Sevgilisi uzakta olanlar dertleşmeye gelin

Yerleşmeden önce kısa kısa ziyaret etmeye calişin, tatil gibi dusunun biraz yaninda kalin mesela ulkeyi görün, bu aralar vize zor sanirim Turk vatandaslara ama denemekten zarar gelmez.

Siz sanirim mutsuz olursan döneriz demesini bekliyorsunuz ama adam Turkiyede yaşamak istemiyorsa bunu diyemez size dememeli de zaten. Adam da Turkiyede mutsuz olacak o zaman da siz mi diyeceksiniz hadi madem mutsuzsun tekrar gidelim yani iki ulke arasinda mekik dokuyacak haliniz yok.

Sizin işin sonu ayrilik ya da ikinizden birinij mutsuzluguyla hzuursuz evlilik gibi duruyor.
Avustralyaya tatil gibi gidip gelemem. Uçak biletleri gidiş dönüş 30-40 bin tl arası tutuyor. Vize deseniz öyle zor.
Ben bunun farkındayım. Türkiye de de ben de mutlu değilim ama karşımdakinden güven duymak istiyorum. Yalnız değil iki kişi karar vermek istiyorum.
Gitme planımızı yapsın. Evlilik benim için önemli mesela. Şöyle yapalım evlenelim orada şunu yaparız vs dedin. Ama demiyor demiyor. Birlilte bir karar veririz evleniriz. Kocamla karar verdim ikimiz bir olursak her şeyi yaparız vs derim. Ama bu şekilde Ben tek başına gitmeye karar verecek kişi oluyorum.
En önemlisi de aklımda yurtdışının y si yokken bunu düşünüyorum. Sırf onun için gitmek istiyorum. Yoksa ben 3 senede yüz kere gitmeyi düşünmüştüm. Bu süre içinde bana 1 kere bile yurtdışında yaşayalım demedi.

Konuyu yeni zannedip farklı şehir olunca bile çok yıpratıcı oluyor yurtdışı için nasıl yürüteceksiniz yazacaktım ki 3.5 senedir gelmediğini okudum. Bana hiç normal gelmedi. 3.5 seneniz heba olmaz umarım.

Konuyu yeni zannedip farklı şehir olunca bile çok yıpratıcı oluyor yurtdışı için nasıl yürüteceksiniz yazacaktım ki 3.5 senedir gelmediğini okudum. Bana hiç normal gelmedi. 3.5 seneniz heba olmaz umarım.
Evet ikimizde karşılıklı yıprandık ama hep bir arada olmayı başardık. Her gün konuştuk araştık. Aramıza soğuklık girmedi. Buraya kadar getirdik.
Şimdi birlikte olucaz derken bu durumla karşılaştım. Bilmiyorum

3.5 sene içinde Yurtdışının y sini hayal etmemiş, orada yaşarsak ne olur dememiş biri olarak yurtdışına özellikle avustralyaya gitmek çok zor bir karar. Çünkü bazı insanların hayalidir, hayal eder plan yapar. Ama bende hiç yoktu.
Erkek arkadaşımın hayali zamanla yurtdışı olduğunu anladım. Ama benim içimde olmayan hayali yaşamak nasıl olacak. Çok zor bir durumdayım.

2. Planda olduğunuzu hissediyorsanız öyledir. İnsan yanlış hissedemez özellikle kadınlar .

Ben sanırım mutlu değilim. Yani insanın kendini nasıl mutlu edecğeini bilmiyorum. Kendi kendime ne istediğimi nasıl mutlu olduğumu bilmiyorum. O nedenle böyle kayboluyorum. Öncelikle kendime gelmem ve ben birey olarak nasıl mutlu olurum ne istiyorum mu bilmem lazım. Eğer bunu yapamazsam zaten ister Türkiyede ister Avustralyada olsam da mutlu olamayacağım ve birini mutlu edemeyeceğim.
Erkek arkadaşımın bir hayali hedefi olmuş. Bunu öğrendim. Onun ççin çok seviniyorum ama benim öyle tutku ile yaptığım hedeflediğim hiçbir şey yok. Yurtdışında bir amaç hedef uğruna tüm çabayı harcamaya gücüm yok. Çünkü daha ben Yürkiyede kapasitemi tam kullanmıyorum. Anlayacağınız sorun bende ve ben bu sorunu çözene kadar bir karar vermemem gerekiyor.

