Erkek arkadaşımın sürekli benden borç alması

Yani hesaplarını kontrol ediyorum gerçekten hiç hareket yok.Kendisi de hiç para istemedi zaten hep ben ısrarla veriyorum.Ben bir yere gidecek olsam gelir beni götürür tekrar evime bırakır.Bir sorunum olsa hemen çözer kendine dert eder.Eline para geçtiğinde sonuna kadar harcar benimle,hediyeler alır.Açıkçası parası olduğunda ödeyeceğini düşünüyorum.
Burayı unutmayın.
Of madem bu kadar savunup sahip çıkacaktın ne diye konu açıyorsun burda
Vignette Vignette çok haklı bir cümle.
Arkadaşlar görüşleriniz için teşekkür ederim.Bu platformu yeni keşfettim ve içerdeki kitleyi görmek istedim.
Olay tamamen doğru erkek arkadaşım ile böyle bir olay yaşadık.Kendisi baya varlıklı iken bir anda parasız kaldı ve çok zor bir dönem geçirdik.

Fakat yakın zamanda kendisinin hesap blokeleri kalktı ve 1 milyon liradan fazla parası hesabına geçti.Hemen beni sevinçle arayarak borcundan daha fazlasını gönderdi ve tüm bu süreçte yanında olduğum için bana son model 60 bin lira değerinde bir telefon hediye etti.Ardından doğum günümde evlilik teklifi etti,ailesiyle tanıştırdı.Ve artık en ufak şey için para harcamama izin vermiyor.

Uzun bir kötü dönemin ardından durumunu düzeltti ve değerimi biliyor,her aklına geldiğinde minnettar olduğunu ve söylediği yalanlar için çok mahcup olduğunu,beni kaybetmemek için yaptığını söyler.

Çok kötü bir dönem geçirdik,ben onu daha tanıyamadan yanında olmayı seçtim ve en doğru kararı vermişim hiç pişman değilim,ne beni kandırdı ne de beni dolandırdı.Gerçekten zor durumdaydı ve biz kenetlendik.İlişkimiz çok daha sağlam,aramızda asla para meselesi olmuyor artık aile olduk.

Yani olay sonuçlanmadan önce sizden görüş almak için yazmış olsaydım muhtemelen evleneceğim insandan ayrılmış olacaktım.

Buradaki bazı insanlar gözlerini açar umarım.
hayır canım.3 ay önce kalktı blokeleri.
Bildiğin buradaki kitleyi kendince test mi ettin? Gerçekten insanlar sana destek olmaya da çalıştılar. Pes.
Garibim, sevgilisi tarafından dolandırılmayı gururuna yediremedi. Kendisi için bir mutlu son yazıp gitti. Bu konu burdaki en hüzünlü konulardan biri bence
Katılıyorum.

Diğer hesabı açması filan. Komik ya.

Seni kullanıyor erkeğin kadından para istemesini de hiç doğru bulmuyorum
Ben de hadi evlisindir yetismedigi yerde esim dersin verirsin de sevgili ne bugun var yarin yok su hareketlerde bulunan birine degil para sevgi çay ismalamam bee once kendi totisini toplasin odesin borclarini sonra aşkinizi yasarsiniz.

Arkadaşlar görüşleriniz için teşekkür ederim.Bu platformu yeni keşfettim ve içerdeki kitleyi görmek istedim.
Olay tamamen doğru erkek arkadaşım ile böyle bir olay yaşadık.Kendisi baya varlıklı iken bir anda parasız kaldı ve çok zor bir dönem geçirdik.

Fakat yakın zamanda kendisinin hesap blokeleri kalktı ve 1 milyon liradan fazla parası hesabına geçti.Hemen beni sevinçle arayarak borcundan daha fazlasını gönderdi ve tüm bu süreçte yanında olduğum için bana son model 60 bin lira değerinde bir telefon hediye etti.Ardından doğum günümde evlilik teklifi etti,ailesiyle tanıştırdı.Ve artık en ufak şey için para harcamama izin vermiyor.

Uzun bir kötü dönemin ardından durumunu düzeltti ve değerimi biliyor,her aklına geldiğinde minnettar olduğunu ve söylediği yalanlar için çok mahcup olduğunu,beni kaybetmemek için yaptığını söyler.

Çok kötü bir dönem geçirdik,ben onu daha tanıyamadan yanında olmayı seçtim ve en doğru kararı vermişim hiç pişman değilim,ne beni kandırdı ne de beni dolandırdı.Gerçekten zor durumdaydı ve biz kenetlendik.İlişkimiz çok daha sağlam,aramızda asla para meselesi olmuyor artık aile olduk.

Yani olay sonuçlanmadan önce sizden görüş almak için yazmış olsaydım muhtemelen evleneceğim insandan ayrılmış olacaktım.

Buradaki bazı insanlar gözlerini açar umarım.
Ulan bi benim şöyle sonum olamadı, çingen soyuna yedirdiğimle kaldım :KK70: Katibin Ruhu Katibin Ruhu

Ulan bi benim şöyle sonum olamadı, çingen soyuna yedirdiğimle kaldım :KK70: Katibin Ruhu Katibin Ruhu
Aklınca kafa bulmuş milletle nazik popom ya, 2.hesapla gelmiş kendini destekliyo falan ahahahah bunları yaşayan biri böyle abuk subuk şeylerden beslenir mi, yeni falan keşfetmedi burayı da, Allah bilir kimin bilmem kaçıncı hesabı, iyi bilenmiş belli, dalga geçmeye gelmiş, aklınca bi b.k bildiğiniz yok demeye getiriyor. Bu kuyruk acısını iyi bilirim ben, nerde görsem tanırım.

