Sevgiliniz Geçmişinizi Kıskandı Mı

Doğru insanı bekleseydin demiş :confused: :confused: :KK70: kendi doğru insan mı?
Bak, hemen çıkmış salak salak söylemleri.. madem o kadar kıymetli, o da evliliği bekleseymis. Bir söz var ya 'dinime laf eden müslüman olsa bari' diye .. ayrıca 'benden daha mı iyiydi?' sorusu bence erkeklerin bekaret takıntısinin altındaki esas soru:) ben bunun minicik bir emaresini gördüğümde hoşlarına gitmeyecek bir şekilde lafı çeviriyorum, daha da soramiyorlar. Mesela sevgilim türk değil, cinsellikle alakalı da değil ama normal güncel sohbette konu nereden geldiyse sünnete gelmişti, o da benim sünnet- sunnetsizlik hangisini tercih ettiğimi sormuştu. Gündelik bir soruydu ama ben altında artniyet- kıyas aradım. Gerçek fikrim öyle olmasa da uzun bir sünnet guzellemesi yaptım 🤪 daha da asla açmadı bak,bunca zaman oldu:) o yüzden sen de madem soruyor eskisini öv, hem kendini geliştirmeye çalışır hem de daha böyle konuları açmaz. Emin olabilrisin 🤪
Senin gibi kadınlara hayranım. :KK70: Yargılamadan bakış açınla tecrubenle yorum yaptıgın için tesekkürüm az gelir. Çok haklıynışsın. Çünkü geçen dediği şey “ben gecmisindekinden iyiyimdir gücümden suphem yok” dedi kendiliğinden. KEsinlikle kompleks sebebi ile kadının geçmişini deşiyorlar sonra dedikleri şey “gecmisin kirli” demiyorki kendimle kıyaslıyorum. Geçen dedi “acaba bana gecmisini anlatmandan beri düşünüyorum, evet ben söylettim , sonucta benden önce de hayatın vardı karışamam ama keşke bende gecmiste birseyler yapsaydım beynim deseydi eşitsiniz ama böyle olunca kalbim sıkısıyor bnm herşeyden sakındıgım ınsana baskasının dokunmasnı dusununce” dedi. Bende bi yandan demekki uzuldüğüne gore belki cidden kendince doğru kisiye saklamıştır kendini benle olmustur o yüzden ilkim ona özel olsun istemistir die dusundum. Gecmis de muhafazakarmıs sonradan değismis karakteri. BELki o yüzden kabullenme aşamasnda zorlanıyordur dedim. Birsekilde olumlu cözüm bulsak. Mutluyuz ama mutsuzluga kaşınıyor.

şahsen detay isteyen erkeğin kıskanç olmadığını, gizli cuckold ( türkçesi: g.vat.) olduğunu düşünüyorum. kıskanç insan duymak bile istemez, konusunu açmaz.
Öyle sanılıyor ancak gecmise olan kıskançlık psikolojs varmıs. ARastırdım o demedi kendim buldum. Gecmisin detayını hem sorup bıde uzulen insanlar varmıs.

Bence bekaret takıntılı biri..evlensenizde bunu sürekli sorun yapacak.. şimdi yapmamasının sebebi ilişkinizin bozulmasını istememesi
Ama sizden ayrılmaya karar versiğinde emin olun bunu bahane edecek...ve daha çok kırılacaksınız
Bence kendinizi ve duygularımızı daha fazla kullandırtmayın..yol verin gitsin

Kadın dostlarım, ablalarım, belki sizlerde yaşamıssınızdır böyle bir şey, kızmadan (mahcup hissediyorum zaten) akıl fikir verirsiniz umarım.. Neden anlattın ona? Dersiniz belki ama cidden gönlüm el vermedi orayı bosverelim. Sadede gelince ; Erkek arkadaşımın ilkiyim cinsellikte (öyle diyor, inanıyorum. güven duygum eksik değil) ancak o bnm ilkim değil. Bunu cinselligimiz olduktan sonra açıkladım evvelinde biraz gizledim. İlk başında söylemememe hak verse de hani yanlış anlasılmaktan korktun dese de Gizlememe karşı kırıldı ısrar ediyordun yok birşey diye ama anlıyorum korktun belkide dedi. “Sorun yok sadece kırıldım ama isterdim ilkin olmak ben bekledim doğru insanı sende bekleseydin iyi olurdu” dedi. Bende “bilemezdim hatalarımı o an hata olduğunu, pişmanım, kendimi mi öldüreyim yani anca öyle düzelir geçmiş silinir” dedim üzüldüğüm için. O da “sacmalama” dedi. Bende “geçmişimden memnun olsam, geçmişim geçmiş olmazdı” dedim çünkü cidden pişmanım. “Pişmanlık değiştirmiyor birşeyi çok isterdim birlikte olduğumuz da ilkin olmayı” dedi haklı burukluk yapmakta. Yargılamıyor ama üzgün. O cidden çevresinde ki kadınlardan pek fazla ilgi gören birisi. Ama ben varım diye elbette çok dikkat ediyor davranışlarına itiyor kadınları haliyle. Sevmese başında bırakırdı, ayağına gelenleri itmezdi, mesafeye rağmen sevmezdi istemezdi..diye dusunuyorum. Hani öğrendiğinde burukluk olsa da “tmm yaptım de alnın dik olsun eğme kafanı” dedi üzülmeme göz yasıma hiç dayanamayan birisi. Ama kafasında gecmisimde ki bi olay kaldı :) “benden daha mı iyiydi (cinsel ve tip olarak da)” veya daha detay istemeler gibi kıskanma durumu söz konusu, ama bir bilse geçmişin pislik kadar değeri yok gözümde. Nasıl yok edebilirim bu hislerini?
Bende ki olan değerini her fırsatta dile getiriyorum, çekinmeden. O da bana karşı öyle ..sizin böyle bir olayınız oldu mu? Nasıl kalktınız altından?
Kusursuz iliski yoktur illa..böyle veya benzer bir pürüz yaşadınız mı?
Sevişmek hata değil, tercihtir! Ne demek hata olduğunu bilmiyordum, hatalarımı silemem vs vs.

