Sevgilim kredi kartı bilgilerini çalacağımı mı düşündü?

Burda cogu kisi normal güvenmemesi dediğinde aynı şeyi düşündüm bende. Telefonumdan bir sey satın aldı diye adamı dolandıran insan bunu o tuvaletteyken, uyuyorken vs yapabilir. Hmm bu kişi beni dolandırabilir diye düşündüğüm adamla aynı yataga girmeyi bırak flört etmem yani. Çok haklısınız dokunuyor insana hoş değil.. Konuyu acacagım sanırım
Sen de guvenip ayni yataga girme evine gitme vs diye uzar bu liste. Sen uyurken fotograflarini cekebilir belki seni bogar ve vobreklerini calar😣 bence de acmalisin. Hirsiz muamelesi hos degil ama fevri davranmadan cunku belki mantikli aciklama yapar🙄

Bu sizle değil kendiyle alakalı. 6 aylık ilişkide ben de güvenip kartımı vermezdim asla. Güvenmediğin kişiyle ilişkiye başlama denebilir ama benim birine tamamen güvenmem zaten seneler alıyor onu beklemem imkansız. O yüzden bana normal geldi.

o ortamda ucuncu bir kisi olsa mesela kuzeni, onun telefonundan yapsa sizinkinden yapmasa evet haklisiniz derdim. ama burada size degil farkli cihaza guvenmedigini anladim acikcasi. ben de kendi telefonum haric bir yere bilgilerimi girmem.

Bu sizle değil kendiyle alakalı. 6 aylık ilişkide ben de güvenip kartımı vermezdim asla. Güvenmediğin kişiyle ilişkiye başlama denebilir ama benim birine tamamen güvenmem zaten seneler alıyor onu beklemem imkansız. O yüzden bana normal geldi.
Kimseden emin olamayız tabi ki de ben beni dolandırma ihtimalini düsünüp kartımı sakladığım insanla oturup bir çay bile içmem bırakın aynı yatağa girmeyi.. Telefonundan bisey satın aldım diye beni dolandıracak insan bunu tuvaletteyken de yapabilir..

Olay güven meselesi olmayabilir. Ben mesela kendi telefonum ve bilgisayarım dışında kimsenin cihazından banka mail ve şifreli hic bir islem yapmam. Evliyim esimin telefonundan bile yapmam. KEndi pc ve telefonuma indirdiğim her uygulamanin güvenirliğini kontrol ederim. Sifre kaydet seçeneklerini kendi telimde bile kapatmıştır. Telefonların güvenilirliğini sorgularım (Eskiden böyle degildim uygulama ve internetten dolandirildim ve sonra böyle onlemler aldim) o nedenle böyle bir bakış açısıda olabilir diye düşündüm.

Geçen gün sevgilimle aramızda küçük bir muhabbet geçti ama bazı şeyleri aklıma takıldı ve sanırım biraz soğumama neden oldu. Öncelikle 6 aydır birlikteyiz, normalde asla maddi konulara takılan biri değildir. Yanımdayken asla ne kadar harcadığına bakmaz her türlü fedakarlığı yapar. Defalarca ısrar ederim hatta bazen tartışmaya bile gider konu ama asla bana bir şey ödetmez. Geçen gün yanımda şehir dışına gitmek için internetten bilet almaya çalışıyordu. Son 2 kişilik yer kalmıştı o yüzden hemen alması gerekiyordu ama telefonu birkaç kez hata verdi ve bileti alamadı. Bunun üzerine sorunun telefonla alakalı olabileceğini, benim daha once çok kez internetten aldığımı ve sorun yaşamadığımı, isterse benim telefonumdan deneyebileceğini söyledim. Yok ben en iyisi şubeye gidip oradan alayım dedi. Sen bilirsin ama şubeye gidene kadar bilet kalmayabilir bir de başka sitelerden dene dedim. Denedi ama yine olmadı. Ben birkaç defa daha benim telefonumla yapmayı teklif ettim ama istemedi zaten merkeze ineceğim dedi. Belki ufak bir muhabbet ama ben açıkçası bana güvenilmemesine alındım. Sonuçta kredi kartını ver ya da bana emanet et demedim kart şifresini bile görmeyecektim. Sadece acele bilet alması gerektiğini bildiğim için benim telefonumdan denemesini teklif ettim. Daha önceki ilişkilerimde asla böyle bir tereddüt görmemiştim. Sizce normal mi yoksa ben mi abartıyorum?

Edit: Bu arada eklemeyi unuttum. Benim telefonundan yapmayı ilk teklif ettiğimde senin kartınla mı alacağım diye sordu. Ben öğrenciyim ve bu yüzden kendime ait bir kartım yok. Babamın kredi kartı var ama her ay ekstreyi kontrol ettiği için oradan harcama yapamazdım. Bunu ona söylediğimde cevap vermeden kendi telefonuyla uğraşmaya devam etti.
Belki kartında limit yoktu, sana belli etmek istemedi, senin telefondanda denese aynı sonucu alacaktı.. Ayrıca bende kendi kartımla farklı cihazdan işlem yapmam, yeni sistemde kartlarımızı telefonlarımızla eşleştiriyorlar, farklı bir cihazdan işlem yapmak için bir sürü onay işlemi gerekiyor. Tüm bunları geçtim belki gerçekten senin düşündüğün gibi bu konuda tereddüt etmişte olabilir, bu kadar büyütülecek birsey yok.. bence sende herşeyini güvenme sevgiline, bu forum 20-25 yıllık kocalarının gazabına uğramış kadınlarla dolu ki siz daha sevgilisiniz!

