Sevgilimin annesi beni istemiyor

Evet gerçekten öyle hiçbir kız arkadaşını beğenmemiş kadın ama hiçbir ayrılığın sebebi de o değilmiş
Kesin öyledir.

Ya ben anlamıyorum dünyada erkek nüfusu bitti ve tek bu kişi mi kaldi? Siz burada sizin hikayenize benzeyen ama mutlu sonla biten birkaç olaya bakip bu durumunuzun düzeleceğini falan sanmayın. Sizin sevgiliniz(!) 1 yıl annesinden gizli bir şekilde ilişki yaşamış ve en sonunda da ARA VERME karari almış. Cidden kendinizi hiç mi sevmiyorsunuz nedennnnnnnn yani? Bu konuya ayrılın demekten başka cevap verilemez ki zaten sevgiliniz bence sizden ayrılmış bile ama ARA VERelimm demiş yersenn

Hanımlar merhaba gerçekten “çözüm odaklı” bir fikre ihtiyacım var. Sevgilimin annesi beni bir kez görmemesine rağmen istemiyor. Kız kardeşi ilk sevgili olduğumuzda instagram profilimi annesine göstermiş ben ise açık ama ailesi kapalı bir kızım. Onların ise tüm ailesi kapalı ve muhafazakar erkek arkadaşım ise namazında niyazında ama açık görüşlü biri. Annesi beni görünce çocuğu arayıp ağzına geleni saymış sevgilim bir ilişkimiz olduğunu söyleyince de bayılmış. Biz de o günden beri ilişkimizi saklıyoruz yaklaşık 1 senedir. Bu konuyu birkaç sene sonra eğer ilişkimiz evliliğe giderse anneyi ikna etmeyi düşünüyorduk ama annesi ayrı olduğumuzu düşündüğü halde evde beni sürekli kötülüyormuş çocuk da bana birkaç gün önce senden ayrılmak istemiyorum bu bir ayrılık değil ama ara verelim kafamı toplamam lazım dedi ve bende ara veremeyiz yoksa bir daha toparlayamayız az konuşalım topla kafanı dedim şu an ben yazınca da çok soğuk davranıyor. Lütfen ayrıl gitsin hariç diğer yorum ve fikirlerinizi bekliyorum
Şu durumda kalkıp seni sahiplenmek yerine saklıyorsa diyecek çok bişi yok bence. Balık baştan kokarmış arkanda durmayacak belli. Acı ama gerçek bu adamdan sana yar olmaz sizi rahat bırakmazlar ve sevgilinde pasif kalır yol yakınken ayrıl daha sağlıklı ilişkiler kur derim 🙏

"Namazında niyazında ama açık görüşlü biri"
O 'ama' Ne demekse:işsiz:

Yapılacak şey belli. Daha şimdiden ayılıp bayılan kayınvalide ve ondan etkilenen çocuk.
Erkek arkadaşınız ayrılmış bile bence sizden.
Siz dile getirin. Sizi kabul etmeyen insanları siz zaten etmeyin bence.

Hanımlar merhaba gerçekten “çözüm odaklı” bir fikre ihtiyacım var. Sevgilimin annesi beni bir kez görmemesine rağmen istemiyor. Kız kardeşi ilk sevgili olduğumuzda instagram profilimi annesine göstermiş ben ise açık ama ailesi kapalı bir kızım. Onların ise tüm ailesi kapalı ve muhafazakar erkek arkadaşım ise namazında niyazında ama açık görüşlü biri. Annesi beni görünce çocuğu arayıp ağzına geleni saymış sevgilim bir ilişkimiz olduğunu söyleyince de bayılmış. Biz de o günden beri ilişkimizi saklıyoruz yaklaşık 1 senedir. Bu konuyu birkaç sene sonra eğer ilişkimiz evliliğe giderse anneyi ikna etmeyi düşünüyorduk ama annesi ayrı olduğumuzu düşündüğü halde evde beni sürekli kötülüyormuş çocuk da bana birkaç gün önce senden ayrılmak istemiyorum bu bir ayrılık değil ama ara verelim kafamı toplamam lazım dedi ve bende ara veremeyiz yoksa bir daha toparlayamayız az konuşalım topla kafanı dedim şu an ben yazınca da çok soğuk davranıyor. Lütfen ayrıl gitsin hariç diğer yorum ve fikirlerinizi bekliyorum
annesinin lafıyla seni şuan bu duruma sürüklüyorsa evlendiğinizdeki konumunu bence bize sorma. Evde istenilmeyen gelin muamelesi görürsün her zaman. Doğru karar vermen için annesi elçilendirilmiş resmen sen hala ne yapmalıyım kısmındasın.

