Sevgilim evlilik düşünmüyor

karpuzcileksoda

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2021
18
42
Merhabalar,
Öncelikle gerçekten yardıma, fikre ihtiyacım olduğu için yazmak istedim. 1 seneyi doldurduğum bir erkek arkadaşım var(dı 2 gün önceye kadar). Ayrı şehirlerdeyiz ve sadece hafta sonu görüşebiliyoruz. Bu 1 senelik süre içinde çok güzel zamanlar geçirdik ve hiç tartışmamız, kavgamız olmadı (bir konu haricinde). Her şeyimiz uyumlu aslında. Fakat tek sıkıntı onun şu anda evlilik ile ilgili bir planı olmaması. Ne zaman konu evliliğe gelse tartışıyoruz. Yaşlarımız 30-32. Önünde bildiğim hiç bir engeli yok. Sadece korktuğunu ve şu anda böyle bir sorumluluk altına girmek istemediğini söylüyor. Bu konuşma ara ara hep olurdu. Fakat en son 2 gün önce bir konuşma gerçekleştirdik ve ben önümü göremediğim bir ilişkiyi yürütemeyeceğimi söyledim. Beni sevdiğini mutlu olduğunu fakat evlilik düşünmediğini söyledi. Ben de düşünmesem çok güzel bir ilişkimiz olabilir fakat ben o kafada olan bir insan değilim. En azından bir gün olacağını bilmek istiyorum ve artık bu yaşa gelmişken ailemden gizli saklı sadece hafta sonu kaçamakları yapmak istemiyorum. Amacım sevdiğim anlaştığım adamla hayatımı birleştirmek. Bu zamana kadar sineye çekip bekledim hep fakat artık böyle devam edip kendimi üzmeye gerek yok diye düşündüm ve ayrılık konuşması gerçekleştirdim. Sizce ne yapmalıyım? Seviyorum, çok iyi anlaşıyorum ama sonu yok.

Kitapkurdu60

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2018
501
1.242
Merhabalar,
Öncelikle gerçekten yardıma, fikre ihtiyacım olduğu için yazmak istedim. 1 seneyi doldurduğum bir erkek arkadaşım var(dı 2 gün önceye kadar). Ayrı şehirlerdeyiz ve sadece hafta sonu görüşebiliyoruz. Bu 1 senelik süre içinde çok güzel zamanlar geçirdik ve hiç tartışmamız, kavgamız olmadı (bir konu haricinde). Her şeyimiz uyumlu aslında. Fakat tek sıkıntı onun şu anda evlilik ile ilgili bir planı olmaması. Ne zaman konu evliliğe gelse tartışıyoruz. Yaşlarımız 30-32. Önünde bildiğim hiç bir engeli yok. Sadece korktuğunu ve şu anda böyle bir sorumluluk altına girmek istemediğini söylüyor. Bu konuşma ara ara hep olurdu. Fakat en son 2 gün önce bir konuşma gerçekleştirdik ve ben önümü göremediğim bir ilişkiyi yürütemeyeceğimi söyledim. Beni sevdiğini mutlu olduğunu fakat evlilik düşünmediğini söyledi. Ben de düşünmesem çok güzel bir ilişkimiz olabilir fakat ben o kafada olan bir insan değilim. En azından bir gün olacağını bilmek istiyorum ve artık bu yaşa gelmişken ailemden gizli saklı sadece hafta sonu kaçamakları yapmak istemiyorum. Amacım sevdiğim anlaştığım adamla hayatımı birleştirmek. Bu zamana kadar sineye çekip bekledim hep fakat artık böyle devam edip kendimi üzmeye gerek yok diye düşündüm ve ayrılık konuşması gerçekleştirdim. Sizce ne yapmalıyım? Seviyorum, çok iyi anlaşıyorum ama sonu yok.
En iyisini yapmışsın o bence düşünüyordur da senle düşunmiyordur çünkü benimde başıma geldi kim evlenmek istemez ki hayırlı olsun zamanını böyle biriyle harcama

karpuzcileksoda

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2021
18
42
sana demiş ya olur da boşanırsak dul damgası yersin bu toplumda, ama aynı evde yaşamaya ok demiş doğru anladıysam. Aynı evde yaşayınca da bu toplumda kötü gözle bakıyorlar maleseff. Bu kısımları çok çelişkili buldum. H. sonu büyük ihtimal seni ikna etmeye çalışacak. Hakkında hayırlısı olsunn. Gelişmeleri bize de yaz ☺️
Zaten bu çelişkilerden dolayı kafam karışıyor ya. Dedikleri ile yaptıklarını örtüştüremiyorum. Yazarım tabi. Burada konuşmak fikir almak iyi geldi. Son bir kez dinleyeceğim. Zaten o zaman da demişti sana ne ile gelsem bahane olacak. Karar verip öyle konuşmak isterim diye. O yüzden merak ediyorum.

