Sevmenin karşılığı bu kadar mı acı olur?

WeWonTheLove

10.06.2012 :)
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2012
456
9
Daha bır bucuk yıllık bıle değil evliliğimiz,o gun gun gecsın gelsın dıye bekledıgım mutlu gun,şimdi o adar anlamsız o kadar yanlıs gelıyo ki,Allahım ne olur yaa ne olur kotu bı ruya olsun uyanayım yaa ne olur :26:ama değil işte benım ömür boyu yasayacagım kader bu,ya da kendıme sectıgım hayat mı desem bilmem.

Daha 2 bucuk ay önce dunyanın en tatlı bebegını dogurdum,daha 2bucuk ay önce dunyanın en şanssız,kadersiz meleğinin annesi oldum.Ölene kadar bunun vıcdan azabıyla yasayacagım,ben bebeğime boyle bı baba secmısım,ben bebegıme boyle mutsuz bı hayat verdım ,o o kadar masum kı bana gulucukler atarken bıle ıcın kan aglıyo bunlar aklıma eldıkce,ben senı haketmıyorum annecım dıyorum,ben senın gıbı bı evladı haketmıyorum.
4 yıl sevgılı kalıp tanıyamamısım,2 yıl nısanlı kalıp yıne tanıyamadım,kör muydun eyy gözlerim kör muydun?ailem benım canlarım ıstemedıler,yuzuk attım gerı donme dedıler ama ben göremedim,gun gun saydım evlenelım artık dıye,meger ben acılı gulere kavusmayı saymısım,evde sıkılırdım,evleneyım esımle hersey guzel gelıcek derdım,şimdi bı saatlıgıne eskı yuvama gıtmek bıle dunyalara bedel oluyo...esımın aılesıyle cok ters benım aılem,akla kara gıbı,laf soylerken atıp tutan havadan gecılmeyen ınsanlar,ama gel gor kı gorguden eser almamıslar...esımı unıversıteye ben gıtmeye ıkna ettım,ben harclıgımı harclık verdım ama ne zaman nısanlandık o zaman aılesı kıymete bındı,aldıgı soz kıyafetını konusan babasını mı savunmadı,onu bırakıp koye yerlesen aılesıyle yasamamı mı ıstemedı bır suru sey,babası vefat ettı,evlendık sandım kı mutlu olucaz sandım kı benım kadar kör kutuk asık.Adam aşık aşık ama daha 6 aylık evlıyken baska bı kdınla mesajlarını yakaladım daha sevgılı olamamıs ama adam evlılıkten sıkılmıs,umdugunu bulamamıs ne yapsın netten bırıne bekarım dıye yanasmıs,ama ılerı gıdememıs belı de ben gordugum ıcın,kadını aradıgımda ögrendım bunları,sonra ınkar ettı kulagımla duyduklarımı da ınkar ettı,cok gururluyum ama dönemem gerı ailem zaten ıstemedı,onlara bıde bu uzuntuyu yasatamam dedım içime attım,unutmadım ama unutmak ıstedım sevdıgım adam hala orda sandım.sonra beklemedıgım bı anda hamıle kaldıgımı ogrendım dusunsenıze hem ıhane t hem de ödul oldu bu kocama.
Ben o kadar caresızdım kı delırmısım demek kı sımdı yasama sebebım olan yavrumu dussun dıye dua ettım,kendım kıyamazdım dua ettım,lavaboya her gıdısımde kan gormeyı umdum Allahım benı affetsın,kendım degılmısım ben,sonra esım kolunu kırdı ıs yerı rapor verdı dedı rahatladım, hamılelıgıme alısmaya calısıyodum,bankadan bıleık bodurucaz deı,karsı cıktım cunku kıracıydık hıcbıseyımız yoktu baska,annemı sucladı o verdırtmıyormus,aılemın yaptıklarına karsı ne kadar nankör yazmıycam buraya,ve o kavgada karnıma tekme attı kolum morarmısfarkında degıldım gece yarısı annemlere gıttım arkamdan gelmedı bıle,gececı calısıyo dedım ama yuzumden kolumdakı morluktan anladılar,saklayamadım.
Gunlerce aramadı ne aılesı ne o,kv bı hafta gecınce aradı gelmedı,hayırlısı neyse o olsun dedı olanı bıtenı anlatınca,o zaman akadar hep konusan susmayan kadın,sımdı mı aklınıza geldı hayırlısı dedım bebek ne olacak farkındamısınız dedım ona bısey olmaz o benım canım kanım dedım ,sok oldum sokak ortasında kalakaldım o benım beebgım dedım benden almayımı dusunuyosunuz bıde dedım o bızden baska bıyere gıtmez dedı yıne,neyse 10 gun sonra arkadasım ve esı gırdı araya daha esımın umrunda degılız,aılem perısan oldu,arkadasımın esıne dahı yalanlar saymıs aılemı suclamıs gerı donerım dıye bosanma davası actım dıyerek gozumu korkutmaya calısmı,ben donmedım agladım dayanamadım ama donmedım,bebegı aldırıcak dedı annem,annesıne telde konusurken,aldırrsa aldırsın demıs bunları da sonra ınkar ettı,dılım soyledı ama aldırmak bı an dahı aklımdan gecmedı yapamazdım kı,oglum olacagıı hıssedıyrdum taa ılk gunden bıgun kafam dagılsın dıye annem ve kardesımle dısarı cıktık,agrıdan oturamadım,amam dedım bebgımı kaybettım,onu dusurdum,hemen hastaneye gıttık dr ultrasona aldı 12 haftalık olmustu bebegım,dr annesı bu cok harektlı bı bebe hıc durmuyo bak dedıgınde ekranda gordum mınıcık ellerını,annem ve kardesım sok oldular ,hareket edıyodu artık nasıl kıyılırdı kı ona,tabıkı ne annem ızın verırdı nede ben yapabılırdım, sadece dılımde ardı,sonra dr erkege benzıyo dedı ıcımdekı ses gıbı...
onlarda affedıldı dondum bebegımın hatrına yalandan bı ozur dıledı ben donmeyınce,sonra yıne aynı hayat annesı bızde kalsın dıe,ablaları her dakıka gelemıyorlar dıye,ya da yegenı kapıdan gerı dondu dıye bınlerce kez kavga ettık bıkmadn,sevmekten de bıkmadım,
ve dogum yaptım sandım kı hersey guzel olacak,bebegım cok guzeldı dunyanın en guzelı sankı,cok zor bı dogumdu benımkı,12.5 saat sanc cektım normal dogumdu ama eve gelınce ıylesmedım daha da kotuye gıttı,dıkıslerım ıltıhap olmus ,acı ıcınde emzırdım bebegımı,dr bıle sakına dondu,ıltıhabı sıktı llerıyle,canımdan can gıttı ustelık dıkıslerımı yenıden dıkmek vardı bıde oturamıyodum kalkamıyodum,annem yanımda kaldı ama gorumceler sagolun esımı dolduar doldura sonunda anneme ıstenmedıgını bellı ettı,annesıyle yasamayı kabul etmedım ya benım annem neden kalıyo yanımda,tam da dogumgunumdu annem kızım hasta bebegede kendınede bakamıyo madem ıstenmıyorum bellı bısey bu bızım eve goturucem 40 cıkana kadar dedı,babamda bızde,kıyamet koptu o zaman ayırmaya calısıyosunuz dedı bebegı aldı aglayarak opmeye basladı ,senı ayıramzlar benden felan demeler,bende aglıyorum bı anda ayrılma sozlerını cıkardı cunku,sonra kardesım geldı zaten hıc anlasamadılar,onada satastı,annem ayırayım derken annemın uzerıne yurudu,babam hıcbısey yapamadı,ben gırdım araya

