Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Sevgili Anneler dikkat 0-6 Ya ocuunzu kree gnderirken dikkat edin nk......

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
bizi bu konularda bilgilendirdiğin için teşekkürler arkadaşım.bizde neye inanacağımızı ,kime güveneceğimizi bilemez olduk.hayatımız nereye gidiyor?okullarada güvenemiceksek nereye güveneceğiz.kimlere emanet edeceğiz çocuklarımızı?allahımıza sığınıyorum.rabbim masa başındakilere vicdan ve merhamet versin inşallah......sevgilerimle.......

arkadaşlar istanbul bulgurlu tarafında bir kreş önerebilirim Sibel Anne Anaokulu, ben kızım 3 yaşını doldurunca oraya göndermek istiyorum. Müspet insanlar , en azında Allah korkuları var ve çocukları seviyorlar. sahiplerini tanıyorum. Karı - koca olarak işletiyorlar. Bayan zaten anaokulu öğretmeni , eşide çocukların servisini yapıyor. boş zamanlarında da devamlı kreşteymiş, çocuklarla oynuyormuş. Bunlar sadece duyduklarım , henüz tecrübe etmedim. Ama en azından bir alternatif olur diye söylüyorum.

zaten kafam allak bullaktı iyice karıştı...daha bebeğim doğmadı ama doğumdan sonra ben tekrar çalışmak istiyorum..ama eşim "çalışma" diyor "en azından çocuk 3 yaşına gelene kadar,maddi olarak zorlanırız ama ben sağlıklı bi yavrum olsun istiyorum"diyor...,ben özel bi dersanede çalışıyorum,öğretmenim..burda kreş var ama korkunç,tüm bebekler çocuklar hasta mutsuz...ben bebeğim daha 6 aylıkken vermek zorunda kalcam eğer çalışırsam..çalışmazsam bi daha işe almazlar özel sektör sonuçta...ben bunca yıl neden okudum diyorum bazen,evde oturmak çok zor geliyor,ama bi taraftanda senelerdir hasretle beklediğim bebeğim..kafam çok karışık tekrar çalışma konusunda.....NE OLUR BANA YARDIM EDİN KIZLAR.....senağlamasenağlama.

Seni çok iyi anlıyorum arkadaşım... 3 aylıkken bebeğimi bırakmak zorunda kaldım , ama en azından annem bakıyordu... buna rağmen yaşadığım vicdan azabını anlatamam... Kirada oturmuyor olsaydık veya eşimin maaşı yetecek olsaydı çalışmak istemezdim, bugün istifa edebilirdim yani.

Sen benden daha şanslısın , en azından eğitimcisin , evde özel ders dahi verebilirsin, hemde bebeğine bakabilmiş olursun. Onun psikolojisi herşeyden önemliymiş gibi geliyor bana. hemde okadar küçük bebek kreşte çok zorlanır. onun sevilmeye ihtiyacı var, benim kızım 2,5 yaşında , gönderebileceğim çok iyi bir kreş var ama biraz daha büyümesini bekliyorum.

illa çalışman gerekiyorsa , annen yada kayınvaliden bakamaz mı? en azından sevgiden mahrum kalmamış olur...

işin zor, Allah kolaylık versin canım

Ben de ardayı kreşe verme aşamasındayım bilgilendirdiğin için teşekkürler

bence kötü olan kreşleri deşifre etmek gerekiyorki çocuklarımızı oraya göndermeyelim.Bu bahsedilen çocuklara bu şekilde bakan kreşler hangileri biz pamuklar içine sararken çocuklarımızı ve üstüne para vererek gönderiyorken bu şekilde kim davranabilirki.

Gerçekten tüm yazılanlara sonuna kadar katılıyorum bende şu anda özel bir kreş işletiyorum.Minicik yavrular çaresiz anne babalar durum çok acı..kreşe verirken en ince noktasına kadar araştırın derim arkadaşlar şu an benim minik oğlumda benimle aynı çatı altında ama ben bile tedirginim öğretmenlerin ufak bir göz teması bile çocuğu etkileyebiliyor..BEbeklik dönemini annenin yanında geçirmeleri en güzeli imkanınız varsa 4 yaşına kadar bebeğinizle evde kalın derim yoksa iyi araştırılmış bir kreş ama en azından 1 yaşını doldursun..ben kreşin müdürü olduğum için bebeğime özel bir oda ve bakıcı ayarlandı,1 yaş altı bebekler birbirinden çok hastalık kapıyorlar aklınızda bulunsun...Allah yar ve yardımcınız olsun

