Sevgilisi uzakta olanlar dertleşmeye gelin

Ne yapmayı düşünüyorsun
1 hafta öncesine kadar Türkiye planı yaptığımız için şuan hala şoku atlatamadım.
Tamam Avustralya çok güzel, özgürsün, alım gücün yüksek vs vs. Ama bu planı yapmamız için onunda çabalaması gerekmez mi ?
Hep ben bekledim umut hayal ettim. Şimdi yine benim çabalamam gerekiyor. Bu durum aklımı karıştırıyor.

Merhaba herkese. Benim 3.5 senelik ilişkim var. Üniversitede tanıştık. İlk görüşte aşk diyebiliriz aslında. O günden itibaren hiç ayrılmadık. Sevgimiz giderek katlandı. Şimdi ise üniversitelerimiz bitiyor ve ben avukat olacağım. O kötü bir bölüm bitirdiği için ve benim mesleğimin yanında kendisini kötü hissettiği için yurtdışına ingilizce dil eğitimi almak daha sonra Türkiye te geri dönmek istedi. Ne diyebilirdim ki? Onun için en iyisini istiyordum. Tabiki git dedim. Ona destek oldum hatta gerekli belgeleri çıkarmasına yardım ettim. Çünkü onu seviyorum. Biliyorum ki gitme deseydim onun geleceği önünde engel oluşturacaktım. Ben bunu istemedim.

Şimdi ise önümüzdeki günlerde 6-1 sene arasında yurtdışında olacak. Çok zor geliyor. Beklemek değil özlemek. Onsuz olmak. Ama biliyorum ki kalplerimiz bir. Ondan da bunu hissediyorum. Bana aşkla bakışı asla değişmedi bugüne kadar.İlgisi en ufak azalmadı. Biliyorum bizim ilişkimiz bu uzaklığı da kaldırır.

Bu konuyu açtım çünkü hissettiklerimi sizinle paylaşırsam zaman daha hızlı geçer diye düşündüm. Umarım ayların sonunda size kavuştuğumu yazarım. ❤️❤️
Uzak mesafe ilişkim yok ancak erkek arkadaşımın mesleğinden dolayı bizde sık sık bulusamıyoruz 1 ay 2 ay hiç görüşmediğimiz oluyo başta zor oluyor yeni sevgli oldugumuzda adapte olamamıştım şimdi alıştım artık zor gelmiyor zamanını geçirecek bir şey bul bir şeyle ilgilen mutlaka sayılı zaman cabuk geçer

Uzak mesafe ilişkim yok ancak erkek arkadaşımın mesleğinden dolayı bizde sık sık bulusamıyoruz 1 ay 2 ay hiç görüşmediğimiz oluyo başta zor oluyor yeni sevgli oldugumuzda adapte olamamıştım şimdi alıştım artık zor gelmiyor zamanını geçirecek bir şey bul bir şeyle ilgilen mutlaka sayılı zaman cabuk geçer
Orası öyle canım da. Bizim artık uzak ilişki serüvenimizin bitmesi gerekiyor. 6.5 senedir sevgiliyiz 3 senesi uzaktan yani.
Ben bu hayatı değiştirecek miyim ona karar vermem gerekli

Kızlar Avustralyaya gitmek çok radikal bir karar. Ki ben ailesine bağlı biriyim. Daha geçen ay babam ameliyat oldu. Hep yanıbaşındaydım. Annemle hep derleşiriz vs vs.
Türkiyede avukatım ama emeğimin karşılığına da almıyorum. Mutsuzum mesleki olarak, tatmin de olmuyorum. Ama Avustralya dünyanın bir ucu. Orada vasıfsız işler yapacağım. Bilemiyorum.
Ayrıca ben 3.5 sene onu bekledim hem geleceğim dediği için. Şuan orada yaşayalım demesinde ben şunu anlıyorum. Onun için ben 2.plandayım.

