Sevgilimin zorba olması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bu konuyu okuyun. Umarım beyninizde bir şimşek çaktırır.

Merhaba arkadaşlar, benim bir derdim var. 1 senelik bir ilişkim var ve sevgisinden eminim ben de onu çok ama çok seviyorum. Ama erkek arkadaşım beni biraz zorbalıyor, yani genel olarak zorba bir kişiliğe sahip. Arada kırıcı espriler yapıyor ve ona kırıldığımı söylediğimde ise genellikle alıngan olduğumu ve fazla takıntılı olduğumu söyleyip hemen konuyu bana saptırıyor. Kendisi askeri personel ve çok yoğun çalışıyor. Ben sağlıkçıyım ama şu an iş bulamadığım için bana "ben çalışıyorsam sen de çalış git iş bul" gibi cümleler kuruyor. Dün günlük bir işte çalıştım ve akşam bana telefonda "ben senin gibi tembel miyim, hep çalışıyorum" dedi. Yani yaptıklarımla ona hiç yetinemiyorum. Kimseyle gezip tozduğum yok en ufak bir dışarı çıksam hemen "keyif senin keyfin, keşke senin gibi olabilsek" diye laf sokuyor. Tepki verdiğimde de şaka yaptım seni kızdırmak hoşuma gidiyor falan diyor. Yani kasten mi yapıyor bilmeden mi anlam veremiyorum. Telefonda ne zaman konuşsak illa ki bir kere bile olsa zorbalıyor alışkanlık edinmiş. Özellikle görevdeyken gerginliğini benim üzerimden çıkarıyor gibi hissediyorum dün ona bunu söyledim özür dilerim doğru haklısın dedi. O da kırıldığımın farkında ama işte bir türlü düzeltemiyor yine yapıyor sorunumuz burada :) Yüksek lisans yapmak istediğim için "boş işlerle uğraşma git iş bul" diyip duruyordu. Aslında beni seviyor ve değer veriyor ama neden bu kadar kırıcı laflar söylediğini anlamıyorum. Muhtemelen ailesinin ona davranma şeklini o da bana uyguluyor. Ona kendimi ifade etmekte zorlanıyorum. Belki de o fazla açık sözlü biraz da patavatsız ve ben ise fazla alınganım... Yani aslında üzülmemi istemiyor, iyiliğimi düşündüğünü ama bunu kibarca söylemeyi bilmediğini söylüyor. Erkek arkadaşımla bu konuda anlaşabilmek benim için çok önemli. Şimdiden nazik yorumlarınız için teşekkür ederim. Belki buluştuğumuzda bu yazımı ona da okuturum. İkimiz için de görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. İyi akşamlar:dondurma:...
Buluştuğunuz da bu yazıları ona okutsanız da anlar mı sizi. Yoksa "ben senin gibi avare değilim birde buralara girip bizi tanımayan insanlardan akıl mi aldın aklın yok mu senin" mi der ... Kendi kendini ateşe atıyorsun ama yinede sen bilirsin hayat senin hayatın

Şimdilik bu kadar kırıcı olabiliyor. Burnunuzu kırdığı günler de gelecek. Hele bi koltuğunun altına girin, gidemeyeceğinizden bi emin olsun. Anarsınız bizi o vakit. Demişlerdi dersiniz.
Bu sefer de şiddet demeleriniz başladı. daha neler duyacam acaba. sadece tek bir cümlemden tüm kaderimi allah sandınız da yazdınız kdffklfdfdkdl

Buluştuğunuz da bu yazıları ona okutsanız da anlar mı sizi. Yoksa "ben senin gibi avare değilim birde buralara girip bizi tanımayan insanlardan akıl mi aldın aklın yok mu senin" mi der ... Kendi kendini ateşe atıyorsun ama yinede sen bilirsin hayat senin hayatın
Ben olsam 2. sini derdim abla ldkdfldkdfkşdflkdf

Bu konuyu okuyun. Umarım beyninizde bir şimşek çaktırır.
abla bu ne... benim konuştuğum kişi hiç böyle biri değil ki nasıl dayak yedim entry sine getirdin konuyu dşlfjfkşlfjdkalfdşl

