Sevgilim yurt dışına taşınmak istiyor mantıklı mı?

rupelda

Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2023
113
-60
25
Sevgilimle 2 senedir birlikteyiz ailesi her konuda benim fikrimi dikkate alır. Abisi İsviçre’de yaşıyor şimdiye kadar çağırmalarında gitmesini istemedim çünkü 3 4 arabası vardı hayatına idame ettirebilecek bir geliri vardı. Son zamanlarda bütün mal varlığı gitti ve borçlarıyla kaldı. Bu durumda hala bu ülkede kal dersem bencillik yapmış olacağım. Sizce hayatını kurtarması adına gitmesi mantıklı mı? Şuan 24 yaşında sıfırdan bir ülkede çok zorlanmaz mı? Siz olsaydınız ne yapardınız?

En başta da gitmesini istememek bencillikmiş kusura bakmayın öncelikle.

Ama dili varsa, orada bir iş tutturabilirse arkasına bakmadan gitsin. Üzülerek burada yarınımızın garantisi yok.
Haklısın ama düzen değiştirecek kadar ihtiyacı olduğunu düşünmüyordum. Dili yok orada öğrenecek öğrendiği süre içinde sosyal kurumların iş imkanı ve başlangıç maasları oluyormuş sanırım. Yarınımızın garantisi yok çok doğru burada hep psikolojisi bozulacağına hayatına baksın. Nasıl dayanırım bilmiyorum ama

Haklısın ama düzen değiştirecek kadar ihtiyacı olduğunu düşünmüyordum. Dili yok orada öğrenecek öğrendiği süre içinde sosyal kurumların iş imkanı ve başlangıç maasları oluyormuş sanırım. Yarınımızın garantisi yok çok doğru burada hep psikolojisi bozulacağına hayatına baksın. Nasıl dayanırım bilmiyorum ama
Sistemi hiç bilmiyorum ama sizi de yanına çağıramaz mı kendisi orada bi düzen kurduktan sonra acaba? Eğer ciddiyseniz tabii

Sistemi hiç bilmiyorum ama sizi de yanına çağıramaz mı kendisi orada bi düzen kurduktan sonra acaba? Eğer ciddiyseniz tabii
Ben burada memurum. Ailemde son derece karşı yurtdışına belki işlerini çok yoluna koyar emin olunur öyle ama şu aşamada mümkün görünmüyor :KK43: henüz 1 sene oldu atanalı işi bırakmak radikal bi karar olur hepimiz adına.

ailesi her konuda benim fikrimi dikkate alır.

Erkek arkadaşınız fikrinizi sorsa tamam da bütün aile ne alaka. Oğullarının geleceği hakkında fikirlerinizi mi soruyorlar ona göre mi hareket ediyorlar cidden?😃

Evli değilsiniz bisey değilsiniz, borçlar da sizin değil neye göre siz karar vereceksiniz gidip kalmasina? Adami gondermeyince o borçları birlikte mi ödeyeceksiniz?

Bu adamaın hayatına bu kadar nasıl hükmediyorsunuz onu anlamayanlardanım ben de.
Ben olsam karışmazdım.İleride sizi suçlar başına ne gelirse.
Sizi çok seviyorsa, kararı ne olursa olsun bi şekilde beraber olmanızı sağlamaya çalışır.
Siz hayatta yurtdışına çıkmam diyorsanız o zamn da sizinle yurtdışı arasında seçim yapar. Ama bu onun kararı olmalı tamamen.

H
tabiki gitsen
seni de oraya alsın sonrahenğz
Daha nisanli evli falan değilsiniz ailesi niye fikrinizi alıyor anlamadım. Çocuklarının hayatı kurtulacak, ama sevgilisi istemiyor diye ona saygı duyacaklar peh. Kusura bakmayın bencillikten başka birsey değil.
Belki de erkek arkadaşımı kırmamak adına olabilir bilmiyorum konuya girerken hep ebru ne düşünür bilemiyoruz ama siz bir konuşun diyip girerler. Erkek arkadaşım bana çok düşkün bunun farkındalar o yüzden mi bilemiyorum ben de

Bu adamaın hayatına bu kadar nasıl hükmediyorsunuz onu anlamayanlardanım ben de.

Adamın hayatına hükmedebilir de ailesine hükmetmek bambaşka olay kimse de görmemiştim bu kadarını. Hipnoz gibi😄

Adamin bütün malı gitmiş üstüne kimbilir ne kadar borç varken aile de oturmuş rupeldanin da fikirlerini dinleyelim diye bekliyor herhalde. O da bize soruyor 🤗 Burada topluca adam ve ailesine adına karar verilecek.

Bu yaşta 3/4 arabası vardı diyorsunuz, ne iş yapıyorduki bukadar malvarlığı vardı? Ve hepsini batırmayı nasıl becerdi? Ayrıca Isviçreye nasıl gidecek, abisi ona işmi bulacak? Bu nasıl bir iş olacak? Anladığım kadarıyla varlıklı biriymiş, basit işlerde çalışmayı göze alabilecekmi🤔

Gitsin. En azından orada emeğinin karşılığını alır.

(gitsin de mal varlığı nasıl gitti ya batırdı mı? )

3 4 araba derken 3 tane mi 4 tane mi?
Bu arabalari cocuk nasil yedi ben ona takildim. Size mi bagli gidip gitmemesi, simdi bize sordunuz bize de mi bagli oldu cocugun kaderini belirliyoruz kizlar:KK51:
Bence gitsin. Ama giderse bitme ihtimaliniz cook yuksek. Kanina seytanlar karisir oralarda:confused:

X