Sevgilimin ailesinden nefret ediyorum. Degisik bir hikaye yardiminiza ihtiyacim var.

saphira19

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2011
118
0
Kızlar sinirden uyuyamadim bu saatte ustunden 6 ay geçti ama unutamiyorum ancak yazabilicem buraya. Yardiminiza cok ihtiyacim var degisik bi hikaye. Bundan 7 ay önce mayis gibi sevgilimle work and travel programiyla amerikaya gitmeye karar verdik 3 ayligina paraya ve dilimi gelistirmeye ihtiyacım vardi. Ancak amerikada vize verme sistemi degisik soyadınız cok kullanilan biseyse eger bi kac hafta arastirip oyle vize veriyorlar. Uzun bi surec. Ucak bileti tarihine yetismiyor genelde.Benim soyadim demir oldugu icin takilma ihtimalim yuksekti. Ben bunu sevgilime soyledigimde hic problem degil sen soruşturmaya kalirsan ben de bilerek vize reddi alirim dedi. Bunun nedeni de su. Amerikaya gönderen sirket vize reddi veya sorusturma durumunda tum parayi iade ediyor.ancak vizeyi alip gitmekten vazgeçersen tum para yaniyor. O da bilerek red alacagini söyleyince rahatladim ve gidip kaydolduk.bilerek benim vize gorusmemi daha oncesine aldik onunkinden. Vize zamani korktugum basima geldi ve sorusturmaya kaldim. 3 gun sonra onun vize görüşmesi vardi ben verdigi soze inandigim icin icim rahatti. Ama gelip gitmek istedigini soyledi cesitli bahanelerle sonra vazgecti sonra tekrar gitmek istedi vs ben de git ailenle konus vize gorusmene 1 gun var dedim. Kizlar soyle bi detayda var. Gittiğinde kalacagi evde 5kiz 2 erkek kalicak yani dusunun is yerinde ve evde birlkteler. BUnu ailesine soylediginde babasi cikismis iste guvenicek sana yok oyle falan diye. Neysr babasi buna aynen soyle demiş: sen git yarin vizeyi al sevgilinin sorusturmasi biterse o tarihe kadar gidersiniz bitmezee yansin para hiic onemli degil. Sonra erkek arkim beni aradi sevinçli bi sekilde bunu soyledi ben de asla alamazsin ben 4 bin tlnin sorumlulugunu alamam ya sorusturmam bitmezse olmazz dedim o da tersledi. Hic biseyden memnun olmuyosun minnet duy babama buyuk bi dertten kurtardi diye havalandi sacmaladi her neyse daha sonra gidip vizesini aldi ertesi gun mutlu mutlu aradı sonra bi de beni. Neyse vize almanın ustunden 24 saat geçmeden gitmeye karar verdi vicdanini bahane ederek. Yani tekrar verdiği sozden dondu! Düşünün 24 saat bile gecmedi. Babasi da aksam eve geldiginde binbir surat yapmis gitmicek diye dusunun babasi tam bir dansoz cikti. Sirf o gun vizeyi alsin diye soylemis onları! Neyse ben ona da tamam dedim madem gitmek istiyosun babanin parasi da yanmasin gonlude olsun git ama 3 ay degil 1.5 ay kal. Ayrica kızlarla degil baska bi eve çik dedim 5kiz olmaz dedim. Sonra bu mutlu oldu tamam dedi hepsine . Arada vazgecmek istedi annesi git 1 ay kal gel baban kizmasin falan dedi. Neyse problem yok simdilik. Daha sonra ucagi kalmadan 2 gun once durduk yere benden ayrildi ben ona baski yapiyomusum o nasıl 1.5 ayda donucekmis amerikadan. Annen 1 ay kal gel demedi mi dedim. Demis ama lafin gelisi demis onu 3ay kalması gerekiyomus simdi onu demis. Annesi de dansoz cikti yani.dusunun kizlar ben tum verdigi sozlerden caymasina ragmen vazgecmedim ondan ama o benden ayrilmayi seçti . Kisa bi sure sonra yeniden barismak istedi ama cok sey koptu bende ona karşı. Gittiginde de ugurlamadim onu. Dahası var. Gittiginin 3. Gunu dansoz annesi cagrdi evine. Sohbet ederiz diye. Gittim ve bana aynen sunlari soyledi özetle : oglum cok uzgun gitti burdan ugurlamadin. Benim oglum ayrilmis olabilir baskı yapmissindir yapma. 1 kiz icin mi gitmicekti amerikaya . Benim oglum yabani mi kizlarla kalmicak orada. Ben sordum ben kalsam oyle olur mu dedim kiz farkli erkek farkli dedi :) yok iste ona orda 3 ay kalmasını soylemeliymisim ama bunu icten yapmaliymisim. Yok iste ona ozledim yazmamaliymisim ki erken donmesin diye. Hadsizlige yuzsuzluge bakin. Ya ben 2 gun once mide kanamasi geçiriyorum stresten bana gecmis olsun dan once oglu icin bilmesin diyor yani psikolojim alt ust oldu atlatamadim 6 aydir. Erkek arkadasim patronuyla kavga ettigi icin erken dondu 1.5 ayda döndü . Kizlarla kaldi ama cok fazla denetledim onu. Ama su an asamadigimiz problemler var yani o ailesinden o kadar nefret ediyorum ki. Bazen sirf onlarin çocuğu diye ona bile kotu davraniyorum. Ruhsal sagligim bozuldu depresyondayim aylardir yardiminiza yonlendirmenize cok ihtiyacim var kizlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynaya bakicak yuzum bile olmuyordu o zamanlar. Nasıl kendimi bu kadar ezdiririm diye. Bunalima girdim hala da çıkamadım iliskimizi de kotu etkiliyo hem de cok. Ailesinden de bazen sevgilimden de nefret ediyorum. Bazen de kendimden nefret ediyorum hala onu bu kadar sevdiğim için..

