Sevgilim kredi kartı bilgilerini çalacağımı mı düşündü?

nyctophiliaa

Guru
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2011
391
333
Geçen gün sevgilimle aramızda küçük bir muhabbet geçti ama bazı şeyleri aklıma takıldı ve sanırım biraz soğumama neden oldu. Öncelikle 6 aydır birlikteyiz, normalde asla maddi konulara takılan biri değildir. Yanımdayken asla ne kadar harcadığına bakmaz her türlü fedakarlığı yapar. Defalarca ısrar ederim hatta bazen tartışmaya bile gider konu ama asla bana bir şey ödetmez. Geçen gün yanımda şehir dışına gitmek için internetten bilet almaya çalışıyordu. Son 2 kişilik yer kalmıştı o yüzden hemen alması gerekiyordu ama telefonu birkaç kez hata verdi ve bileti alamadı. Bunun üzerine sorunun telefonla alakalı olabileceğini, benim daha once çok kez internetten aldığımı ve sorun yaşamadığımı, isterse benim telefonumdan deneyebileceğini söyledim. Yok ben en iyisi şubeye gidip oradan alayım dedi. Sen bilirsin ama şubeye gidene kadar bilet kalmayabilir bir de başka sitelerden dene dedim. Denedi ama yine olmadı. Ben birkaç defa daha benim telefonumla yapmayı teklif ettim ama istemedi zaten merkeze ineceğim dedi. Belki ufak bir muhabbet ama ben açıkçası bana güvenilmemesine alındım. Sonuçta kredi kartını ver ya da bana emanet et demedim kart şifresini bile görmeyecektim. Sadece acele bilet alması gerektiğini bildiğim için benim telefonumdan denemesini teklif ettim. Daha önceki ilişkilerimde asla böyle bir tereddüt görmemiştim. Sizce normal mi yoksa ben mi abartıyorum?

Edit: Bu arada eklemeyi unuttum. Benim telefonundan yapmayı ilk teklif ettiğimde senin kartınla mı alacağım diye sordu. Ben öğrenciyim ve bu yüzden kendime ait bir kartım yok. Babamın kredi kartı var ama her ay ekstreyi kontrol ettiği için oradan harcama yapamazdım. Bunu ona söylediğimde cevap vermeden kendi telefonuyla uğraşmaya devam etti.

Son düzenleme:
Geçen gün sevgilimle aramızda küçük bir muhabbet geçti ama bazı şeyleri aklıma takıldı ve sanırım biraz soğumama neden oldu. Öncelikle 6 aydır birlikteyiz, normalde asla maddi konulara takılan biri değildir. Yanımdayken asla ne kadar harcadığına bakmaz her türlü fedakarlığı yapar. Defalarca ısrar ederim hatta bazen tartışmaya bile gider konu ama asla bana bir şey ödetmez. Geçen gün yanımda şehir dışına gitmek için internetten bilet almaya çalışıyordu. Son 2 kişilik yer kalmıştı o yüzden hemen alması gerekiyordu ama telefonu birkaç kez hata verdi ve bileti alamadı. Bunun üzerine sorunun telefonla alakalı olabileceğini, benim daha once çok kez internetten aldığımı ve sorun yaşamadığımı, isterse benim telefonumdan deneyebileceğini söyledim. Yok ben en iyisi şubeye gidip oradan alayım dedi. Sen bilirsin ama şubeye gidene kadar bilet kalmayabilir bir de başka sitelerden dene dedim. Denedi ama yine olmadı. Ben birkaç defa daha benim telefonumla yapmayı teklif ettim ama istemedi zaten merkeze ineceğim dedi. Belki ufak bir muhabbet ama ben açıkçası bana güvenilmemesine alındım. Sonuçta kredi kartını ver ya da bana emanet et demedim kart şifresini bile görmeyecektim. Sadece acele bilet alması gerektiğini bildiğim için benim telefonumdan denemesini teklif ettim. Daha önceki ilişkilerimde asla böyle bir tereddüt görmemiştim. Sizce normal mi yoksa ben mi abartıyorum?
Bu konuda güvenmemesi daha iyi. Ben olsam ben de tereddüt ederim. Kimin ne yapacağı belli olmuyor sonuçta. Bir insanı ne kadar iyi tanıyabiliriz ki zaten?

