Sevgilimin aklı hala eski sevgilisinde mi?

Cok haklisiniz. Yuzuk konusu acilinca lanet olsun yuzugune diyesim geliyor. Heves birakmadi.
İnstagram arsivinde eski fotograflari duruyor, dogru tespit yaptiniz.
Bu arşivde foto saklama işi hiç iyi olmadı. Bana da unutamamış gibi geldi.

Bu konusmayi yapmak istiyorum ama belki de ben buyutuyorumdur esegin aklina karpuz kabuğu kacirmayayim diye düşündüm.
Karpuz kabuğu eşeğin aklında zaten... O konuşmayı bir an önce yapın, yaparkende ciddi olun. Devam ederse ben olsam ayrılırım ne evlenmesi...

Daha once sevgilinle tatile gittin mi nereye gittin diye sormasam haberim olmayacakti bu kiyasindanda. Belki bilmedigim daha neleri kiyasladi.
Cinselliğiniz varmı bilmiyorum ama eskiyle yaşamış demişsiniz. Biran önce sizle evlenmek istemesi bu yüzden bile olabilir. Bilmiyorum ama içe sinmeyen bir şeyler var adamda.

Yarın bir gün sizin davranışlarınızı eski sevgilisine benzetmeye de çalışır bu herif. O şöyle yapıyordu ama sen öyle yapmıyorsun gibi gibi.
Konu sahibi bu cümleyi oku, telefonu elinden bırak ve biraz düşün bakalım. O an böyle düşünmezsin ama şimdi düşündüğünde taşlar yerine oturur.

Karpuz kabuğu eşeğin aklında zaten... O konuşmayı bir an önce yapın, yaparkende ciddi olun. Devam ederse ben olsam ayrılırım ne evlenmesi...
Bu aksam telefonda konusacagim. Yuz yuze yapmak isterdim ama bi kac hafta farkli sehirlerdeyiz. O kadar bekleyemem.
Ara vermeyi, bu surecte duygularini iyice analiz etmesini isteyecegim. Kendi icinde hesaplassin olcsun tartsin bakalim.

Eşimden önce 2 sevgilim oldu ikisinde uzun sureliydi birini hiç sevgim kalmadığı ve özlem duymadigumm için hiç konusunu açmadım ama diğer çok sevdiğim zamaninsa hayran olduğum eski sevgilimin konusunu defalarca açmışımdr eşime kendimi zor törpüledm eğer içinde his kalmasa konusunu lafını açmazdi :/

Bu aksam telefonda konusacagim. Yuz yuze yapmak isterdim ama bi kac hafta farkli sehirlerdeyiz. O kadar bekleyemem.
Ara vermeyi, bu surecte duygularini iyice analiz etmesini isteyecegim. Kendi icinde hesaplassin olcsun tartsin bakalim.
Aksine, "duygularını analiz et" yerine, "duygularımı bi analiz etmeye ihtiyacım var" diyin.

Adama "ben seni seviyorum, sen karar ver ben bekliyorum" mesajı vermeyin lütfen.
"Beni eski sevgilinle, ilişkimizi de eski ilişkinle kıyaslıyorsun. Dilinden düşmüyor. Benim ilişkimizi ve geleceğimizi tekrar düşünmeye ihtiyacım var" şeklinde bi dil kullanmanız gerektiğini düşünüyorum.

Aksine, "duygularını analiz et" yerine, "duygularımı bi analiz etmeye ihtiyacım var" diyin.

Adama "ben seni seviyorum, sen karar ver ben bekliyorum" mesajı vermeyin lütfen.
"Beni eski sevgilinle, ilişkimizi de eski ilişkinle kıyaslıyorsun. Dilinden düşmüyor. Benim ilişkimizi ve geleceğimizi tekrar düşünmeye ihtiyacım var" şeklinde bi dil kullanmanız gerektiğini düşünüyorum.
Cok haklisiniz böylesi daha uygun. Cok tesekkur ederim fikirleriniz icin. Sizce ne kadar sure ara vermeliyim

Merhaba hanımlar. Umarım hepiniz iyisinizdir.
Çevreme açamadığım bir derdimi sizinle paylaşmak ve tavsiyelerinizi okumak için buradayım.

