Popüler Konu Sevgili günlük...

Kazen

Babalar ve Oğulları
Administrator
14 Kasım 2001
21.393
92.182
Kişinin bir gün boyunca gördüklerini, yaşadıklarını, gün içinde hissettiklerini günü gününe yazdığı kısa ve samimi yazılara günlük ya da günce denir.

Günlüklerin özellikleri
  1. Günlüklerde anlatılan olaylar günü gününde yazılmıştır. Günlüklerin tarihi yazıldığı gündür.
  2. Günlüklerin dili konuşma diline yakındır. Dil açık ve anlaşılırdır.
  3. Günlükler özeldir, çünkü yazar kendisi için yazmıştır.
  4. Günlüklerin konusu her şey olabilir. Konuda sınırlandırma yoktur.
  5. Başka metin türlerinde (roman, hikaye, anı) kullanılabilir.
  6. Günlükler insanı tüm çıplaklığıyla gösterir.
  7. Günlüklerde öznel bir anlatım vardır.
  8. Günlüklerde gözlem ve dikkat önemlidir.
  9. Günlükler hisleri, duyguları anlatan içe dönük günlükler ve dış dünyadaki olayların anlatıldığı dışa dönük günlükler şeklindedir.

Diğeri çok yazılmış sayfaları dolmuş yeni bir başlangıç ....

Eski Günlük için tıklayın...

Son düzenleme:
Günlük;
Pati beni depresyona sokacak gibi..
Çok huzursuz..
Çok hırçın..
O böyle yaptıkça sinirlerim iki katına çıkıyor..
Şu sigara da sabrımı zorlamakta iyice :nazar:

Gunlukum!
Uzun zaman oldu sana yazmayali, ama napiyim cok yogun geciyor gunlerim. dava okumaktan biktim usandim ama su iki haftadir baya azimliyim..2-3 gundur sporu aksattim ama yarin yeniden devam. su aldigim ilac butun yeme duzenimi,metabolizmami alt ust etti ama bir kac ay boyle devam edecek artik.

subat ve mart benim icin cok ama cok zorlu gececek, biraz tedirginim gunluk..insallah kazasiz belasiz atlatirim gunluk..her sey daha fazla kor dugum olmadan cozulmesi gerek bazi seylerin.

Gunlukum! Isik arkdasimin guzel kizi melek olmus, oyle cok uzuldum ki :KK43: Allah Isik arkadasima sabirlar versin ve yuzunu guldursun. Gunleri mutlulukla dolsun...

Simdilik bu kadar gunlukum, yine gelirim ben!

günlük bu sana ilk yazışım yeni bi sayfa yeni bi başlangıç ne güzel..yenilikleri seviyorum her ne kadar klasik biri olsamdagamyoncuiremsu.
aşkımı köpek gibi özlüyorum biliyosun dimi..ama geçicek bunuda biliyorum..bu gün mahmut hüdayi hazretlerine gittim..ağladım ağladım döktüm içimi.dualar ettim rabbime.aşkıma hayırlısıyla kavuşıyım die
gözümü onla açtım onla kapamayı nasip et allahım:Saruboceq:
askerliğide yiyelim, bende diyimki bir gün geldi bir gün kaldı.!!..

Ben, artık tamam yazmaz, bitti kabus ,kurtuldum huzurluyum dedikçe bi kaç günde bir kendini hatırlatma gereği duyuyor nedense.Ne zaman son bulucak bu bilmiyorum.
Başka birine söylesem yazdıklarımı ömrü boyunca yüzüme bakmaz! Anla ne kadar ağır konuşuyorum ne kadar laf söylüyorum! Bana mısın demiyor 2 gün susup 2gün sonra yine yazıyor delircem.
Böyle bi karakter değildi bu iyice delirmiş. Ama bi son bulucak elbet... Yani öyle umuyorum ben.
Hayatımda eskilere yer yok artık yeni bi sayfa açtım, eskilerle karalanmasına çizilmesine müdahele edilmesine izin vermiyorum. Herşey güzel olucak yeni başlangıçlarımla..

Sevgili günlük hamilelik çok fena geçiyor anlatamam sana
bıktım şu bulantılardan valla
bundan sonra su ile beslenicem arada elma
kardeşini deli gibi isteyen prensesim bana
annecim kardeşim gelmeden seni yormaya başladı
galiba seni çok üzecek dedi içim fena oldu ölemi olacak dersin
korkuyorumeyvahedigeldismile
arada uğrarım sana iyi geceler

günlük bugün baya action lı geçti....
hem sınavv
hem sel felaketi var kıbrısta sorma buraları sular aldı götürdü yollar kapalı..
annemde ankaradan geldi süpriz misafirle (!)

onlar da esrarengizdi yaa!

işte böyle be guzum...

şimdi çok uykum geldi ama gorkarım yatayım gözümden uyku süzülür oysa :çok üzgünüm:
of yahuu :KK43:(((((

günlük şu saat oldu daha yatmadım uykum yok ya sende herkes gibi yatsana sıcacık yatağına be kadın :mymeka: yok uyku felan yok hala ben iyice bu işin suyunu çıkardım galiba ne dersin aman neyse biraz daha dolanıyım hamilelik bölümünde :kedi: belki yeni bişeyler vardır hoşçakal :eek:

pembişim,
yeni bir başlangıç mı yaptın sen de = )
güzel şeyler yazalım sana...
bak bu saatte ayaktayım hala ders çalışıyorum
verdiğim emeğe değsin nolur :Saruboceq:

günaydın bebişim...yeni sayfaların hayırlı olsun...
kocem yarın ameliyat oluyo...Allah yardımcımız olsun:Saruboceq:

bende yeni başlangıca yeni güzel şeyler yazmak istiorum..
umarım doktorumda bgn bana güzel şeyler söler...