Aklınca kafa bulmuş milletle nazik popom ya, 2.hesapla gelmiş kendini destekliyo falan ahahahah bunları yaşayan biri böyle abuk subuk şeylerden beslenir mi, yeni falan keşfetmedi burayı da, Allah bilir kimin bilmem kaçıncı hesabı, iyi bilenmiş belli, dalga geçmeye gelmiş, aklınca bi b.k bildiğiniz yok demeye getiriyor. Bu kuyruk acısını iyi bilirim ben, nerde görsem tanırım.
Valla bende herkesin dediği çıktı, gondiklendim ve ayrıldım. Buna da şükür, barışabilirdim de :KK70:

Arkadaşlar hepinize merhaba.
Erkek arkadaşım ile bir yıl önce tanıştık.Tanıştığımızda düzenli bir işi ve iyi geliri vardı.Bana hiç hesap ödetmez,evimden alır evime bırakırdı,arabası olmasa bile taksi ile alıp bırakırdı.Tanıştıktan bir ay telefonu bozuldu ve acil yeni telefon alması gerekti,internetten almayı denediğinde kartında bir sorun oldu alamadı,aramızda bir samimiyet oluştuğu ve güvendiğim için ben almayı teklif ettim başta yok dese de nasıl olsa maaşımı aldığında ödersin diyerek ikna ettim ve ben aldım.
Daha sonra bütün hesaplarına bloke konulduğunu öğrendik,şirketinin vergi borcundan dolayı sanırım detaylı bilmiyorum.Ne maaşını kullanabildi ne de içerde kalan parasını,bildiğiniz beş kuruşsuz kaldı.

Tabiki telefon parasını ödeyemedi ama sorun etmedim.Telefon ile başladı ama devam etti tabiki bu,bazı ihtiyaçlarını karşılamaya başladım.Parası olmadığında harçlık verdim,yol parasını verdim.Bunların hiçbirini kendi istemedi ama,içimden geldiği için yaptım.Ara ara ticaret yapıyor,telefon alım satım gibi,oradan harçlık çıkarıyor kendine.Eline biraz para geçsin yine bana harcatmıyor.Ama hesapları hala blokeli,yine telefonu bozuldu yine ben aldım falan.

Hem kendimin hem kedimin hem de onun masrafları derken artık ben de sıkışmaya başladım ve artık borçlarını ödemesini istedim.Borcu 25 bin lira civarı oldu bu sırada.Bana sürekli "Havale ettim gelir birazdan,yatırdım gelir birazdan,babannemden aldım göndereceğim,arkadaşımdan istedim akşam mutlaka göndereceğim" gibi bahaneler söylemeye başladı.Her seferinde yalan olduğunu anlıyorum neden yalan söylediğini sorduğumda "Neden sürekli kavga çıkarıyorsun,neden inanmıyorsun,bıktım güvensizliğinden" gibi şeyler söylüyor fakat onu çok sevdiğim için artık yalan söylememesi için ona yalvarıyorum,tamam diyip yine yalan söylüyor.Sürekli yalan söylüyor ve yalan söylediği tek konu bu.

Şu an 1 yıl oldu ilişkimiz ve hala aynı şeyler devam ediyor.Sürekli soruyorum hesabın ne oldu,ne zaman açılacak gibisinden,bugün yarın açılacak diyor.Hala bana borcu var ve hala kıyamadığım için ara ara para veriyorum.Sürekli iş değiştiriyor,tanıştığımızdan beri 6 kere iş değiştirdi.
Anlayacağınız daha tam tanışmadan borç muhabbeti girdi aramıza,borcunu ödeyecek mi ödemeyecek mi bilmiyorum.İyi birisi,parası olduğunda hiç sakınmıyor ama sürekli yalan söylüyor işte borç konusunda.

Sizce hesapları gerçekten blokeli mi,borcunu öder mi,nasıl bir yol izlemeliyim ?
Merhaba, esasında yazınız bir çok yerinde güvensizliğiniz ve ikrarınız var . Cevap sorunuz içinde. 1. Yalan söylüyor diyorsunuz ( size niçin hakikati söylesin ki, çünkü mizacı bu) 2. Bana borcunu öder mi ? diyorsunuz sizce öder mi ?. Bence hayır. ( o borç yirbesbine kadar gelip ödememiş ise. O borç yükselir lakin inişe geçmez.) Keşke sizin sevginizi ,bu denli alçakça bir yolda ziyan etmeseydi . Ve siz kendinize bu haksızlığı yapmasaydınız. Kendi kul hakkınız var bunu lütfen unutmayınız. İlişki sandığınız,güvensizliklerle inşa edilmiş riyakarliklarla devam edilen sürecin sonu hep ,keskelerle,enkazlarla vs doludur. Tabiki en doğrusunu yine siz bilirsiniz, lakin,niçin hep siz feda eden karşı tarafda kâr eden olsun. Ayrıca hesaplara bloke konması için kişinin daha önce ödeme sorunu yaşamışlığı vardırının ispatıdır ( bu dahi uzak durulması gereken kişi anlamına gelir fikrimce). İş verenin borcu çalışanı hangi anlamda etkiler ( ne alaka) bu tür yazılar ,konunun uzmanlarınca kişilere, fikir olsun diye paylaşımlarına sunulmuştur . (bazen hayır,yok,dur vs demek iyidir.) Bu hayat sizin, verdiğiniz kararlar gelecekteki hayatınızı sekillendirir. Sağlıcakla olunuz Sevgiyle kalınız.

X