Sevgililer gününde 1000 TL :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kızlar selam,
Başlıktan da anlaşılacağı gibi sevgililer gününde erkek arkadaşım 1000 TL attı hesabıma :)
Konuyla ilgili değerli fikirlerinize ihtiyacım var:KK200:

Konuyu daha net yorumlayabilmeniz açısından biraz geniş bahsedeceğim. Ben hayvanları çok seviyorum, baya bir deli boyutta yani öyle söyleyeyim.
Erkek arkadaşımda ben kadar olmasa da duyarlı . Benim mama fiyatları , iyi marka mamalarla ilgili fikrim oldugunu bildigi için daha öncesinde bana kedi/ köpek maması almam ricasında bulundu. Sen alabilirsen ben sana ödeyeyim , çok anlamıyorum dedi. Ben de seve seve kabul ettim. Bütçe sordum ona göre sipariş vermek için 1000 TL. ayırırım dedi.
Maaş gününe odaklı bir şekilde sipariş vereceğiz diye konustuk. O tarih geldiği zaman , işleri biraz sıkıştı, ani gelişen durumlar yüzünden bazı ödemeleri oldu. Bu ay almayalım falan filan konustuk , kapattık. Bu konu ciddi ciddi konusulmadı , laf arasında öyle konustuk diye düşünün.

Olaya geçiyorum . 13 Şubat akşamı saat gece 12 olmak üzereyken , whatsapptan dekont paylaşmış benimle , bu ne dedim. Açıklamayı oku dedi.
Açıklamada da sevgililer günü hediyen , hayvanlara gitsin :) yazmış ve hesabıma 1000 TL yollamış.
Bu arada öncesinde de belirteyim , böyle günleri asla önemsemem. Defalarca hediye falan istemediğimi söylemiştim.

Bu hareket bana garip geldi ne bileyim . Hani amaç kötü değil belki ama anlamadığım bir şekilde huzursuz oldum. Yan yanayken lafı geçse alsak çok hoşuma giderdi ama dekont falan gelince bilmiyorum garipsedim ve parayı ona geri yolladım.
Şuan durumun sıkışık sonrasında alırız ben de şuan kendi kedilerim için mama almayacagım . Alacağım zaman sipariş verdikten sonra söylerim , ödemesini yaparsın sen de dedim. Birlikte alırız.

Bu cok ısrar kıyamet . O zaman para sende kalsın vs . derken sonunda ''İnsanın içinden bir şey geliyor, onun da içine s.... '' dedi.
Almıyorum mama falan sinirlendi. Ben de alma tamam yazdım . Burada kapandı konu.
Sabah günaydın yazdım . O da günaydın yazdı.
Sonrasında öğlenden sonra ne yaptın işlerini halletin mi diye sordum ( bazı işleri vardı) evet , dönüyorum şimdi yazmış.

Akşam dişçi randevum vardı . Evine cok yakın bir yerde.
Mesaj attım.
Ben : Dişçiye geldim şimdi. Çıkışta müsaitsen , yorgun değilsen . Cıkışta geleyim , bir şeyler yaparız. Otururuz biraz dedim.
O : yok çok yorgunum , yağmur da yedim. Eve geç sen. yazdı.

Bu konusma dün akşam 6 'da oldu . Sonrasında tık yok. Normalde hep ne yaptın eve geçtin mi ? ne bileyim dişçiyle ilgili nasıldı, ne yaptın hep sorar ama asla yazmadı.
Hala bana trip yapıyor belli. Ben de hiç yazmadım, biraz sakin kalsın istedim.

Şimdi sorum şu , ben kaba mı davrandım. Parayı geri yollamamam mı gerekiyordu ?
Şu para mevzularına takıntılıyım. Erkek hesap ödesin, bir şey alayım o karşılasın . Bunları sevmiyorum , O yüzden bana mı itici geldi.
Bugun mesela hep günaydın yazarım yazmalı mıyım ?
Yoksa sessiz mi kalmalıyım.