Veya diyorum ki. Bir plan yaptın mı ? Evlenmeden nasıl geleceğim ? Veya evlenmemiz için plan yaptın mı ? Yok.
Diyorum buraya gel 1 sene duralım. Evlenelim. Sonra birlikte gideriz yine. Uğraşırız. En azından her şeu sakince ilerler. Ama ona da yok diyor. Ben Türkiyede olduktan sonra gitmek istemezmişim.
Ama böyle orta nokta bulmadan nasıl olacak ben anlamadım. Kafam çok karışık

Bilemiyorum. Bunca geçen yılda hep ben fedakarlık yaptım. Uzattım dedi tamam dedim. Şu eğitim de var dedi tamam dedim. Bir türlü Türkiye ye gelicem demesinin arkasında duramadı. Gelen 5 ay önce buraya. Yine eğitim var 3 ay durup dönücem dedi. Hadi buna da tamam dedim.
Şimdi de sende gel diyor.
3.5 yılda yüz yüze olduğumuz gün sayısı 10 dur 15 gündür anca.
Orada hayat istiyor ama beni de bırakamıyor olarak yorumluyorum
Gelmesi durumunda yapacak olduğunuz şeyler planlanmıştır kodlama gibi adım adım şöyle şöyle olur demişsinizdir. Peki şimdi sana gel demiş, bu gel kelimesiniz altını doldurarak mı söylüyor? Yani bak şunu yaparız şen şöyle yaparsın ben böyle yaparım işte şöyle planlarız bu şekilde gelirsin vb. Misal İngilizce için şunu yap ben de o arada gelirim, nişanı yaparız nikahı yaparız sonra senin için şöyle bi ii buluruz gibi. Avukatlık yapamazsınız orda. Ama bu gel altı boş bi gel mi? Sonuçta o çevre yaptı, işler yolunda gitmezse düzen değiştirip giden siz olacaksınız. Yalnız hissedebilirsiniz. Çünkü artık birbirinizi tanıyor olduğunuzu düşünemüyorum.
Gerçekten birlikte olmak isteyecek misiniz, her şey yolunda mı, bir arada olmadan anlayamazsınız. E gelmiyormuş. Ya siz bi göz atıp geri döneceksiniz bir hafta oraları gözlemleyeceksiniz.

Diyorum buraya gel 1 sene duralım. Evlenelim. Sonra birlikte gideriz yine. Uğraşırız. En azından her şeu sakince ilerler. Ama ona da yok diyor. Ben Türkiyede olduktan sonra gitmek istemezmişim

Yorumlarinizdan dolayi ben bile inanmadim 1 sene sonra gitmek isteyeceginize. 🙄 Siz zaman kazanmaya ve evlenmeye calisiyorsunuz ama adami boşuna kandirmayin, daha çok sorun yaşarsiniz.
Gitmeye kalktiginda bir suru sorun siralayacaksaniz, gitseniz bile annem babam diye aglayip depresyon takilacaksaniz oralarda hiç boşuna eziyet etmeyin karşinizdakine de kendinize de.

Gelmesi durumunda yapacak olduğunuz şeyler planlanmıştır kodlama gibi adım adım şöyle şöyle olur demişsinizdir. Peki şimdi sana gel demiş, bu gel kelimesiniz altını doldurarak mı söylüyor? Yani bak şunu yaparız şen şöyle yaparsın ben böyle yaparım işte şöyle planlarız bu şekilde gelirsin vb. Misal İngilizce için şunu yap ben de o arada gelirim, nişanı yaparız nikahı yaparız sonra senin için şöyle bi ii buluruz gibi. Avukatlık yapamazsınız orda. Ama bu gel altı boş bi gel mi? Sonuçta o çevre yaptı, işler yolunda gitmezse düzen değiştirip giden siz olacaksınız. Yalnız hissedebilirsiniz. Çünkü artık birbirinizi tanıyor olduğunuzu düşünemüyorum.
Gerçekten birlikte olmak isteyecek misiniz, her şey yolunda mı, bir arada olmadan anlayamazsınız. E gelmiyormuş. Ya siz bi göz atıp geri döneceksiniz bir hafta oraları gözlemleyeceksiniz.
Evet gelmesi durumunda yapacaklarımızın hepsinin yolunu çizmiştik.
Benim için çabalamanı istiyorum dedim.
Önce sen isteyip istemediğine , buraya yaşayıp yaşamayacağına karar var sonra planları yaparız diyor.
Amacı bence şu bunu demesindeki : Ben isteyerek düşünerek karar vereyim , sonrasında pişman olursam onu suçlamayayım.