Bu sefer de şiddet demeleriniz başladı. daha neler duyacam acaba. sadece tek bir cümlemden tüm kaderimi allah sandınız da yazdınız kdffklfdfdkdl
Şiddet öyle bir anda gelmiyor. Şimdi laf sokma, yarın gittikçe şiddetlenen kavgalar, itme kakma, sıkma falan derken bi de bakmışsınız yüzünüze şakk diye bi tane indirivermiş. Daha kötüsü ne biliyor musunuz? Sizi uyarmaya kalkanları o güne kadar dilinizle soğutup o gün yalnız kalacaksınız.

1 senedir tek parmağıyla bile itelemedi beni. ben vursam o karşılık vermez öyle birisi
Ayrıca 1 senedir bir kere bile tartışma çıkarmadı veya böylesine uzatmadı. uzadığını anladığında da benden uzaklaşır ilişkiyi incitmeyelim der

Ayrıca 1 senedir bir kere bile tartışma çıkarmadı veya böylesine uzatmadı. uzadığını anladığında da benden uzaklaşır ilişkiyi incitmeyelim der
O şimdilik işte. Şimdi yapsa arkanıza bakmaz gidersiniz. Ha deyince gidemeyeceğiniz gün o olacak.

Merhaba arkadaşlar, benim bir derdim var. 1 senelik bir ilişkim var ve sevgisinden eminim ben de onu çok ama çok seviyorum. Ama erkek arkadaşım beni biraz zorbalıyor, yani genel olarak zorba bir kişiliğe sahip. Arada kırıcı espriler yapıyor ve ona kırıldığımı söylediğimde ise genellikle alıngan olduğumu ve fazla takıntılı olduğumu söyleyip hemen konuyu bana saptırıyor. Kendisi askeri personel ve çok yoğun çalışıyor. Ben sağlıkçıyım ama şu an iş bulamadığım için bana "ben çalışıyorsam sen de çalış git iş bul" gibi cümleler kuruyor. Dün günlük bir işte çalıştım ve akşam bana telefonda "ben senin gibi tembel miyim, hep çalışıyorum" dedi. Yani yaptıklarımla ona hiç yetinemiyorum. Kimseyle gezip tozduğum yok en ufak bir dışarı çıksam hemen "keyif senin keyfin, keşke senin gibi olabilsek" diye laf sokuyor. Tepki verdiğimde de şaka yaptım seni kızdırmak hoşuma gidiyor falan diyor. Yani kasten mi yapıyor bilmeden mi anlam veremiyorum. Telefonda ne zaman konuşsak illa ki bir kere bile olsa zorbalıyor alışkanlık edinmiş. Özellikle görevdeyken gerginliğini benim üzerimden çıkarıyor gibi hissediyorum dün ona bunu söyledim özür dilerim doğru haklısın dedi. O da kırıldığımın farkında ama işte bir türlü düzeltemiyor yine yapıyor sorunumuz burada :) Yüksek lisans yapmak istediğim için "boş işlerle uğraşma git iş bul" diyip duruyordu. Aslında beni seviyor ve değer veriyor ama neden bu kadar kırıcı laflar söylediğini anlamıyorum. Muhtemelen ailesinin ona davranma şeklini o da bana uyguluyor. Ona kendimi ifade etmekte zorlanıyorum. Belki de o fazla açık sözlü biraz da patavatsız ve ben ise fazla alınganım... Yani aslında üzülmemi istemiyor, iyiliğimi düşündüğünü ama bunu kibarca söylemeyi bilmediğini söylüyor. Erkek arkadaşımla bu konuda anlaşabilmek benim için çok önemli. Şimdiden nazik yorumlarınız için teşekkür ederim. Belki buluştuğumuzda bu yazımı ona da okuturum. İkimiz için de görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. İyi akşamlar:dondurma:...
Seni sevmiyor malesef