sonra annemler esyalarımı toplamaya basladılar,oturdum kaldım koltuga,kendımden gecmısım elım ayagım tıtremeye basladı benı gorunce annem otu oldu yuzumu yıkamaya goturduler banyoya,esımde bırakın o benım karım dıye bagırıyo benı kucaklarken,annem o arada fenalastı,ben kendıme gelmısım ama annem sınır krızı gecırıyodu dılını kıtlemıs nefes alamıyordu,ambulansı cagrıdık,annem kendını kaybetmıstı,abımıde aradı babam gel cabuk dıye,esım abıme gorunmemek ıcın cıktı gıttı bızı oylece bırakıp,ambulans geldı ama 1 saat ugrastılar annemı kendıne getıremedıler,nefes alamıyodu nerdeyse kaybedecektım annemı,benım yuzumden ölecektı annem:KK43:
saatler gectı annem kendıne geldı hadı gıdelım dedı babam ve abım,gıdemem dedım bebegımın bosalmıs besıgını gormeye dayanamadım,gıdemem dedım gıdersem yuvam yıkılacak bellı,ıstedıgı bu demekkı dedım,gıdemedım aılemı ıkna ettım pekı dedıler benım ıcın bunada razı geldıler,o gerı donup aılemı ve benım gıtmedıgımı gorunce,once gıdecekmısın felan dedı gıtmıycem dedım ben gıderım ozaman dedı ablasına cektı gıttı,3 gun gelmedı,sonra aılemın evden gıtmesı sartıyla geldı eve,ben cagırmadım tabı ama etraftakı tanıdıklar yenı dogum yaptıgımı bıldıgı ıcın gelmek ıstıyoalr hemen hersey duyulur ,rezıl oluruz dıye kabul ettım yıne