Yorumlarinizdan dolayi ben bile inanmadim 1 sene sonra gitmek isteyeceginize. 🙄 Siz zaman kazanmaya ve evlenmeye calisiyorsunuz ama adami boşuna kandirmayin, daha çok sorun yaşarsiniz.
Gitmeye kalktiginda bir suru sorun siralayacaksaniz, gitseniz bile annem babam diye aglayip depresyon takilacaksaniz oralarda hiç boşuna eziyet etmeyin karşinizdakine de kendinize de.
Evet bundan da korkuyorum. Ama oraya gitmek büyük bir karar. Ondan da bir adım bekliyorum. Ama olmuyor
Bencillik yapan ben miyim o mu ? 3.5 sene gelicem şöyle yapıcaz böyle yapacağız diyen oydu. Şuan sadece gel diyor. Devamını söylemiyor

Evet bundan da korkuyorum. Ama oraya gitmek büyük bir karar. Ondan da bir adım bekliyorum. Ama olmuyor

Adam kararini vermiş gelecek misin gelmeyecek misin ona karar ver sonra plan yapacagiz diyor, bence gayet net.
Siz bir seye karar vermemişken ne adim atacak? Siz net degilsiniz ne yapsam da acik kapi birakip bir sekilde Turkiyede kalmaya getirsem olayi diye dusunuyorsunuz. Ucu acik şeyler istiyorsunuz.

Ben adamin yerinde olsam bitirirdim, sizin de bitirmek hakkiniz. Kimse mutsuz olacagi yere gidip bunun yukunu bir baskasinin sirtina atmamali.

Evet gelmesi durumunda yapacaklarımızın hepsinin yolunu çizmiştik.
Benim için çabalamanı istiyorum dedim.
Önce sen isteyip istemediğine , buraya yaşayıp yaşamayacağına karar var sonra planları yaparız diyor.
Amacı bence şu bunu demesindeki : Ben isteyerek düşünerek karar vereyim , sonrasında pişman olursam onu suçlamayayım.
Üç buçuk senedir söyleseymiş madem kalma planı vardı orda. Sen de kendi planını ona göre yapardın. Ha evlenelim öyle gel de dememiş. Ne için gideceksin bu durumda, ya ayrılırsanız… Bana güven vermedi ama sen bilirsin tabii

Adam kararini vermiş gelecek misin gelmeyecek misin ona karar ver sonra plan yapacagiz diyor, bence gayet net.
Siz bir seye karar vermemişken ne adim atacak? Siz net degilsiniz ne yapsam da acik kapi birakip bir sekilde Turkiyede kalmaya getirsem olayi diye dusunuyorsunuz. Ucu acik şeyler istiyorsunuz.

Ben adamin yerinde olsam bitirirdim, sizin de bitirmek hakkiniz. Kimse mutsuz olacagi yere gidip bunun yukunu bir baskasinin sirtina atmamali.
Kesinlikle. Bende yük olmak istemem asla.
Ama isteyip istememeye nasıl karar vereceğim? Hangi kriterlere bakacağım ? Orada hiç bulunmadım. İşte içimden bir his onun 2.planında olduğumu söylüyor benim. Mantığı ile hareket ediyor.
Bir yanım gitmek istiyor, onunla bir maceraya atılmak keyifli geliyor. Ama diğer yandan boşuna mı gelin güvey oluyorum onun hayallerine sadece hizmet mi ediyorum diye düşünüyorum

Üç buçuk senedir söyleseymiş madem kalma planı vardı orda. Sen de kendi planını ona göre yapardın. Ha evlenelim öyle gel de dememiş. Ne için gideceksin bu durumda, ya ayrılırsanız… Bana güven vermedi ama sen bilirsin tabii
Evet. Bende ona göre plan yapardım.
Ben isteyip istemediğime karar verecekmişim. Sonrası gelirmiş. Ama bunun için de ondan bi adım bekliyorum. Güven versin , ne olursa olsun biz hallederiz desin. Ama düşün dedi ve bıraktı öyle.
Evlenelim öyle geleyimi ben ona diyorum. O onu da demiyor.

