Sevgiliniz Geçmişinizi Kıskandı Mı

Ben esime hic "ilk iliskin benmiyim" diye sormadim. Sormam da. Bizim toplumda bir cok insan cünkü karsidakinin degerini ona göre görüyor. Ahh kadin bakire degil, eh o zaman "evimin kadini, cocugumun anasi olamaz" hakim oluyor..her insan kendi secimini yapabilir. Ilk olmak isteyen o zaman evlenmeden de kimseyle yatmayacak. Bu kücük bir pürüz degil. Heleki kendini diger kisi ile kiyaslamasi bunun devamli sorun olacagini isaret ediyor simdiden.

Ha bu arada diğer yorumları da okuyunca farkettim. Konu sahibi, siz bi de kendinizce retroactive jealousy yi falan araştırıp bu adamı kafanızda "hasta o hasta, ondan yapiyo, onun yanında olup ona destek olmam lazım" gibi bi yere oturtmaya calisiyosunuz. Yapmayın böyle hareketler. Bu adamlar hastaaa mastaaa degiiiill. Bak o retroactive jealousy Katibin Ruhu Katibin Ruhu in bahsettiği "çocuklarımın anası olamaz" diyen ayı gibi olur. Sizinki kusura bakmayın "benden daha mı iyiydi :KK43:" diye sorabilen ezik kompleksli bi tip maalesef. Benim canım yok muydu beklerken demiş bi de beklemeseydin? Bu adamların cüküne kelepçe takmıyoruz ya beklemeseydin kardeşim alala

Bu adam bunu unutmaz, unutturmaz. Şimdiden sizi suçlu, kirli hissettirmiş. Şu an aşık, bağlanmış şimdiden böyleyse ilerde sürekli yüzünüze vurur. Bu zihniyette bir adamla mutlu olamazsınız.

Böyle bir düşüncesi olan eski sevgilim olur. Ve doğru kişiyi beklemek nedir Allah aşkına ? Her sevişilen doğru kişi olsa ohooo.

Farklı bir şey ekledim. FArk edilmeyecek kadar kücük bi farklılık var. Sadece o donem ki aradığım cevap farklıydı suan farklı. Rİca ediyorum istediğim gibi soru açabilirim böyle şeylerle sabote etmeyelim. Rahatsız oluyorsak yazmayalım @Mune , rahatsız ettiğim için pardon ama farklı bi detay ekleyerek, önceki konuyla ilgili soru açmam doğal mı? Kafama takılıyor ve soruyorum iyi günler.
Farklı detay nedir?öteki konunda sürtünme oldu demiştin..simdi de aslında bakire değildim mi diyorsun?

C corekotlu söylemeden geçemeyeceğim. Sen bu adama yalan söylemişsin, adam sana baştan sormuş "değilsen söyle, yıkma beni" demiş. Hatanın en büyüğü burada, ne yapsan dikiş tutmaz bu ilişki, kandırmışsın adamı, onun beklentisi kendisi gibi biriydi ve bunu açıkça söylemişti. Ömrünün sonuna kadar hayal kırıklığı yaşayacak.

Eklentiler

• Screenshot_2021-08-30-11-37-13-918_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-08-30-11-37-13-918_com.android.chrome.jpg
    111 KB · Görüntüleme: 55
Doğru insanı bekleseydin demiş :confused: :confused: :KK70: kendi doğru insan mı?
Bak, hemen çıkmış salak salak söylemleri.. madem o kadar kıymetli, o da evliliği bekleseymis. Bir söz var ya 'dinime laf eden müslüman olsa bari' diye .. ayrıca 'benden daha mı iyiydi?' sorusu bence erkeklerin bekaret takıntısinin altındaki esas soru:) ben bunun minicik bir emaresini gördüğümde hoşlarına gitmeyecek bir şekilde lafı çeviriyorum, daha da soramiyorlar. Mesela sevgilim türk değil, cinsellikle alakalı da değil ama normal güncel sohbette konu nereden geldiyse sünnete gelmişti, o da benim sünnet- sunnetsizlik hangisini tercih ettiğimi sormuştu. Gündelik bir soruydu ama ben altında artniyet- kıyas aradım. Gerçek fikrim öyle olmasa da uzun bir sünnet guzellemesi yaptım 🤪 daha da asla açmadı bak,bunca zaman oldu:) o yüzden sen de madem soruyor eskisini öv, hem kendini geliştirmeye çalışır hem de daha böyle konuları açmaz. Emin olabilrisin 🤪

X