Sevgilimin beni istemeyen ailesi

Yapma bunu kendine
Ayrıl
Üzüleceğin kadar üzül sonra hayata dön ve şu an yaptığın aptalca şeyleri nasıl yaptığına kendin bile inanama
Yoksa ömür boyu ağlarsın

Merhaba,
Hiç bir zaman sinirli veya aşırı üzgün iken mantıklı karar alabilen bir insan değilim o yüzden yıllardır takip ettiğim ve tavsiyelerine inandığım sizlere danışmak istedim.
Şuan hayatımda olan kişiyle 3 yıldır tanışıyoruz ilk sevgililiğimizde 5 aylık birliktelikten sonra başka biri için beni terketti ben o dönem hiç kaldıramadım. Arkadaşı beni terketsin diye mesajlar attı ve ondan zaman istedi vs. Ben bunları sonradan öğrendim. Aynı yerde çalışıyoruz aynı zamanda. Ben içine kapanık bi insanım herşeyi içimde yaşarım aylarca ağladım. 22 yaşımdaydım ve çok yakınlaşmıştık ve ilk ciddi ilişkimdi. Ayrılıktan sonra yan masamdaydı ve yanımda yaşadı ilişkisini. Kız ben yanındayım diye saatte bir aradı. Daha kuzenlerimle sosyal medyada takipleşirken o kızla tarih attı ben henüz kimseye ayrıldığımızı bile söyleyememişken ve o kızı 3 günlükken ailesiyle bi düğünde tanıştırdı ablası akrabalarımı bile bile fotoğraf paylaştı. Daha ayrılığımızın 2. günü arkamdan ben o kızı istemedim sevdiğim kız için mücadele edicem gibi laflar etti. O dönem belki cahilliğimden belki aynı ortamdayız diye nefes alamıyodum gözümün önünde aşk yaşadı ben inanamadım ve bi hocayla mailleşmiştim büyük hata biliyorum büyü yapıldığına inandım arkadaşımın gazıyla sadece bunu öğrenmek istedim. 1 ay sonra mailim onda açık olduğu için görüp ailesine arkadaşlarına attı bana büyü yaptı vs. yaydı işyerindeki müdürüme bile gösterdi. Yanımda aşk yaşaması bu olayı ifşa etmesi ailemden uzak oluşum hepsi çok ağır geldi ve ilaç tedavisine başladım o dönem halada kullanıyorum. Ona acı çekiyorum yanımda konuşma dediğimde işi bırak ozaman dedi. Çok canımı yaktı. İşi bırakmak istediğimdede şirket sahibi akrabamız diye bırakamadım o dönem. O askere gidince onun departmanına beni geçirdiler. İşle alakalı bir hata yaptı suç benim üzerime kalacaktı bende dürüst oldum ve ondan kaynaklandığını ilettim müdüre. Gidip bunuda ailesine anlatmış beni işten attırmaya çalıştı diye. Böyle şeyler yaşandı ama ben hiç unutamadım bana okadar kötülük yaptı canımı yaktı ama onunla geçirdiğim zamanı hiç unutamadım. Ahımı aldığı içnmi bilmiyorum o kızla ayrıldılar. Aylarca her gece ağlayarak mesajlaştım pişman olduğunu telafi etmek istediğini söyledi. Sonra biz tekrar bir araya geldik aramızdaki herşeyi bir şekilde aşmaya ve denemeye karar verdik. Gel görki ben başkası için terkedilmeme rağmen gidip aileme hiçbişey anlatmadım ama o herşeyi anlattığı için ailesi özellikle ablası beni istemiyor. Gidip akrabalarımdan birine ben onu istemiyorum demiş. Birşekilde ortak tanıdıklarımız var herkese gidip dedikodumu yapmış. Üzüldüğüm şey şu aramızdaki ilişkiye şahit olan herkes beni haklı buluyor. Tekrar denemeye karar verdiğimizde bana yaptığın herşeyi anlat dedim anlattığını söyledi ama ablasının kini asla geçmiyor. Ortak arkadaşımız gidip konuştu kıza haksızlık yapıyosun kızın ailesine bile gitti senin söylemlerin istemediğin verdiği cevap yapmadığı birşeyi söylemedim. Yani hiç bişekilde bana karşı objektif değil. Sevgilimle çok kavga ettik her dedikodusu kulağıma geldiğinde. En son işyerine yeni biri girdi ablasının tanıdığı biri. Kadın bana gelip ciddi ilişki muhabbeti olunca seninkinin ailesi seni istemiyomuş ama çocuk çok kararlı deyince çıldırdım artık. Sorun çıkardım bıktım artık diye. İzin alıp ağlayarak eve gittim. O kadınla konuşmuş kadın bana dediğini inkar etmiş. Benide yalancı durumuna düşürdüler ve erkek arkadaşım beni savunmadı. Terkettim o olaydan sonra. Ama çok mutsuzum. Onu çok seviyorum ama ablası yüzünden hayattan soğudum. Asla bana karşı objektif değil adımı büyücüye çıkardı. Bazen diyorum ayrılıp kurtulayım ablasından ama çok zor vazgeçmek. Sevgilimi suçluyorum o kadar acı çektirdin birde hala bedel ödeyen benim ama çokta seviyorum. Ne geçmişi aşabiliyorum ne ablasının ne benim birbirimize kinimiz geçmiyor nede sevgimden vazgeçemiyorum. Ne olur fikir verin ne yapayım :KK43:
Ablası için değil 3 yıl önce size yaptığı kötülük için bırakın onu. Başkasını seçmiş sizi bırakmış. Hiç çekinmeden yanınızda yaşamış ilişkisini. İnsan karşısındakini sevmese bile insan olarak saygı gösterir bunu yapmaz. İleride evlenirseniz sizi bırakıp başkasına giderse yine? Bir kere yaptı 2.ye neden yapmasın? Barıştığınız için yadırgamıyorum. seviyorsunuzdur affetmişsinizdir. İnsan aşk acısı çekerken duygularıyla hareket ediyor. Her şeyden önce siz kendinize saygı duyun. Size sadık birini bulun.