selam bende çalışan bir anneyim ve 10 aylık kızım bakıcıda ve 1-2 sene sonra kreşe vermeyi düşünüyorum. Bu arada, geçmişte 1-2 sene ücretli ingilizce öğretmenliği yapmıştım. Ana sınıfı öğretmeni bir arkadaşım vardı.(devlet okulu) Bazen boş derslerde yanına giderdim.yanında yardımcısı olduğu halde ve çocuklar o kadar yaramazlık yapmadıkları halde çocuklara öyle bir bağırır çağırır ve eliyle çekiştirerek hırpalardıki anlatamam. kaç kere yaptığının yanlış olduğunu söylemiştim ama kulak asmıyordu bile.bence devlet yada özel birazda bu işi yapanların mesleki ahlaklarının olması gerekir diye düşünüyorum.

importance yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum, çocuk ve yaşlı bakımı severek ve isteyerek yapılabilir ancak, çünkü gerçekten zor ... sadece para için bu meslek seçilmemeli... Gözü paradan başka şey görmeyenler yüzünden olan evlatlarımızın geleceğine oluyor...

aynı problem ilkokullarda da var, benim erkek kardeşim kreşe gitmişti, orada öğretmenleri gerçekten iyi davranıyorlardı, kreşten sonra ilkokula gittiğinde aynı ilgiliyi bekledi sanırım.. öğretmenini öpmek istemiş sanırım , karşılığını çok fena almış, öğretmen bağırmış bir de ufaktan hırpalamış. bu hırpalanma sebebiye belki kardeşimin canı acımadı ama manevi olarak çok acı çektiğini , hayal kırıklığına uğradığını düşünüyorum, daha tatlı , daha güzel bir şekilde çocuğa açıklama yapılabilirdi ...

bu konuda anlatılacak çok şey var aslında ama bir çare olur mu bilmiyorum, ÖSS'de sınav sistemi kaldırılmadıkça , insanlar sevmeselerde puanlarının yettiği mesleği seçmek zorunda kaldıkça, biz bu şikayetlerimizi uzun süreler yapmak zorunda kalacağız diye düşünüyorum.. umarım yanlış düşünüyorumdur !!!

şunu merak ettim size bisküvi yokmu diyebilen çocuklar ailelerine biz orda ögretmenin bisküvisini yiyoruz diyemiyorlarmıydı sanki biraz abartmışsınız bu kadar kötü bir kreş ise 1 ay uzun bir süre orda çalışırken bişeyler yapsaydınız keşke.

Canım butun kresler oyle degıl tabı kı sıze kotunun kotusu denk gelmıs fakat ben de kres taraftarı degılım pek..En ıyı ogretmenlerın bızler oldugunu dusunuyorum...Ozellıkle ılk 3 yıl..

aynen kucuk kucuk cocuklarını vermeyın kreslere ya ben cokkkkkk kres gordum hıc bırı onem vermıyor en havalı kres bıle en ıyı ogretmen annedır tabıkı ısı gucu yoksa ben sahsen asla ılerde cocugumu vermıyecem sıze tavsıyem kameralı kreslere verın dıgerlerıne vermeyın

daha gecen gordum tv de ya bır kres cocuklara kotu davranıyo yemek vermıo aksama kadar zorla uyutuo tam annelerı gelıncede tembıhlıyo bunları bunları dıyın yoksa keserım sızı dıye

sız cocuklarını dınleyın bazen cocuklar konusur aman cocuk dersınız dınlemezsınız yada dınlersınız ogretmene sorarsınız ogretmen yok oyle bırsey cocuk ıste der sakın ınanmayın dıger velılerlede konusun aynı seylerı onların cocuklarıda soyluyormu eger soyluyorsa sorun var demektırrrrrr

ya cocuk ıste cocukkkkk neyını abartıyım gozumle gordugum bır olay ben o olaydan sonra zaten duramadım boyle kresler cok var sız ıster ınanın ıster ınanmayın