Ben isteyip istemediğime karar verecekmişim. Sonrası gelirmiş. Ama bunun için de ondan bi adım bekliyorum. Güven versin , ne olursa olsun biz hallederiz desin. Ama düşün dedi ve bıraktı öyle.
Bu Ankara’dan İzmir’e taşınmak gibi bir plan değil. Bir kadını bunca yıl sonra başka kıtaya çağırıyorsan elini taşın altına koyacaksın. Sen orda mutsuz olursan, ben sana düşün demiştim iyi düşünseydin der bu çocuk. Çocuk diyorum çünkü erkek adam gibi davranmıyor. 26 yaşında falan mı… Artık erkekler kadınlardan beter oldular maaşallah.

Bu Ankara’dan İzmir’e taşınmak gibi bir plan değil. Bir kadını bunca yıl sonra başka kıtaya çağırıyorsan elini taşın altına koyacaksın. Sen orda mutsuz olursan, ben sana düşün demiştim iyi düşünseydin der bu çocuk. Çocuk diyorum çünkü erkek adam gibi davranmıyor. 26 yaşında falan mı… Artık erkekler kadınlardan beter oldular maaşallah.
Evet bende tam bu güvenilirden bahsediyorum. 27 yaşında. Bana bu güveni vermiyor. Orada yaşadığım zorlukta sen istedin geldin vs olmasın istiyorum. Birlikte karar aldık iyisiyle kötüsüyle demek istiyorum.
Sanırım orada yaşarken bireyselliği çok iyi öğrendi. İki kişi olarak düşünemiyor artık.

Sadece sizi yürekten takdir etmek için yapıyorum bu yorumu. Çok fedakar davranmış sınız . yolunuz açık olsun ❤

siz kendi isteğinizle bırakın seçiminizi o yönde yapın diye yol yapmış gibi geldi. Açık uçlu, zemin hazırlığı olmadan “gel” demek anlam ifade edemedi. En azından hayal kurdurursun ikna etme yöntemidir.
Siz farklı hayatlar istiyorsunuz, bırakma zamanı çoktan gelmiş sanki.

Kesinlikle. Bende yük olmak istemem asla.
Ama isteyip istememeye nasıl karar vereceğim? Hangi kriterlere bakacağım ? Orada hiç bulunmadım. İşte içimden bir his onun 2.planında olduğumu söylüyor benim. Mantığı ile hareket ediyor.
Bir yanım gitmek istiyor, onunla bir maceraya atılmak keyifli geliyor. Ama diğer yandan boşuna mı gelin güvey oluyorum onun hayallerine sadece hizmet mi ediyorum diye düşünüyorum

Yerleşmeden önce kısa kısa ziyaret etmeye calişin, tatil gibi dusunun biraz yaninda kalin mesela ulkeyi görün, bu aralar vize zor sanirim Turk vatandaslara ama denemekten zarar gelmez.

Siz sanirim mutsuz olursan döneriz demesini bekliyorsunuz ama adam Turkiyede yaşamak istemiyorsa bunu diyemez size dememeli de zaten. Adam da Turkiyede mutsuz olacak o zaman da siz mi diyeceksiniz hadi madem mutsuzsun tekrar gidelim yani iki ulke arasinda mekik dokuyacak haliniz yok.

Sizin işin sonu ayrilik ya da ikinizden birinij mutsuzluguyla hzuursuz evlilik gibi duruyor.

Teşekkür ederim ❤️
Artık karşımdakinin çabalamasını istemekte haklı değil miyim ?
Kesinlikle haklısınız. Ben olsam bu durumda 3.5 sene bekleyemem yani ilerisini göremem güvenemem. Tabii sizin ilişkiniz farklıdır karşınızdaki insan farklıdır. Bir de insanın bir günü bir gününe tutmuyor kaldı ki 3.5 sene ayni olabilsin.

siz kendi isteğinizle bırakın seçiminizi o yönde yapın diye yol yapmış gibi geldi. Açık uçlu, zemin hazırlığı olmadan “gel” demek anlam ifade edemedi. En azından hayal kurdurursun ikna etme yöntemidir.
Siz farklı hayatlar istiyorsunuz, bırakma zamanı çoktan gelmiş sanki.
Evet o benden bir adım bekliyor ben ondan. İkimizinde önem verdiği şeyler farklı. Ama beni yanında istiyorsa bir zemin hazırlamasını plan yapmasını, geldiğinde şöyle yaparız böyle yaparız va demesini isterdim

X