Sevgilim beni arabada ön koltuğa oturtmadı kırılmakta haklı mıyım?

Hic on koltuk meselem olmadi
Gerek nisanliyken gerek evlenince kv bizle geliyorsa ben kimseye sormadan arkaya gecerdim
Bazen esim kendi derdi one gel falan diye one gecerdim kvyi alirken o arkaya gecerdi gel one gec der arabadan inerdim oda yok yok farketmez diyip arkaya gecerdi
Buyuktur sonucta diye yani
Ama gorumcede fenalik var
Arkaya geceyim dimi abi demesinden bu anlasiliyor
E gec iste takil telefonunla arkada
Hayret birsey
Erkek arkadasinin da salak meselelere takiliyorsun demesi gelecegin fragmani
Aileci erkek cok zor emin ol
Devam edeceksen daha cok konu acarsin burda

Arkadaşlar selam. Belki bu konu hepinize basit ve saçma gelecek ama benim kalbim yaşadığım günden beri çok kırık. Sevgilimin kız kardeşi geldi Samsun’dan İstanbula ziyarete. O geldiğinden beri görüşmelerimiz azaldı biraz tutucu bir aile çünkü kardeşi varken erkenden eve gidiyor falan. Neyse ramazandan önceki son pazar gün sabah hep beraber şileye kahvaltıya gidelim diye konuştuk. Daha önceden tanışıyoruz. Yolumuz 1 1.5 saat arası sürecekti. Bizim bahçeye geldiler beni beklerken oturdular biraz. Selamlaştık falan. Sonra arabaya doğru gittik. Kız abisine ben arkaya mı geçeyim dedi. O da yok yok sen öne bin dedi. Arkadaşlar şok oldum. Öyle kalakaldım kapıda arkaya geçtim. Benim de abim var asla sevgilisi varken böyle bir şey sormam. O da bana çok değer vermesine rağmen bana sen arkaya geç abicim der zaten. Bu olaya neden bu kadar taktım bilmiyorum ama normal gelmedi. O andan itibaren moralim bozuldu biraz. Sevgilimin bana değer vermediğini düşünmeye başladım. Sizce bu ne oluyor? Normal mi bu davranış? Siz olsanız nasıl tepki verirdiniz? Ona bunu söyledim bu salak mevzulara kafanı takacak kadar basit birisin dedi bana. Çok içerledim çok.
Kız kardeşi senden büyük mü bilmem ama basit birisin ne ya itici

Arkadaşlar selam. Belki bu konu hepinize basit ve saçma gelecek ama benim kalbim yaşadığım günden beri çok kırık. Sevgilimin kız kardeşi geldi Samsun’dan İstanbula ziyarete. O geldiğinden beri görüşmelerimiz azaldı biraz tutucu bir aile çünkü kardeşi varken erkenden eve gidiyor falan. Neyse ramazandan önceki son pazar gün sabah hep beraber şileye kahvaltıya gidelim diye konuştuk. Daha önceden tanışıyoruz. Yolumuz 1 1.5 saat arası sürecekti. Bizim bahçeye geldiler beni beklerken oturdular biraz. Selamlaştık falan. Sonra arabaya doğru gittik. Kız abisine ben arkaya mı geçeyim dedi. O da yok yok sen öne bin dedi. Arkadaşlar şok oldum. Öyle kalakaldım kapıda arkaya geçtim. Benim de abim var asla sevgilisi varken böyle bir şey sormam. O da bana çok değer vermesine rağmen bana sen arkaya geç abicim der zaten. Bu olaya neden bu kadar taktım bilmiyorum ama normal gelmedi. O andan itibaren moralim bozuldu biraz. Sevgilimin bana değer vermediğini düşünmeye başladım. Sizce bu ne oluyor? Normal mi bu davranış? Siz olsanız nasıl tepki verirdiniz? Ona bunu söyledim bu salak mevzulara kafanı takacak kadar basit birisin dedi bana. Çok içerledim çok.
Son cümleden sonra asla muhattap olunacak biri değil adam zaten sizi degersizlestirmis yani sevmiyor birakin gitsin

Eşimin benden yaşça büyük bir akrabası varsa hiç sormadan arkaya geçip otururum.
Abimle biryere gideceksemde direk arkaya otururum.
Bana sorması çok abest geldi kızın.
Abinin sevgilisi var yani, git otur arkaya o kadarmi gorgusuzsun.

saygısı kalmamış ki sepetle hemennn sen ayrıl kendine bu hakaretı nasıl reva görüyorsun agzını yırtardım

Öyle kısa ziyaret olmuyor ki😔 3 ay İstanbul’da 1 ay Samsun’da. Her tatilinde burda. Artık tatillerden nefret eder oldum. Aileci tip en korktuğum şeydi sanırım başıma geldi
Kanka ayrıl | Instagram

woow basit misin? bi bak bakalım aynaya git biraz kendince düşün sen ona mevzuları kafanı takacak kadar basit birisin deseydin o sana ne derdi? sen herşeyine boyun eğip evlenirsin ilerde bu seni aileme yan gözle baktın anneme cevap verdin fln gibi bahanelerle döver. benden demesi. umarım ekonomik özgürlüğün olur ileride

O an kız kardeşi sormuş oda öyle demiştir senden özür dilemesi gerekirken basitsin demiş daha neyi bekliyorsun mesela

ön koltuk arka koltuk bunlar benim takılacağım şeyler değil açıkçası
ama basit birisin demesi hiç olmamış
sen de tahrik edici laflar söylediğini ifade etmişsin burada. hafifletici bi sebep midir bilemiyorum
eşi olmadığım sürece benim takılacağım bi konu değil bu

Kardeşinde sorun görmedim kız sormuş yani sevgiliniz aynen sen arkaya geç demeliydi.