Pembekoala35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2016
4.680
7.137
Ben konu sahibi sevişir demedim ama adamın niyetini bilemeyiz. Siz de görmüş duymuşsunuzdur illa ki bende cok şahit oldum ne serseri, ipe sapa gelmez asla evlenmez dediğimiz adamlar evleniyor aşık olunca. Ben adamı iyi niyetli bulamadım.
Duymadim bizzat sahit oldum ben evlenmem evlilik adami degilim diyip ayrildiktan 3 ay sonra nisan yapti ve cok mutlu cok seviyormus.yani erkekler aşik olunca her seyi yapiyor o korkudan eser kalmiyor

Beyabaann

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2016
883
1.059
O kadar güzel açıklamışsınız ki çok teşekkür ederim. Bunu çok merak ediyorum ben de zaten erkekler bu kararı nasıl veriyor? Her evlenen arkadaşıma sorduğumda aynı cevabı alıyorum. En başında biliyordum zaten diyorlar. O da aynı şeyi söylemiş aslında bana da fark edemedim sanırım. Plan yapmadan evliliği istemek istiyorum demişti. Ama 6-7 aydır evlensem mi diye düşünüyorum demişti. İşin içinden çıkamadıysa zaten o kişi ben değilmişim.
Yorumunuz gayet net ve doğru. Sonuna kadar katiliyorum

joynss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2020
1.248
627
Maalesef ailemle arkadaş gibiyim ama bir yere kadar. Aynı eve girecek kadar bir görüş yok. Ki bana da garip geliyor o durum. Aynı evdesin ama evlilikten, imzadan korkuyorsun. Neden?
Bazı erkekler sorumluluk almaktan çekiniyor. Benim eşim de böyle biriydi. Arka planda ailesel bazı çekinceleri olduğu için evlilik fikrini erteliyordu. Şimdi iyi ki evlenmişiz diyor. Çocuk konusunda da çekingendi, yine sorumluluk almak istemiyordu. Şimdi bu duruma da alışıyor.
Bence siz bir kadın olarak değer görüp görmediğinizi ya da sizi gerçekten sevip sevmediğini hissedebilirsiniz. Bence böyle bir konuşma yapmanız bazı şeyleri tetikleyebilir. Umarım sizin için en iyi olacak şekilde ilerler, ama ben biraz daha iyimser yaklaştım benzer şeyleri yaşadığım için belki de ☺️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-09-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 189 gün kaldı.

Bebeğinizin karaciğeri safra salgılamaya ve pankreası insülin üretmeye başladı. Bu arada bazen sırt ağrıları hissetmeye başlayabilirsiniz. Bunun nedeni relaxin denilen doğumu kolaylaştırmak için salgılanan bir hormondur. Relaxin büyüyen rahminzin ihtiyacı olan alanı karşılamak için leğen kemiğinizin genişlemesini ve omurgaya bağlanan kalça eklemlerini gevşeterek doğumu kolaylaştırmak için destekler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

karpuzcileksoda

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2021
18
42
Bazı erkekler sorumluluk almaktan çekiniyor. Benim eşim de böyle biriydi. Arka planda ailesel bazı çekinceleri olduğu için evlilik fikrini erteliyordu. Şimdi iyi ki evlenmişiz diyor. Çocuk konusunda da çekingendi, yine sorumluluk almak istemiyordu. Şimdi bu duruma da alışıyor.
Bence siz bir kadın olarak değer görüp görmediğinizi ya da sizi gerçekten sevip sevmediğini hissedebilirsiniz. Bence böyle bir konuşma yapmanız bazı şeyleri tetikleyebilir. Umarım sizin için en iyi olacak şekilde ilerler, ama ben biraz daha iyimser yaklaştım benzer şeyleri yaşadığım için belki de ☺️
Teşekkür ederim. Yaşayanlar bu süreci tabi ki daha iyi anlayacaktır. Genelleme ve hepimizin algısı, örnekleri hep kötü olanlar ama arada sizin gibi hikayelerin de çıkması çok güzel. Gönlüm rahat. Bundan sonrasını yaşayıp görücem.

soruyorum01

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2021
8
2
25
Merhabalar,
Eğer sizinle iyi anlaşabiliyorsa hiç bir sıkıntısı yoksa biraz ayrı kalmanız onun siz olmadan hayatına devam edemeyeceğini anlamasını sağlar siz yapmanız gerekeni yapmışsınız bence bir süre bekleyin eğer dönüş yaparsa olumlu yönde olacağı kesin

Aycemil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2016
1.958
2.922
32
Merhabalar,
Hiç bir şey yapamazsınız, evlilik için 2 tarafında istemesi lazım bu baskıyka yada zorlama ile olacak r şey değil.

M A V I

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2015
770
1.675
Adamın isteği belli sizinki belli doğru olanı yapıp ayrılmışsınız geriye dönmeyin. Ve bence buradaki kadınların söylediklerini kulak ardı etmeyin muhtemelen evliliği sizinle düşünmüyor.

nefesalnefesver

Popüler Üye
Pro Üye
27 Haziran 2014
4.759
10.215
Bu cevabınızla kafamda bir soru daha oluştu :KK43: Diyelim ki düşündü taşındı evlenmek istedi. Benim bu sefer çocuk mu sorgulamam lazım :olamaz: Zaten ben ilerde çocuk sahibi olmak istediğim için de evliliği bu kadar istiyorum.

Demek istediğim benim şimdiki aklım olsaydı çocuk yapmaya hazır olduğumda evlilik düşünürdüm.
eşimle 25 yaşında evlendim, pişman değilim ama 28 yaşında çocuk yaptık o zamana kadar evlenmez daha çok gezer, anamın evinde daha çok keyif çatar, daha çok kendi paramı hesapsızca harcardım. yani keşke demiyorum öyle olsaydı iyi olurdu diyorum.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2207 gün geçti.

Ysmdfn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2015
6.711
8.916
Senin evlilik istemen kadar onunda evlilik istememesi çok normal. Akıllıca davranıp ilişkiyi bitirmeniz isabetli olmuş,beklentileriniz aynı değil ve siz zaman içinde hep mutsuz olacaktınız. Pişman olur evlilik düşünür ve geri döner kafasına sakın girmeyin,zaman kaybedersiniz.