sanki evlendiniz de kocan seni terketmiş gibi yazmışın, nolcak ya gitseydi bi 3 ay. kızlarla kalcakmış, kalsın. eğer gözü kayarsa zaten sana hayır gelmez ondan, napıyosun sen canım ya.

annesine babasına dansöz demeni de hiç yakıştıramadım bu arada. kaç senelik evliyim kayınvalideme demedim böyle laf.

bence akıllıca davranmış, gitmesi gerekiyorsa gitsin. sürekli dizinin dibinde mi otursun senin. oyuncak mı bu. senin başına gelen ona gelseydi sana da git derdim bu arada, yanlış anlaşılmasın.

5-6 kere sözünden saçma bahanelerle dönmesi üstüne bir de 3.5 senelik iliskisinden smsle vazgecmesi sonra ailesinin dansoz donek tavirlari inanin ben anlamiyorum. Yani 55 yasinda adamla kadin 22 yasinda kizdan ne ister niye saçma sapan oyunlar oynar. Ben zaten gitsin dedim yani ama gitmek var gitmek var boyle yikarak yakarak oyunlarla terkederek gitmek yanlis.

hayatım hata yapıyosun bak.

inat ediyorsun sen, ama farkında değilsin. kıymete biniyo ondan sonra da oğulları ya herkesin. ne düşünüyolar biliyomusun, bu kız da oğlumuzu hiç rahat bırakmıyo, çocuğumuzun geleceğiyle oynuyo.

sen böyle misin?

onun seni bekelerim demesi yanlış,
senin başta gitme demen yanlış,
sonra git ama 1.5 ay kal demen yanlış,

çok var yanlış.

kendi kararınızı kendiniz vereceksiniz, ben gitmiyosam o da gitmesin olmaz. siz bireysiniz ya, yapışık ikiz değilsiniz. diyorum bak sonunda kıymete biniyo, evlenseniz yarın öbürgün benim abd ye gitmeme bile izin vermedin sen diye başına kakacak.

Ya da bir kizi evine cagirip yermek agir sozler soylemek ne kadar etik ne kadar yakisir bir anneye bir de bunu ddusunun.Ben ailemden boyle gormedim ilk kez bu ailede görüyorum bunları ve garip geliyor.

Ya da bir kizi evine cagirip yermek agir sozler soylemek ne kadar etik ne kadar yakisir bir anneye bir de bunu ddusunun.Ben ailemden boyle gormedim ilk kez bu ailede görüyorum bunları ve garip geliyor.

e kıymete bindirmişin oğlunu, dedim bak az önceki mesajımda, ondan oluyo bunlar.

yüzgöz olmuşunuz gereksiz yere.

Anliyorum cok haklisiniz. Ben bunun sorumlulugunu almak istemedigim icin git dedim zaten ona. Ancak su an ne yapmaliyim bilmiyorum ailesini sevmiyorum cnku hic kucuk hesaplar pesinde kosmadim hayatim boyunca ve böyle insanlardan da hep tiksindim ne yazik ki sevmiyorum anne ve babasini. Ama erkek arkadasim daha akillandi ordan donunce daha sahip cikti iliskimize ben de seviyorum. O yuzden simdi baya sallantida duygularim. 6 aydir boyleyim ne yazik ki..

arada kalmış o, bizde bütün erkekler böyle.

sen düşünme olanları bırak gitsin, amaan, başka bişey de mi oldu bilmiyorum ama, bunlar önemli şeyler değil, boşver. sen yüzgöz olma ama. evine falan gitmene gerek yok, nişanlanırsın vs ondan sonra mecbur gidicen de, şimdi gerek yok, kırmadan gelemem ailem izin vermez dersin olur biter.

bişey değil bunlar, bak inanması zor ama insanların başına neler geliyor. boşver.

en güzel zamanlarınız bunlar, ne diye kendini üzüyosun ki. evelnince işler iyice karışıyo, keyfini çıkar gençliğinin.

