Sevgilimin argo konusma sorunu?

Küfür var küfür var. Araba kullanırken lap diye önüme dalan mallara ben de küfür ediyorum. Ama bir erkeğin bir kadına küfür etmesiyle aynı şey mi?
Konu sahibine etmiyormuş ki ama. Benim anladım daha çok bir konu anlatırken sonunu küfürle bitirirsin ya hani o şekilde. Açık açık yazamıyorum tam anlatamadım ama. Yinede merhametsizlik başka bir şey bence ya,fazla iddialı olduğunu düşünüyorum. Merhametsizlikten ziyade saygısızlık diyebiliriz bence.

Gösterirsiniz bence çünkü bazı insanların her ne kadar küçükler diye hoşlarına gitse de çocukların küfür etmesi hoş olmuyor, ben hak edene küfür ederim parke taşıyla odunla bile dalarım ama kızımı küfürden uzak tuttum, mesela sigara gibi kötü bir alışkanlığım da var ama kızımı ondan da uzak tuttum 27 yaşına geldi sigara nedir hiç tecrübe etmedi, ağzında sigaralı bir küfürbaz da olsanız isterseniz iyi bir birey yetiştirebiliyorsunuz🫣
Bakalım inşallah o zamanları görürümde iyi bir anne olabilirim 😊

Konu sahibine etmiyormuş ki ama. Benim anladım daha çok bir konu anlatırken sonunu küfürle bitirirsin ya hani o şekilde. Açık açık yazamıyorum tam anlatamadım ama. Yinede merhametsizlik başka bir şey bence ya,fazla iddialı olduğunu düşünüyorum.
merhaba der gibi ağız alışkanlığıyla her lafı küfürle anlatmak gibi bir durum yaşanıyor galiba, öyle bir tanıdık vardı ne anlatırsa anlatsın küfürlü anlatıyordu, niye bu kadar küfürlü anlatıyorsun deyince küfür kalbin pasını alır diyordu tövbe tövbe :))

Konu sahibine etmiyormuş ki ama. Benim anladım daha çok bir konu anlatırken sonunu küfürle bitirirsin ya hani o şekilde. Açık açık yazamıyorum tam anlatamadım ama. Yinede merhametsizlik başka bir şey bence ya,fazla iddialı olduğunu düşünüyorum.
Yanındaki kadın rahatsız olduğu halde cinsiyetçi küfür ediyorsan bu şiddettir. Alakasız birine kadınların cinsel organıyla ilgili laf söylese neden rahatsız olmayım mesela. Küfür edecekse de genel küfür etsin a.k. küfründen rahatsız olmayacak kadın düşünemiyorum... Düşünemiyordum... Varmış sanırım.

merhaba der gibi ağız alışkanlığıyla her lafı küfürle anlatmak gibi bir durum yaşanıyor galiba, öyle bir tanıdık vardı ne anlatırsa anlatsın küfürlü anlatıyordu, niye bu kadar küfürlü anlatıyorsun deyince küfür kalbin pasını alır diyordu tövbe tövbe :))
Evet bende o anlamı çıkardım,o kadarıda hoş değil tabi. Ya aslında olay tamamen konu sahibinin bu duruma katlanıp,katlanamamasıyla alakalı bence. Küfür ediyor diye direkt ayrıl,bu adam kötüdür diyemem. Adamı direkt kötü ilan edemem,fazla keskin bir çıkarım olur bence. Görüyoruz ne iyi,mülayim dediğimiz insanların ne yüzleri çıkabiliyor mesela. Tamemen karşı tarafın inisiyatifine,kaldırıp kaldıramamasına kalmış bir durum olduğunu düşünüyorum.

Kimisi sorun eder,kimisi etmez. Ama eğer konu sahibi bu durumdan çok rahatsızsa,ileride bu rahatsızlığı daha da artabilir. Çünkü küfür ağızdan kolay silinmiyor. O yüzden kendisine ayrıl ya da ayrılma diyemem. Verebileceğim tek tavsiye " Bu duruma ne kadar süre daha katlanabilirim?" mi düşünüp öyle karar versin.

