Sevgilim doğulu diye ailem üzerimde baskı kuruyor? Diğer yaşadığım sıkıntılarım. Artık çok yoruldum. Nedir Bunun Çözümü?

Ya kusura bakmayın ama dogulular kadar başınıza taş düşsün. Ne alıp veremediginiz var bu insanlarla? Hani burda siyaset din dil ırkçılık yoktu ben mi yanlış biliyorum!! Dogudakiler eğri bi siz mi dogrusunuz yani!!
egri olarak kesinlikle gormuyorum ama kultur olarak cok fark var. dogulu bir aile batili bir aileyle birlestiginde dogulu ailenin beklentilerini batili ailenin kizi karsilayamiyor. tam aksi de ayni sekilde. aileler isin icinde olmasa 2 kisi mutlu olabilir ama cok iyi biliyoruz ki turkiyede yalnizca 2 kisi evlenmiyor.

Anneniz sadece ayrımcılık yaptığı için ayrılmanızı istiyor. Adam atanma bekliyormuş atanacak belki ikincide demişsiniz o zaman bir işi olmuş olacak. Siz kendiniz deseniz ki işi yok çalışacağını da düşünmüyorum ailem de bundan dolayı sorun çıkarıyor anlarım. Ne demek konuşmaları bozuk. Karadeniz ağzıyla ya da Ege ağzıyla konuşan birine de aynı önyargıda bulunuyor musunuz? Ki bu dediğim yöreler Türkçe konuşan insanlar. Doğuluların bir ana dili var sonuçta o dille konuştukları için kendi aralarında Türkçeyi senin benim gibi telaffuz edemiyor olabilirler. Bir yabancıyla sevgili olsan bu hiç sorun olmazdı ne yapsın dili bu kadar dönüyor derdin. Bir insanı değerlendirmemin tek kriteri onun iyi bir insan olup olmamasıdır. Benim erkek arkadaşım da doğulu babasının da Türkçe telaffuzu bizimkinden farklı. Ama benim için sıfır sorun. Hiçbir Allah’ın kulu da onlar doğulu babasına bak Türkçe konuşamıyor doğru düzgün diyemez dedirtmem. Diyeni de yerin dibine sokarım.

Burada erkek arkadaşımı anlattım bir kaç kez . Erkek arkadaşım ile 2017 den beri birlikteyiz.Çok kez bir şeyler yaşadık . Bunu kötü anlamda söylemiyorum ama o kadar yaşanmışlığı ben silemiyorum. Ben ayrı eve çıkınca arada yanıma geliyor. Şu an bir işi yok bir engeli olduğu için . Ekpss den atama bekliyorduk ilk alımlarda şimdi oda olmadı. İkinci alımlarda atanır diye düşünüyorum. Ama bu sürede sürekli borsa ile ilgileniyor. Bana ben kazanıyorum diyor. Ailemde erkek arkadaşımı biliyor. Annem, kardeşim biliyor ancak annem sürekli kesinlikle olmaz aşırı fark var, görünüş konuşma olarak bize uymuyor deyip duruyor. Artık kafayı yiyeceğim. Önyargılı olmayın diyorum anlatıyorum ama sürekli doğulu deyip duruyorlar. Bende uzaklaşıyorum haliyle. Onun bir mesleğinin hala olmayışı beni ondan uzaklaştırıyor bu süreçte. Kendileri adıyamanlı ama şu an kaç senedir isanbul da yaşıyorlar. Ailesinin konuşmaları evet çok bozuk . Ama ben napabilirim. Kaç kez ayrılalım dedim olmuyor dedim. Bu ilişkiyi senin ellerine bırakamam diyor. Anneannem yeni bir çocuk bulmuş annemde sürekli bir tanı bir konuşun bu senin bulduğundan çok daha iyi diyor. Artık kafayı yiyecegim bu durumda ben ne yapmalıyım. Henüz annemler Erkek arkadaşımın engelini de bilmiyor. Ben ona memur ol dedikçe onun sanki hevesi olsa da aklı sürekli yatırımcı, girişimci olmakta bana sürekli şu kadar şuyumuz olsa deyip duruyor. :Ya da senin kazandığın 1 ayda parayı ben 7 günde kazanıyorum diyor. Erkek arkadaşımın da sevmediğim huylarım var ama. Çoğu zaman bana arkadaş oluyor. Benim nazımı çekiyor. Beni dinliyor. Gerçekten ben ne yapacağım. Ailem neden kabullenmıyor . Biz karadenizliyiz ama neden Annem sürekli aklımın ucundan bile geçirmek istemiyorum diyor. Erkek arkadaşım atansa farklı olur mu ki ?
Ailenizin bir bildiği vardır .Genelde ailelerin yaptığı tespitler doğrudur .Aranızda kültür farkı var ki bu çok büyük bir faktördür .Ayrıca kendiniz ağzınızla söylemişsiniz sevmediğim huyları var diye .Sırf sizin kaprislerinizi çekiyor diye ki bunuda yazdıklarınızda ifade etmişsiniz .Bu ilişkiyi sürdürmekte bir mantık göremiyorum .

