Sevgilim beni arabada ön koltuğa oturtmadı kırılmakta haklı mıyım?

İnanmıyorum o yaptığı nasıl iğrenç bir haraket. Benim de başıma gelse şaşırmam gerçi. En azından eşiniz sizin arkanızdaymış. Görüşmüyor olmanız güzel olmuş yoksa muhtemelen sizin evden ayrılmazdı. Benim kızla aram da iyi maalesef tavır koyamam. O çok toy sıkıntı abisinde kesinlikle.
Benim de aram çok iyiydi. Çok severdim.

Ama yaptıklarından sonra ki bu yazdığım hiçbişey neler, neler, neler kaç yıllık evliyim kesinlikle görüşmüyorum ki evime gelip özür dilemişliği var.

Sizin olayda sevgiliniz tam bi ofsayt.
Bakın işte görmek isteyen görüyor ve rahatsız oluyor. Evlendiğiniz zaman kiminle evleneceğinizi olaylar karşısında nasıl biri ve nasıl davranışlar sergileceğini kestirirsiniz.

adamın ne m*l olduğu ortada. ne güzel evlenmemişsin çocuk yapmamışsın daha sevgiliyken o b*ktan yüzünü göstermiş yol ver gitsin. evlenince mutlu olamazsın onunla. o kardeşi sürekli aranızda olur. gelir 3 ay sizle yaşar sonra 1 ay döner sonra yine gelir. sen hele bi yatılı isteme bak ne kavgalar yaşanacak o lafların daha da ağırlarını duyacaksın. şu adama mecburiyetin yokken allah aşkına def et hayatından gitsin kardeşiyle yaşasın. okuyor musun çalışıyor musun?
Korkunç geliyor düşüncesi bile. Aramız bozulursa da senin yüzünden kardeşim gelmiyor diye ben suçlanırım. Çalışıyorum 32 yaşındayım. Yaşıtız. Sizin görüşleri okuduktan sonra daha da soğudum.

şu lafı eden birisi ile bir daha asla konuşmam. Hele bir de sevgili! adam size kıymet vermiyoru bırakalım, siz kendinize kıymet vermiyorsunuz. Hiç kimse hiç bir koşulda sizinle böyle konuşamaz.
Çok özür diledi o laftan ötürü. Sen de bana bir sürü laf ettin damarıma bastın dedi. Keşke hiç konuşmadan tepkimi koysaydım. Büyük hata ettim. Bu arada dönüşte kardeşi hemen koltuğa yönelmedi ben öne oturdum. Somurta somurta 1 gün geçirdik. Delireceğim.

1. Kardeşinin sorması abes olmuş, direkt arkaya geçmesi gerekirdi, iyi niyet göremedim

2. Sevgilinizin arkaya geç veya ikiniz konuşup karar verin demeliydi en azından, aileci biri belli

3. Muhafazakar olmak ile bu durumun ne alakası var, bu söyleminizi fazlasıyla aptalca buldum, muhafazakar aile yapısından hoşlanmıyorsanız sevgilinizle olmamalısınız
Onu açıkladım bir yorumda. Yanlış kullandım. Kapalılık falan değil mesele. Sadece ailesinin yanında her şeyin ayıp olduğunu düşünmesi falan.

Bu hastalıklı aileden kendini kurtar KURTARAMIYORSAN SÖYLE GELİP AVAZIM ÇIKTIĞI KADAR BAĞIRIP SARSARAK KURTARAYIM. Aptala bak basit biriymişsin basit onun görümcelikten geberen arsız kardeşidir. Ben en başında arabaya dahi binmezdim, büyük konuşmayayımda…….
Bu işin içinden nasıl çıkacağım bilmiyorum. Bu mesele ayrılağa açıldı asla kabul etmedi. O lafı benim dediğim lafların karşılığı olarak söyledim falan dedi. Olayın da üzerinden 1 haftayı geçti. Burayı okuyunca iyice aklım başıma geldi. Şu saatten sonra nasıl tavır alacağım bilmiyorum. Tekrar sınanması şart işte o zaman o günkü kardeşine belli etmeden üzülen gayeyle karşılaşmayacak. Bu sefer kardeşimin yanında beni rezil ettin diye kavga çıkar. Offf ki ne of