Yanındaki kadın rahatsız olduğu halde cinsiyetçi küfür ediyorsan bu şiddettir. Alakasız birine kadınların cinsel organıyla ilgili laf söylese neden rahatsız olmayım mesela. Küfür edecekse de genel küfür etsin a.k. küfründen rahatsız olmayacak kadın düşünemiyorum... Düşünemiyordum... Varmış sanırım.
E küfürlerin hepsi cinsiyetçi zaten. Siz nasıl küfür ediyorsunuz ki o zaman? Düşünüyorum cinsiyetçi olmayan aklıma 1 tane geldi şu an. Hadi olsun 2 ama bir elin parmağını geçmez. Olay benim rahatsız olup olmamda değil ayrıca konuyu kişiselleştirmezsek sevirinim. Ben sadece saygısızlıkla(ya da terbiyesizlik de diyebiliriz) merhametsizliğin ayrı şeyler olduğunu düşünüyorum. Her küfür eden merhametsiz o zaman sizin bu çıkarımızına göre.

E küfürlerin hepsi cinsiyetçi zaten. Siz nasıl küfür ediyorsunuz ki o zaman? Düşünüyorum cinsiyetçi olmayan aklıma 1 tane geldi şu an. Hadi olsun 2 ama bir elin parmağını geçmez. Olay benim rahatsız olup olmamda değil ayrıca konuyu kişiselleştirmezsek sevirinim. Ben sadece saygısızlıkla(ya da terbiyesizlik de diyebiliriz) merhametsizliğin ayrı şeyler olduğunu düşünüyorum. Her küfür eden merhametsiz o zaman sizin bu çıkarımızına göre.
Benim düşüncemi alıp cevap verdin yani düşünmeyim mi. Ben bir kadının yanında direkt cinsel organını hedefleyen cinsiyetçi küfür edilmesini merhametsizlik olarak görüyorum ne yapabilirim? Siz öyle görmüyorsunuz diye ben hayır öyle düşünmeyeceksiniz diyor muyum? O sizin düşünceniz. Ne yapalım ben de böyle düşünüyorum. Farklı insanların farklı şeyler düşünmesi kadar normal birşey var mı?

Ayrıca cinsiyetçi olmayan gün yüzü görmemiş küfürler biliyorum. Var yani... 😏

Benim düşüncemi alıp cevap verdin yani düşünmeyim mi. Ben bir kadının yanında direkt cinsel organını hedefleyen cinsiyetçi küfür edilmesini merhametsizlik olarak görüyorum ne yapabilirim? Siz öyle görmüyorsunuz diye ben hayır öyle düşünmeyeceksiniz diyor muyum? O sizin düşünceniz. Ne yapalım ben de böyle düşünüyorum. Farklı insanların farklı şeyler düşünmesi kadar normal birşey var mı?

Ayrıca cinsiyetçi olmayan gün yüzü görmemiş küfürler biliyorum. Var yani... 😏
Farklı insanların farklı düşünmesinde bir anormallik yok zaten,öyle bir şeyde demedim önce bir onu belirteyim. Bende sinirlenince küfür eden biriyim ama merhametsiz biri değilim. Demek ki her küfür eden merhametsiz olmuyormuş onu anlatmaya çalıştım. Ayrıca konu sahibi sevgilisinin cinsiyetçi küfür etmesinden rahatsız olduğuna dair bir şey okumadım. Direkt olarak küfür etmesinden rahatsız olduğunu söylemiş. Yani cinsiyetçi bir küfür kullanmasada rahatsız olurdu. Cinsiyetçi küfür edince merhametsiz,cinsiyetçi küfür etmeyince merhametli mi olunuyor yani?

Ayrıca yorumunuza karşıt bir düşünce getirmek başka bir şey olayı benim neyden hoşlanıp hoşlanmadığıma getirerek kişiselleştirmek çok başka bir şey. Alttan alttan laf sokmalara gerek yok. Ve bu düşüncemi dile getirirken gayet kibar bir dil kullandım başta. O yüzden kişiselleştirmeye gerek yok diyorum. Neyse iyi akşamlar amacım tartışmak değil.

Farklı insanların farklı düşünmesinde bir anormallik yok zaten,öyle bir şeyde demedim önce bir onu belirteyim. Bende sinirlenince küfür eden biriyim ama merhametsiz biri değilim. Demek ki her küfür eden merhametsiz olmuyormuş onu anlatmaya çalıştım. Ayrıca konu sahibi sevgilisinin cinsiyetçi küfür etmesinden rahatsız olduğuna dair bir şey okumadım. Direkt olarak küfür etmesinden rahatsız olduğunu söylemiş. Yani cinsiyetçi bir küfür kullanmasada rahatsız olurdu. Cinsiyetçi küfür edince merhametsiz,cinsiyetçi küfür etmeyince merhametli mi olunuyor yani?

