Sevgilimin ailesinden nefret ediyorum. Degisik bir hikaye yardiminiza ihtiyacim var.

BEKAR bir insanın eğitim hayatında tabi ki ailesinin sözü sevgilisinden daha geçerli ve baskın olmalıdır.
Kaldı ki o kişinin anne babasının sizi değil oğullarını düşünmeleri ve ikna etme çabaları gayet mantıklı.
Sizin sevgilinizle aranızda ki huzursuzlukları, anlaşmazlığı ve sevgilinizin kararsız tavırlarında ki suçu ailesine hem de "dansöz" gibi çirkin bir ifadeyle yüklemeye hiç bir şekilde hakkınız yok.
O insanlar evlatlarının geleceğini düşünüyorlar ve bunu düşünmekte gayet hakları.
Evlatlarının önünde olan bir fırsatı sevgilisi yüzünden kaçırmamasını istemeleri normal.
Normal olmayan siz ve sevgiliniz.
3.5 yıllık ilişkiniz boyunca bir birinize güven temin edemesiyseniz bu sizin sorununuz.

Yanii bence de aynen öyle. Nişanlı bile değiller sevgililer tabii ki ailesi fırsat bulmuşken git diyecek. O kadar para neden yansın yazık değil mi ama gideceğine yansın diyebiliyor. Tabirlerde çirkin dansöz filan ne demek yani zaten çocuk dünden razı gitmeye yoksa babası göndermek istese bile yok ben gidemem kız arkadaşım olmadan diyebilirdi kızacaksa ailesine değil sevgilisine kızsın neden çocuk bu fırsatı tepsin hem başka yerde kal demiş çocukta kabul etmiş sorun nerede o zaman. Ama gideceğini duyunca laf söylediyse ettiyse çocukta ayrılmak istemiştir. Madem güvenmiyor hiç barışamasın tekrar aylar geçmiş üzerinden gece uykularım kaçtı diyor hiç birleşmesin yoluna baksın zaten aileye karşı dolmuş anlaşamazlar en ufak şeyde kavga ederler ailesiyle gerek yok yani.

Amerika seçeneği daha gündeme geldiğinde belli ihtimallerin göz önünde olduğunu biliyordunuz. Ne yazık ki bu tarz durumlarda seçeneklerin hepsine uyum gösterecek olmayı baştan kendinize kabul ettirmeniz gerekti. Alacağınız adımları da önceden kafanızda netleştirmeniz de.. Erkek arkadaşınızın Amerika'ya gitmesi ve orada üç ay kalacak olmasını, kendinizin yüksek ihtimalle soruşturmaya kalıp gidemeyeceğinizi baştan kabul etmiş olsaydınız eğer, belki daha vize aşamasında hiç şansınızı denemeden vazgeçmiş olacaktınız. ilişkinizi kendi kendinize sınamayı seçmişsiniz. Şimdi haklı kaprisler sonucu farklı kişiliklere bürünmüş ve bu nedenle aranızda ki güven ilişkisini asla bir daha oturtamayacağınız bir adamla birliktesiniz. Hep yarım kalacak bir şeyler..

Ailesi için bir şey diyemiyorum. Belki kendi evladım için ben de aynısını isterdim. Sonuç olarak bu bir fırsat. Velakin onlardan ayrıldığımız bir konu var, kimseyi evime çağırıp akıl verir gibi alçaltmazdım. Elimden geliyorsa kız arkadaşına daha çok destek olur ve hatta belki hem evladımın daha uzun kalması için ve hem de kız arkadaşının vize kolaylığını sağlamak için elimden geleni yapardım. Olmuyorsa da, kız arkadaşına destek olur, ilişkinin daha az yara almasına yardımcı olmaya çalışırdım. Burada ayrılıyoruz onlarla.. Olgun davranamamışlar.. Bu bir yetenektir, karakterdir. Demek ki pek az hayat tecrübeleri olmuş.. Bu insanların evlilik birliğine de bakışları, ilişkilerinizin yüz göz olması nedeniyle hep müdahaleci olabilecektir bundan sonra.. Tamamı ile sizin bundan sonra oturtacağınız karaktere bağlı onların da karakteri.. Mesafeleri iyi ayarlamanız gerekebilecektir.

