sevilmeyen evlat olmakla başa çıkamamak

Madem öyle söyleyin her aldığınızda baba yat kalk şükret benim gibi kızın olduğuna deyin, birşey derse senin için değil Allah rızası için yapıyorum deyin, o da hissetsin o değersizlik hissini, yüzleşme işe yaramaz. Benim deneyimim bu konularda susmamak gerektiği. Sustukça densizlesiyorlar. Sustukça insan icerliyor.

Hastalıkları dışında fazlasıyla öesafeliyim aslında yıllardır ama o hastalık aşamalarını çok iyi değerlendiriyorlar beni ezmek için. Sessiz falan da değilim aslında, lafımı asla esirgemem yaptıkları her hakaretin cevabını şak diye yapıştırırım. Son seferinde neden sustum bilemiyorum. Belki ölümden dönmüş olmasına acıdım. Her ne kadar cevaplarını versem mesafe koysam da açtıkları yara büyüyor, atlatamıyorum artık

Hayatımın büyük çoğunluğunu kendimi ve insanları tanıma üzerine bir şeyler okuyarak geçirdim. Belli de bu kadar dirençli olmamı ona borçluyumdur. Mücadele yollarını çok araştırdım. Olgunlaşmamış ebeveynlerin yetişkin çocuklarını okudum, narsizmi inceledim, onları ve kendimi tanımak için her şeyi yaptım. Mesafemi de koydum yıllardır ama şu bana muhtaçlık süreçlerinde yaptıklarını nereye sığdıracağımı bilemiyorum. Destek almak için kendimi ikna etmeye çalışacağım, başka çıkış yok galiba

Bence çok zorladılar diyelim çekin gidin yani ne halleri varsa görsünler. Erkek kardeşinize kiyamiyorsunuz evet ama sizi de çok kötü etkiliyor bu hakaretler.

yerinizde olsam kardeşim dışında görüşmezdim onlarda çünkü kardeşinizle aranız iyimiş. bence tamamen koparın bağınızı. asla aramayın sormayın konuşmayın. en fazla mirastan red yersiniz önemsemiyorsanız bunca yıldır yapmanız gerekeni şu an yapın bence.
ne doktora götürün ne evine gidin ne öldün mü kaldın mı diye sorun ikisine de

Aramıyorum zaten yıllardır. Seslerini duymaya falan tahammülüm yok. Ne bir şeylerini istiyorum ne sevgilerini, çok oldu onun peşini bırakalı. Ben ilgilenmediğim için ölürlerse o günahı taşıyamam diye bu yaptıklarım. Evet bana duygusal olarak bir hayat borçlular maalesef

Zemheri sen elini eteğini tamamen çeksen inan senden kötüsü olmaz, kardeşin ve gelinin bile o kadar iyi olmaz bence. Önceki göze gelmeyen emeklerin de bir çırpıda gömülür. Emeğini hak etmeyen insanlara emek vermeyi bırakmalısın. Anne baba da olsa öyle, annenin babanın çocukları üzerinde hakkı var da; evladın baba anne üzerinde hakkı yok mu sanıyorlar?

Ben olsam bir daha yüzlerine bakmazdim. Bundan sonra gencecik gelini baksın. Mümkünse tayin alın gidin.
Ülkemin en güzel ve konforlu şehirlerinden birindeyim. Onlar bu ilin bana yakın olmayan bir ilçesindeler ihtiyaçları olmadığı sürece bana ulaşmalarına izin vermiyorum. Tayin isterken de muhtaç olduklarında ulaşabilecekleri kadar yakın istedikleri zaman rahatsiz edemeyecekleri kadar uzak olsun diye böyle bir tercih yaptık. Çocuklarımı burada büyütmek istiyorum ama ne kadar dayanırım ben de bilmiyorum, belkide dediğin gibi bu işin sonu tayin olacak

Zemheri seni burdan tanır severim. Sevdiğim için de dürüstçe söylüyorum. Zordur mutlaka ama kes artık ilgi alakayı. Uzak dur. Evlatlık vazifeni fazlasıyla yapmışsın onlar analık babalık vazifesini yapmamış.
Artık gelini ve oğluyla başbaşa kalsın. Canına yazık. Bu üzüntüde seni etkiliyor. Bundan sonra bırak hastaysa da gitme, ara geçmiş olsun de bitti. Mesafeni koy. Seni yopratmasına izin verme lütfen

Ben yazdıklarınızı okurken ne kadar kırgın olduğunuzu hissettim. Sadece bizim ailemize karşı evlat sorumluluğumuz yok. Onlar da anne baba olarak bizi korumak, gözetmek ve adil olmak zorundalar. Vicdanınız rahat olsun. Bunlar sıradan huysuzlukdan ötesi.