Ya Allah aşkına sizce bu hikâyede öncelikli sorun ailenin sizi istememesi mı?
Aileden önce dönün sevgilinizden gördüğünüz muameleye dönüp bir bakın.
Ne kadar aşağılamış sizi, adınızı büyücüye dahi çıkarmış. Canınızın acımasını zerre umursamamış, her turlu kotulugu cirkinligi yapmis.
Tüm bunlara rağmen sizi sevdiğine nasil inanabiliyorsunuz hayret gerçekten. Bu kadar mı körsünüz?
Bu adam sizi zerre sevmiyor. Acı ama gerçek bu.

Merhaba,
Hiç bir zaman sinirli veya aşırı üzgün iken mantıklı karar alabilen bir insan değilim o yüzden yıllardır takip ettiğim ve tavsiyelerine inandığım sizlere danışmak istedim.
Şuan hayatımda olan kişiyle 3 yıldır tanışıyoruz ilk sevgililiğimizde 5 aylık birliktelikten sonra başka biri için beni terketti ben o dönem hiç kaldıramadım. Arkadaşı beni terketsin diye mesajlar attı ve ondan zaman istedi vs. Ben bunları sonradan öğrendim. Aynı yerde çalışıyoruz aynı zamanda. Ben içine kapanık bi insanım herşeyi içimde yaşarım aylarca ağladım. 22 yaşımdaydım ve çok yakınlaşmıştık ve ilk ciddi ilişkimdi. Ayrılıktan sonra yan masamdaydı ve yanımda yaşadı ilişkisini. Kız ben yanındayım diye saatte bir aradı. Daha kuzenlerimle sosyal medyada takipleşirken o kızla tarih attı ben henüz kimseye ayrıldığımızı bile söyleyememişken ve o kızı 3 günlükken ailesiyle bi düğünde tanıştırdı ablası akrabalarımı bile bile fotoğraf paylaştı. Daha ayrılığımızın 2. günü arkamdan ben o kızı istemedim sevdiğim kız için mücadele edicem gibi laflar etti. O dönem belki cahilliğimden belki aynı ortamdayız diye nefes alamıyodum gözümün önünde aşk yaşadı ben inanamadım ve bi hocayla mailleşmiştim büyük hata biliyorum büyü yapıldığına inandım arkadaşımın gazıyla sadece bunu öğrenmek istedim. 1 ay sonra mailim onda açık olduğu için görüp ailesine arkadaşlarına attı bana büyü yaptı vs. yaydı işyerindeki müdürüme bile gösterdi. Yanımda aşk yaşaması bu olayı ifşa etmesi ailemden uzak oluşum hepsi çok ağır geldi ve ilaç tedavisine başladım o dönem halada kullanıyorum. Ona acı çekiyorum yanımda konuşma dediğimde işi bırak ozaman dedi. Çok canımı yaktı. İşi bırakmak istediğimdede şirket sahibi akrabamız diye bırakamadım o dönem. O askere gidince onun departmanına beni geçirdiler. İşle alakalı bir hata yaptı suç benim üzerime kalacaktı bende dürüst oldum ve ondan kaynaklandığını ilettim müdüre. Gidip bunuda ailesine anlatmış beni işten attırmaya çalıştı diye. Böyle şeyler yaşandı ama ben