Bu işin içinden nasıl çıkacağım bilmiyorum. Bu mesele ayrılağa açıldı asla kabul etmedi. O lafı benim dediğim lafların karşılığı olarak söyledim falan dedi. Olayın da üzerinden 1 haftayı geçti. Burayı okuyunca iyice aklım başıma geldi. Şu saatten sonra nasıl tavır alacağım bilmiyorum. Tekrar sınanması şart işte o zaman o günkü kardeşine belli etmeden üzülen gayeyle karşılaşmayacak. Bu sefer kardeşimin yanında beni rezil ettin diye kavga çıkar. Offf ki ne of
Sevgiliniz kaç yaşında?

En küçük şeyi bile sorun edebilirim ama bana neden hoşgörülebilir geldi 🤔
Kız şehirdışından geliyor sormasının amacı "ben buraya gezmeye geldim yolu göre göre gidiyim sonuçta misafirim" kafası olabilir. Arka koltuktan görülmüyor mu diyen arkadaşlar, valla evet görülmüyor.
Arka koltuk ile ön koltuk arasında evet gerçekten bi kıdem farkı var ama manzara farkı da var.
Erkek arkadaşın da savunmasında olduğu gibi "kız şehirdışından geldi geze göre gitsin" olabilir.
Bana yapsalar kesin kıyameti koparırım ama olay normal ya 🥴
Not: kız kardeş değilim
Arada gelen biri değil yılın yarısında abisinin yanında. Normalde de hep önde oturur o arabadayken beni alırlar. Bu sefer durum başkaydı arabada değildi kimse. Dönüşte de ben direkt öne oturdum. Zaten sinirliydim. Şimdiye kadar alttan almakta buna ben izin vermişim yüzüme vuruldu.

Koltuktan önce ailesinin bu kadar tutucu olması ileride ciddi sıkıntı. Tutucu bir aileniz yoksa böyle bir aileyle muhattap olmayın.
Eşimle mutlu bir evliliğim var. Hiç bir sorunum yok. Ama ailesi bize taban tabana zıt. Çok sinir bozdukları oldu. Kendi aileme benzer bir aile yapısı tercih etsem daha doğru olurmuş diyorum.
Bu adam direkt sıkıntılı bir aile ve dengeyi de sağlamayacak kadar aileci. Baştan olmaz. Olsa fa sizi yıpratır
Kızılcık şerbetini izleyip iyice triplere girdim. Sanırım haklısınız. Siz yaşayıp gerçek şekilde görmüşsünüz.

Beğenmiyorsaniz, kendisini ve ailesini ayrılın. Bana şu lafları edecek sevgiliden anından ayrılırım. Sevgilinizin ettiği laf bunların yanında basit kalıyor kusura bakmayın.
Ön koltuğa sizin oturmanız uygun olan ama oradan çıkıp ailesinin yapısına kadar laf etmeniz iyi niyetli değil. Bu beğenmediğiniz ailenin oğluyla sevgilisiniz neticede.
Yazmadığınız laflarda neler kim bilir. Birde mağdur pozisyonuna sokuyorsunuz kendinizi bana bunu söyledi diye.
Yüzümü astım diye bana bağırdı. Bir sürü iğneleyici hareket laflar etti. Ben bunları söyleyince o lafı etti. Meselenin öncesi de var. Ailesine birden kurulmadım. Evet hata ettim keşke bir şey demeseydim. Kendimi haksız konuma düşürdüm.

Kızılcık şerbetini izleyip iyice triplere girdim. Sanırım haklısınız. Siz yaşayıp gerçek şekilde görmüşsünüz.
Benim eşim bizim hayat tarzında, bakışımız aynı. Ondan çok sorun olmuyor.
Ona rağmen diyorum bunu. Senede 2 kere 5 gün gidiyorum. Toplamda senede 10 gün anca görüyorum. O on gün bile bezdiriyor beni.
Ama sizin sevgiliniz belli ki aileci bir tip. Yani sizinki daha da bezdirici yorucu olur.