cocuğunuzu özel bi eğitim kuruuşuna vermek zorundaysanız mutlaka sahibinin öğretim durumunu ve mesleğinin ne olduğunu mutlaka arastırın.müdürün psikologmu yoksa baska bir meslek alanındanmı olduğunu sorun.gerekirse diploma isteyin.bunlar veli olarak hakknız.bu yazılanlar doğrudur veya dieldir bilemem.ama buna kanıpta cocuğunuzu pkulöncesi eğitimden mahrum etmeyin.evet en ii öğretmen annelerdir.ama bi yere kadar.cünkü içimizdeki bu annelik duygusu eğitime bi yerde dur der.ve maneviyat baslar.
buarada belki yazmıslardır tam okuyamadım ama neden bu kadar köt ortamdan sonra bağlı olduğu kuruma şikayet etmediniz?milli eğitime veya shck??tek tepkiniz işten ayrılmak olmuş.ama bence bööle bir tepki vererek maalesef bu suca ortak oolmussunuz.keske şikayet edebillseydiniz?
buarada tüm veli lere söölemek isterim özel kreslerde dahi artık lise mezunu cocuk gelişimciler öğretmen sıfatıyla calısamıyor.ancak yardımcı öğretmen olarak görev alabiliyorlar.lütfen öğretmeninizide arastırın.sizleer ne kadar hassas olursanız bu konuda eğitimin kalitesi de o denli yükselir..

Son düzenleme:
teşekkürler arkadaşım bizi bilgilendirdiğin için ...benimde nisan oğlum 4 yaşında olucak kısmetse..bidahaki okullar açıldığında kreşe vermeyi düşünüyorum..tabiki her kreş aynı değildir.artık evlatlarımız Allaha emanetler..ne olcağını bilimyoruz kötü şeyler düşünmek istemiyorum..öyle yerleride şikayet etmek lazım bir yerlere ki çocuklara iy baksınlar...

ben sıkayet ettım kızlar bunu unutuyorsunuz tepkım sadece ısten ayrılmak olmadı zaten ben ısten ayrıldıkdan bır kac gun sonra dukkan kapandı

merhabaları bende kızmı için bu günlerde kres arastırıyorum bana kızınızın gittigi kresin adresini, verirseniz vok sevinecem.....anlatılanlar karsısında cok caresiz hissediyorum kendimi......ilginize simdiden tesekkürler

oğlum temmuzda 3 yaşını dolduracak çalışmak istememe rağmen çocuğumu ne kreşe nede özel bakıcıya bırakacak cesareti gösteremedim tabi çalışmak zorunda olan arkadaşlar var onlara söyleyecek sözüm yok allah onların yardımcısı olsun sürekli takip etsinler

kızlar her yer aynı olacak diye bi durum yokk.. bende özel okul öncesi kurumlarında çalıştıım çokk iyi bi kurumdu her öğün çeşit çeşit yiyecekler çıkardı, temizdii eğitim de gayet iyiydii. şimdi m.e.b de görev yapıyorum siz bilinçli olursanız çocuğunuzu tanırsanız hiç bi sorun çıkmaz..

hani diyursunuz ya en iyi öğretmen annedir.. tabii öyle ama bi yere kadar.. bi de çocuğunuzun en iyi öğretmeni sizseniz zaten çocuğunuzu kendini ifade etmeyi ve savunmayı öğretmiş olmanız gerekirr. o zaman çocuğunuza güvenesilirsiniz..

tabi bu arada "öğretmene güvenmeyin" sözüne hiç katılmıyorum ön yargıyla giderseniz tabiki memnun kalmazsınız, zaten eğitimin başına ne geldiyse öğretmene güvenilmediği için geldi..

bende birkaç ay sonra çocuğumu bakıcıya yada kreşe bırakacağımm tabiki şüphelerim olacaktır..içimin rahat etmediği durumlar olacaktır ama çok önemli faydalırıda olacaktır..
iyi araştırın çalışanların eğitim durumlarını mutlaka sorun.. üniversite mezunu olmalarına özellikle önem verin..( bu arada kız meslek liselileri kızdırmak istemem bende kız meslek mezunuyummm) üniversite eğitimi insana çok şey katıyor çünki.. yöneticinin eğitim durumu en önemlisi tabii zaten bazı arkadaşlarımız değinmişler zaten..
içinizi ferah tutun araştırın ve insanlara güvenin..

ayyyyyyy çocukları aç bırakmak ne demek ya nasıl insan bunlar valla elime verseler yolarım adiler, eee çocuklar hiçmi evde bahsetmiyolar ki bu durumdan aileler nasıl gönderiyo ay ben sorarım tek tek bu gün ne yedin ne yaptın diye, pis canavar ruhlular

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…