Yerinizde olsam bir kez daha vize başvurusu yaparım, hatta belki daha çok denerim gitmeyi. Mutlaka üç ay da ben giderim. Madem bu şekilde sınadınız onu bir kez, bir de siz gidin ve ilişkinizi son kez sınayın.. Bundan sonra ancak belki sağlıklı ilerleyebilir.

Yine de siz en iyisini bilirsiniz,

Olay ailesi açısından aynen şöyle görünüyor; bizim oğlan work and travela başvurdu, hem kendisi için hem de kariyeri için iyi olacak. Buna belli bir bütçe ayırmayı da göze aldık. Ama oğlanın bir kız arkadaşı var, o gidemezse bizim ki de vazgeçecek. Bunlar daha genç, yarın bir gün ayrılırlar oğlan gitmediğiyle kalır. Kız "yok bensiz olmaz, yok kızlarla kalamazsın" diye kapris yapıp vazgeçirmeye çalışıyor oğlanı. Oğlan gitse de rahat bırakmayacak "beni bıraktın da gittin, niye gittin" diye baskı yapacak. Biz bir şekilde oğlanı ikna edip gönderelim, sonra da kızla konuşur durumu anlatırız, anlayış göstermesini isteriz.

Bence pek haksız da sayılmazlar. Henüz çok gençsiniz, bu tip sevgili anlaşmazlıklarının önemli kararların alınmasında aslında çok önemsiz kaldığını zamanla göreceksiniz. Öte yandan sevdiğin adamın ailesini hatalı bile bulsan "babası dansöz çıktı, dansöz annesi çağırdı" gibi bir uslüp en basit problemleri bile içinden çıkılmaz hale sokar.

Herşey bi yana erkek arkadaşınızın annesinin bir kız içinmi gitmesin demesi , hem de yüzünüze karşı çok ayıp etmiş. Ayrıca gezi amaçlı bir seyahat için neden bu kadar ısrarcılar onuda anlayabilmiş değilim,egitim,dil ögrenmek vs olsa anlarım ama çok saçma geldi bana açıkçası.

Aynen iste cogu kisinin anlayamadigi bu var bu seyahatin kariyerle eğitimle zerre ilgisi yok tamamen universite son yazimizda yapmak istediğimiz basit bi etkinlik. Pizzacida calisicaktik paramizi kazanicaktik yani binlerce ogrenci gidiyor her sene turkiyeden. Ayrica maddi yöndende 4 bin lira hic ama hic bisey onlar icin. Ki babasi vize almadan önceki gece o para bisey degil salla parayi sen git al vizeni dedi ve ertesi gun surat yapti gitmicek diye. Yani ben zaten bu kadar soz verip donmelere kivirmalara ragmen ayrılmadım ondan. Herseyin bi uslubu vardr gitmek istedigini duzgun bicimde iletseydi yapamayacagi sozler vermeseydi. 3.kisileri araya sokmasaydi ya da ailesi gercek aile olgunlunda davranip oyunlara baslamasaydi hersey cok ama cok farkli olurdu. Ayrica annesi ayrildigimizi bilmedigi icin cagirdi ben soyledim ve baski yapmissindr ayrilmistir oldu. Kizlar mide kanamasi gecirdim gecmis olsundan once ogluma soyleme dedi ya bakın siz buna annelik diyorsunuz ama bu insanlik bile degil bence. Soyle birsey de var erkek arkadasim dondukten sonra degerimi anladi orda ve daha cok sarildi iliskiye yoksa coktan ayrilmistim zaten.simdi ileride nasil o bi hic ugruna kiviran numara yapan insana baba diyecegim dusundukce sinirime dokunuyor. Bu olanlari 6 ayda sindirebilmis degilim ama gecen zamana gore daha iyiyim umarim bi orta yol bulunur.