Yardımlarınıza ihtiyacım var.
Emrivaki hiç sevmem. Madem para mamaya gitsin istiyor adınıza bağış yapıp sertifika alabilirdi. Benim yapmışlığım var. Diğer türlü hiç hoş değil para atmışsın sanane kardeşim istediğim gibi kullanırım. Ben sizi haklı buldum

:) ay gerçekten mi yaaaa :)
Niye böyle bir şey yaptım ki ya. Paraya sıkışmasın diye şey etmiştim. Yine baltayı taşa vurdum :olamaz:

Hii paraya sikişmasin diye. Kendini kandiriyorsun. Ilk mesajdada bile "yapma şekli yanliş" diye belirtmiştin. Yani daha romantik, kartli martli balonlu bişey istedin heralde.

Yoksa para sorun olsaydi, ilk o konu açildiğinda bile "1000 liea fazla yaa, 500 olsun bence" gibi bişey derdin mesela.

Bal gibi özel şahsina bir hediye değil diye bozuldun. Adamada şahsen hak verdim. Ha daha romantik olabilirdi evet, ama düşüncesi çok güzeldi. Parayi geri yollamak olmadi.

Kızlar selam,
Başlıktan da anlaşılacağı gibi sevgililer gününde erkek arkadaşım 1000 TL attı hesabıma :)

Erkek arkadaşımda ben kadar olmasa da duyarlı . Benim mama fiyatları , iyi marka mamalarla ilgili fikrim oldugunu bildigi için daha öncesinde bana kedi/ köpek maması almam ricasında bulundu. Sen alabilirsen ben sana ödeyeyim , çok anlamıyorum dedi. Ben de seve seve kabul ettim. Bütçe sordum ona göre sipariş vermek için 1000 TL. ayırırım dedi.
Maaş gününe odaklı bir şekilde sipariş vereceğiz diye konustuk. O tarih geldiği zaman , işleri biraz sıkıştı, ani gelişen durumlar yüzünden bazı ödemeleri oldu. Bu ay almayalım falan filan konustuk , kapattık.

Şuan durumun sıkışık sonrasında alırız ben de şuan kendi kedilerim için mama almayacagım . Alacağım zaman sipariş verdikten sonra söylerim , ödemesini yaparsın sen de dedim

yok yok :) öyle olsa kavga cıkardı.
Bu değişik bir 1000 TL. Keşke atmasaydı ya boşuna tartışma yaşandı :KK43:
Şimdi gönlünü almak zor olacak.

Parayı geri göndermeniz bence doğru olmuş.

En baştan para ayırma ve bütçe sohbetini de tuhaf buldum açıkçası.

Herşeyden öte sadece sizi mutlu etmek için mama bütçesi ayıracaksa dahi 1000 tl demeniz biraz fazla olmamış mı ?

15 kg 300 - 350 tl bandında mamalardan alıyoruz biz de. 15 kg mama dahi öyle hemen bitmiyor.

Neticede sokak hayvanlarını beslerken bile bir düzen oluşuyor. Belli bölgelere dağıtım , aç hayvanları bulup besleme gibi.

Hesabınızda parayı görünce tuhaf hissettiğinizi söylersiniz.

Sipariş vereceğiniz zaman hangi siteden alıyorsanız 15 kglık bir paketi onun kartıyla ona hesap oluşturup alabilirsiniz , kargo size gelir. Beraber dağıtırsınız.

adam bence çok güzel davranmış ,

mama konusu daha önce konuşulmuş , rakamda konuşmuşsunuz ,

ee zaten sevgililer gününe birşey istemiyorsun , hayvanlarıda çok seviyorsun , bence çok güzel düşünülmüş bir davranış ,

geri vites yapan sen olacaksın bence

Ben katılıyorum.
Adam al para git harca dememiş ki😶
Bu çok çok hoş ve tatlı bir hediye adam sokak hayvanları için bu da benim katkım demiş.
Ben çok beğendim bu hediyeyi, adam hem konu sahibesini mutlu etmek istemiş hem de hayvanlara yardım etmiş❣️