Zamanında heyecanla sevişip, zevkini yaşayan biri sonradan kalkıp da yeni sevgilisine “önceki hataydı” demesin bi zahmet, bana göre bu düpedüz ikiyüzlülük.

Ya benim düşünce yapım biraz farklı sanırım. İlk ilişki gerçekten acı ve tatsız bir deneyim oluyor çoğunlukla. Ben sevdiğim adamla ilk ilişkimi böyle hatırlamaktansa zevk dolu unutulmaz bir şekilde hatırlamayı tercih ederim. Ayrıca hata falan değil yani o an onu istedin ve yaptın. Kendini ezdirme

Sevişmek hata değil, tercihtir! Ne demek hata olduğunu bilmiyordum, hatalarımı silemem vs vs.

Zamanında heyecanla sevişip, zevkini yaşayan biri sonradan kalkıp da yeni sevgilisine “önceki hataydı” demesin bi zahmet, bana göre bu düpedüz ikiyüzlülük.
anlarsınız karsınızdaki kişin degisnce yanlıs biriyle oldugunuzu ve hataydı der ogrenırsınız bi sonrak iliskidede aynı kisiligi sezdiginizde onceki tecrubedn ötürü uzak durursunuz öğrenmektir bu. HEr sevismek sizin açıklamanız seklnde olamaz. Bazen zoraki olr. (Ha kişi kendi istemeden nasıl zoraki olurmuş diye de sorgulamayın) Kimse size göre düşünce sekillendiemeyeck farklı dusuncelere saygı duymalısınız ikiyuzluluk karakterime hakarettir. Hakaret iyi birşey midir. Yazmayın.

Ya benim düşünce yapım biraz farklı sanırım. İlk ilişki gerçekten acı ve tatsız bir deneyim oluyor çoğunlukla. Ben sevdiğim adamla ilk ilişkimi böyle hatırlamaktansa zevk dolu unutulmaz bir şekilde hatırlamayı tercih ederim. Ayrıca hata falan değil yani o an onu istedin ve yaptın. Kendini ezdirme
Doğru dedin biliyormusun bnde ilki ozel gorurum ancak ote yandan ılkımın tatsız olmasını istemem sevk dolu olsn isterim aynı dusuncedeyz. :). Ancak onun ilki oldugum için tecrübe acısından da aramızda fark olunca kotu etkiledi elbette yani (genelde erkek tecrübeli olr kadın olmaz. bende de tam tersi oldu haliyle garibine kaçtı ). Bncde yaptıgımn arkasındaym. Pismanlıgım var ancak hani hem ilki olsaydım da üzülmese diye. Bide yasadıgım kisiden igrenmistim o nedenle. Aslnda gercekten sadece kadn için mi bilmem benm ilk tecrübem acayip kotuydu simdiue kıyasla. Aslnda avantajlı çift sayılırız kafaya takmasa. Ztn onyargısı yok da “keske bnde gecmisde rahat durmayaydım neden bekledim kendimce dogru kısıyı beklemesem senle esit geçmişimz olsa o da yapmış bnde yaptm der gecerm ama yapmadm “ diyor. gecmisde kadnlrla yakınlasmadgı için hak verddm.uzdu