Cunku erkek arkadasim baslarda birlikte karar verdiğimiz halde beni saymayip konuyla ilgili hic bisey bilmeyen sorusturma ne zaman sonlanir bilmeyen babasini dinleyerek vize almaya karar verdiği gece hata yapti daha sonra ayrilarak hata yapti. Ama tamamen ailesinin hatasina kivirmalarina kurban gitti. evde surekli bi afra tafra surat . Eger gitmezsem ben bu yuzleri cekemem boyle surekli butun omur ezilemem babamin o suratinda dedi ben de hak verdim ayni sekilde bende sorumlu olamazdim cunku. Ayrica kizlarla da ayni evde kaldi gidip otel koselerinde surunmesine de izin vermedim. Erken dondu kendi istegiyle ve o kadar cok pisman ki yani bunu cok net gorebiliyorum kizginligim bile engel olmuyor. O yuzden iliskimden vazgecmemeye karar verdim. Ama ailesini napicam ileride yüzyüze nasil bakicaz henuz onu dusunmedim akisina birakicam artik yuzgoz olmadan kendimi ezdirmeden..

bence ailesinden çok sevgiline kızmalısın ve ondan ayrılmalısın bir ablan olarak benden tavsiye hala ona nasıl güveniyorsun anlamıyorum

Cok haklisiniz.cok tesekkurler ilgilendiginiz icin. Ben pek hevesli degildim gitmeye. yani amerikada gidip amerikanlara garsonluk yapicagima hizmet edicegime turkiyedw kalip İsimle meslegimle ilgili staj yapip kendimi geliştirme taraftariydim. Bi şekilde ikna etti beni ve ben arastrdim vize alma sartlarini bi tek soyisimden puruz cikti. Populer olan soy isimlere de veriyorlar illaki vize ama 3 hafta ile 3 ay arasi süresi var yani gidis tarihine kadar verelim de kiz gitsin yaziktir diye bi dusunceleri yok ne yazikki. O yuzden ggidemedim. Ve erkek arkadasim gidince de iyiki gelmemissin dedi gunde 15 saat calistirip somuruyorlarmis. Bu yuzden erkenden dondu zaten. Annesi keske bi anne samimiyetinde bana yaklasip hem oglunun hatalarını soyleseydi hem benim hatalarimi soyleseydi yapici olsaydi keske. Yani sadece yuzde yuz her konuda benim hatali oldugumu soyleyip incitici ifadeler kullanmak ustelik kendi evinde yani hic yakistiramadim saygiyi hak etmiyorlar gözümde.. akisina birakicam dusundukce daha cok nefret ediyorum dusunmemek en iyisi daha nisan evlilik islerine 1.5 yil var o yuzden belki sogur ofkem o zamana kadar. Onu umuyorum

çok sertsin, sevgilinin yaşı daha küçük annesine babasına danışacak yaşta, özellikle paralar da onlardan geliyorsa. sevgilinin önce gitmem deyip sonradan vazgeçmesi iyi olmamış evet ama ailesine fazla yükleniyorsun her hatalı gelin gibi. annesi babası gitmesini istemiş, sen de niye gitmelerini istediler diye onlara kızıyorsun. senin sevgilinse onlar da ebeveyn. benim kardeşim de bir kız için bu kadar güzel bir deneyimden vazgeçecek olsa ben de gitmesi yönünde teşvik ederdim kusura bakma. adamın sahibiymiş gibi davranmaktan vazgeçin

Neden gitmesini istediler diye yargilamadigimi, kizmadigimi esas neden kizdigimi yazdiklarimi detayli okuyunca anlayabilirsiniz. Zaten ahimi aldiklari icin de hic bi istedikleri yolunda gitmedi gerek amerika deneyimi gerekse ailesi icin. Ben ailemden boyle gormedim gitmenin de bir adabi var gitmesi icin ikna etmenin de bir adabi var. 55 yaşındaki insanlara yakışmıyor kesinlikle. Ozellikle babasinin istegiyle annesinin beni alcaltici sözlerini söylemek icin beni eve cagrmasi ne kadar etik? Sevgilim de ailesine kizgin. Amerika isine sonuna kadar insan gibi durust bir sekilde karisabilirlerdi ama iliskimize hadleri degil. Sevgilim de bu yuzden kizgin ve ailesi hatasini anlamis durumda su an.

babası ve annesine bağlı maddi ve manevi olarak bağlı olan insana çocuk derim...babasının ağzınamı bakacanız öyle bir tane adam gibi adam bul az kazansın kendi kazansın milletin evinde besleme olacağına kendi kulübende kraliçe ol..