hiç unutamadım bana okadar kötülük yaptı canımı yaktı ama onunla geçirdiğim zamanı hiç unutamadım. Ahımı aldığı içnmi bilmiyorum o kızla ayrıldılar. Aylarca her gece ağlayarak mesajlaştım pişman olduğunu telafi etmek istediğini söyledi. Sonra biz tekrar bir araya geldik aramızdaki herşeyi bir şekilde aşmaya ve denemeye karar verdik. Gel görki ben başkası için terkedilmeme rağmen gidip aileme hiçbişey anlatmadım ama o herşeyi anlattığı için ailesi özellikle ablası beni istemiyor. Gidip akrabalarımdan birine ben onu istemiyorum demiş. Birşekilde ortak tanıdıklarımız var herkese gidip dedikodumu yapmış. Üzüldüğüm şey şu aramızdaki ilişkiye şahit olan herkes beni haklı buluyor. Tekrar denemeye karar verdiğimizde bana yaptığın herşeyi anlat dedim anlattığını söyledi ama ablasının kini asla geçmiyor. Ortak arkadaşımız gidip konuştu kıza haksızlık yapıyosun kızın ailesine bile gitti senin söylemlerin istemediğin verdiği cevap yapmadığı birşeyi söylemedim. Yani hiç bişekilde bana karşı objektif değil. Sevgilimle çok kavga ettik her dedikodusu kulağıma geldiğinde. En son işyerine yeni biri girdi ablasının tanıdığı biri. Kadın bana gelip ciddi ilişki muhabbeti olunca seninkinin ailesi seni istemiyomuş ama çocuk çok kararlı deyince çıldırdım artık. Sorun çıkardım bıktım artık diye. İzin alıp ağlayarak eve gittim. O kadınla konuşmuş kadın bana dediğini inkar etmiş. Benide yalancı durumuna düşürdüler ve erkek arkadaşım beni savunmadı. Terkettim o olaydan sonra. Ama çok mutsuzum. Onu çok seviyorum ama ablası yüzünden hayattan soğudum. Asla bana karşı objektif değil adımı büyücüye çıkardı. Bazen diyorum ayrılıp kurtulayım ablasından ama çok zor vazgeçmek. Sevgilimi suçluyorum o kadar acı çektirdin birde hala bedel ödeyen benim ama çokta seviyorum. Ne geçmişi aşabiliyorum ne ablasının ne benim birbirimize kinimiz geçmiyor nede sevgimden vazgeçemiyorum. Ne olur fikir verin ne yapayım :KK43:
Diyelim ki evlendin? Ya sonrasi?
Ablasi (yani görumcen) ablan gibi olacak mi sana? Yemek/dugun/ölum/bayramlarda biraraya geleceksiniz de yüz yüze bakabilecek misin?
Eve geldiginiz de annen şöyle baktı,ablan boyle dedi diye eşinle kavga etmeyeceginizi mi saniyorsun?
Sen zaten kaynana_gorumce olayina 1_0 yenik baslamissin. Surekli igneli laflar,bakislar olacak. Her gittiginde istenmedigini anlayacaksin
Belki onlar esine gaz verecek ayrıl/boşan/ o sana layık degil diye sizi birbirinizden sogutacaklar..