Öyle kısa ziyaret olmuyor ki😔 3 ay İstanbul’da 1 ay Samsun’da. Her tatilinde burda. Artık tatillerden nefret eder oldum. Aileci tip en korktuğum şeydi sanırım başıma geldi
Adam bariz aileci,onlar mevzu olunca pabucunuz dama....
Ön koltuk arka koltuk takılacak şeyler değil ama adamın o andaki tavrı,sonraki lafları size büyük ipucu.Sineye çeker devam ederseniz başınıza geleceklere hazır olun.

woow basit misin? bi bak bakalım aynaya git biraz kendince düşün sen ona mevzuları kafanı takacak kadar basit birisin deseydin o sana ne derdi? sen herşeyine boyun eğip evlenirsin ilerde bu seni aileme yan gözle baktın anneme cevap verdin fln gibi bahanelerle döver. benden demesi. umarım ekonomik özgürlüğün olur ileride
Avukatım ekonomik özgürlüğüm var. Saygın bir profilim var. Ama iş ilişkiye gelince böyle bir konuma büründüm. Kendime acıyorum burda yazılanlardan sonra sabahtan bedi mesajlarına dönüş bile yapmıyorum. Bu meseleyi tekrar açacağım. Gelecek şüphelerimi söyleyeceğim.

ön koltuk arka koltuk bunlar benim takılacağım şeyler değil açıkçası
ama basit birisin demesi hiç olmamış
sen de tahrik edici laflar söylediğini ifade etmişsin burada. hafifletici bi sebep midir bilemiyorum
eşi olmadığım sürece benim takılacağım bi konu değil bu
Sıkıntı o işte. Eşi olduğumda da bu tavrın değişeceğini düşünmüyorum. Diğer akrabalar girince iyice artacak. Gelecek kaygısı sardı biraz.

Arkadaşlar selam. Belki bu konu hepinize basit ve saçma gelecek ama benim kalbim yaşadığım günden beri çok kırık. Sevgilimin kız kardeşi geldi Samsun’dan İstanbula ziyarete. O geldiğinden beri görüşmelerimiz azaldı biraz tutucu bir aile çünkü kardeşi varken erkenden eve gidiyor falan. Neyse ramazandan önceki son pazar gün sabah hep beraber şileye kahvaltıya gidelim diye konuştuk. Daha önceden tanışıyoruz. Yolumuz 1 1.5 saat arası sürecekti. Bizim bahçeye geldiler beni beklerken oturdular biraz. Selamlaştık falan. Sonra arabaya doğru gittik. Kız abisine ben arkaya mı geçeyim dedi. O da yok yok sen öne bin dedi. Arkadaşlar şok oldum. Öyle kalakaldım kapıda arkaya geçtim. Benim de abim var asla sevgilisi varken böyle bir şey sormam. O da bana çok değer vermesine rağmen bana sen arkaya geç abicim der zaten. Bu olaya neden bu kadar taktım bilmiyorum ama normal gelmedi. O andan itibaren moralim bozuldu biraz. Sevgilimin bana değer vermediğini düşünmeye başladım. Sizce bu ne oluyor? Normal mi bu davranış? Siz olsanız nasıl tepki verirdiniz? Ona bunu söyledim bu salak mevzulara kafanı takacak kadar basit birisin dedi bana. Çok içerledim çok.
yahu benim 75 yaşındaki kv bile ne sevgililikte ne nişanlılıkta ne evliliğimizde öne oturmamıştır da bu konudan daha önemli olan son söyledikleri.. bide ailesine düşkün adamdan hayır gelmez, çok üzülürsün, bir an önce by by de.

Ya burada mesele gelin görümce değil. Niye çogunluk saçma sapan buna yorum yapmış? Bu oğlan aşırı saygısız. Saygısız, kadını kendinden küçük gören erkekle olmaz bence. Adı üstünde eş oluyorsunuz, ondan aşağı değil.

Avukatım ekonomik özgürlüğüm var. Saygın bir profilim var. Ama iş ilişkiye gelince böyle bir konuma büründüm. Kendime acıyorum burda yazılanlardan sonra sabahtan bedi mesajlarına dönüş bile yapmıyorum. Bu meseleyi tekrar açacağım. Gelecek şüphelerimi söyleyeceğim.
Açacaksında nolacak haklıyken daha da haksız duruma düşürürsün kendini. Manipüle ile tekrar tekrar suçu size atar. Daha şimdiden böyleyse evlilikle bunlar çoğalır gider. Elinde mesleğinde var keşke insanların sana ve mesleğine saygı duyduğu kadar sende kendine saygı duysan.