Bu adam orada oturum izni falan almış heralde nasıl öyle uzun kaldı? Çalışıyor mu? Ev vs yerleşik düzeni var mı?
Seni oraya götürmek istiyorsa sana evlenme teklif etmeli. Yani seni işinden ayıracak ülkenden ailenden binlerce km okyanus ötelerine götürecek ok tamam da bunu sevgiliyken senden karar verip yapmanı istemesi kabul edilemez. 3,5 yıldır nerdeyse görmediğin adamın orada bir çevresi, bir hayatı var. Sen sudan çıkmış balık gibi gideceksin. İkinizin aynı anda gidip beraber zorlukları atlatıp adapte olmanız başka bişey, senin gidip onun hayatına ayak uydurmaya çalışman başka bişey. Hadi diyelim bu son 3,5 senede ikiniz de değiştiniz, baktınız birlikte yapamıyosunuz ve ayrıldınız sen oralarda yaşamak istemediğin için kalkıp geri gelceksin ve hem zaman hem emek hem düzenini kaybetmiş olcaksın. Onun kaybedeceği bir şey yok gibi çünkü zaten hiçbir şeyini değiştirmedi.
Bu kararı senin üstüne yıkmış ve bence olumsuz cevap vereceğini biliyor. O zaman da mecbur ayrılacağınız için ayrılığı isteyen kendisi de olmayacak, seni 3,5 sene oyalamasını da kendi vicdanında aklayacak çünkü o seni çağırdı sen gitmedin gibi olacak.
Seni gerçekten yanında istese bu isteğini 3,5 yıl sonra söylemezdi bu bir. (Heralde geçen gün karar vermedi tamamen orada kalmaya) İkincisi, her şeyi senin oraya gidersen isteyeceğin şekilde ayarlardı. Planlarına seni de dahil ederdi.

Yani bence, sizin ilişkinizin bitmesi yakındır :KK43: üzüldüm o kadar anlayışlı şekilde beklediğine…

Ben sanırım mutlu değilim. Yani insanın kendini nasıl mutlu edecğeini bilmiyorum. Kendi kendime ne istediğimi nasıl mutlu olduğumu bilmiyorum. O nedenle böyle kayboluyorum. Öncelikle kendime gelmem ve ben birey olarak nasıl mutlu olurum ne istiyorum mu bilmem lazım. Eğer bunu yapamazsam zaten ister Türkiyede ister Avustralyada olsam da mutlu olamayacağım ve birini mutlu edemeyeceğim.
Erkek arkadaşımın bir hayali hedefi olmuş. Bunu öğrendim. Onun ççin çok seviniyorum ama benim öyle tutku ile yaptığım hedeflediğim hiçbir şey yok. Yurtdışında bir amaç hedef uğruna tüm çabayı harcamaya gücüm yok. Çünkü daha ben Yürkiyede kapasitemi tam kullanmıyorum. Anlayacağınız sorun bende ve ben bu sorunu çözene kadar bir karar vermemem gerekiyor.
Yani senin iliskiyi uc bucuk sene uzaktan yurutmen hata. Bence ayrilmalisin. Orada yasamak istiyor sende meslegini yapamayacaksan ne yapicaksin orada kolay mi sifirdan baslamak

Gelsin seri şekilde nişan düğün yapıp gidin.
Eger eminseniz.
Yaşarsınız bence , hayat standartları yüksek kaos yok risk almak için en güzel zaman.
Ama karşındakinin de istemesi sizin oraya nasıl ne şekilde gideceginizi planlaması gerekiyor.