Bak sevgili konu sahibi arkadaşım,bende aynı yollardan geçtim.İlişkimizin 4. ayında bi kavga yaşadık tamamen karşı tarafın hatası vardı,telefonda tartışmıştık ama hakaret yoktu,annesi gizlice bizim mesajlarımızı okuyup tartıştığımızı görüp anlamadan dinlemeden “bu kız seni üzüyor,artık kesinlikle istemiyorum onunla olursan seni evlatlıktan reddederim silerim” diye ortalığı ayağa kaldırmıştı.1 aylık ayrılıktan sonra biz bir araya geldik birkaç ay gizli saklı sürdürdük o kadar pişmanım ki.1,5 yıl gizli saklı sürdü,aslında annesi biliyordu ama ara ara hortlamak dışında bir şey demiyordu.1,5 yılım annesinin ikna olmasını beklemekle,acı çekmekle,hayalet sevgili olmakla,annesinin gölgesinde geçti.Çok şükür ki 8 ay önce tamamen bitti şu an çokta mutluyum.
Bu gibi durumlarda erkek pısıp kalıyorsa,ortada ailenin istememesini gerektirecek (ahlaksız olur,aldatır,üzer hadi neyse dersin de) bir sebep olmadığı halde “Ben bir bireyim,bu da sevdiğim kadın,olurda evlenirsek o benim eşim olacak açık olması kapalı olması da kimseyi ilgilendirmez.” diye ailesini kırmadan net ve kararlı bir tavır koymuyorsa,sağlam bir duruş sergilemiyorsa boşuna vaktinizi harcamayın.

Hayır sevgilimde de suç buluyorum yanlış anlaşılmasın ve bu korkaklığı yüzünden kırılıyorum. Annenin kronik rahatsızlığı olduğu için kriz gelir bir şey olur diye korkuyormuş vallahi trajikomik ya...
Burdaki tüm kv.lerin kronik hastalığı var.gelinlerin hata yapmaması ve oğullarının onları el üstünde tutması lazım yoksa mazallah bi şey olur vebali de sizin boynunuza kalır.eşler de vicdan azabından ölür.🙄🙄

ayrıl gıtsın demeyın demıssınız

bır ınsan nasıl hataya kosa kosa gıder konusudur bu konu arkadaslar
okuyup okuyup ıbret alın

İnsanlar hiç mi bir insanın içini merak etmez gerçekten çok yazık ve üzücü. Beni görmemiş etmemiş ama saydığı lafın haddi hesabı yok. Etrafımda böyle durumları yaşayıp da çözen çok insan var ama hepsi hayırlısı canım ya deyip geçiyor bunu yaşayan herkes hiç zorluk çekmemiş havasında ben anlayamıyorum. Tek anladığım biz kadınlarım erkeklerden daha cesur olduğu
Çocuğunuza bu kadını mı babaanne seçiyorsunuz? Leş bir kadın.
Sevgiliniz sizi yeterince sevse ve açık görüşlü biri olsa ara vermezdi.

Seni açık diye mi istemiyor? Bence sevgilin ileri görüşlü olabilir ama çoktan anne onu etkisi altına almış. Oldu ki evlendin örümcek beyin yapısına sahip bir aileyle yürütemezsin. He sevgilin dikilirse karşılarına ben evlenicem siz değil deyip mesafe koyarsa o başka.

Böyle yapıp sonra kaynanam böyle diye konular açmayın. Ben olsam sevilmediğim yere gelin gitmem hele muhafazakar bir aileye asla!

İyi de adam sana ara verelim demiş seni ozlemesine bile izin vermemişsin. Kaynana bı yandan sen bı yandan cekistiriyorsunuz çocuğu.
Bı izin verin, bı rahat bırakın, kendi kararını versin

Hadi bir şekilde aileyi ikna ettiğinizi farz edelim. Hayat boyu hep bu ailenin gölgesinde istenmeyen gelin, açık gelin, abime yakışmıyor, daha iyileri vardı gitti bunu aldı vs laflarını ardınıza dizecekler-duyacaksınız ve bu ezikleneceğiniz aileye gelin gitmeye çalışmak yerine iyi bir hayat arkadaşı bulmanızı daha iyi bir seçenek olmaz mı? Mutlu bir gelecek için ilişkinizi şiddetle gözden geçirmeniz gerektirdiğini düşünüyorum.

X