Sevgilimin annesi beni istemiyor

Bakın her zaman diyorum: Açık kadınlar yobaz ailelere gelin olmasın. Bir tek erkek arkadaşınla bitmiyor ki iş, ailesi de çok önemli. Seni olduğun gibi kabul edecek bir ailenin üyesi olmak varken, yobaz bir ailenin üyesi olma lütfen. Ayrıca erkek arkadaşının da tam anlamıyla açık görüşlü olduğuna inanmadım. Sonuçta öyle bir ailenin oğlu, evlenince mutlaka değişecektir.

Ayrıl gitsin demiyorum ama bir ay kadar sessiz kal. Senle iletişim kurarsa soğuk davran. Sonra gel bana teşekkür et

Bebeğim şanslısın ki geç olmadan belli etmiş adam kendini , öyle çok ölürüm biterim demiyorsan vazgeç sen bundan çünkü çok çektirir bu

Benim eşim ve ailesi de tıpkı senin tarif ettiğin gibi. Sevgiliyken eşim fotoğraflarımı gösterdi tabiki sadece yüz kısmını aşağı tarafları gösterse, şortlar mini elbiseler kadın baştan silcekti. Sadece yüzümü görmesine rağmen “çok süslü bu, kırmızı rujlar takma kirpikler bizimle yapamaz, bizim ailemize de uyamaz” dedi istemedi. Biz daha 3 haftadır tanışıyorduk bir de eşimle. Eşim o şekilde bırakmadı, bi görüşün diye günlerce ısrar etti, eşimin bu kadar kararlı olduğunu görünce beni kahvaltıya çağırdılar. Annesi, teyzeleri, kuzeni vardı abla dediği. Görüştük ve hemen akşamında beni aradı eşim, ailem seni çok sevdi ailenle tanışmak istiyorlar diye. Çok kısa süre içinde de nişan yaptık ve evlendik.

Velhasıl iş sizin sevgilinizde bitiyor. Hiçbir anne- baba çocuğunu kaybetmeyi göze alamaz. Eğer sevgiliniz ısrarcı olursa yaptıramayacağı hiçbir şey yok. 1 yıl gizliden yürütmesi bu kadar korkak olması bana hiç güven vermedi. Demek ki ailesine sözünü geçirebilecek ya da kendini dinletebilecek özgüveni kendinde görmüyor. Bu evlenince de değişmez. Bence sizin yapacağınız bir şey yok, iş sevgilinizde bitiyor.

O kadın size saygı dumayı da öğrenebılir. Sizı kabullenip, size alışa da bilir. Ama ne lazım?erkek arkadasınizın, sızın arkanızda durması lazım. Annenin, oğlunun , bu ayılıp bayılmalardan etkılenmedıgını, net ve karrlı oldugunu görmesi lazım. Çok zor degıl yanı. İş erkekte bitiyor. Ama kadın çatlak görmüş. Sızar da sızar. Durmaz aslaaa... Ta ki sizi gönderene kadar.

İnsanlar hiç mi bir insanın içini merak etmez gerçekten çok yazık ve üzücü. Beni görmemiş etmemiş ama saydığı lafın haddi hesabı yok. Etrafımda böyle durumları yaşayıp da çözen çok insan var ama hepsi hayırlısı canım ya deyip geçiyor bunu yaşayan herkes hiç zorluk çekmemiş havasında ben anlayamıyorum. Tek anladığım biz kadınlarım erkeklerden daha cesur olduğu

Kadine etrafa gösteris istiyor. Oglunun üstüne hakimiyet kurmak istiyor. Önyargili olup "açik gelin"in üzerine hakimiyet kuramayacagini düsünebilir,.. birsürü sey.

Ikinizde gençsiniz. Bence ayrilin. Böyle seyler ile ograsmaya degmez.