Bilemiyorum. Bunca geçen yılda hep ben fedakarlık yaptım. Uzattım dedi tamam dedim. Şu eğitim de var dedi tamam dedim. Bir türlü Türkiye ye gelicem demesinin arkasında duramadı. Gelen 5 ay önce buraya. Yine eğitim var 3 ay durup dönücem dedi. Hadi buna da tamam dedim.
Şimdi de sende gel diyor.
3.5 yılda yüz yüze olduğumuz gün sayısı 10 dur 15 gündür anca.
Orada hayat istiyor ama beni de bırakamıyor olarak yorumluyorum
Sunu anlamadim nolur gel burda hayat kuralim vs mi diyor yoksa ben burdayim daha mi diyor sadece?

Bu adam orada oturum izni falan almış heralde nasıl öyle uzun kaldı? Çalışıyor mu? Ev vs yerleşik düzeni var mı?
Seni oraya götürmek istiyorsa sana evlenme teklif etmeli. Yani seni işinden ayıracak ülkenden ailenden binlerce km okyanus ötelerine götürecek ok tamam da bunu sevgiliyken senden karar verip yapmanı istemesi kabul edilemez. 3,5 yıldır nerdeyse görmediğin adamın orada bir çevresi, bir hayatı var. Sen sudan çıkmış balık gibi gideceksin. İkinizin aynı anda gidip beraber zorlukları atlatıp adapte olmanız başka bişey, senin gidip onun hayatına ayak uydurmaya çalışman başka bişey. Hadi diyelim bu son 3,5 senede ikiniz de değiştiniz, baktınız birlikte yapamıyosunuz ve ayrıldınız sen oralarda yaşamak istemediğin için kalkıp geri gelceksin ve hem zaman hem emek hem düzenini kaybetmiş olcaksın. Onun kaybedeceği bir şey yok gibi çünkü zaten hiçbir şeyini değiştirmedi.
Bu kararı senin üstüne yıkmış ve bence olumsuz cevap vereceğini biliyor. O zaman da mecbur ayrılacağınız için ayrılığı isteyen kendisi de olmayacak, seni 3,5 sene oyalamasını da kendi vicdanında aklayacak çünkü o seni çağırdı sen gitmedin gibi olacak.
Seni gerçekten yanında istese bu isteğini 3,5 yıl sonra söylemezdi bu bir. (Heralde geçen gün karar vermedi tamamen orada kalmaya) İkincisi, her şeyi senin oraya gidersen isteyeceğin şekilde ayarlardı. Planlarına seni de dahil ederdi.

Yani bence, sizin ilişkinizin bitmesi yakındır :KK43: üzüldüm o kadar anlayışlı şekilde beklediğine…
Teşekkür ederim yorumunuz için. Bende şu son söylediğiniz cümlelerdeki gibi düşünüyorum ve onun 2.planında kaldığımı söylüyorum. Dediğiniz
Gibi bana daha 1 hafta öncesine kadar gelicem edicem diyen adam 1 haftada ben artık gelmeyeceğim diyor.

Yani senin iliskiyi uc bucuk sene uzaktan yurutmen hata. Bence ayrilmalisin. Orada yasamak istiyor sende meslegini yapamayacaksan ne yapicaksin orada kolay mi sifirdan baslamak
Yaşarken hata gibi gelmedi. Hala da gelmiyor. Çünkü seviyorduk ki hala seviyoruz

Sunu anlamadim nolur gel burda hayat kuralim vs mi diyor yoksa ben burdayim daha mi diyor sadece?
Nolur gel de demiyor. Burası çok güzel yaşam kalitesi var alım gücü yüksek. Sende gel diyor. Ama bunu kendin iste düşün istiyorsan gel diyor o kadar.
Devamı gelmiyor. Gelirsen şunu yaparız bunu yaparız değil.

