Popüler Konu Sevgili günlük...

Dua dua dua ... diyordu ya hem bi arkadas hem bi yazar mi sair mi öyle biri...

Selam günlük
Günlüğümün bir adı var normalde hayali arkadaş gibi aldım belki de çünkü çocukluğumdan beri günlük tutarım iyi ki tutmuşum çocukluğuna dair hatırladığın anılar ne dersen hep günlüğe yazdığım anılarım hatırımda
O yüzden yazmak çok kıymetli çok hatır dolu
20li yaşlarımın dibini sıyıralı iki sene oldu ve ben 30lu yaşlarda olduğuma inanamıyorum sanki hiç bir şeye yetşememişim herşeyden yarım kalmışım gibi hissediyorum
Oysa ne çok severim anı yaşamayı
Hayatı paylaştığın kişi de çok önemli günlük
Kavun değil ki koklayıp alasın
Yine de geçiniyoruz çok şükür
Ama onun da yerine kendimi koyuyorum ne bileyim benim zorlandığım noktalarda o da zorlanıyordur mutlaka
Yarım kalan duygularıma bazen dönüp bakıyorum başka türlü olur muydu diye
Olur muydu sahiden başka türlü
Yarım mı kaldı diye tüm bu sancılar yoksa

Karşısındakiyle başa çıkmakta zorlandığı için ve haklı çıkmak onun için şart olduğundan üste çıkma taktiği olarak ve esas konudan uzaklaşarak "senin sıkıntıların var herhalde benden çıkarıyorsun", "psikolojin iyi değil galiba", "-şaşkın şekilde- ben ne yaptım şimdi(gayet de yapmıştır, küçük de olsa tekrar eden bir durumdur, fazla can sıkıcı bir şeydir vs.)", sesin yükseldiğinde "ne bağırıyorsun be(kendisine baksa bir önce... esas bağıran kendisidir genellikle ve anlamamak adına çırpındığından üstüne seni suçladığından ister istemez yükselirsin ve artık buna alıştığın ve böyle olacağını bildiğin için bazen en başından bunu yaparsın)" veya konuyla çok alakasız seni suçlayabileceği bambaşka konulara atlayış vs. vs., çünkü kendisi şahane, hatalı, yanlış olamaz ama sen her daim suçlusun. Ve bu kişilerden biri annem... Tabi işin için anne-baba olunca "anneye böyle bağırılmaz" gibi şeyler de giriyor, kendini suçlu hissedip geri çekileceksin, tüm çaba bunun için, yüksek ego.. Sakin olmak susmak falan da daha çok tetikliyor genelde, "üstünlük kurabiliyorum o zaman devam, daha da arttırayım" gibi bir hava oluyor. Azaldı ama bitmedi. Umarım ben ve eğer olursa eşim böyle olmayız, en azından farkındalıkla gelişebiliriz, daha iyi oluruz, telafi edebiliriz. Zaten muhtemelen anne olursam özellikle gözleri üzerimde olacaktır hata bulup yeri geldiğinde yüzüme vurmak için, çünkü her şeyi çocuğun(daha çok benim) suçu olarak gördüğünden ben de biraz kendilerine bakmaları adına durumu tersine ele aldığımdan bunu yapmak ister(dilerim olmaz tabi, huzur diliyorum hayatımın geri kalanında, artık böyle savaşlar istemiyorum, kendimi korumak, anlatabilmek için bu kadar uğraşmak istemiyorum). Gerçi düzgünce konuşabilseydik, sakin, uyumlu olabilecek biri olsaydı bu durumu kapsamlı konuşup "suç" olarak görmenin de pek doğru olmadığına, sorunun daha çok bu duruma nasıl yaklaştığının olduğuna değinebilirdik ama ne mümkün, o sürekli birilerinin "suçlu" olmasına, savaşmaya odaklı... "Ben zaten bunun üzerinde hep düşündüm, farkındalık sahibiyim ve elimden geleni yapıyorum" demenin yeterince yararı olur mu bilmiyorum, genelde kendimi anlatabilmem hep zor oldu maalesef, o an durumu kurtarmak için söylediğim falan da düşünülüyor saçma şekilde, bazen işe gelmediğinden bazen gerçekten böyle düşünüldüğünden, mükemmeliyetçilik de var tabi, hata, yanlış olmamalı varsa da üste çıkıp öfkeyle geri püskürtmeli herhalde hep, bir de ne konuda olursa olsun tüm çabam ulu orta göstermem isteniyor(herkes tarafından) ama ben içimde yaşıyorum önce çoğu şeyi çünkü tepki ve yorumlar bana zarar veriyor, zaten genelde anlaşılmıyorum söylesem de ve tabi bu şekilde de "bir şey yapmıyor" oluyorum.
Çok yorucu...

Son düzenleme:
Bazı sancılar boş yere değilmiş demek ki
Hissediyormuşum
Biliyormuşum ki bir arıza var
Hislerin bu kadar kuvvetli olması da hayırlı bir şey değil belki de
Yada çok yüksek hissettiriliyordur
Bilemem
Herşey başa sardı
Aynı filmi kaçıncı izleyişim
Sorun şu ki başa sarmasından korkuyordum
Korkularımla yüzleştim
İş başa düştü al sırtına heybeni
Yola çıkma vakti

Birileriyle yakın olmak ileride bana kazık atacak, canımı sıkacak kişiyi seçmek gibi geliyor.