Ayrıca yorumunuza karşıt bir düşünce getirmek başka bir şey olayı benim neyden hoşlanıp hoşlanmadığıma getirerek kişiselleştirmek çok başka bir şey. Alttan alttan laf sokmalara gerek yok. Ve bu düşüncemi dile getirirken gayet kibar bir dil kullandım başta. O yüzden kişiselleştirmeye gerek yok diyorum. Neyse iyi akşamlar amacım tartışmak değil.
Tamam da bana göre merhametsizlik 🤔

Ya deme öyle ben de cok sinirlenip fittirdiysam, trafikte falan ecdad sulale, toplu gonderim yapiyorum 😐
Trafikte orda burda küfretmek bir ata sporuda🤣
Eşine küfretmek bilmiyorum ya şık durmuyor
evlilik içerisinde çok daha kabalaşabilir sanki

Dünyada en tiksindigim şey ataerkillik. Ağzında bilmemnerene koyim lafı pelesenk olmuş erkek çok açık ve net kendini bilmemnereye 'koyan' -etken-kral karşısındakini de bilmmeneresine 'koyulan'- edilgen- ezik görüyordur. Yani bunu düşünmek icin kafa yormaya bile gerek yok,bu böyledir. Hiç sanmıyorum size kızım seni bilmemnaaparim diyen adamın normalde düzgün biri olduğunu. Ne münasebet.
Bir de çiftler arasında, küfür gibi kullanilmasi da çok saçma. Bugüne kadar bir sürü erkek girdi hayatıma, hiç bana böyle laf eden birine denk gelmedim. Duysam da 'yatakta o kadar mı kötüsün ki sevgilini bilmemnaapmak bir çeşit küfür senin icin' der, kısa yoldan sepet havası verirdim.
Bence hiç adamın artılarini düşünme. Sen sana küfür eden adama mi layıksın? Argo değil küfür ayrıca bu. Argo toplumun bir kesiminin benimsediği kaba laflara denir, lan lunlu konuşsa mesela argo olurdu. Bu adam direkt küfür ediyor

Kesinlikle tekrar dönmeyin diyeceğim fakat “sırf küfür için bırakmasam mı” dediğiniz için sizin tekrar döneceğinizi düşünüyorum.

Kendisine saygısı olan bir insan, yanında küfürler savuran birini “partner, sevgili vb” olarak gezdirmez.

Hepimiz küfrederiz ama bu üsluba oturunca büyük sıkıntı. Komşumun eşi de böyle ve 4 yaşındaki çocuğu her gördüğüne senin a.. diyor. Hayatına sokacağın kişinin sık küfür etmesi, günlük konuşmasına oturması hiç hoş değil..

Sırf küfür için bırakma aynen, level atlayıp dayak atmaya başlayınca bırakırsın 👍🏻

Size uymuyorsa eğer devam etmenizin bir anlamı yok. Herkesin ilişki dinamiği farklıdır sonuçta. Küfür ediyor diye kimse merhametsiz olmaz. Küfür ile merhametin -bana göre- gram alakası yok. Konu sahibi uzatmayın. Kendi kriterlerinize göre bulun, küfür asla bırakılmıyor.

Merhaba hanımlar umarım herkes iyidir😊 size bir sorunumu anlatacagım 6 aydır konustıgım bir çocuk var evlilik bu yaz düsünüyoruz ailesi biliyor işi gücü güzel çalıskan bir çocuk eli de açık bonkör bana karsı aldatma baska kız hiç sezmedim. Merhametli de bir insan her anlamda insanlaea ve hayvanlaea karsı. Ama gel gelelim sinirlenince bir küfür sorunu var s… a…k… hep bu ikisi neyse buna kaç kez dedim dedi ben sana etmiyorum sinirleniyorum laf arasında diyorum sana özel hiç demiyoruö basına hiç eklemiyorum dedi. Neyse dün yine bir olaya aramızda sinirlendi küfür etti bende yeter artık ettigin küfür dedim bu da tamam yeter mi diyorsun ben sana kaç kez sana demedim diyorum dedi ondan sonra geceden beri sıfır konusma sanırım ayrıldık aslında bende sımarttım her küstügümüzde adım attım artık düsünmüyorum adım atmayı hayırlısı olsun diyorum bir taraftan da sırf küfür için bırakmasam mı diyorum öyle karmasık işte
özünde iyi insandır asdfghjk

Bende senin anonim de ayrıl ya. Evlensen de alışkanlık olduğu için dağa taşa sana küfür eder gezer bu adam

Screenshot_20230118_032527_Samsung Internet.jpg

Bence küfürde psikolojik şiddettir hanımefendi...

X