirip atmak o kadar kolay ki. Gururluk bir mesele bile kalmadı artık. Kullanma/kullanılma kesinlikle yok. Arkadaşıyla olan şeyleri biliyordu evet, ama biz birbirimize hemüz açılmadan önce benim çok değer verdiğim bir abime danışıp “ben yapabilirim abi, bunu göze alabilirim” demiş bir kişi. Ama zamanla daha çok bağlanıp, herhalde ileriyi ve ciddiyi düşününce olmama ihtimalleri mi geldi aklına bilmiyorum. Zamanla yapamayacağını anladı. Bana daha kötü davrandı diyemem, şu an daha çok bağlı. Beni seviyor diyebiliyorum aylar öncesiyle kıyaslayınca. Ama yapamıyor. Acı çektiğini bile görüyorum. Birçok şeye denk geldim, haberimin olmadığını biliyor. Diyorum ki bu kadar zorsa bitirelim madem.. ama zaman geçtikçe ya olacağını anlarsa? İşte olmayacak öyle bir şey dediği an kapılarım kapanıyor benim.

Biz seni bu konuda ikna mı edelim yani , bu durum kişiden kişiye göre değişir kimisi herseyiyle kabul eder , kimisi de öyle şeylere gelemez ... diyelim evlendiniz belki ilerde yüzüne vuracak bunları... sonuçta yasamadan tabiiki bilemezsin , insanlar geleceği bilselerdi hiç yaşayamazlardı...karar senin hakkında en iyisi olsun...
Çok teşekkür ederim, benim ikna edilebileceğim bir durum yok. Bittiği zaman üzülücem, belki hayırlısının zamanla bu olduğunu anlarım ama üzülücem. Keşke yapabildiğini görsem. Dediğin gibi bazıları kabullenebiliyorken bazıları edemiyor. İşte kırılma burada başlıyor.

X