Arkanıza bakmadan uzaklasın o aileden. Bu günlerinizi ararsınız sonra. Ne demek arkandan saymadığı laf yok. Çok şey görrsünüz, sabrınız da sevginiz de tükenir. Sevgiliniz de kusura bakmayın ama zerre yürek yok. Pısırık korkak.

Hanımlar merhaba gerçekten “çözüm odaklı” bir fikre ihtiyacım var. Sevgilimin annesi beni bir kez görmemesine rağmen istemiyor. Kız kardeşi ilk sevgili olduğumuzda instagram profilimi annesine göstermiş ben ise açık ama ailesi kapalı bir kızım. Onların ise tüm ailesi kapalı ve muhafazakar erkek arkadaşım ise namazında niyazında ama açık görüşlü biri. Annesi beni görünce çocuğu arayıp ağzına geleni saymış sevgilim bir ilişkimiz olduğunu söyleyince de bayılmış. Biz de o günden beri ilişkimizi saklıyoruz yaklaşık 1 senedir. Bu konuyu birkaç sene sonra eğer ilişkimiz evliliğe giderse anneyi ikna etmeyi düşünüyorduk ama annesi ayrı olduğumuzu düşündüğü halde evde beni sürekli kötülüyormuş çocuk da bana birkaç gün önce senden ayrılmak istemiyorum bu bir ayrılık değil ama ara verelim kafamı toplamam lazım dedi ve bende ara veremeyiz yoksa bir daha toparlayamayız az konuşalım topla kafanı dedim şu an ben yazınca da çok soğuk davranıyor. Lütfen ayrıl gitsin hariç diğer yorum ve fikirlerinizi bekliyorum
Ayrıl gitsin demeyin dediğiniz için tesettüre girmenizi öneririm. Instagram profilinizi değiştirin, farklı hesap açın. Nasılsa sizi görmemişler hiç, kapanınca tanımazlar. Görümce kişisi de annesine sizi gösterince aaa bu kız kapalı tam benim aslanparça ciğerkuzu minnak oğluma uygun bir kızcağız diye düşünceklerdir. Gerekirse isim değişikliği de düşünebilirsiniz. İsimden çıkarırlar diye endişeniz varsa. Kendinizi kabul ettirmeniz için en kolay bu çözüm geldi aklıma.
Ayrılmak çok zor tabii, hiç tavsiye etmem :işsiz:

Hanımlar merhaba gerçekten “çözüm odaklı” bir fikre ihtiyacım var. Sevgilimin annesi beni bir kez görmemesine rağmen istemiyor. Kız kardeşi ilk sevgili olduğumuzda instagram profilimi annesine göstermiş ben ise açık ama ailesi kapalı bir kızım. Onların ise tüm ailesi kapalı ve muhafazakar erkek arkadaşım ise namazında niyazında ama açık görüşlü biri. Annesi beni görünce çocuğu arayıp ağzına geleni saymış sevgilim bir ilişkimiz olduğunu söyleyince de bayılmış. Biz de o günden beri ilişkimizi saklıyoruz yaklaşık 1 senedir. Bu konuyu birkaç sene sonra eğer ilişkimiz evliliğe giderse anneyi ikna etmeyi düşünüyorduk ama annesi ayrı olduğumuzu düşündüğü halde evde beni sürekli kötülüyormuş çocuk da bana birkaç gün önce senden ayrılmak istemiyorum bu bir ayrılık değil ama ara verelim kafamı toplamam lazım dedi ve bende ara veremeyiz yoksa bir daha toparlayamayız az konuşalım topla kafanı dedim şu an ben yazınca da çok soğuk davranıyor. Lütfen ayrıl gitsin hariç diğer yorum ve fikirlerinizi bekliyorum
Annesinin ne olduğu belli de
Seninle ilişkisini bir yıldır gizleyen bir korkaktan ne bekliyorsun? Bırak gitsin...