1 yıldır çok güzel giden bir ilişkim var. İş sebebiyle 1ay birlikte 1ay birbirimizden uzakta oldugumuz uzak mesafe iliskisi yaşıyoruz. Sevgilim evlenmek istiyor ama ben acele etmek istemiyorum. Kendisi benim ilk sevgilim ilk ilişkim. Onun ise bizden 2yil önce kızın istegiyle bitmiş üniversite yıllarında yaklaşık 2yil sürmüş uzun bir iliskisi var. İliskimiz ciddiye gidiyor ikimizde birbirimizin ailesi ile tanıştık. Bana sevildiğimi, değer gördüğümü hissettiriyor, birlikte çok güzel vakit geçiriyoruz, zevklerimiz benziyor. Buraya kadar her şey çok güzel ancak benim kafama takılan bir konu var. Eski sevgilisini unutamamış olabilir mi? Bu kanıya nerden vardın diyeceksiniz anlatayım.

-İliskimizin ilk zamanlarında bi konudan bahsederken ‘biz eskiden şöyle planlamıştık’ dedi. Biz kim diye sorduğumda ‘ben’ dedi ve konu kapandı. Nedense o an üstelemedim ama modum düştü.

-Ailesi ile tanıştıktan sonra ailen hakkımda nasıl yorum yaptı diye sordum. Yorumları anlatırken babasının eskisinden daha iyi kız dediğini söyledi. O an takılmamıştım jetonum sonradan düştü.

-Avm de vitrinlere bakarken bana yüzük seçtirmek istedi. Ben hiç birini beğenemedim. Baget sevmiyor musun dedi hiç beğenmiyorum dediğimde eskisi baget isterdi mesela zor beğeniyorsun beni nasıl beğendin dedi. Çok kırıldım bi daha asla gecmisinle beni kıyaslama dedim özür diledi ve konu kapandı.

-geçtiğimiz hafta ise birlikte tatile gittik. Tatile gittiğimiz yer ile başka bir tatil beldesinin denizini kumunu kıyaslıyor sürekli. Daha sonra hiç eski kız arkadaşlarınla basbasa tatile gittin mi diye sordum. meğer oraya eski sevgilisi ile gitmiş. Gittim ama en güzel tatilim seninle olan diye beni yumuşatmaya çalıştı ama yemedim.

Eski sevgilisiyle cinsel birliktelik yaşadığını da biliyordum ama gecmis bitmiş beni ilgilendirmez diyip takılmamıştım. Ama yukarıda yazdığım olayları yaşayınca bu ilişkilerini de kafaya takmaya başladım. İcimde sürekli bi vesvese var her söylediğinde bir mana arıyorum. Agzi cok guzel laf yapar. Acaba soyledigi guzel seylerde samimi degil miydi diye düşünüyorum. Sizce ben mi büyütüyorum, bunu icimde nasıl tolere edebilirim ya da gercekten eski sevgilisine takili mi kalmış? Sevgilimi cok seviyorum ama ciddi ciddi ayrilmayi dusunuyorum bikac gundur.
Yorumlarinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Tesekkur ederim simdiden…
Sana karşı samimidir ama çok konuşan biriyse aklından geçen kıyaslamayı sürekli duramayarak diline vuruyordur. Bu konuda konuşman en doğrusu olur. Bir yerden sonra sen de kendini kıyaslayabilirsin çünkü hatta bak yavaş yavaş aklına takılmaya başlamış. Konuştuğun halde bu durum hala devam ediyorsa ve sende artık aklında kurmaya başlıyorsan bu devam etmez açıkçası.

Cok haklisiniz böylesi daha uygun. Cok tesekkur ederim fikirleriniz icin. Sizce ne kadar sure ara vermeliyim
Siz kendiniz ne kadar yeterli hissederseniz.
1 hafta, 15 gün.. 1 ay... Ne kadar süre size iyi geliyorsa.
Bu süreyi düşünmekle geçirin lütfen. Size o sözleri söylediği anlardaki hissinizi hatırlayın. Sizi onunla karşılaştırdığındaki duygularınızı hatırlayın. Bir ömür bununla geçirebilir misiniz, onun muhasebesini yapın kendi içinizde.

Ben unutamamis gibi yorumlamadim, boş konuşuyor veya her aklından geçeni söylüyor gibi geldi. Sorun da bu bence, aklina gelebilir insanin benzer aktiviteler yapınca, illa hâlâ seviyor olması lazim değil ama söylemesine gerek yok.

İnsanlar bazı konularda ekstra hassasiyet gösterir. Özellikle eski sevgili konusu yanlışlıkla açılmaz. Bilerek anlatıyor belli ki, etkisi geçmemiş. Çoğu erkek sorulsa bile açmıyor konusunu

X