Burada erkek arkadaşımı anlattım bir kaç kez . Erkek arkadaşım ile 2017 den beri birlikteyiz.Çok kez bir şeyler yaşadık . Bunu kötü anlamda söylemiyorum ama o kadar yaşanmışlığı ben silemiyorum. Ben ayrı eve çıkınca arada yanıma geliyor. Şu an bir işi yok bir engeli olduğu için . Ekpss den atama bekliyorduk ilk alımlarda şimdi oda olmadı. İkinci alımlarda atanır diye düşünüyorum. Ama bu sürede sürekli borsa ile ilgileniyor. Bana ben kazanıyorum diyor. Ailemde erkek arkadaşımı biliyor. Annem, kardeşim biliyor ancak annem sürekli kesinlikle olmaz aşırı fark var, görünüş konuşma olarak bize uymuyor deyip duruyor. Artık kafayı yiyeceğim. Önyargılı olmayın diyorum anlatıyorum ama sürekli doğulu deyip duruyorlar. Bende uzaklaşıyorum haliyle. Onun bir mesleğinin hala olmayışı beni ondan uzaklaştırıyor bu süreçte. Kendileri adıyamanlı ama şu an kaç senedir isanbul da yaşıyorlar. Ailesinin konuşmaları evet çok bozuk . Ama ben napabilirim. Kaç kez ayrılalım dedim olmuyor dedim. Bu ilişkiyi senin ellerine bırakamam diyor. Anneannem yeni bir çocuk bulmuş annemde sürekli bir tanı bir konuşun bu senin bulduğundan çok daha iyi diyor. Artık kafayı yiyecegim bu durumda ben ne yapmalıyım. Henüz annemler Erkek arkadaşımın engelini de bilmiyor. Ben ona memur ol dedikçe onun sanki hevesi olsa da aklı sürekli yatırımcı, girişimci olmakta bana sürekli şu kadar şuyumuz olsa deyip duruyor. :Ya da senin kazandığın 1 ayda parayı ben 7 günde kazanıyorum diyor. Erkek arkadaşımın da sevmediğim huylarım var ama. Çoğu zaman bana arkadaş oluyor. Benim nazımı çekiyor. Beni dinliyor. Gerçekten ben ne yapacağım. Ailem neden kabullenmıyor . Biz karadenizliyiz ama neden Annem sürekli aklımın ucundan bile geçirmek istemiyorum diyor. Erkek arkadaşım atansa farklı olur mu ki ?
Benim eşimde Karadenizli ben de çok doğu olmasa da akdeniz ile güneydoğu arasında minnoş bir yerin insanıyım. İnsanın anlaşası varsa nereli olduğu önemli olmaz. Tabi bunu aileye anlatmak çok güç ki bende kayınvalidem den bilirim Karadenizlinin inadı ve dediğim dedikliği😂 Allah kolaylık versin valla olay sizde bitiyor. Beni asla gurbete hele ki uzak bir şehre vermeyecek aileme ben seviyorum evleneceğim dedim pişman değilm sende bunu yapacak cesaret ve erkek arkadaşına inancın varsa her anlamda devam et kimseden etkilenme 🙏

Obur düşüncelerinize saygı duyuyorum ama doğulu veya batılı olmayı seçemiyoruz maalesef hem doğuda da bisey yok nedense batılılar geldiğinde doğuda keyf ediyorlar doğulu batılı muhabbeti hiç hoş değil gerçekten

erkek arkadaşının doğulu olmasından daha fazla sorun var ilişkinizde.. adam kıçını kaldırıp çalışmaya bile yanaşmıyorken şimdiden sizin aldığınız maaşla borsa oynayıp kazandığı parayı karşılaştırıyorken annenizde bu kadar karşı çıkıyorken bence hemen uzaklaş o adamdan... uzakta olan biri daha net görür ilişkileri annen muhtemelen çok iyi görmüşki bu kadar diretiyor... hayatınızı mahvetmeyin annenizi dinleyin evlensenizde fazla uzun soluklu bir evliliğiniz olmaz.. mutlak boşanırsınız...

Ayrilin denmemismiydi size? Nazimi cekiyor diye mi evleneceksiniz bu adamla? Bu adamla olmaz. Ailenizi dinleyin. Ise de girse olmaz. Adamin da ise giresi yok zaten, hayal dunyasinda geziyor. Bir de bu iliskiyi senin ellerine birakamam ne demek? Nasil cirkin bir cumle. Hersey o nasil isterse oyle mi olacakmis?

