Sevgilimin ettiği laf

portakalcicegi41

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2016
226
244
Merhaba herkese iyi bayramlar. Küçük bir şey olsa da ben erkek arkadaşıma tahminimden de çok tutulduğumdan dolayı her lafını büyütüyor olabilirim o yüzden buraya yazma kararı aldım.

Bugün konuşuyorduk 4 gün sonra 2.yıldönümümüz olacak. Ben de ne güzel 2 sene olmuş ne güzel geçti birbirimizle vs gibi laflar ediyordum. Nasıl kutlayalım ne yapalım öyle hediyelere gerek yok yan yana olalım bir şeyler hazırlarız gibi şeyler. Sonra ne derse beğenirsiniz ? 2 sene olduğunu fazla hatırlatma bana pek uzun ilişki insanı değilim, böyle vakit geçtikçe sen evlilik isteyeceksin diye korkuyorum dedi. Belli etmemeye çalıştım ama bozuldum sonra o da şaka yollu lafı çevirdi. Sanki bulunmaz hint kumaşısın bu erkeklerin ben evlenmem tripleri beni delirtiyor. Şöyle ikimizin de mesleği var yaşımız da 24-27 ama elimize yuva kuracak kadar para geçmiyor henüz. Ondan kaynaklı mı evliliğe uzak yoksa bir ara ben de evlenmek isterim ama yakın ve orta vadede değil gibi bir laf etti. Ama her şey gençlikte güzel. İnsan kendi yuvası olsun istiyor... Sevgilim böyle konuştukça üzülüyorum içimden bir ses hep biz yıllarca birlikte olacakmışız da benden sonra bulduğuyla 6 ay içinde evlenecekmiş gibi hissettiriyor. Bir de siz yorumlar mısınız ?

Merhaba herkese iyi bayramlar. Küçük bir şey olsa da ben erkek arkadaşıma tahminimden de çok tutulduğumdan dolayı her lafını büyütüyor olabilirim o yüzden buraya yazma kararı aldım.

Bugün konuşuyorduk 4 gün sonra 2.yıldönümümüz olacak. Ben de ne güzel 2 sene olmuş ne güzel geçti birbirimizle vs gibi laflar ediyordum. Nasıl kutlayalım ne yapalım öyle hediyelere gerek yok yan yana olalım bir şeyler hazırlarız gibi şeyler. Sonra ne derse beğenirsiniz ? 2 sene olduğunu fazla hatırlatma bana pek uzun ilişki insanı değilim, böyle vakit geçtikçe sen evlilik isteyeceksin diye korkuyorum dedi. Belli etmemeye çalıştım ama bozuldum sonra o da şaka yollu lafı çevirdi. Sanki bulunmaz hint kumaşısın bu erkeklerin ben evlenmem tripleri beni delirtiyor. Şöyle ikimizin de mesleği var yaşımız da 24-27 ama elimize yuva kuracak kadar para geçmiyor henüz. Ondan kaynaklı mı evliliğe uzak yoksa bir ara ben de evlenmek isterim ama yakın ve orta vadede değil gibi bir laf etti. Ama her şey gençlikte güzel. İnsan kendi yuvası olsun istiyor... Sevgilim böyle konuştukça üzülüyorum içimden bir ses hep biz yıllarca birlikte olacakmışız da benden sonra bulduğuyla 6 ay içinde evlenecekmiş gibi hissettiriyor. Bir de siz yorumlar mısınız ?
Sizinle evliliği düşünmüyor belli ki. Bana da aynı hissiyatı verdi. Bence lişkinizi tekrar gözden geçirmelisiniz

Bana göre yaşlarınız henüz evlenmek için küçük. Söylediği şey talihsiz olmuş biraz çünkü uzun ilişki insanı değilim diyor fakat 2 yıldır sizinle birlikte burada biraz kendisiyle çelişmiş.
Ben olsam açıkça bu söylediği şeyin ne anlama geldiğini açık açık sorardım ve bu konu üzerinde konuşurdum.

Zaten hep öyle oluyor bunu seni üzmek için yazmıyorum ama nerde evlenmek istemeyen uzun ilişkili varsa bittikten kısa süre sonra evleniyor
Durduk yere böyle konuşması oldukça itici evliliğin bahsi bile geçmemişken

Ben adamı çok saygısız buldum öncelikle.

bana pek uzun ilişki insanı değilim, böyle vakit geçtikçe sen evlilik isteyeceksin diye korkuyorum dedi

Bu ne demek yani, adamdaki egoya bak kendini ne sanıyor sanki herkes bunun peşinde koşuyor, bu da birinin elinde kalacak diye korkuyor. Şehzade falan mı bu tip şaka gibi. Genel olarak evlenmek istemiyorsan da, hazır hissetmiyorsan da bunları söylemenin de bir adabı var.