Ileride esin olma ihtimali olan sevgiline gelince, saglam bir karakter göremedim onda. Erkek adam orda burda ozelini anlatmaz, gozunun icine baka baka dibinde aşk yaşamaz. Hadi yasadi diyelim. Sen bunu gordun zaten. Baskasini optugunu bildigin, baskasina da canim cicim dedigini duydugun, baskasinin elini tuttuguna şahit oldugun bir eli nasil tekrar tutuyorsun hic birsey olmamiscasina? Gordun,duydun,şahitsin cunku..senin yaninda yaptilar herseyi..
Aklim almiyor barismana. Burasi ayri konu.

Senle yasadigi herseyi ailesine , ona buna anlatan kişi senin zivaf geceni de anlatir. Olayin aslini bilmeden sana çamur atan,seni dinlemeyen, sana deger vermeyen birini nasil tekrar sevip aşık olabiliyorsun. Seninki aşk degil takıntı. Ya bulamazsam, ya yeni bulacagim kisi daha kotu cikarsa korkusu seninki.. yoksa kimse bunlari sindiremez,kabul edemez.

Niye kendini aciz ezik duruma dusuruyorsun?daha neyi gormen gerekiyor? Bu adamin karakteri oturmamis. 10 sene sonra da bu adamdan hayir gelmez. Karakteri,yapısı belli bu adamin.. zoru gorunce kaciyor, yada etrafa dedikodunu yapip kendini hakli gostermeye calisiyor abuk sabuk seylerle.
Kimse inanmaz da halinize gulerler.
Hadi bizim oglan salak da kizin da hic akli yok bunun pesinden kosmus gelmis derler.
Disardan bakinca boyle gorunursun.
Deger mi kendini hic etmeye?
Aşk da bi yere kadar.. gururlu ol.

Not: esimi cok seviyor olusuma ragmen 6 ayda boşandım ikiz cocuklarima ragmen. O, bizi istemedigi icin.
Gururum herseyden once gelir,kimsenin kapisina paspas olmam, ölürüm de aciz olmam.
Kimse benden degerli degil. Suan evlendim bile.
Kimse vazgecilmez de degil. Ilahi adalete guveniyorum.
Sakın kendini ezdirme, cepte goruluyor olysuna firsat verme, gururlu ve dik duruşlu ol.
Zira bu adam icin mucadele etmene zaten değmezz ! İpini sal gitsin..

duygusal boşluğunuza denk gelmiştir çok etkilenmişsinizdir olanlardan diye anlamaya çalışıyorum ama bir noktada insan kendini bir silkeler. Adam aldatmış, sen büyücüyle konuşmuşsun, aile duymuş, işten attırma o bu… Sonuç ağlayarak mesajlaştık barıştım… Bu işten pek hayır geleceğini düşünmüyorum.

Böyle bir adami halen nasil sevebiliyorsunuz hic anlam veremiyorum gercekten.Ben olsam ,böyle her bir seyini ailesine anlatan,benim gözümün önūnde biriyle saygisizca ask yasayan,ailesinin her seye karistigi ,adimi büyücüye cikaran biri icin grraaam sevgi tomurcugu tasimamm,graamm bakin! Bu adamla siz neyi deniyorsunuz Allahaskina? Kendinizi mi yakacaksiniz? Bu yapar yapar gelir sonra zįrlar siz de affediyosunuz! Hayret valla.Jett hiziyla uzaklasinn,Allahimm korusun böyle tiplerden ve ailelerden 🙏🙏🙏

Hiç mücadele etmedi dersem yalan söylemiş olurum. Gidip ablasına defalarca söyledi ben bu kızı seviyorum saygı duyucaksın ama bir adım vile atmıyor. Sanki ablasıyla evleniyorum.

