Sevgilime hakaret ediyorum

byebyeblackbird

Bilmem bizi ne civara yazmışlar.
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2018
2.561
6.430
32
Merhaba, 2 yıllık bir ilişkim var. Öncelikle şunu söylemeliyim ki ben çok alıngan bir insanım. İnsanlara çabuk kırılıyorum ve kafama takıyorum. Ama normalde insanlarla kolay kolay kavga etmem, tartışmam. Kendi kendime üzülürüm. Ama sevgilimle durum farklı. Sevgilim çok sabırlı ve soğukkanlı biri. Ona sinirlendiğimde ağır laflar ettim daha önce o hiç o seviyede cevap vermedi bana. Yine bir sebepten tartıştık ona bir sürü şey söyledim. Açıkçası hakaret ettim. Şu an kendimden nefret ediyorum. O da benden iyice soğudu sanırım. Ne yapacağımı bilemiyorum. Çabuk sinirleniyorum ve her sinirlendiğimde kötü sözler söylüyorum. (Küfür değil) yani sevgilim muhtemelen hayatı boyunca kimseden duymadığı lafları benden duymuştur. Bu arada yüzüne değil mesajla kavga ettiğimizde bu oluyor. Yüzüne söyleyemem.
Ben gerçekten ne yapacağımı bilemiyorum. Sinirlendiğim zamanlarda kesinlikle bu ilişki bitti diye düşünüyorum bir sürü şey söylüyorum. Sonrasında mahcup oluyorum. Yani hayatımda gerçekten sevdiğim ve beni sevdiğini düşündüğüm biri var ve ona bu yaşıma kadar kimseye davranmadigim kadar kötü davrandım. Neden böyleyim?

Öncelikle şunu söylemeliyim ki ben çok alıngan bir insanım. İnsanlara çabuk kırılıyorum ve kafama takıyorum
Bu senin sorunun. Kimse sana uygun davranmak zorunda değil. Ayrıca böyle devam edersen eninde sonunda terk edilirsin ki hak ediyorsun da

Öfke kontrol probleminiz olabilir mi? Bunun altında yatan nedeni bulup düzeltmek sizin sorumluluğunuz. Klişe bir laf ama size yapılmasından hoşlanmayacağınız şeyi karşı tarafa yapmayın.
Evet gerçekten öfkemi kontrol edemiyorum. Aklım başımdan gidiyor sanki. Art arda kötü şeyler yazıyorum. Ama mesela iş yerinde ne manyaklar var onlara karşı böyle değilim. Sükunetimi koruyabiliyorum. Babama da kızdığım şeyler var ona da böyle yapmıyorum. Onlara gelince öfkemi kontrol edebiliyorum ama sevgilime gelince niye kontrol edemiyorum

Öfke kontrol probleminiz varsa psikolojik destek alın, herkesin bir sınırı vardır; çok sabırlı diye güvenmeyin. Çok sabırlı insanların sabrını taşıran son damla çok korkunç olur.

Karşınızdaki adamın onurunu ayaklar altına alan laflar söyleyip nasıl her şeyin düzgün ilerlemesini bekleyebilirsiniz ki? Ben olsam şahsıma hakareti asla kabul edemem. Sevgi bir şeydir; ama saygı her şeydir.

Evet gerçekten öfkemi kontrol edemiyorum. Aklım başımdan gidiyor sanki. Art arda kötü şeyler yazıyorum. Ama mesela iş yerinde ne manyaklar var onlara karşı böyle değilim. Sükunetimi koruyabiliyorum. Babama da kızdığım şeyler var ona da böyle yapmıyorum. Onlara gelince öfkemi kontrol edebiliyorum ama sevgilime gelince niye kontrol edemiyorum :KK43:
Burda fiziksel şiddet gösteren kocalar için patronuna her sinirlendiğine yapabiliyorlar mı deniyor sizinki de o hesap olmuş maalesef. Kimse sevgilisinden eşinden böyle laflar duymak istemez. Bir psikologla görüşmeniz doğru olur. Öfkenizin sebebi ve nasıl çözebileceğiniz hakkında yardım alırsınız. Adam bunu kabullenmek zorunda değil siz de farkındasınız.

Öfke kontrol probleminiz varsa psikolojik destek alın, herkesin bir sınırı vardır; çok sabırlı diye güvenmeyin. Çok sabırlı insanların sabrını taşıran son damla çok korkunç olur.

Karşınızdaki adamın onurunu ayaklar altına alan laflar söyleyip nasıl her şeyin düzgün ilerlemesini bekleyebilirsiniz ki? Ben olsam şahsıma hakareti asla kabul edemem. Sevgi bir şeydir; ama saygı her şeydir.
İnanın ben de öyle düşünüyordum. Mesela önceden bir arkadaşım sevgilisiyle bir kavgasını anlattı diyelim e siz artık nasıl yüz yüze bakacaksınız diyordum. Yüz göz olunmuş ilişki bitmiş diye düşünüyordum. Ama ben daha kötülerini yaptım. Daha kötü sözler söyledim.

