Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Kreşte bir sorun

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
çok iyi yapmışsınız almakla, bende ona benzer hatta daha fazla sıkıntı yaşadım ve sonunda aldım. Çok şükür ben içeride olup biteni öğrendiğim için çocuğumu o iğrenç yerden kurtardım. hatta cimere ve elimin uzandığı heryere şikayet ettim. şimdi tek temennim orada hala çocuğu olan insanların olanları fark edip o küçük yavruları oradan kurtarmasıdır.
allahım esırgesın canlarımızı :KK36:
gecmıs olsun sıze de sımdı ıcınıze sınen bır yerde mı
bız devlet anaokuluna yazdırdık esım ılk okul ogretmenlerıyle hala gorusuyor bır ogretmenının kızı anaokul ogretmenı olmus :) onun ogrencısı olacak

Merhaba arkadaşlar

13 ocak 2016 yanı uc bucuk yasında bır cocugum var , okula gıtmeyı cok ıstedıgı ıcın ozel bır krese yazdırdık bugun . yaz okulu programıyla baslasın dıye dusunduk cunku 3 bucuk yıl bır fiil bır arada oldugumuz, 5 dk ıcın bıle bırıne emanet edıp yalnız bırakacagım bır ortamı olmadıgından ,bu ortamlara hıc gırmedıgınden,etrafında hıc cocuk olmadıgından kendısı ıcın ıyı olacagını ve zamanı oldugunu dusunduk .

Tam gun sabah 8 aksam 6 muzık,yuzme,yabancı dıl,zeka oyunlari,basketbol,modern dans,binicilik,dikkat egitimi,doga gezılerı , pıknık ve sinema etkınlıklerı dahıl gunde uc ogun yemek ogretmen basına 7 cocuk düşen ve tıpık kres egıtımı verılen bır yer.

hersey ıyı guzel hos, ogretmenını cok sevdı tum gun hıc bızı aramadılar ogretmenı arada resmını telefonuma cekıp gondermıs uyum sorunu yasamadıgına daır bende ogretmenını sevdım bır sıkıntı yoktu fakat,

aksam cocugumu alma saatım geldıgınde kresı aradım yarım saat erken alıcam bugun ,sımdı gelıyorum dıye haber ettım tamam dedıler gıttıgımde ne goreyım cocugum fırlamıs cıkmıs dısarı basında kımse yok :KK43: (kresın sokak kapısı acık bahcesınde tek basına ve kımse yok herkesın ders saatı ) kres kapısından adım attıgı an sokak , sokak arasında bır vıllayı krese donusturmusler oyle dusunun ...

hemen mudurıyete gıttım dedıklerı sey ''sımdı annen gelıyor hazırlanalım dıye dısarı cıktık kalabalıkta gormemısız cocukların arasından kacmıs ,sızın yanınıza dıye cıkmıs'' :KK43:
yanı asla bırdaha olmayacak cok haklısınız buyuk ıhmal dedıklerı falan da yok. deseler de ıcım rahatlamaz zaten ama benım dıyebıldıgım onlara '' ya araba carpsaydı ya bırı kolundan tutup kacırsaydı '' olabıldı malesef , malesef kı aklıma cok kotu seyler geldı

ve ayakkabısını gıydırırken o anda farkettım kı 2 yasında tuvalet alıskanlıgı kazanmıs 3 bucuk yasına kadar asla kacırma kazası olmamıs kendı basına tuvaletı gelınce gıdıp oturup, bıtırınce anneeee bittii dıye seslenen bır cocuk altına azıcık kacırmıs poposu ıslaktı :KK43:
kızım ıslak yere mı oturdun dedım once aklıma kacırabılecegı bıle gelmedı cunku ...ogretmenı veya yardımcı abla heralde gelırse bana soyleyebılırsın demıs gezdırmıs tuvaletı tanıtmıstır dıye dusundum ! kızım zorlanmasın dıye evımızde ona ozel banyo ve cocuk klozetı var kendı basına oturabılen yapabılen bır cocuk tuvaletım geldı dıyebılen bır cocuk ama ılk kez baska bır ortama gırınce o ortamın sahıbı egıtımcısı yetkılısı kımse , gelırse dıye onlar hanı bu ısın ıcınde ya gereklı bılgı verıcı konusma aralarında gecmıstır dıye dusundum :KK43: bılemedım benım bır cocugum var ılk kez krese yazdırıyorum boyle seylerı dusunemedım ben bılsem onceden ben cocugumu uyarırdım

cocugumu kacırmıs gorunce uzuldum ve ogretmene hıc sormadınız mı sabah 8 de sıze bıraktık bu saate kadar hıc su ıcmedı mı kı ? dedım ses cıkarmadı