Hıı ast sa iyi myo okumul yl küçümsüyor tövbe tövbe ben söyleyeyim o küsmüyor o söylesin ben küsmeyeyim iyice yüz göz olacaksınız size şimdi abartı gelecek ama bunun bir sonraki adımı şiddettir yaşınız küçük görmüyorsunuz ama şu an bu bende zorbalıyorum bende yapıyorum vs bunlar bir açıklama ya da kabul edilebilir bir şey değil iyi o zaman o sana vursun sende ona vur ama bende vuruyorum ki diye içini rahatlat şu an bunlar sana çok farklı iki şey gibi gelebilir ama hiçbir farkı yok biri duygusal şiddet biri fiziksel şiddet
Ayrıca ben size tecrübeli biri olarak net söylüyorum ki kırıcı karakteri var şaka yapıyor vs değil size karşı kırıcı karakteri var biz ne bk gibi karakteri olan insanların aşık olduğunda kediye döndüğünü gördük erkekler yedirebildiğine yapar şu an yedirebildiği de sizsiniz ilk yaptığı harekette aman ayrılırız korkusu yaşamadan şak teli suratına kapatıp bana bak bana kimse böyle davranamaz çünkü ben izin vermem deseydiniz bu adam sizden bin kere özür diler üstüne de asla bir daha ağzından bu tarz şeyler çıkmazdı çünkü sınırınızı bilirdi ama siz sınır çizmek had bildirmek yerine adamla yüzsüzleşip yaptığına karşılık aynı hareketi yaparsanız bu gün laf olur yarın bağırma olur yarın şiddet olur çünkü sınırınız yok
Konu sahibi;
aklımızın duygularımızdan üstün gelmesi gereken bir hayatımız olmalı .Öyle olalım ki saygı görelim,kötü davranıslara maruz kaldığımda ben de karşımdakine aynı şeyi yaparak rahatlayamıyorum ben o insanı hayatımdan çıkararak rahatlıyorum çünkü hir şeyler yarıştırmıyorum kötü davranışta.

Kurduğum İlişkilerde huzurlu hissetmeliyim bu sadece sevgilik eş seçimi değil ,hepsinde .

Şunu düşünmeliyiz ayrılırken bir defa iki defa bunlar olmaya başladıysa ,bunlar fragman ilerde daha kötüsü olacak.

Sevgilinizde obsesyonel nevroz olabilir. Kuşkucu bir yapısı var mı? Ya da çok gözlemci midir?
Obsesyonel nevroz ya da anal dönem saplanması yazıp araştırabilirsiniz. Genelde duygularını pek ifade edemez, dalgaya vururlar ya da zorbalarlar. Ya çok düzenli ya çok dağınık olurlar. Yakın gördükleri kişileri kontrol etmeyi severler ve inatçıdırlar.

Sevgilinizde obsesyonel nevroz olabilir. Kuşkucu bir yapısı var mı? Ya da çok gözlemci midir?
Obsesyonel nevroz ya da anal dönem saplanması yazıp araştırabilirsiniz. Genelde duygularını pek ifade edemez, dalgaya vururlar ya da zorbalarlar. Ya çok düzenli ya çok dağınık olurlar. Yakın gördükleri kişileri kontrol etmeyi severler ve inatçıdırlar.
Evet aslında tıpkı tarif ettiğiniz gibi. Sevdiklerini kontrol etmeyi seviyor. Biraz da umursamaz sorunların üzerini çabuk kapatır. Boşver der geçer duyguların pek tarif edemez hemen dalga geçer kendisiyle bile

Evet aslında tıpkı tarif ettiğiniz gibi. Sevdiklerini kontrol etmeyi seviyor. Biraz da umursamaz sorunların üzerini çabuk kapatır. Boşver der geçer duyguların pek tarif edemez hemen dalga geçer kendisiyle bile
Tahmin etmiştim.
Sizin ona uyumlanmanızı istiyor. Şefkat ve yumuşak ses tonuyla yaptıramayacağınız şey yok. Mükemmeliyetçi olurlar ve genelde güler yüzlü, şefkatli, dik başlı olmayan kadınlardan hoşlanırlar. Sizi güçlü ve kendine yetebilen gördüğü için tepenize biniyor. "Sana ihtiyacım var" algısı yaratmanız lazım. Zor bir kişilik yapısı maalesef.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X