Hiç mücadele etmedi dersem yalan söylemiş olurum. Gidip ablasına defalarca söyledi ben bu kızı seviyorum saygı duyucaksın ama bir adım vile atmıyor. Sanki ablasıyla evleniyorum.
Sorun gerçekten ablasının istememesi mi sizce? Yani şuan abla sorun çıkarmamış olsa ya da tamam dese sorun kalmamış mı olacak sizin açınızdan?

Sorun gerçekten ablasının istememesi mi sizce? Yani şuan abla sorun çıkarmamış olsa ya da tamam dese sorun kalmamış mı olacak sizin açınızdan?
Bilmiyorum çok aradayım geçmişin kendisi için kara leke olduğunu çok pişman olduğunu söylüyor ama ne yapayım bilmiyorum

Bilmiyorum çok aradayım geçmişin kendisi için kara leke olduğunu çok pişman olduğunu söylüyor ama ne yapayım bilmiyorum
Hadi geçmiş için diyelim kara leke olarak görüyor. İş yerinde kadının inkar etmesi ve sevgilinizin size destek olmaması da mı geçmişte kalmış?
Ablasına durumu nasıl anlatmış peki, ben bu kızı aldattım, ben bu kıza iftira attım, ben bu kıza geçmişte böyle pislikler yaptım diye anlatmış mı?

İnan bana o sevgi biter ve bu olanlar seni ondan çok soğutur, geriye de koca bir pişmanlık kalır.

İlk defa bir görümcenin faydalı birşey yaptığını okuyorum forumda.
Valla bu kadar şeyden sonra hala ablası olmasa ilişkimiz iyi noktasındasınız ya ‘başkası adına utanmak’ deyimini iliklerime kadar yaşadım sayenizde

İlk defa bir görümcenin faydalı birşey yaptığını okuyorum forumda.
Valla bu kadar şeyden sonra hala ablası olmasa ilişkimiz iyi noktasındasınız ya ‘başkası adına utanmak’ deyimini iliklerime kadar yaşadım sayenizde
Ben ablaya hak verdim. Kardeşim zaten manyağın teki, bulmuş kendi gibi birini derdim böyle iş başıma gelse. İkisi arasında da kayırdığım, hakkında bunca şeyle kulağımın dolduğu el kızı değil, kendi manyağımız olurdu haliyle.

Erkek kadın diye ayırmadan bir insan kendini nasıl bu duruma düşürür nasıl bu kadar aciz olur inanmak elde değil. Aşkımdan ölsem yanımda başka bir kadınla oynaşan adamdan buz gibi anında soğur hayatımdan silip atardım. İnsanın önce kendine saygısı olucak. Dimdik duracak ki herkes ayağını denk alsın. Bir kızım var. İleride kendine böyle davranılmasına izin verse çok üzülürdüm. Kendinizi düşünmüyor saygı duymuyorsunuz anladım. Bari annenizin emeklerine üzülüp acıyın. Çünkü anneniz size yapılanları ve bu yapılanlara rağmen şuan olduğunuz pozisyonu duysa kahrolurdu

Kendine neden bunu yapiyorsun hiç mi sevmiyorsun kendini.Niye degersizlestiriyorsun kendini karektersiz bir erkek icin.Taş bas bağrina.

Merhaba,
Evet, tek sorun ablasi🤦‍♀️ ya ne yapiyorsunuz allah askina ne isiniz var boyle insanlarla?

Başka bir iş bulun.
Zaten yeterince taşlandığınız için ben de bir tane atmayacağım ama o ortamdan hızlıca çıkın. Yoksa çok daha büyük sorunlarınız olacak.

X