o ortamda ucuncu bir kisi olsa mesela kuzeni, onun telefonundan yapsa sizinkinden yapmasa evet haklisiniz derdim. ama burada size degil farkli cihaza guvenmedigini anladim acikcasi. ben de kendi telefonum haric bir yere bilgilerimi girmem.
Ya ben de cok rahat değilim böyle konulardan ama en kötü askım senin telefonda bisürü uygulama var simdi korkuyorum boyle şeylerden kendimden yapayım derim yanlış anlamasın diye.. Cevap bile vermedi senin kartınla mı yapcaz dedikten sonra bi tuhaf davrandı, sanki ben bilerek teklif etmisim gibi algıladı gibi hissettim bende

Size güvenmemiş olmasından ziyade başka bir cihaza bilgilerini girmek istemediğini düşünüyorum. Benim abim öyledir. 5 Liralık bir havale yapmak için bile 10 kere bilgileri okur. Çok pimpiriklidir. Belki sevgiliniz de öyledir.

Belki kartında limit yoktur banka onay vermemiştir, görmenizi istemediği için çekinmiştir. Yoksa alışveriş yaparken kart bilgilerinizi kaydetme seçeneğini seçmezseniz zaten kaydetmiyor.

Sevgilin sana güvenmemiş ve telefondan alışveriş yapınca kart bilgilerinin kayıt altına alındığını sanacak kadar da cahil.

Bence sevgiliniz size değil yabancı bir telefona güvenmemiş diye düşünüyorum. Bu bir ama ikincisi de 6 ay boyunca sevgiliniz ne kadar çantanıza da atsa paranızı bu kadar fevri olması normal değil. Sanki kız arkadaşının parasını "yemek" gücüne gidecek gibi davranmış. Bu noktada bence bir sıkıntı var.
Burada hepimiz öğrenci olduk, sevgilimiz oldu hatta biz öğrenciyken onlar çalışan insanlardı ama bir şekilde kılıfına uyudurup kahve parası gibi küçük şeyler de ödedik özel yemeğe de çıkarttık.
Son olarak da sevgilim bana güvenmedi mi diye sorgularken acaba ben bunu neden sevgilime rahat bir şekilde soramadım diye düşünebilirsiniz.
Daha önceden bir sevgilimin başına aynı durum gelmişti kart bilgilerini de bana atmıştı ben aldım biletini sonra da hahaha artık kart bilgilerin ben de bundan alışveriş yapacağım geyiği de yapıp ay acaba beni yanlış anlar mı diye düşünmemiştim bile.

Geçen gün sevgilimle aramızda küçük bir muhabbet geçti ama bazı şeyleri aklıma takıldı ve sanırım biraz soğumama neden oldu. Öncelikle 6 aydır birlikteyiz, normalde asla maddi konulara takılan biri değildir. Yanımdayken asla ne kadar harcadığına bakmaz her türlü fedakarlığı yapar. Defalarca ısrar ederim hatta bazen tartışmaya bile gider konu ama asla bana bir şey ödetmez. Geçen gün yanımda şehir dışına gitmek için internetten bilet almaya çalışıyordu. Son 2 kişilik yer kalmıştı o yüzden hemen alması gerekiyordu ama telefonu birkaç kez hata verdi ve bileti alamadı. Bunun üzerine sorunun telefonla alakalı olabileceğini, benim daha once çok kez internetten aldığımı ve sorun yaşamadığımı, isterse benim telefonumdan deneyebileceğini söyledim. Yok ben en iyisi şubeye gidip oradan alayım dedi. Sen bilirsin ama şubeye gidene kadar bilet kalmayabilir bir de başka sitelerden dene dedim. Denedi ama yine olmadı. Ben birkaç defa daha benim telefonumla yapmayı teklif ettim ama istemedi zaten merkeze ineceğim dedi. Belki ufak bir muhabbet ama ben açıkçası bana güvenilmemesine alındım. Sonuçta kredi kartını ver ya da bana emanet et demedim kart şifresini bile görmeyecektim. Sadece acele bilet alması gerektiğini bildiğim için benim telefonumdan denemesini teklif ettim. Daha önceki ilişkilerimde asla böyle bir tereddüt görmemiştim. Sizce normal mi yoksa ben mi abartıyorum?

Edit: Bu arada eklemeyi unuttum. Benim telefonundan yapmayı ilk teklif ettiğimde senin kartınla mı alacağım diye sordu. Ben öğrenciyim ve bu yüzden kendime ait bir kartım yok. Babamın kredi kartı var ama her ay ekstreyi kontrol ettiği için oradan harcama yapamazdım. Bunu ona söylediğimde cevap vermeden kendi telefonuyla uğraşmaya devam etti.
Bana normal geldi hayatta kart bilgilerimi vermem biri bana vermedi diye gücenmem ne alaka istediğiniz kadar sevgilim olun güveneyim şifre olmadan satınalma yapabileceğiniz çok yer var msj bile gitmiyor insan çok değişik bir varlık herkesle her saman düşman olma potansiyelim varmışçasına yaşarım

Cok hakli adam.Henuz 6 aylik bir iliskide ben de guvenmem kimseye! Akilli bir erkek arkadasiniz var umarim iliskiniz uzun surer..

Yıl 2021 hala ana kartla netten alışveriş yapmak zaten sıkıntılı sanal hırsılık almış başını gidiyor. Sanal kart diye bişey var alışverişi onunla öneririm kendi telefonuma bile güvenmiyorum ben başkasınınkine hiç güvenmem.

X