Sizde sevgiliyi istemeyin 🤨🤔

Mevzu erkek arkadaşınızın tavrı, annesinin değil. Benim üniversitedeki sevgilim bana çok düşkündü, ailesine anlatınca annesi asla olmaz, sütümü helal etmem falan demiş (farklı bir mezhepten olmamızdan dolayıymış). Sonra benim ex derdin sütse bir teneke sütü koyarım önüne merak etme deyince birden 180 derece dönmüştü. Sürekli beni davet ediyordu, hediyeler, yöresel yemekler yapıp yolluyordu. Ayrıldık biz kavgasız, dövüşsüz ama annesi çok üzülmüş, ben çok alışmıştım diye. Eşimlede öyle oldu, annesi hiç karşı gelmedi ama kadının engel olamadığı bir kaynanalık geni vardı. Eşim bunu söylemişti en başından. Ve çok fazla dipdibe olmayacağımız bir düzen kurdu. Kv yine zorladı sınırlarını, yeter artık dediğimde de hep benim yanımda oldu. Sizin erkek arkadaşınız şimdiden gardını düşürdüyse devam etmek bile bile belaya sürüklenmek olacak inanın. Ben annemden saklayalım dediği anda vazgeçerdim böyle ilişkiden açıkçası.

Size kendimden örnek vereyim.benim annem de erkek arkadaşımı istemiyor fizyolojik nedenlerle sadece.ilk gizli saklı yürütüyodum neyse sonra ortaya çıktı bi hayli olay çıkardı resmen kendi çocuğu beni rezil etti.o kadar tepki gösterdiki bazı arkadaşlarım ayrıldım de gizli yürüt vs dediler.ben hiç birini yapmadım.görüşüyorum görüşmeye de devam edicem.sen de buna paşa paşa alışacaksın ,senin çocuğun olmam hayatımla ilgili karar alma hakkını vermiyor vs vs dedim.ayrıca annemden etkilenip soğuma vs de olmadı.ben direndim annemin direnci kırıldı.zaman zaman idare ettiği bile oluyo beni babama karşı.yani anneler kendilerince mantılıklı ya da mantıksız sebeplerle istemeyebilirler ama esas sorun ailenin sizi istememesi değil.erkek arkadaşınızın arkanızda durmaması.ayrılın demeyin demişssiniz ama inanın sizin başka alternatif yolunuz yok.ki bu büttüün olanlardan sizin neden haberiniz var hiç yansıtmamalıydı size

Bitir dememi istemiyorsan, onun seni bırakmasını bekle o zaman ne diyim ki başka.. çünkü annesi istemiyorsa ve iliskiyi gizliyorsa zaten bitecek kendini hazırla..

Şimdiden ayılıp bayılma başlamış sen bi de bunun ilerisini düşün.Ha yok ben kendime eziyet edilmesini seviyorum diyorsan bekle gülüm.

Ayrıl gitsin demeyin dediğiniz için tesettüre girmenizi öneririm. Instagram profilinizi değiştirin, farklı hesap açın. Nasılsa sizi görmemişler hiç, kapanınca tanımazlar. Görümce kişisi de annesine sizi gösterince aaa bu kız kapalı tam benim aslanparça ciğerkuzu minnak oğluma uygun bir kızcağız diye düşünceklerdir. Gerekirse isim değişikliği de düşünebilirsiniz. İsimden çıkarırlar diye endişeniz varsa. Kendinizi kabul ettirmeniz için en kolay bu çözüm geldi aklıma.
Ayrılmak çok zor tabii, hiç tavsiye etmem :işsiz:
Yüzünü de değiştirsin ameliyatla, belki görmüşlerdir. 😬 Yeni yüz, yeni kimlik, yeni hayat.

Safmısınız?
Çocuk ilişkiyi kabullendirememiş evliliği mi kabullendirecek..
Evlilik zamanı ikna ederiz diye düşünülmüş bla bla.. anasının kuzucuğuna tekmeyi basın boş yere vakit kaybı.

X