Popüler Konu Sevgili günlük...

Artık gereksiz yere olumsuz enerji istemiyorum hayatımda... Arada sırada olur elbet ama sadece kısa süre kalsın sonra hemen geçsin, sürekli kalmasın...

Sevgili günlük,

bu 2020 benden çok şey götürdü... yıkılmadım ayaktayım elhamdülillah...
Herşey aklıma gelirdide şuan anneme karşı hissettiklerimi hissedeceğim aklıma gelmezdi...

Yine bir takım aydınlanmalar yaşadım sanırım günlük, yazarken ya da konuşurken analiz yaptığımda bu oluyor ama bunu kendi kendime yaparken pek olmuyor, çok daha az :)

Bilmediğim ne çok şey var kim bilir... Çok bildiğimden değil ama yine ömür yetmeyecek düzeyde... Birden çok ömür de yetmez. Bir anlığına yoğun şekilde elimden geldiğince çok şey bilme isteği duydum. Bazen de tam tersi nasılsa bilemeyeceğim diyerek moralim bozuluyor :)

Aşı olacağım, bir süredir rahatsızlıklarla uğraşıyorum zaten umarım sıkıntı yaşamam.

Bu hayat çok şeye zorunda bırakıyor insanı... Mecburi çok şey var... Ne aciziz. Direnmek kar etmiyor, daha kötü oluyor hatta. Uyumlanmak şart. Bazen bunaltıcı oluyor. Ama eskiye göre daha az hissediyorum bunu. Çünkü mecburen alışıyorsun. Peki neden öğreniyoruz bunca şeyi?

Çok şey yapmak, öğrenmek isteyip yavaş öğreniyor olmanın can sıkıntısını yaşıyorum.

Sevgili günlük,
Çok şaşırdım bu kadar üzülmesine sanki yeni dank etmiş gibi tavırları. Korkmuyorum, çünkü biliyorum ki geçici bir süreç.
Çok büyük tepki verdim dün. Ne varsa döktüm. Bir daha olmayacak,o kadar! Kimse beni sınamasın. Bedelini de ödettim. Neyse umutlu 17

Gelişimin için çabalayıp yol aldığının işaretlerini görmek pek güzel.. Otomatik olarak yapıyorum ve sonradan sorgulayınca fark ediyorum. :KK200:

O gitti ah gitti bir daha hic dönmeyecek, ah yandim ben Allahim buna can dayanmaz...

Sevgili günlük,

cok özledim hemde cok 90 lara gitmeyi o kadar cok isterdimki, o döneme ait sarki dinledigimde icim ciz ediyor burnumun diregi sizliyor, keske gözlerimi kapasam ve actigimda doksanlara gitmis olsam. meger ne degerli ne güzelmis o yillar, hersey saf temiz, hayatimin en güzel yillariymis...

Huzurlu bir ortamım olsun istiyorum. Hayatımın geri kalanını huzurlu yaşamak istiyorum, aksi beni aşırı mutsuz ediyor. İş, eğer olacaksa kendi kuracağım aile ortamında vs. artık huzursuzluk istemiyorum. Söylediklerimi kendi keyfi ve kafasına göre algılayan insanlar istemiyorum, sürekli en ufak aksilikte bile lanet okunmasın istiyorum çevremde, bunları ben de yapmamalıyım(sadece kavga etmekten, sert çıkıştan anlayıp öyle durdurulabilen insanları nasıl çekmem mesela? Ya da sinsi sinsi savaşan?). Bazen gerçekten tamamen yalnız başıma olacağım bir hayatım olsa daha iyi gibi geliyor ama doğru yaklaşımın bu olduğunu da pek sanmıyorum. Zırt pırt huzurun kaçmadığı bir hayat en büyük isteğim galiba. Evet önce içsel huzur sağlanmalı ve bir de huzurumu bozan şeyleri hayatımda nasıl eleyebileceğimi, bunun için kendimi nasıl değiştireceğimi falan da iyi çözmem lazım, değişim mecburen kendinden başlıyor, başkasını değiştiremezsin. İnşallah gönlüme göre bir dünya kurabilirim kendime. 🙏

Son düzenleme:
Seni anlamayan aksine yanlış kötü anlayan, suçlayan, her söylediğine mana bulan insanlarla nasıl konuşabilirsin, sohbet edebilirsin.. Sonra içe dönük olmamak elde mi? Hele ki çok hassassan, daha az iletişime geçiyorsun...

Sevgili günlük,
Bugün bir şeyler çözülecekti ama yine sıkıntı çıktı. Büyük ihtimal yarın düzelir.
Yüzüp yüzüp kuyruğuna gelip ani tepkiler vermek isteniyorum. Sorgulamadım . Sustum . Bakmayacağım sormayacağım uzatmayacağım . Umarım sabredebiliritim patlamam. Farz edeyim ki kazan kazan için susuyorum. Ben de onu kullanıyorum. Neyse mutlu ve umutluyum 16 😊

Çok yorgunum günlük. Hem fiziksel hem ruhsal hem zihinsel olarak. Uzun süredir bu yorgunluk var ve kolay kolay geçmeyecek gibi. Kendimi iyi hissetmiyorum.

Sevgili günlük,
Hani sana demiştim ya buraya olumlu yazınca olumlu oluyor diye. O yüzden şimdi olumlu yazıyorum hiçbir aksilik olmayacak hayırlısıyla her şey çözülecek ben de isteğime kavuşup burdaki o kulübe katılacağım 14 🥰

Biri bir konuda abartılı davranıyorsa geriliyorum resmen, özellikle sağlık gibi önemli bir şeyse, çünkü aksi durum doğru olansa bu gözden kaçıyor ve hoş olmayan bir duruma doğru gidilebiliyor ve sen de dengelemek için öbür tarafı göz önünde tutmaya çalışırken abartan kişi oluyorsun, hatta o panikle belki biraz abartıyorumdur özellikle üstüme gelinince öyle görünüyor olabilirim. Aklı başında, pozitif gerçekçi ve dengeli insanlar istiyorum hayatımda 🙏

Aynı anda okumaya başladığım iki kitabın da ağır olması, başlarken bilmiyordum :/
Kişisel gelişim kitaplarının uygulamalarını yapmak da öyle zor geliyor ki bana, hiç yapmadım ve bu sefer yaparak ilerleyeyim diyorum çünkü kitabın ana olayı bu gibi ama hazır hissedene kadar okuduklarımı unutuyorum gerçi hazır da hissedemedim henüz, kendimi çok zorlamam lazım.

X