. Bu mesele ayrılığa kadar geldi.
Bu firsati yakalamışken kaçırma derim.
Ailesi soz konusu olduğunda seni hangi mevkiye geçireceğini tecrübe etmiş oldun.
Bundan sonra devam edersen, yaşayacaklarini tahmin etmiş olman lazım, yani bile bile, bir nevi kabul etmiş olacaksin.
Sonra; uy haçan da, bilemedum, görmedum, duymadum diyemezsin.

Ailelerinde sanki sevgililik günah gibi. Beni herkes biliyor ama birkez bile yanımda telefon konuşurken benle olduğunu söylemedi. O yüzden kardeşi sorduğunda sen bilirsin bile demesi kafiydi benim için. Çok da bir beklentim yoktu. Kardeşi de bir tuhaf gerçekten siz söyleyince oraya da takıldım. Bu soru neden sorulur ki. Sen de yakında birinin sevgilisi olacaksın. Senin de sevgilinin kardeşi ailesi olacak. Ben hep bu bakış açısıyla yaklaştım abimin sevgilisine. napıcam bilmiyorum birkaç kez daha aile konusunda test etmek istiyorum. Ama nasıl yapacağım bilmiyorum
Ailesinden öte size ne kadar basitsin demiş. İsterse aile yolunuza gül döksün, değeri anlamı var mı? Ben de saydırdım hakaretler ettim ağır konuştum yazdınız. Bunun nesi sevgililik nesi ilişki? Israrınız neden? Önemsemeyen değer vermeyen hakaret eden adamın nesini test edeceksiniz?

Koltuk konusunda da, basit birisin cümlesinde de alınmakta haklısınız. Yok yok öne geç demek yerine, siz bilirsiniz aranızda anlaşın diye şakaya vurabilirdi. Hadi panikledi öne geç dedi diyelim sonrasında -sinirleymiş değilmiş geçiniz- basit birisin cümlesi çok kırıcı. Bence çok değer vermişssiniz biraz sopa gösterme vakti.

Ondan önce ben ona ananın evine git Samsun’a ordan bi’ kız bulsun sana ön koltuk mevzusu yapmayacak. Sorun koltukta değil senin zihniyetinde değer vermiyorsun ailenden korkuyorsun. Muhafazakar aile modeli ne beklersin gibi gibi bir sürü şeyler söyledim. Hatta sonradan pişman olduğum birkaç laf da ettim. O yüzden pek takılmamıştım. Sinir anından benim de sağım solum belli olmuyor çünkü. Çok mu abarttım bilmiyorum. Ama o laf şu an siz üstüne basınca iyice zoruma gitti. Bu ön koltuk mevzusunda haksız mıyım peki? Ben de kız kardeşim ben de anlıyorum.
Ama siz abinize sorarmisiniz böyle bir şeyi mesela onu düşünün.
Bende kız kardeşim mesela sormam bile abimin kiz arkadaşı varsa sen geç istersen buraya derim kıza. Geçer arkaya otururum. Kızın sorması bile öne ben oturayım anlamı taşıyor. Ha ben takılmam böyle şeylere ha önde ha arkada oturmuşum farketmiyor zira aynı yere gidiyor araba ama sorulması bile tuhaf bence.
Basit birisi olduğunuzu düşünüyorsa basın tekmeyi,basit olmayanını bulsun madem.

Hayır evliyim.

Benim eşim hiç bir zaman beni geri plana atacak bir davranış, konuşma, hareket vs vs asla ama asla yapmadı.

Benim görümce kendini merkezde bir yere konumlandırdı, tuhaf tavırlar çok garipti…. ki çoooook severdim kendisini.

Mesleki, arkadaşlık vs ortamındaki saygılı ilişki kurup saygı görmek maalesef ilişkinizde asla olmaz. İlişki, evlilik çok değişik konular.

Sizin erkek arkadaşınızda da iş yok.

Bizde olay daha vahimdi.
Beni almaya geldiler. Önde oturuyordu, öne geç vs yok, kimse kusura bakmasın ama sevgilisi karısı varsa bi adamın yanında o oturur kardeşi değil. Marketten bişeyler aldık. Sakız unuttum bende dönüp sakız aldım poşete attim.
Poşetten çıkarıp arkaya bana attı al bu senin dedi.
Ya marketten abisi aldi, ben sakız aldım poşete koydum al bu senin ne demektir.

Daha neler neler ben görüşmüyorum…
İnanmıyorum o yaptığı nasıl iğrenç bir haraket. Benim de başıma gelse şaşırmam gerçi. En azından eşiniz sizin arkanızdaymış. Görüşmüyor olmanız güzel olmuş yoksa muhtemelen sizin evden ayrılmazdı. Benim kızla aram da iyi maalesef tavır koyamam. O çok toy sıkıntı abisinde kesinlikle.

Adam son anda mı muhafazakar oldu da dilediğiniz gibi davranmayınca muhafazakar aile yapısindan ne beklersin filan gibi saçmalıyosunuz? Bu laftan sonra sizden ayrılmalıydı. Ha ayrılmadıysa sizs basit dediği için siz ayrılmalıydınız. Sorun koltuk değil asla.
Muhafazakar aile yapısı dediğim yanlış anlaşılmış. Kapalılık falan değil yanlış anlaşılmasın.o kelimeyi yanlış kullanmışım biraz. Mesela şöyle ailesine beni bir kez bile anlattığını görmedim. Sadece kardeşlerine. Mesela aileimin yanında evli olsak bile el ele yürümek bize yakışmaz gibi şeyler diyordu. Babaya anneye saygılı olmak gerekir falan. Bunları aşabileceğimizi düşünüyordum. yeni yeni dank etti.

X