2 yıldır sizin hakaretlerinize rağmen ilişkiyi bitirmeyen sevgili daha anormal bence ya.
Soğukkanlılık, sakinlik değil bu başka bir şey.
Siz de o sakin kaldıkça iyice küçük görüp başkalarında kontrol ettiğiniz öfkeyi salmışsınız. İlk hakaret dolu mesajlarınıza ciddi bir tepki verseydi böyle devam edemezdiniz ya da çoktan ayrılmış olurdunuz.

Merhaba, 2 yıllık bir ilişkim var. Öncelikle şunu söylemeliyim ki ben çok alıngan bir insanım. İnsanlara çabuk kırılıyorum ve kafama takıyorum. Ama normalde insanlarla kolay kolay kavga etmem, tartışmam. Kendi kendime üzülürüm. Ama sevgilimle durum farklı. Sevgilim çok sabırlı ve soğukkanlı biri. Ona sinirlendiğimde ağır laflar ettim daha önce o hiç o seviyede cevap vermedi bana. Yine bir sebepten tartıştık ona bir sürü şey söyledim. Açıkçası hakaret ettim. Şu an kendimden nefret ediyorum. O da benden iyice soğudu sanırım. Ne yapacağımı bilemiyorum. Çabuk sinirleniyorum ve her sinirlendiğimde kötü sözler söylüyorum. (Küfür değil) yani sevgilim muhtemelen hayatı boyunca kimseden duymadığı lafları benden duymuştur. Bu arada yüzüne değil mesajla kavga ettiğimizde bu oluyor. Yüzüne söyleyemem.
Ben gerçekten ne yapacağımı bilemiyorum. Sinirlendiğim zamanlarda kesinlikle bu ilişki bitti diye düşünüyorum bir sürü şey söylüyorum. Sonrasında mahcup oluyorum. Yani hayatımda gerçekten sevdiğim ve beni sevdiğini düşündüğüm biri var ve ona bu yaşıma kadar kimseye davranmadigim kadar kötü davrandım. Neden böyleyim?
Sırf sizi seviyor diye başkalarına yapanadığınız hırçınlıkları sevgilinize eşinize ya da annenize yapamazsınız. Bence adam sabırlı alttan alıyor diye ayarı kaçırmış dünyanın öfkesini ondan çıkarmaya başlamışsınız. İlişki böyle bir şey değil. Dünyada en fazla kibarlık yapmanız gereken kişi hayat arkadaşınızdır. Eş sevgili farketmez, çünkü herkes gider o hep yanınızda kalır. Bu yüzden şamar oğlanına çevirilmez.

Bir terapistle görüşmenizi öneriyorum, yaptığınıza şımarıklık demek istemiyorum ama normal değilsiniz. İlişki böyle yaşanmaz

Eğer durduk yere yapıyorsan bir şey diyemem ama bazıları insanı fıttırtıp sonra niye şöyle dedin niye böyle dedin diyorlar. Sabır göstermek çok zor oluyor. Sizi manipüle ediyor mu, o sözleri gerçekten hakediyor mu ? Bu önemli.

Bazı insanlar gerçekten sevmek, sevilmek nedir bilmez, kimse onlara doğru düzgün değer vermemistir, değer verilmek nasil hissettirir bunu da bilmezler. Hayatlarinda ilk defa onlara şefkatli yaklaşan, anlamaya çalışan biri olunca sevip kıymet bileceklerine onu da dibe cekerler, kimseye yapmadığı kötülüğü ona yaparlar.
Siz bu kategoride misiniz bilmiyorum ama bu çok yaygın bir davranış biçimi.
Bir diğer ismi deveye diken... sendromu
Genelde insanlar, onlara iyilik yapana kazık atarlar,herkesin çevresinde vardır.Hayatını güzelleştirmeye çalışanın hayatınin içine s.carlar. Hatta kk da bunlarla dolu. "aman kocam üzülmesin" diye alttan alan, adamı zora sokmayan bir sürü kadın sevilmeye alismamis adamlar tarafından ilk gözden çıkarılacak konumda oluyor. Benim bir arkadaşımın uzatmalı sevgilisi vardı (onu cektigi için arkadaşım da normal değil, yıllar sonra kurtuldu başkasıyla evlendi vs şükür), adami eldivenle bile sevmemisler küçükken. Bir kişi başını oksamamis, insan yerine koymamış. Benim arkadaşım da onu yaralı sokak köpeğini sever gibi sevdi, iyileştirmeye çalıştı, fedakarliklar yaptı. Ama adam kimseye yapmadığı kötülüğü bu arkadaşıma yapti. Bir başka arkadaşımın kocasının annesi adama bir gün annelik yapmamış, tüm maaşını alir üç kuruş harçlık verirmiş, parasını annesine vermediği günler kadın kapıyı kilitler evden çıkarmazmis. Böyle bir anne. Arkadaşımsa tam tersi ona asla masraf çıkarmayan,hep şefkatli yaklaşan biri. Sonuç olarak adamın gözünde karısının bir kuruş değeri yok, adam hala tüm fedakarlıklarıni annesi için yapmaya hazır...
siz de işte toplumda bu kategoride olan çokça insandan birisiniz. Onların psikolojisi neyse sizinki de o.
sorun hem sizde hem de sizi cekende

X