Kadın dostlarım, ablalarım, belki sizlerde yaşamıssınızdır böyle bir şey, kızmadan (mahcup hissediyorum zaten) akıl fikir verirsiniz umarım.. Neden anlattın ona? Dersiniz belki ama cidden gönlüm el vermedi orayı bosverelim. Sadede gelince ; Erkek arkadaşımın ilkiyim cinsellikte (öyle diyor, inanıyorum. güven duygum eksik değil) ancak o bnm ilkim değil. Bunu cinselligimiz olduktan sonra açıkladım evvelinde biraz gizledim. İlk başında söylemememe hak verse de hani yanlış anlasılmaktan korktun dese de Gizlememe karşı kırıldı ısrar ediyordun yok birşey diye ama anlıyorum korktun belkide dedi. “Sorun yok sadece kırıldım ama isterdim ilkin olmak ben bekledim doğru insanı sende bekleseydin iyi olurdu” dedi. Bende “bilemezdim hatalarımı o an hata olduğunu, pişmanım, kendimi mi öldüreyim yani anca öyle düzelir geçmiş silinir” dedim üzüldüğüm için. O da “sacmalama” dedi. Bende “geçmişimden memnun olsam, geçmişim geçmiş olmazdı” dedim çünkü cidden pişmanım. “Pişmanlık değiştirmiyor birşeyi çok isterdim birlikte olduğumuz da ilkin olmayı” dedi haklı burukluk yapmakta. Yargılamıyor ama üzgün. O cidden çevresinde ki kadınlardan pek fazla ilgi gören birisi. Ama ben varım diye elbette çok dikkat ediyor davranışlarına itiyor kadınları haliyle. Sevmese başında bırakırdı, ayağına gelenleri itmezdi, mesafeye rağmen sevmezdi istemezdi..diye dusunuyorum. Hani öğrendiğinde burukluk olsa da “tmm yaptım de alnın dik olsun eğme kafanı” dedi üzülmeme göz yasıma hiç dayanamayan birisi. Ama kafasında gecmisimde ki bi olay kaldı :) “benden daha mı iyiydi (cinsel ve tip olarak da)” veya daha detay istemeler gibi kıskanma durumu söz konusu, ama bir bilse geçmişin pislik kadar değeri yok gözümde. Nasıl yok edebilirim bu hislerini?
Bende ki olan değerini her fırsatta dile getiriyorum, çekinmeden. O da bana karşı öyle ..sizin böyle bir olayınız oldu mu? Nasıl kalktınız altından?
Ne saçma ?Oldu bitti napalım keske gecmıse gerı gelıp aynı hataları yapmasak ama oldu işte bı kere

anlarsınız karsınızdaki kişin degisnce yanlıs biriyle oldugunuzu ve hataydı der ogrenırsınız bi sonrak iliskidede aynı kisiligi sezdiginizde onceki tecrubedn ötürü uzak durursunuz öğrenmektir bu. HEr sevismek sizin açıklamanız seklnde olamaz. Bazen zoraki olr. (Ha kişi kendi istemeden nasıl zoraki olurmuş diye de sorgulamayın) Kimse size göre düşünce sekillendiemeyeck farklı dusuncelere saygı duymalısınız ikiyuzluluk karakterime hakarettir. Hakaret iyi birşey midir. Yazmayın.
Olur, sen yazma dedin diye yazmam.
Eski sevgilinize “sevişmeyeceğim” diyemiyorsunuz ama bana yazma diyorsunuz :) hızlı öğrenmişsiniz bravo

dik dur alnın açık olsun mu? çok teşekkürler ya sağol Allah razı olsun kucuk adam. bu dünyada gerçekten dik durmayıp alnı açık olmayacak mılyonlarca ınsan var. bilir kişi konuşmuş. sizde buna boyun eğmişsiniz. siz boyun eğdiğniz sürece tepenıze bıner size böyle hakaret eder. hayır gelmez böyle ilişkiden de insandan da nasıl kendınızı daha kucuk düşürürsünüz acaba ? savunmaya ıkna etmeye gerek mı var ? bu nasıl bı kafadır ya?

Hata, pişmanlık gibi kodlamaları kafanızdan atmadıkça sürekli yaşarsınız bu durumu. O an istedim ve yaşadım, bitti gitti. Elin adamına bu kadar açıklama, didikletme neden. Yaptığınızın arkasında durun, sevişmek dünyanın sonu değil, birinin ilki olunca kuş kondurmuyorlar, çıkın artık bu kafadan. Siz kendinizi ezikledikçe o da üstüne sürtüyor. Benim hayatım, sorgulamak kimsenin haddine değil, beğenmeyen için işte kapı bu da sapı diyeceksiniz hepsi bu

Bos cocukca bir tutum.. bizi biz yapan gecmisimiz ve yasadiklarimiz degil mi? ayrica ikna edemiyorsan yol ver bence.. ilerde hep karsina cikacak cunku

meğer ilkinse evlensin senle neyi deniyor?senle böyle yaşayıp sıkışınca ayrılıp bakir kız aramaya kalkar böyle tipler.bide sana geçmiş tribi de cabası.

X