1000lirayi geçen ay konuşmuşsunuz size söylemiş verecekti. Geçen ay parayı hesabınıza atıp dekontu gönderse normaldi bence ama onun yaptığı önceden konuşulmuş ve sizinle alakası olmayan (sonuçta mamayi size almıyor hayrina alıyor.) parayı 14 şubatta gönderip sevgililer günü hediyen demesi bana da garip itici geldi. Parayı göndermekle iyi yapmışsın. Sanki ikisini bir arada çıkarmak istemiş. Size sanki 1000 liralık hediye almış gibi davranmış.

gerçekten sevmiyorum hediye.
Çiçekte asla sevmem. Bildigi için göndermez.
hiçbir şey almasa garipsemem. Zaten ben de ona almadım.
Sorun dekont paylaşmasıydı, onu garipsedim. Hediyeyi begnmemek değil.
Mesela mama alıp bana sipariş kodu paylaşsaydı . Yada hadi mama aldım dağıtalım deseydi. böyle olmazdı.
Nakit para tuhafıma gitti ama saçmaymış anladım:)
Kendinizle çelişiyorsunuz. Mamadan anlamam sen anlarsın demiş size. Yani anlattığınız kadarıyla zaten böyle anlaşmışsınız. Siz alacakmışsınız.

Gerçekten de mamalar çeşit çeşit sokak hayvanlarına alıyorsanız petshop yönlendirir ama siz kendi kedinize mi aldırıyordunuz reddettiniz. Çünkü alıp direkt dağıtabilirdiniz. O kısmı anlayamadım.

Ben katılıyorum.
Adam al para git harca dememiş ki😶
Bu çok çok hoş ve tatlı bir hediye adam sokak hayvanları için bu da benim katkım demiş.
Ben çok beğendim bu hediyeyi, adam hem konu sahibesini mutlu etmek istemiş hem de hayvanlara yardım etmiş❣️

Misscherry bile erkegi hakli bulmus konu sahibi basardin bunu😂😂😂

Erkekler parasal konularda cok tepki veriyor ya.siz onun parasını geri yollayıp sanki basına kakıyormus gibi hissettirmişsiniz.yani bir para yolluyosun ona da göstermelik gibi dekont atıyosun al istemem gibi olmus.ama o belki siz hesabınıza bakmazsınız sevgililer gününde gözunuzden kacar farketmezsiniz diye dekont atma geregi duymustur. kedilerin için bir fayda saglamak istemis cocuk sonucta daha önce konusulmus da sz onun parasına tenezzül etmiyor gibi davranmıssınz.umarım düzelir size karsı ya

Şöyle düşünün doğum gününüzde size hediye almak yerine fidan bağışı yapan yada hasta bir çocuğa sizin adınıza yardım gönderen birine kızar mısınız? Adam sizin gününüzü kutlarken güzel bir amaca hizmet etmek istemiş.
Çoğunluktan farklı yapısı olan, güzel yürekli birinin yapabileceği bir hareket bu.
Bence de kırcı olmuş tavrınız.

Dekont göndermesi saçma olmuş.sadece hesabına hayvanlara mama için para yatırdım dese yeterliydi..zaten konuştuğunuz bir mevzu...para gelince neden tuaf oldunuz anlamadım.. geri göndermekle hata yapmışsınız.zor durumda olsa size göndermezdi..

Ben de yüksek meblağ hediye sevmem ama bu zaten sizin için değil hayvanlar için harcanacak bir paraydı kabul etmemek yersiz olmuş. Hayvanlara o parayla mama verip onlar yerken fotoğrafını çekip gönderebilirdiniz bak paran ne kadar güzel bir şeye vesile oldu diye. Kendinize harcamadığınızı da böylece görmüş olurdu.

erkek arkadaşıma yazacağım. Bugun halledeceğim.
Kararsız kalmıştım üstüne gidip gitmemekte . Haksızmışım , gönlünü alacagım.
Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Mune Mune konumu kapatabilir misiniz ?

Benim için sonuca ulaştı :)
Talebiniz üzerine konunuz yorumlara kapatılmıştır 😌

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X