Sevgilimin ilgisizligi

Ne olursa olsun aile işte, biri icin yer değişir yurt değişir o gider geriye anne baba kalır( bu genel bir söylem, konu sahibi kensi hayatı için yapmıs olabilir.)
Ilişki adı üstünde, birlikte ama ayrı hayatların içerisindesiniz. Siz bir seyleei kendiniz icin yaparken ( sınava hazırlanmak gibi ) o da kendisi icin bir seyler yapıyor (dısarı çıkip nefes almak,kendini mutlu etmek gibi) sevgililik ilişkilerinde paylasılan süre ne olursa olsun, bireyin kendini, geleceğini, mutlulugunu on planda tutması gerektiğine inaniyorum. Hoşunuza gitmeyen seyleri net olarak belirtin, işinize gelmeyen noktada kendinizi üzmeyin.

Siz evde çalışırken onun boş boş oturmasını beklemek haksızlık. Bütün sene evde oturuldu sıkılmıştır
Yok oyle bi beklentim yok zaten tabii ki. 2 hafta once ofise gidip geliyordu gece 12de 1de geldigi oluyordu bunları garipsemiyorum ben zaten. Destek bekliyorum sadece 7 gunun 2si yanımda dursa yetecek zaten

Ne olursa olsun aile işte, biri icin yer değişir yurt değişir o gider geriye anne baba kalır( bu genel bir söylem, konu sahibi kensi hayatı için yapmıs olabilir.)
Ilişki adı üstünde, birlikte ama ayrı hayatların içerisindesiniz. Siz bir seyleei kendiniz icin yaparken ( sınava hazırlanmak gibi ) o da kendisi icin bir seyler yapıyor (dısarı çıkip nefes almak,kendini mutlu etmek gibi) sevgililik ilişkilerinde paylasılan süre ne olursa olsun, bireyin kendini, geleceğini, mutlulugunu on planda tutması gerektiğine inaniyorum. Hoşunuza gitmeyen seyleri net olarak belirtin, işinize gelmeyen noktada kendinizi üzmeyin.
Haklısınız ama biri icin yer degistirme gibi bi durumum yok o burda olmasaydı ben yine burda kalacaktım zaten. Benim sorunum kendimi cok arkaplana atmıs olmak sanırım iliskimi cok one koydum

Yok calısıyor zaten evden yapıyor islerini. Aileden gelen bi zenginlik falan degil bi is icin haber bekliyor. Evde bos bos oturan biri olsaydı ben de katlanamazdım dediginiz gibi.
Aslında duzenimi degistirmedim ogrenci evimi kapatmadım burada kalmaya devam etmeyi dusundugum icin. Tek gelme sebebim de o degil ailemin evinde rahat calısamıyor olmak. Bu sekilde devam ederse ayrılmayı dusunuyorum zaten
ayrıl gitsin boşver mutlu değilsin

Aslında onceden uzun sure evde birlikte oturdugumuz benim ders calıstıgım onun isini yaptıgı zamanlar oldu hic sorun yasamamıstık
Arkadaş biraz saçma bir şey söylemiş, neyse... Bence sınavınıza odaklanin zor olsa da. sınav geçtikten sonra kafa yorun bunlara. Değişmezse de ayrılın derim.

Üzülerek yazıyorum başka bir hedefe odaklı şu an. O hedefin ne olduğunu da söylemek istemiyorum. Sizinle gezip eğlenmeyince başla denizlere açılmış. Eve geldiğinde bön bön boşluğa bakması da muhtemelen aklından çıkaramayışından. Size de arada teklifler sunuyor ki ilişkiyi bitirme noktasına getirdiğinde “ ben hep senle gezmek istedim, sen kabul etmedin.” demek için bir argümanı olsun. Ayrıca diğer arkadaşların söylediğine katılıyorum. Çalışmayan, işinin başında olmayan adam gereksiz adamdır. Sevgiliniz “bir yerden para bekliyorum.” profilinde, o beklediği para hiç gelmeyecek, ‘hakederiz Kadir ‘ kafasında adamlardan gibi geldi.