Günlük bu borçlar nasıl bitecekk :nazar:
Herşey rayında giderken masraflarımız öyle arrtı ki, değil ay sonunu getirmek maaştan 1-2 hafta sonra paramızın sonu geliyor.. eyvahedigeldismile
Hastane masrafları, alınacak ihtiyaçların artması, görümcemin gelmesiyle bizim annemlerde yemek faslımızın biterek evde tekrar bir düzen kurmak zorunda kalmamız ....

Bir de üstüne üstlük gücüme giden öyle çok şey varki, artık daha çok kafama takıyorum sanırım hassaslığım arttı..
Torun torun diye yıllarca telefonlarda başımızın etini yiyen kayınvaldemler; ev borcu ödediğimizi, zor geçen hamileliğime rağmen mecbur olduğum için akşam 8 lere kadar çalıştığımı, görümcemin tayininin ıstanbul'a çıkıp gelmesiyle masraflarımızın daha da arttığını bildikleri halde neden 1 kez bile birşeye ihtiyacınız var mı? Biz bebeğin şu ihtiyacını, bu ihtiyacını alalım diye sormuyorlar ?? alsanaalsanasmile
Anlamıyorum hiiiiçççç anlayamıyorum bilmiyorumkismile

(Neysee... Bebikimiz, aslan oğlumuzz :asigim:
Onu öyle çokkk seviyoruz ki babasıyla, sağ salim hayırlısıyla kucağımıza alırız inşaallah :asigim:
Canım oğlumdan bahsederken hıçkırık tuttu şimdi :)) oyy kıyamam ona ben ya günlükk )

ay günlükkkkkkkkkk yeni defter hayirli olsun hep mutlu günlerle dol insallah
aslinda yazacak pek bisey yok hala ayni yerde sayiyorum
bide cok hastayim günlük
karnim agriyor ,kafam agriyor ,disim agriyor, bide cok halsizim kolum hic bir ise kalkmiyor
güyya bugun is görüsmesi var hem istiyorum hemde uzun zamandan sonra yeniden ise baslamak zor gelir be günlük ama mecburum hayallerim icin buna mecburum
hem su miskinligi birazcik olsun üzerimden atabilirim
az önce annem aradi börek yapmis kahvaltiya miskinlikten gitmedim valla ama böreklerin kokusuda burnumda tütmedi degil cünkü acim hala bisey yemedim midem bulaniyor icim almiyor

bide dün kaynanamla telede konusurken bayagi gerildim olmus bitmis bir olayi yeni ögrenmis canimi sikti biraz bende ogluna verdim ne halleri varsa görsünler amannnnnn diyorum ama yinede kafama takmadan edemiyorum

günlükcüüüm ; yeni sayfalarınla hoşgeldin demeye geldim sana... benden sana söz bundan sonra güzel şeyler paylaşıcam seninle... olumunekankayizsmile

kardeşim askerden geldi çok şükür... özgürlüğüme kavuşmamla birlikte köpecikle geçen vakit çok eğlenceliymiş onu anladım... olsun ama yine evde de oynayabiliyorum onunla... bu aralar hava çok soğuk evden burnumu çıkarasım yok biraz düzelsin ben de gidicem onlarla gezmeye... zemuszemus

ev arkadaşıma süper bir doğum günü süprizi hazırlıyorum... kendisi londrada; adresini buldum... büyük sürpriz olacak... küçük şeyler ama gülümsemesine yetecek biliyorum... çok seviyorum ben onu yaaa... keşke eski günlerdeki gibi birlikte yaşayabilseydik ama hayat hep farklı yerelere sürüklüyor bizleri... olsun özlemek de güzel... uzakta olup da yanında hissetmek de güzel opuyorumnanaktan

yenilikler olacak bu sene demiştim... iş yerinde odamın düzenini değiştirmekle başladım değişikliğe... yavaş yavaş güzelleşecek herlşey günlükcüm... sen de buna şahit olacaksın yerimseniben haydi görüşürüüüz ...

Selam günlük.
Evimizle ilgili yeni planlarım var. Çok güzel olacak çok boshayallersmile
Allahım inşaallah yapabiliriz lütfen bize fırsat ver :Saruboceq:
Ama önce bu sevmediğim evden taşınmamız lazım. alsanaalsanasmile

sevgili günlük dün gece 3 sularında uyudum bebeşimin canı oyun oynamak istedi olsun oğluşum sağlıklı bugüne kadar ciddi bir enfeksiyon geçirmedi iyi götürdük ama bazen çocuk konusunda kafam atıyo kız kardeşim geçen telefonda abla bi tane daha yapsana diyo içerden eşim bize bi tanede kız lazım tabi şaka oğluştan sonra anladı anyayı konyayı kızım anne rüyamda bi kardeşim daha olmuştu adı saltuktu ama sen yapma tamammı yoksa yatılı okula giderim diyo geçen gelen misafir kız senin mahsulat güzel hemen bitane daha yapıyosun diğeri öbür taraftan başka bişey...ayy millet bana kafayı yedirmek için sözleştimi anlamıyorum neden herkes benle uğraşıyo yada bana öyle geliyo... yinede hayat güzel insanlar güzel arkadaşlarım güzel ben sadece arkadaşlarımı üzmeyi sevmem oyüzden tüm çabam bu onlardan beklentim olmaz herkes mutlu olsun dünya güzel olsun kalpler güzel olsun...kalın sağlıcakla

günnüükk bakıyom sende yenilenmişinn

innşşşşş bende yenilenirim bu yeni yılda
iyi temennilerle giriş yaptım bu yeni haline
inşşşşş olur günnükkk

X