Hayatımda sizin kadar apır sapır saçma sapan konuşan bir insan daha görmedim.
Gerçekten akıl mantık izan yok sizde.
Şu konuya yazdığınız bu deli saçmasını 10 yaşında çocuk yazmaz.
Zeka seviyeniz 6 yaş

bence aramasın da. ana baba hakkı var da evlat hakkı yok mu. annem babam da olsa canları cehenneme derdim

öyle şey olur mu kız
kim kimin yerini alabilir

neden kendinizi bukadar yıpratıyorsunuz demeyeceğim insanın bazen yaralarına merhem olsun diye bir iyi söz duymak için yapmayacağı şey yok ama belli ki bu olmayacak önce bunu kabullenin ve neden diye sorgulamayı bırakın çünkü bu mantıklı cevabı olmayan sorular çok baş ağrısı yapıyor mental olarak iyice dibe çekiyor. Zorda olsa önünüze bakın yok sayın ve mümkünse taşının o ilden çünkü aynı çevrede hafıza aynı yerlere gidiyor, yeni hatıralar oluşturmanız gerek kendinize. Ayrıca aman çocuklarım büyükleri ile tanışsın kaynaşsın büyüğünü bilsin diye kendinizi görüşmeye zorlamayın .Çocuklarınız sizi bu kadar üzen bir dede ile anaanneye bugün olmasada yarın nefret duyacaklar zaten.Herşeyden önce artık çocuklarınızın ruh sağlığı için bunu onlara yapmayın.Görüşmeyin ( ya da çok minimumda tutun) görüştürmeyin evlatlarınız için sizden daha kıymetli biri yok Eşinizde sizde artık kendi ailenizden daha fazla feragat etmeyin yarın bir gün bu yaşadıklarınız karşınıza hastalık olarak size dönerse ne olur evinizin hali hiç düşündünüz mü? Tek başınıza aşamıyorsanız mutlaka destek alın buraya yazmaya güç bulabildiğinize göre sesli olarakta ifade edebilirsiniz önemli olan başlamak.

Baska ile tasinin ve de gozdrn irak gonulden irak mutlu mutlu yasarsiniz. Onlar sırtinizdaki taş kufesinden baska bişey değil

Bu anandir babandir affet olayini anlamiyorum. Affetmek zorunda degilsin. Islerini yapmak zorunda da degilsin. Sil gec hepsini. Ne ölün ölüme ne dirin dirime de sil at. Hak etmisler.

Ben sevgi de istemiyorum aslında, hayvanlık etmesinler yeter, ona soran mı oldu evlatların eşit mi diye de özellikle 'bak bunu söylerken zemo da duyuyor benim evlatlarım asla eşit değil' demesine ne gerek var.

Ben kolay kolay kimseyle helalleşmem, hakkını helal et kelimesine de çok kızarım. Yapıp yapıp özür bile dilemeden her şey için hakkını helal et, oldu canım, önce bi yaptıklarını itiraf et sonra bakarız diye düşünürüm mimlediğim insanlar için ama bu adama helal edeceğim,öte dünyada bari görüşmeyelim allaha versin hesabını

Okudukça kanım dondu.
Bu hastane sürecinde anne figüranı nerede? Kesin erkek evlattan olan torunlara bakıyordur.Çünkü bu süreçte koca onun değil tedavi onu ırgalamaz gibi yok olmuş
Yok o da narsistik bir tip, onunla ilgili de konum var. Kendinden başka kimseye iyilik etmez bir tip. Hastanede o baksa babamı gömerdik kesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…