İlişkinizin 6 yıllık olması sizi yanılgıya düşürmesin 6, 16, 26 yıllık ne ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar hatta kardeşlikler bitiyor. Hiçbir şeye tükenmez gözüyle bakmayın. Sınavınıza odaklanın, iş başarınızı önemseyin. Bu adama da fazla bel bağlamayın, çok güven vermiyor. Sınavınızda başarı ve kolaylıklar dilerim.

Herkese merhaba. Benim derdim sevgilimin son 2 3 aydır degisen davranışları. Ben su an calısmıyorum bi sınava hazırlanıyorum kendisi calısıyordu ancak isten ayrıldı. Ama maddi olarak sıkıntısı yok, dısardan islerle kazanıyor zaten. İkimizinde kendine ait evi var ama genelde birlikte bende kalıyoruz. Ben sınava hazırlandıgım icin de surekli evdeyim kpss gibi bir sınav gunde 6 7 saat calısmak gerekiyor ki kazanabileyim. İsten ayrıldıgından beri bi gun evde oturmadı eskiden boyle birisi degildi. Su an her gun gitcek bi yer buluyo her gun buluscak bi arkadas buluyo sorunum dısarı cıkması degil tabii ki ama azıcık anlayıs bekliyorum azıcık bana destek olsun istiyorum baska bi sey degil. Ben ailemin evini bıraktım buraya geldim sırf onunla da olabilmek icin simdi bu hareketleri cok canımı sıkmaya basladı. İliskimiz 6 senelik bu arada. 1 ay once cok icime kapandıgım hic bi sey yiyip icemedigim bi donem gecirdim ben konusmazsam hic konusmadı annem her gun iyi misin diye ararken o geldi sustu oturdu oyle bos bos. Ayrıl diyeceksiniz biliyorum ama hic boyle bi insan degildi anlamaya calısıyorum ne oldugunu. Bana bi yol gösterirseniz cok sevinirim
'' hiç böyle bir insan değildi''
O aslında tamda böyle bir insandı, değişmeye dayanmaya çalıştı ama olmadı daha fazla sabredemedi ve özüne döndü. O çocuk böyle bunu kabul et artık. Sen zorda olsanda o hayatına devam edecek tepki gösterdiğinde kavga çıkacak ve sonu ayrılık olacak ve bu süreç seni fena yıpratacak. Bunu evlenmeden yaşarsan çeker gidersin, evlenipte yaşarsan çekip gitmen biraz daha zor olacak, çocuk yapıp yaşarsan daha da zor olacak. İyi düşün derim.

Üzülerek yazıyorum başka bir hedefe odaklı şu an. O hedefin ne olduğunu da söylemek istemiyorum. Sizinle gezip eğlenmeyince başla denizlere açılmış. Eve geldiğinde bön bön boşluğa bakması da muhtemelen aklından çıkaramayışından. Size de arada teklifler sunuyor ki ilişkiyi bitirme noktasına getirdiğinde “ ben hep senle gezmek istedim, sen kabul etmedin.” demek için bir argümanı olsun. Ayrıca diğer arkadaşların söylediğine katılıyorum. Çalışmayan, işinin başında olmayan adam gereksiz adamdır. Sevgiliniz “bir yerden para bekliyorum.” profilinde, o beklediği para hiç gelmeyecek, ‘hakederiz Kadir ‘ kafasında adamlardan gibi geldi.

İlişkinizin 6 yıllık olması sizi yanılgıya düşürmesin 6, 16, 26 yıllık ne ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar hatta kardeşlikler bitiyor. Hiçbir şeye tükenmez gözüyle bakmayın. Sınavınıza odaklanın, iş başarınızı önemseyin. Bu adama da fazla bel bağlamayın, çok güven vermiyor. Sınavınızda başarı ve kolaylıklar dilerim.
Yorumunuz icin tesekkurler daha once de yazdıgım gibi hallederiz kadirlik bi durum yok 😂 isi evden de yapılan bi is yani evden calısarak para kazanıyor bi arkadasından teklif geldi yakın zamanda orada da calısmaya baslayacak
Diger yonlerini de gozlemleyecegim

X