Bu konuda güvenmemesi daha iyi. Ben olsam ben de tereddüt ederim. Kimin ne yapacağı belli olmuyor sonuçta. Bir insanı ne kadar iyi tanıyabiliriz ki zaten?
Ne saçma, kartını çalacağını düşündüğü biriyle sevgili olmasın zaten. Zorla mı tutuyorlar , yeni nesil tuhaf valla

Bence güvenle alakalı bir durum değil. Ama o anki hareketlerinden siz daha net görebilirsiniz.
Diyelşm ki güvenmedi ;
Geçenlerde bir adamın 7 aylık karısını hayat sigortası yaptıktan sonra uçurumdan attığı haberini izledim ya güvenmemiş olsa bile 6 aylık sevgiliye ‘neden güvenmiyorsun’ diyemem.
Yani insanlar para için herşeyi yapıyor maalesef neler duyuyoruz neler görüyoruz. Bence kafanızı tek bir olay ile kurcalamayın.

Boş verin sonra kartta bir sorun olsa ilk şüpjeşeneceği siz olursunuz.

Bence güvenle alakalı bir durum değil. Ama o anki hareketlerinden siz daha net görebilirsiniz.
Diyelşm ki güvenmedi ;
Geçenlerde bir adamın 7 aylık karısını hayat sigortası yaptıktan sonra uçurumdan attığı haberini izledim ya güvenmemiş olsa bile 6 aylık sevgiliye ‘neden güvenmiyorsun’ diyemem.
Yani insanlar para için herşeyi yapıyor maalesef neler duyuyoruz neler görüyoruz. Bence kafanızı tek bir olay ile kurcalamayın.
Haklısınız ama telefon onda olacaktı. Kredi kartı bilgilerini kaydet tusuna basmadan da kaydetmiyor zaten. Hani kartı bende kalması gerekse falan anlayacagım da, sırf yardım etmek için teklif ettiğim bir seyde kötü niyet araması üzücü geldi

Ben de alınırdım çünkü bu konularda hassasım. Ki benim erkek arkadaşım cüzdanını hep benim çantama koyar. Alışveriş yaparken ben sırada beklemek istemezsem kart şifrem ondadır. Bu konularda güven çok önemli ya.
Bir de benim dediğim konular keyfi, sizinki ihtiyaç için istemişsiniz sonuçta. Güvenmemek dışında başka bir olay gelmedi benim aklıma.

Haklısınız ama telefon onda olacaktı. Kredi kartı bilgilerini kaydet tusuna basmadan da kaydetmiyor zaten. Hani kartı bende kalması gerekse falan anlayacagım da, sırf yardım etmek için teklif ettiğim bir seyde kötü niyet araması üzücü geldi
O da belki bir kaç kez tekrar etmenizden rahatsız olmuştur. Erkekleri kullanan çok kadın var ve bence bu sizle alakalı bir durum değil. Yani belki geçmişte sıkıntı yaşadı bilemezsiniz.
gerçekten 6 ay bir ilişki için çok yeni. Başka konularda da size karşı güvensiz olur o ayrı bir konu ama sadece bu konuya bağımlı kalıp, tadınızı kaçırmayın.
Belki kredi kartının limiti bitti, bişeyleri görmenizi istemedi bence unutun konuyu 😌
İyi haftasonları ☘️

Ne saçma, kartını çalacağını düşündüğü biriyle sevgili olmasın zaten. Zorla mı tutuyorlar , yeni nesil tuhaf valla
Ben de öyle düşünüyorum. Uzun süredir birlikte değiliz ama birlikte çok fazla zaman geçirdik.. Ya bir de bana bir şey aldığında falan görür ne kadar mahcup olduğumu. Aklından böyle şeyler geçtiyse cok uzulurdum hoş bi yakıştırma değil