Gelsin seri şekilde nişan düğün yapıp gidin.
Eger eminseniz.
Yaşarsınız bence , hayat standartları yüksek kaos yok risk almak için en güzel zaman.
Ama karşındakinin de istemesi sizin oraya nasıl ne şekilde gideceginizi planlaması gerekiyor.
Bende öyle söylüyorum ama bunu ben söylüyorum. Gelirsin düğün yaparız vs diye. Onun söylemesi gerekmiyor mu ?
Evlenme teklifi yapıp ailemle tanışıp yurtdışına gitme durumunu anlatması gerekmiyor mu ?
Tam olarak böyle bir çabadan bahsediyorum. Ben hep çabaladım o iyi olsun diye ama bu isteğimi bile ben ona söylüyorum. Böyle olunca da ben tek başıma çabalamış oluyorum. Kendimi salak yerine koyuyor gibi. Yoksa sevgiden vs şüphem yok ama bu evlenme işini bile ben zorlayacaksam neden gidiyorum avustralya ya ? Orada daha büyük sorunlar olacak. O zaman yine ben mi çabalayacağım hep.

Avukatlik sirketi olan meselege yillarini vermis bir suru musteri edinmis biri degilsin. Yasinda genc, herseyin basi. Sansim varsa ben giderdim. En kotu seneye geri doner ne yapcaksan yine yaparsin. Ama sadece sevgilim icin degil kendim de istiyorsam kendim icin giderdim

Teşekkür ederim yorumunuz için. Bende şu son söylediğiniz cümlelerdeki gibi düşünüyorum ve onun 2.planında kaldığımı söylüyorum. Dediğiniz
Gibi bana daha 1 hafta öncesine kadar gelicem edicem diyen adam 1 haftada ben artık gelmeyeceğim diyor.
Hmmm seni ikna etmeye calisip artik orda yasayalim demiyor ben gelmicem diyor. Arada buyuk fark var bence. Sirf senin emeklerin icin bile bunu cok cok guzel bir konusmayla yapabilirdi. Vefasiz oldugunu dusunuyorum ben boyle bir adamla bir omur yola cikmazdim

Avukatlik sirketi olan meselege yillarini vermis bir suru musteri edinmis biri degilsin. Yasinda genc, herseyin basi. Sansim varsa ben giderdim. En kotu seneye geri doner ne yapcaksan yine yaparsin. Ama sadece sevgilim icin degil kendim de istiyorsam kendim icin giderdim
Evet bende böyle düşünüyorum tabiki bırakıp giderim. Ama evlenmeden gidemem 6 yıldır ailem biliyor kendisini. Orada olduğunu da biliyor. Evlenmeden gitmem imkansız

Hmmm seni ikna etmeye calisip artik orda yasayalim demiyor ben gelmicem diyor. Arada buyuk fark var bence. Sirf senin emeklerin icin bile bunu cok cok guzel bir konusmayla yapabilirdi. Vefasiz oldugunu dusunuyorum ben boyle bir adamla bir omur yola cikmazdim
Hayır ikna etmeye çalışmıyor. İstiyoe musun düşün karar ver diyor. İstiyorsan plan yaparız diyor ama ben onu istemiyorum. Şıan ikna etmeye çalışsın. Biz birlikteyiz ne olursa olsun üstesinden geliriz vs desin. Benim evlenmeden gidemeyeceğimi biliyor. Ne zaman evleniriz vs diyen yine benim o değil.
20 yıllık hakim savcı değilsin ne var emeğin allah aşkına diyor bana. Bunun yerine daha ılımlı olabilir. Bazıları için kolay olabilir ama ben emek vererek ofis açtım. Daha uygun bir dille söylenebilir. Bende biliyorum meşhur bir müvekkil çevrem yok bırakıp giderim ama biraz da kaeşı tarafın benim hayatıma göre plan yapması teklif etmesi lazım

X