Yapacağınız şey aslında besbelli.
Sen neden kendini benden fazla görüyorsun, insanca davrandım diye şımardın tepeme çıktın. Sıradan bir vatandaşsın, sokakta sana benzer tonla erkek var

diceksiniz. Sonra da saygısız diyip tekmeyi basıcaksınız. Adam havalara girmiş bence yerini, haddini bildirin. Evlenmiyorsa da evlenmesin defolsun çok mu lazım şu tip??

Son düzenleme:
2 sene olduğunu fazla hatırlatma bana pek uzun ilişki insanı değilim, böyle vakit geçtikçe sen evlilik isteyeceksin diye korkuyorum dedi.
ne demek istediğini belli etmiş bence, evlenmek istemiyor, sizde evlenmeyi düşünüyorsunuz daha fazla uzamadan ayrılın , 2 sene boyunca birlikte vakit geçirmişsiniz, yaşlar da küçük değil neden korkuyormuş? korkuyorum demesi bile bir hakaret aslında sizi seven erkek siz demeden bu teklifi sunar.

Bitirmezsin biliyorum ama ben bitirirdim ya. Keyfi bilir herkesin, emin ol senden güzelini,iyisini bulsun evlilikte düşünür herşeyde düşünür. Birazda bizler kendimizi kolay gösteriyoruz. Ben affetmezdim helede 2 yıl olmus ılıskıde hala evliliğin e si geçmiyorsa kusura bakmasın benim vaktimide almasın yani. Baska insanlar tanıyabilirsin?

Toplum erkeklerinin toptan burnu kalkmış mı ne. Evlenmek istemiyorsan evlenme kardeşim ama bunu da söylemenin de bir adabı var. Karşıdaki insana 24 saat seninle evlenmeyi düşünüyor, dünyanın eeeeeeen kıymetli malını kovalıyor şeklinde davranamazsın. Bu tip biriyle zaten evlilik olmaz, evlilik ortaklık demek, paylaşmak demek, saygı sevgi ve evliliği yürütme cabasını eşit derecede koymak demek. Ben bulunmaz Hint kumaşıyım zihniyetinde bir insan zaten evlilik yürütemez.

Bu herifler kendilerini ne sanıyor ben anlamadım ki :bicak: Bunları kim şımartıyor böyle, toplum kadınları mı anaları mı danaları mı ? 3 kıtada yaşadım, şöyle kendini beğenen tipler görmedim. Tipler de bir şeye benzese içim yanmayacak eğitim seviyesi yerlerde, ortalama 1.75 boy, vücudun %80i kıl tüy şeklinde tipler şehzade sanıyor kendini:KK57:

Son düzenleme:
madem uzun ilişki insanı değil nasıl 2 sene birlikte olmuş sizinle? uzun ilişki insanı olmadığından doyana kadar takılacak sizinle sonra hissettiğiniz gibi muhtemelen yakın çevreden birinin önerdiği kızla evlenecek.. bende uzun ilişki insanı değilim baktım da 2 sene baya uzun sıkıldım ben bi ilişki içinde olmakta biraz yanlız kalayım diyorum deyip şutlayın kala kalsın denyo....ben neden bu kadar sinirlendim😅

Toplum erkeklerinin toptan burnu kalkmış mı ne. Evlenmek istemiyorsan evlenme kardeşim ama bunu da söylemenin de bir adabı var. Karşıdaki insana 24 saat seninle evlenmeyi düşünüyor, dünyanın eeeeeeen kıymetli malını kovalıyor şeklinde davranamazsın. Bu tip biriyle zaten evlilik olmaz, evlilik ortaklık demek, paylaşmak demek, saygı sevgi ve evliliği yürütme öabasını eşit derecede koymak demek. Ben bulunmaz Hint kumaşıyım zihniyetinde bir insan zaten evlilik yürütemez.

Bu herifler kendilerini ne sanıyor ben anlamadım ki :bicak:

Yasadigin ulkede de erkeklerin evlilige karsi duruslari bu sekilde evriliyor mu MissCherryBlossom MissCherryBlossom ?

X