O da belki bir kaç kez tekrar etmenizden rahatsız olmuştur. Erkekleri kullanan çok kadın var ve bence bu sizle alakalı bir durum değil. Yani belki geçmişte sıkıntı yaşadı bilemezsiniz.
gerçekten 6 ay bir ilişki için çok yeni. Başka konularda da size karşı güvensiz olur o ayrı bir konu ama sadece bu konuya bağımlı kalıp, tadınızı kaçırmayın.
Belki kredi kartının limiti bitti, bişeyleri görmenizi istemedi bence unutun konuyu 😌
İyi haftasonları ☘️
Strese giriyordu her olmadığında of pof falan. Ben de bak orda telefonum dene istersen falan dedim. Bana böyle yakıştırma yapabileceğini bilsem 1 kere bile sormazdım ki. Zaten ilk sorduğumda senin kartınla mı alcaz dedi bana. Tabi ben o an anlayamadım ama sonradan tuhaf geldi.. Umarım öyledir, tesekkür ederim yorumunuz için

Bu devirde zaten kimseye güvenilmez.
Babana bile.

Kimseye, ama kimseye kart ve şifre verilmemeli. Eş hariç, o da evlenildiği ve ortak harcama olduğu için
Kart ve sifresini istemedim ki. Telefonumu vermeyi teklif ettim, o da acelesi vardı ve alamadı diye stres yaptı o yüzden alternatif fikir olarak sundum. Kötü bi niyetim olsa kendisi uyurken falan da yapabilirdim bunu. Keske bu kadar tedirginse baslamasaydı ilişkiye

Her insanın güven eşiği farklıdır bence. Belki 6 aylık ilişkide güven duymak onun için erkendir. Güvenmediği biriyle niye birlikte kısmına da girmiyorum. Çoğu insan ilişkiye %100 güven duyarak başlamaz gibi geliyor. Belki 3 ay flört edildi ve ilişkiye başlandı. Yani herkes güvenmek bu kadar kolay olsaydı nasıl da yanıldım diyen bir sürü insan olmazdı.

Kart ve sifresini istemedim ki. Telefonumu vermeyi teklif ettim, o da acelesi vardı ve alamadı diye stres yaptı o yüzden alternatif fikir olarak sundum. Kötü bi niyetim olsa kendisi uyurken falan da yapabilirdim bunu. Keske bu kadar tedirginse baslamasaydı ilişkiye
O an şifre vs vermese de bir şey olabileceğini düşünmüş olabilir ya da sanal kart kullanmıyorsa sizden değil de kart hırsızlarından korkmuş olabilir sacmasapan bir düşünce olsa da.

Ben de alınırdım çünkü bu konularda hassasım. Ki benim erkek arkadaşım cüzdanını hep benim çantama koyar. Alışveriş yaparken ben sırada beklemek istemezsem kart şifrem ondadır. Bu konularda güven çok önemli ya.
Bir de benim dediğim konular keyfi, sizinki ihtiyaç için istemişsiniz sonuçta. Güvenmemek dışında başka bir olay gelmedi benim aklıma.
Çok haklısınız, hırsız yakıstırması çirkin bir sey

Onun gerçekyüzünü görmeniz için bu kart vesile olmuş ıyide olmuş en azından kendin görmüş oldun sana karşı güveni ve allah'tan sen telefonunla yapmamışın bir sorun olsa sorumlu seni tutumdanmış ki öylede biri gibi

Her insanın güven eşiği farklıdır bence. Belki 6 aylık ilişkide güven duymak onun için erkendir. Güvenmediği biriyle niye birlikte kısmına da girmiyorum. Çoğu insan ilişkiye %100 güven duyarak başlamaz gibi geliyor. Belki 3 ay flört edildi ve ilişkiye başlandı. Yani herkes güvenmek bu kadar kolay olsaydı nasıl da yanıldım diyen bir sürü insan olmazdı.
Tabi ki sınırlar olmalıdır. Ama bu karşılıklı olmalıdır. Mesela ben telefonuma bakılmasından hoşlanmam ve karşımdakinin telefonuna da bakmam bu yuzden. Kendisi bu tarz konularda çok rahatken ve kisisel alan konularında bir sınırı yokken karşıdan böyle şüpheleniyorsa art niyet ararım. Biraz bu yuzden sogudum sanırım