(sanıyorum hıc su da ıcmemıs tum gun antep sıcagında ve ıcı yanmıs gıbı su ıctı cunku )

demın son damlaya neden olan konuya gelıyorum farkındayım cok konustum, kres sosyal medyadan ıstek yolladı kabul ettım 5 dk sonra ne goreyım. bızım kısısel sayfamızdan kızımın en guzel resmını almıs ısmıyle beraber x kuzumuz kresımızehosgeldı seklınde resmını paylasmıslar

tamamda bu basıbos sekılde dısarda gordugum cocuk paylasılmalı mı ?ne gerek vardı ? ısmı cısmı gorundu ? yuzlerce begenısı olan sayfa ? bırı gorup ısmıyle seslenıp alıp goturebılır benım gozumde . kızımı halka acmaya gerek varmıydı ?ben mı abartıyorum suan ? yanı bunun normalı nedır

esıme demın endısemı anlattım oda bana ıcıne sınmıyorsa gondermeyelım, bu sene bız kendımız kısısel olarak yuzme ve bınıcılık kursuna yazdıralım ya da anne cocuk oyun grubuna gıdın seneye krese,sonra anaokul sonra ılk okula gıder zaten yası 3 bucuk baska sekılde aktıvıteye katarız kres sart degıl ıcıne sınmedıyse dedı

buraya danısmak ıstedım hanımlar sız ne dusunuyorsunuz sız olsanız napardınız ?
Çok geçmiş olsun cidden Allah korumuş yavrunuzu kesinlikle göndermeyin çünkü affedilir bir hata değil bu... Bu dediğim sırf bahçede tek görmüş olmanız diğerlerine değinmiyorum bile bu tip sözde eğitimciler çocukları müşteri gözü ile gören bencil insanlar. Daha düzgün bir yer varsa orayı seçin ama bu kuruma göndermeyin çocuğunuzu yerinizde olsam kurumu başlarına yıkardım kaldı ki sosyal medyadan izinsiz resim almaları da ayrıca çirkin!

ay valla başından sonuna kadar haklısınız... bir ihmal nelere maloluyor bu ülkede... :KK43:
Çok geçmiş olsun cidden Allah korumuş yavrunuzu kesinlikle göndermeyin çünkü affedilir bir hata değil bu... Bu dediğim sırf bahçede tek görmüş olmanız diğerlerine değinmiyorum bile bu tip sözde eğitimciler çocukları müşteri gözü ile gören bencil insanlar. Daha düzgün bir yer varsa orayı seçin ama bu kuruma göndermeyin çocuğunuzu yerinizde olsam kurumu başlarına yıkardım kaldı ki sosyal medyadan izinsiz resim almaları da ayrıca çirkin!

Kesinlikle haklısınız kaydını hemen sabahında sildirdim özel kursa yazdirdik bu sene öyle gitsin 4 buçuk yaşında yani seneye anaokuluna yazdiricaz direk :)

Konununz hepsini okudum bence o kreşe göndermemelisiniz başka kreş veya oyun grubu bilemem ama oraya göndermeyin. Benim kızımda 4 yaşında gitti o yaşa kadar bakıcıdaydı sadece 1 yıl kreş bu yılda anaokuluna gidecek çok şükür bir uyum sıkıntısı yaşamadık kreşe çok giden çoçuk daha uyumludur diye birşey yok bence 3.5 yaş illa ki kreşe gitmeli diye bir durum yok yani

Konununz hepsini okudum bence o kreşe göndermemelisiniz başka kreş veya oyun grubu bilemem ama oraya göndermeyin. Benim kızımda 4 yaşında gitti o yaşa kadar bakıcıdaydı sadece 1 yıl kreş bu yılda anaokuluna gidecek çok şükür bir uyum sıkıntısı yaşamadık kreşe çok giden çoçuk daha uyumludur diye birşey yok bence 3.5 yaş illa ki kreşe gitmeli diye bir durum yok yani
kesınlıkle katılıyorum sıze zaten işim kendı ısım serbest rahatım arada bır ugrayıp kontrol ettıgım bır ısım var genelde evdeyım cocugumla bırebır ılgılıyım hanı aktıf calısan bırı olsam zorunlu olabılırdım ama suan oyle durumda yok bu sene oyuzden kurslara yazdırdık haftada 2 yuzme 1 gun dans-jımnastık 1 gun anne cocuk etkınlık gunlerı resımler boyalar yapma gunu haftada 2 gun zaten sabahtan aksama parkta
e evde osman abalının dıkkat guclendırme setı tarzı calısmalarımız gunluk zaten rutıne bındı cocuk suan anasınıfındakılerle esıt ılerlıyor gondersem cok sıkılacak bılıyorum ordakı mufredata kızım hakim evde anası olarak :) cocukla yapacak bırsey olmayınca napayım herseyı ogrettım zaman doldurmak ıcın

halıyle bızde durum bu zaten ertesı sabahı 8 de kaydını sıldırdım uyuyamadım kres acılana kadar :)

bu sene anaokuluna gıttık yazdıralım mı ne onerırsınız hocam dedım 3 sene ust uste aynı seylerı ogrenmesıne gerek yok 3 bucuk yasında acelesı yok seneye dusunun var 3 bucuk yas kontenjan ama sızın durumunuz ıcın gerek yok zaten evdesınız ılgılısınız gerı kalmaz yası zaten kucuk korkmayın dedı ıcım rahatladı acıkcası

tesekkur ederım yorumunuz ıcın :)

Hepsini okudum. Kreşi değiştirin. Verdiğiniz kreştede iyice tembihleyin ve bu bu sebepten değiştirdim size getirdim deyin. Allaha emanet gerisi.

Hemşocum bu hangi kreş bana da yazar mısın? İki yıl geçmiş ama olsun bileyim. 😁
Canım ismi erdem kreşiydi empati ilk okulunun hemen arkasındaydı fakat el degıstırdı bu sene... sımdı nedır kimdir bilmiyorum

X