Yaşıtız. 32 yaşında o da
Sakin ol ben yaslarınızı daha küçük sandın.
Verilebilecek bir şansı ya da hak ediyor ise ver.

Ama senin yerinin ayrı olduğunu da herkese göstersin.

Siz iş hayatınızdaki konumunuzu çok önemsiyorsunuz.
Mesai saati biter konumda biter.

İlişki çok farklıdır.
Benimde görümcem yüzünden gerçekten evliliğimde kriz çıkardı ama Allah çok büyük kendi ağzıyla anlattıği bir durum beni kendisinden uzaklaşmamda ve eşime kendimi ispatlamamda vesile oldu. Belki eşimde değişik tavırda olabilirdi.

Olay örgüsü içinde uygun olmayan durumlar yaşanabilir ama aklı başında ise karşınızdaki adam akıllı konuşarak anlaşamayı deneyebilirsiniz.

Buradaki yorumlarla kendinize yol secmeyin.

Bakın benimde başıma sizinkinden daha kötüsü geldi bende sinir oldum ama atımı iyi sürerek kendimi hatalı bir konuşma ve davranış icine sokmayarak kazanan ben oldum.

Benim eşimde asla kavgaya varacak konuşmalar, doğru düzgün seçilmemiş kelimeler… tartışılan durumlara gelemez.

Kendini dogru ifade ederek güzel bir yemek yiyin.
Konuşmanın gidişatına tutumuna göre karar verirsiniz.

Son bi konuşmayı hak ediyor ilişkiniz.
Sizde sinirle bende sert konuştum dediniz.

Evet çok haklısın ama güzel bi konuşmayı karşılıklı düşüncelerini sakince konuşmayı hak ediyorsunuz.

Son düzenleme:
Sıkıntı o işte. Eşi olduğumda da bu tavrın değişeceğini düşünmüyorum. Diğer akrabalar girince iyice artacak. Gelecek kaygısı sardı biraz.
Avukatmışsın da.
Bir ömür boyu böyle tiplerle görüşmek istiyor musun gerçekten?
Evlilik sevgililik gibi değil. Çocuğunun akrabaları o insanlar oluyor. Sevgililiği bile anormal gören tipler babannesi dedesi halası olacak.
Bir de tekrar diyorum sizin sevgiliniz baştan falsolu bir tip. Direkt sen öne geç demiş mesela. İleride bunu devam ettirecek. Ailesi kırılmasın diye sizi kıracak. Kardeşi gücenmesin diye sizin fikrinizi önemsemeyecek. Bir ömür bunla yaşamak ister misiniz gerçekten?
Mesela benim ailem oldukça rahat bir ailedir. Eşimin ailesi tutucu dediğim gibi. Bizim alkol almamıza karışmaya kalktılar evlendikten sonra, eşim ve ben hop dedik orada durun bu bizim hayatımız. Eşim yerine sizin sevgiliniz olsa aman gözüne sokmayalım gizleyelim diyecekti belki de: hayatınız hep onların hassasiyetlerine göre şekillenecek. Siz çalışan bir kadınsınız böyle bir boyundurukla yaşamak isteyecek misiniz gerçekten.

Benim için anneler herkesin üstündedir. Herkesin. 40 tane eş bulunur ama bir tane anne bulunmaz. Bu yüzden ne sevgilime izin veriririm annem varken, ne de ben geçerim öne onun annesi varken. NOKTA 😉
herkesin annesi kendi için değerlidir hanımefendi birde saygı bu kadar ufak şeylerle ölçülmez ve karşılıklıdır birazcıkta büyükler gençlere saygı duyup örnek olsun. Evlendikten sonra bir kadının veya adamın çekirdek ailesi önce gelmesi gereken kişi eşidir, her kadın da elini sallasa 100 koca bulur o yüzden herkes eşinin, sevgilisinin yanına otursun kv'ciklerde bir zahmet saygı duysun gençlere(hani önemli ya saygı).

X