Canım bnm ya nasıl morelin bozulmuş belli ben olsam bende kızarım şimdi çocuk kalkıp tek gitmek isteseydi baştan snn bu tepkileri vermen yanlış olurdu ama bi hayal kurmussunuz birlikte gidicez falan diye eee birlikte gidemeyince ne önemi kaldıı sen kaldın o gitti bide binbir yalanla okurken ben gerildim resmen seni he he diyip geçiştirmişler ki en çokda bu koyar insaana bide sen naptın vize işini sen gidemedin mi? Bence sende onsuz gitmelisin

bence bütün dansözlük senin sevgilinde ailesi napsın
senin sevgilin seni satarsa onlardan ne bekliyodun ki
daha hala beraber misin bi de bunla

Cok tesekkur ederim ilginiz icin yanıt yazdiginiz icin. Benim vizem gec cikti baya suan vizem cikti ama gitmeyi düşünmüyorum cunku hirsla yapilan hiç biseyin hayirli olabileceğini dusumuyorum. Bir de benim hayatim boyunca en cok dikkat ettigim sey hak yememek kalp kirmamak umut verip hayal kirikligi yasatmamak en cok buna dikkat ederim. O yuzden bana yapilinca bu kadar incindim zaten. Allah a havale ettim artik kendime zarar veriyorum en verimli zamanlarimi onlara oofkelenmeye ayirarak kendime haksizlik ediyorum..

bence bütün dansözlük senin sevgilinde ailesi napsın
senin sevgilin seni satarsa onlardan ne bekliyodun ki
daha hala beraber misin bi de bunla

Keske bir de sadece gidememenin verdigi hayal kirikligi olsa keske ona raziyim :)

Annesiyle muhatap olma bence. Çağırınca neden gidiyorsun ki? Ben olsam gitmezdim. O lafları keşke kendine söyletmeseymişsin o zaman belki kadın biraz ayağını denk alırdı. Oğlan anneleri böyle oluyor maalesef onlarınki en iyisi en doğrusu en yakışıklısı oluyor. Sen kadının gözünde oğlunun ağzının içine bakan üniversiteli bir kızsın. Kulağa hiç hoş gelmiyor ama ne yazık ki bakış açıları bu.
Erkeklerin kişiliği üniversitede oturmuyor canım. Sen bence bunun farkındasın sevgilini suçlayamıyorsun hırsını ailesinden alıyorsun. Eğer erkek arkadaşın kendi kararını kendi verip o kararın arkasında durabilecek kişiliğe sahip olsaydı ailesine öfken bu denli olmazdı. Muhtemelen kafanda erkek arkadaşınla geleceğe yönelik hayaller kurduğun için o hayallerin bir ucunun ailesine dayanması sinirini bozuyor. Sana asla geleceğe yönelik plan yapmamanı ve yapsan dahi bunları asla dile getirmemeni öneririm. Ancak kendinden çok ilişkini önemsemeyi bırakınca daha soğukkanlı olabilirsin.

güzeliiiiim kusura bakma gerçeketen haline üzüldüm ama sen bu dengez ne dediğini bilemyip sevgili tartışmasını bile ailesine anlatan biriyle hala beraber misin. dünyada düzgün erkeğin köküne kibrit suyu mu döküldü. bırak gitsin bu adamı yaaa. eileride evlensen manyak eder bu anne baba seni çok vurursun kafana anneside ne oğulcuymuş özledim deme seviyorum deme bilmem ne. bunlar seni ayrılsın istiyor benden demesi. bence de ayrıl haketmiyor . bana kızma ama daha çok beynini yer bunlar senin

Ailesinden değil de sevgilinizden nefret etmeniz gerekmiyor mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…