Nasıl yani, 6 ay boyunca gerçekten tüm hesabı ona mı kitlediniz??
Bana çok ilginç geliyor ya, insanı belli bir yaştan sonra anası babası devamlı yemeğe çıkarsa mahcup hisseder. Biz de öğrenci olduk ,ogrenciyken çalışan sevgilimiz oldu ama aylarca hesabı bir kişiye kitlemek,bir nevi adamı sponsorun yapmak ,olmaması gereken bir davranış.
Siz bunu kendinize yakıştırdiysaniz adamın kartını vermekte güvende hissetmesine bunca bozulmanız yersiz. Para yiyici miyim diye endiselenmissiniz ama 6 koca ay boyunca para yiyici gibi davranmişsiniz. Üzgünüm,ama sizi tanımayan-uzaktan bakan biri olarak tarafsız olarak gerçek bu.
Edit: Bu arada eklemeyi unuttum. Benim telefonundan yapmayı ilk teklif ettiğimde senin kartınla mı alacağım diye sordu. Ben öğrenciyim ve bu yüzden kendime ait bir kartım yok. Babamın kredi kartı var ama her ay ekstreyi kontrol ettiği için oradan harcama yapamazdım. Bunu ona söylediğimde cevap vermeden kendi telefonuyla uğraşmaya devam etti.
Şu kısim beni de çok rahatsız etti. Pekala siz odeyip ondan nakit alabilirdiniz,ya da siz odeyip en azından kendinizi belesci gibi hissetmekten kurtulabilirsiniz,
eğer gerçekten amacınız iyilik etmekse. Babanız sizin kredi kartı ekstrelerini gerçekten didikleyip size hesap mı soruyor? Bu büyük bir problem ve bunun kavgasını babanizla yapmalısınız (unide yurtta bir kız ikinci dönem kitap alışverişi yapmaya gittiğimde bana eşlik etmek istemişti,kitapçıya kadar.odeme zamanında da 'bana nakit ver,ben kartla ödeyim,yanımda nakit bulunsun' demişti. Meğer babası kendi kartını vermiş,didikleyip bakıyormuş gece dışarı çıktı mı,alkol aldı mı falan diye. Kız da eşin dostun kitap-kirtasiye-market alisverislerinde kendi alıp o nakit parayı da gönlünce harciyormus)
Ya da babaniz size sorduğunda kredi kartı olmayan bir arkadaşınıza iyilik yaptığınızı, size nakit olarak verdigini söyleyebilirdiniz. Babanız bunu anlamayip sizi suçlayacak kadar iğrenç bir insan mı? Hiç sanmıyorum.
Ayrıca siz karta bakmasaniz bile kart bilgileri kaydediyor çoğu zaman. Mesela trendyolda, bir kere kart bilgini girdiysen bir daha. Şifre bile gelmiyor telefona,alışveriş yapabiliyorsun.
Vodafone falan da aynı şekilde, bir keresinde arkadaşımın kartından kontur almam gerekmisti,ona nakit odemistim. Meğer kaydolmus kart, bir sonraki kontur alisimda iki kere ileri tuşuna bastım,bir baktım ki arkadaşımın kartından almışım yine,neyse ki farkedip aradım, parasını gönderdim. Ama farketmesem,ya da kötü niyetli biri olsam uzun zaman boyunca kullanadabilirdim kartini. O zamanlar 20 liraydı paketim, kimse kolay kolay yirmi liralık eksiyi farkedemz kredi kartindan, pekala da dolandirabilir...
O yüzden çocuğa hak verdim.
Hiç üste cikmaya çalışmayın, unutun gitsin konuyu.
Arasıra da adamı bir yerlere götürüp yemek ismarlayin , sinemasının, tiyatrosunun, lunaparkinin parasını falan ödeyin. Erkek diye kimse sizin sponsorunuz değil, sonra 'tiplimsil cinsiyit işitligi' istiyorsunuz

X