Sevgili günlük,
Gerçekten de buranın çalışma prensibini anlamışım. Tüm güzellikler geldi bir anda ah neler oldu neler. Kabul etti sonunda 😍 bu defa içimde hiç olumsuzluk yok. Biliyorum olacağını😊

Merhaba günlük... yine iki gün eşim yok. Sabahtan başladım bu siteye takılmaya 😊 çocukları yatırıp kendim yatamadığım gecelerde forumlarda gezmeyi seviyorum. İyi ki varsın kk...

Daha çok farkındalık, daha çok gelişim, daha güzel, huzurlu bir hayat diliyorum 🙏☀️❤️

Sevgili günlük... eşimin evde olmadığı ikinci ve son akşam, yani yine yalnızım. Evde yalnızken hiç yatasım gelmiyor. Herkese oluyor mudur acaba... şimdi çocukların savaş alanına çevirdiği evi toplamam gerekiyor. Ama buna bu akşam ekstra üşeniyorum. Adet günümdeyim ve 30 dk spor yaptım. Gençken abur cuburu kesince otomatikman zayıflamaya başlardım. Şimdi kalori yakmak için çaba göstermem gerekiyor. Tembel tembel oturup kk’da dolaşmaktan sıkıldım. Az sonra kulaklığı takıp son ses ev toplayacağım, yarın temizlik var. Üşenmezsem yüzümü yıkayıp bakım ritüellerini yapacağım sonra ama içimden bir ses üşeneceğimi söylüyor. Gündüz ihtiyaç sahibi tanıdıklarımla ilgili bazı çalışmalar yaptım, dert sahibi bir arkadaşıma dua ettim. Rahmet kapılarının açık olduğu saatlere inşallah rastlamışımdır 🤲🏻

Son düzenleme:
Çevremde her şeyi kendi kafasına göre algılayan ve anlatanlar çok. Ne kadar doğru düzgün anlatırsam anlatayım önceden kafalarında oluşturdukları ön yargılarla birlikte değerlendirip yine yanlış anlıyorlar, anlatmak da zorunda değilim gerçi. Bir de annem benimle ilgili konuşmasa, bir şeyler anlatmasa kimseye keşke, bazen yanlış aksettiriyor, zaten o da yeterince tanımıyor, anlamıyor beni, diğerleri daha da uzak... Hep ön yargılar.. Ben kimseyle konuşmuyorum ama hakkımda ama doğru ama yanlış laflar, yargılar dönüp duruyor, doğru bile olsa kime ne, doğru bile olsa herkesin konuyla alakalı algısı değişiyor ve ben konuşup anlatmıyorsam dolaşmasını da istemiyorum böyle lafların ve benimle direkt iletişimde değil bu kişiler. Böyle şeyler enerjimi emiyor sanki. Biri birini size anlatıyorsa onun söylediklerini direkt doğru kabul etmek yanlıştır, bu o kişinin neyi olursa olsun olabiliyor. Ailesine kendini kapatmak durumunda kalan birini ailesi de yeterince tanımaz.

Son düzenleme:
ben konuşup anlatmıyorsam dolaşmasını da istemiyorum
Dolaşmaması lazım tabi hiç bir şekilde, ben o kişiye direkt anlatmıyorsam başkası hiç anlatmamalı ya da gerekiyorsa da sınırlı kalmalı..

İçimdeki sıkıntıları toplasam koca bir çöp yığını olur
Ben baya memnundum halimden
Şimdi ne olursa olsun dönemiyorum o halime
Zaten çok uğraşmıştım
Şimdi nasıl toparlarım
Gitmek istiyorum sadece gitmek
Önünü arkasını düşünmeden gitmek
Enerjilerimi toplamak ve o enerji ikimize yetmeyecekse dönmemek

sevgili günlük ileriyi düşünmekten yoruldum mesleğimi seviyorum ailemi seviyorum kendimi seviyorum bugün diyette biraz kaçamak yaptım olsun akşam dengeleyeceğim hayatımdaki insanları seviyorum terk edilme kaygısıyla yaşamayacağım varsın gitsinler beni ben yapan herkese teşekkürler

Sevgili günlük bu defa korkuyla değil de mutlulukla bekliyorum. Plan yapmak bile güzel, mutluluk veriyor. Kötü günler bitti günlük . Sabahlara kadar ağladığım yemek yemediğim günler bitti. Bundan sonra mutlu olma zamanı. Zafer meşalesi benim elimde

Kaygı, depresiflik, umutsuzluk falan yok Vind, hayır. Olsa da geçici olacağını bil, bu olduğunda bir süredir eskiye göre çabuk toparlanıyorsun zaten, böyle devam. Bunu fark ettiğinde nasıl şükretmiştin..
Nasıl geldin bu günlere? Şükrediyorsun ya hep.. Daha da iyi olacak inşallah.

Vay be günlük buraya yazmandan önce bi okudum da hiç bi güzel birşey yazmamışım buraya zaten güzel olan birşey yoktu hayatımda tepetaklak olmuştum hani sıfırdan başlamak derler ya 30 yaşında yeni doğmuş bebek gibi yeniden başladım hayata çok güzel dersler aldım hayattan
Hepimiz sorun yaşıyoruz büyük küçük
Önemli olan büyük sorunlar yaşarken isyan etmemekmiş sabır ve dua ile zamanla çok güzel kapıların açıldığını kötü günlerin geride kaldığını gösterdi Rabbim çok şükür bin şükür diyorum inşallah artık hep mutlu huzurlu en önemlisi sağlıklı bir şekilde devam ederim hayatıma 🙏

X