Kesinlikle haklisiniz cogu kez sukrederim insanlar nelerle ugrasiyor allah dermansiz dert vermesin. Psikolojimi toparlamaya calisiyorum ben de iste. Annesini onceden cok seven biriydim yani en ozel gunlerinde arar kutlardim hic unutmazdim. Hic de aklıma gelmedi bu cirkefligi yapacagi cunku hic yakistiramadim ona.zaten o kadar cok sevdigim icin o kadar buyuk bi hayal kirikligi yasadim. Herkesi de kendim gibi sandığım icin çağırınca gittim oyle keske gitmeseydim artik buyuk bi ders oldu bu zaten yuz goz olmicam asla ama asla.

Kesinlikle haklisiniz cogu kez sukrederim insanlar nelerle ugrasiyor allah dermansiz dert vermesin. Psikolojimi toparlamaya calisiyorum ben de iste. Annesini onceden cok seven biriydim yani en ozel gunlerinde arar kutlardim hic unutmazdim. Hic de aklıma gelmedi bu cirkefligi yapacagi cunku hic yakistiramadim ona.zaten o kadar cok sevdigim icin o kadar buyuk bi hayal kirikligi yasadim. Herkesi de kendim gibi sandığım icin çağırınca gittim oyle keske gitmeseydim artik buyuk bi ders oldu bu zaten yuz goz olmicam asla ama asla.

Son düzenleme:

akıllı kızsın bak, afferin sana

sen halledersin bu işi, fazla düşünme yeter

iyi günler

valla bu konuda ben sizin gibi düşünmüyorum.. sevgilimde olsa, kocamda olsa 5 kızın kaldığı eve gidemez.. o benim 5 erkeğin kaldığı eve gitmemem müsade edermiydi önce onu sorardım.. cevabına göre tavır takınırdım. o hergün 5 kızla evde kalıyorsa ben aynısnı yaşatırdımki benim duygularımı anlasın... herkes kocasına, sevgiline güvenir güvenmelidir lakin ateşle barut diyede birşey vardır belki duymuşsunuzdur. Peygamber efendimiz bile demiştir. Bir kadın ile bir erkeğin bulunduğu ortamda üçüncüleri şeytandır...

aslında erkek arkadaşına ailesinden daha çok kızmalısın.onlar belli yaşa gelmiş insanlar.saçma gelmiştir bir kıskançlık yüzünden amerikaya gidilmesini engellemek falan.anlayacakları birşey değil bu durumlar.ama erkek arkadaşın o gittikten sonra senin de yalnız gideceğin ihtimalini düşünmedi mi?keşke onu bu ihtimalle tehtid etseydin belki işe yarardı.

aslında erkek arkadaşına ailesinden daha çok kızmalısın.onlar belli yaşa gelmiş insanlar.saçma gelmiştir bir kıskançlık yüzünden amerikaya gidilmesini engellemek falan.anlayacakları birşey değil bu durumlar.ama erkek arkadaşın o gittikten sonra senin de yalnız gideceğin ihtimalini düşünmedi mi?keşke onu bu ihtimalle tehtid etseydin belki işe yarardı.

bence ailesinden çok sevgiline kızmalısın ve ondan ayrılmalısın bir ablan olarak benden tavsiye hala ona nasıl güveniyorsun anlamıyorum

Canım bu kadar az zaman mı vardı soruşturma ve gitme arasında. Yani neden gidemedin sen anlamadım soyadı demir olan kişiler yada işte çok soyadı bulunan kişiler hemen gidemiyor mu zaten bu gibi sorunlar düşünülerek programdan çok önce vize işlemlerinin başlaması gerekmez mi nasıl yetişemediniz. Hem sevgiliniz gitmeyi çok istemiş çok güzel bir fırsat hem çalışacak hem gezecek kim bunu tepmek ister ki kaç kere gelecek ayağına siz bencilce davranmışsınız 1 ayda nasıl dönecekti ki çalışacak mı gezecek mi o kadar yolu gittiğine değmez bir kere. Bir de siz gittiğinizde bir evde o kadar kişi mi kalacaktınız. Yapmak isteyen insan yanındayken de yapar ruhun duymaz. Program böyle bir şey nasıl izin veriyor onu da anlamadım. Genelde çift olarak gidenler ayrı evlerde kalırlar. Hem aileniz size sevgilinizle gitmenize izin veriyor muydu. Kaynananız sadece oğlunun üzüldüğünü, uğurlamaya gitmemenizin yakışık almadığını, orada kısa süre kalıp dönmesinin bir işe yaramayacağını boşuna gitmiş olacağını söylemek istemiş. Siz zaten ayrılarak gitmişsiniz kadının canına minnet sizi hiç muhatap bile almayabilirdi çağırıp konuşmayabilirdi bence sizi yumuşatmak istemiş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…