Karadenizlilerin Doğu takıntısı bitmez sizde erkek arkadaşınızın arkasında tam anlamıyla olamayacaksanız ayrılın. Çünkü aileniz her fırsatta onu Doğulu olmasıyla vuracak Karadeniz'li sonuçta inadı inattır. Benim gözümde bu en büyük sorun yıllarca komşularımızın laflarına maruz kaldım çocukluğumu zehir ettiler sebebi Doğulu olduğum için. Ama şu da varki bölge hiç fark etmez çalışmayan adami adam yerine koyma .

Bahsettiğiniz gibi biriyle olmayı kaç kadın ister ki?? Ne varmış ki benim sevgilimde diyecek olursanız en başta çalışmayı reddetip hazırcı olması direk reddetilme sebebidir.. Diğer mevzuları konuşmaya gerek yok siz anlattınız işte mutsuz olacağınız bir ilişki yaşıyorsunuz şuan.. Ailelerin ısrarla reddettiği biri olunca çoğunlukla o kişi zaten uygun kişi değildir demektir ☺️

Bizim verdiğimiz fikirlerin ne kadarını alırsınız bilemem ama inşallah yaşayarak doğru yolu bulmayı tercih etmezsiniz..Pişmanlık yaşayıp acı tecrübeler edinmezsiniz inşallah..

Ben çalışmayıp atanmayıp beleşten oturduğu yerden para kazanmaya çalışmasına takıldım. Ev geçindirmez bu benden sana söylemesi. Borsada bende yatırım yapıyorum ama benim bir mesleğim var. Bunu gelir kaynağı olarak görmüyorum. Borsada 1 gün zenginsin 1 gün fakirsin ona bel mi bağlayacak hep? Bu arada engeli ne?

Eski konularına baktım..işsiz adamla evlenemezsin.borsada para kazanmak iş değil..memur olamazsa hiç mi özel sektörde çalışamayacak.?halbuki engeli olup çalışan bir sürü insan var...birde birliktelik yaşadığınızı yazmışsın...acaba bu yüzden mi ayrilmamak için bir sebep bulmaya çalışıyorsun?

egri olarak kesinlikle gormuyorum ama kultur olarak cok fark var. dogulu bir aile batili bir aileyle birlestiginde dogulu ailenin beklentilerini batili ailenin kizi karsilayamiyor. tam aksi de ayni sekilde. aileler isin icinde olmasa 2 kisi mutlu olabilir ama cok iyi biliyoruz ki turkiyede yalnizca 2 kisi evlenmiyor.
Sizinde dediğiniz gibi bu bütün turkiyede böyle sadece doğuda degil! Kızdığım konu tamamen bu. Farklılıklar tabi ki var kimse inkar edemez. Ama bu farklilik yada sıkıntı olan konu aile dogulu olduğu için değildir heralde sadece. Ben doğuluyum bi yengem yozgatli biri Rus biri kazakistanli eşim ankaralı:) yani bunun doguyla alakası yok birazda karakter meselesi

1) Insan ailesinin tutumunu bilir. Madem memleket bu kadar problem olacak en baştan sevgililik yoluna girmez.

2) Borsaya girecek parayı nerden buluyor?

3) Iliskinin gelecegiyle ilgili size söz hakkı bırakmayan biriyle mutlu olabilir mısınız?

4) Kardeşimin eşi doğulu, benimki memleketlimiz.. Ikisiyle de farklı farklı sıkıntılar yaşadık. Hatta teraziye koysak benim eşim ve ailesi ile olanlar çok daha beter..
Insanlık memleketle olmuyor..

Seviyorsanız arkasında durun, ailenize ezdirmeyin.Aynı şey sizin başınıza gelse ne hissedersiniz?Erkek arkadaşının ailesi seni ezse, bununla evlenemezsin dese.O yüzden gerçekten seviyorsanız arkasında durun, ama sevginiz azaldığıysa, güveniniz kırıldıysa fazla oyalamayın derim.

Karadenizlilerin Doğu takıntısı bitmez sizde erkek arkadaşınızın arkasında tam anlamıyla olamayacaksanız ayrılın. Çünkü aileniz her fırsatta onu Doğulu olmasıyla vuracak Karadeniz'li sonuçta inadı inattır. Benim gözümde bu en büyük sorun yıllarca komşularımızın laflarına maruz kaldım çocukluğumu zehir ettiler sebebi Doğulu olduğum için. Ama şu da varki bölge hiç fark etmez çalışmayan adami adam yerine koyma .

Dogulu olmadigim halde sizi kucaklarim ben. 🤗

X