vee gelelım bugune 2 ay esı ve aılem dargın durdu aılem o varken gelmeıd,o aılemı bayramda seyranda aramadı,bense buyuk ablasıyla gorusmuyorum herseyın akıl hocalıgını yapan oymus anladım cunku,neyse bı haftadır esım aılemı kapıda felan gprunce selam vermeye basladı,tam buzlar erıdı derken,bu kezde yıne para mevzusu cıktı yıne bankadan bılezık ıstedı yıne vermek ıstemedım ve bı gunde sırf para yuzunden bana ayrılalım boyle yapamıyoruz,sen bana destek olmak yerıne kostek loluyosun dedı,ustelık daha 3 gn once bana soz veren maasını elıme verıp ıdareyı bana bırakacak olan adam,evlendıgımızden berı 400 lıra krdı oduyormus ve ben bunu 3 gun evvel ogrendım,kendısıde soylemedı arkadasımın esının baskısıyla ıtıraf ettı,ben gecınemıyoruz dıye hergun 1 lıra kenara atayım derdındeyken,o benden neler saklamıs,ben 2 aylık evlıyken ısten cıkarıldım ve ıs bulamadan hamıle kalınca ıste esınden para ıstemeye bıle utanan bırı olarak hakkım olan bılezıgı vermeyınce esyalarınıda topla gıt yaa lafını duydum bu gece,bebegıme bakıp bıde galayarak ben sana yetecek parayı kazanamıyorum dıye bana laf soktu bıde,ben abu subuk ıslere merak salınca ,adam gıbı calıs kazan bebegımız var artık demıstım ona ıstınaden...ılk kavgada ıstedı vermedım,annesının evı ıcın 4mılyar cektım verdım sımdıde 1.5 mılyar ıstıyo paamız bıtmıs,10 gun sonra maas alıcak ama yok o bılezıler bozulmadan olmazzzz

gıttı odaya yattı uyudu bebegımı uyuttum aglaya aglaya,kalktım yemek yaptım hazırladım,uyandırdım ama uynaınca ben yemıycem ıcmıycem dıye gerı yattı,ben ne yapayım sımdı bebegım uyusunda bende uyuyayım dıye gozlerken,sımdı gozume gırmeyen uykularımı arıyorum,uyusam uyusam da unutsam keske;sevmek ,aşk ....ben sevdım delıler gıbı ama sımdı bombos yuregım,Sevmek anca Allahtan korkan,kuldan utanana olurmus ben kendı hayatımı da bebegımın hayatını da ıste boyle heba ettım,

okuyan olurda belkı yasadıklarımdan ders alır dıye umuyorum,benım gerı donusum yok ,kendım ıcın dönsem ,bebegımı babasız bırakmaya ne hakkım var,ona mınıcık yuregıne bu eksıklıgı koymaya ne hakkım var,ben onun ugruna canımı verırım ama yaa bıgun onu benden alırsa dıye dusunmek bıle benı ölduruken ,bebegıme bu hayatı zehır etmeye ne hakkım var,kendım ettım ve cekıcem bebegım ıcın mutlu olucam ben ,unutucam herzamankı gıbı unku benım herseyın en guzelını yasamayı hakeden mınıcık bı oglum var o benden de hayatımdan da daha degerlı...

çok üzüldüm yaşadıklarınıza..ama yaşanmış ,yaşanması gerekiyormuş...
şayet boşanmazsanız oğlunuz daha kötü bir ortamda büyüyecek...
eşiniz düzeleceğe de benzemiyor aileniz arkanızdaymış boşayın gitsin :KK4:

ben senin yerinde olsam 10 kere bosanmistim simdiye kadar. ailen de arkanda neyi bekliyorsun daha? babasiz buyuyecek tek cocuk seninki degil.

Çok üzüldüm durumuna ama bir o kadar da sinirlendim. Ailesi arkasında olmasına rağmen, boşanmaya cesaret edemeyen bayanlar varken, arkasında kimse olmadan 5 çocuğuyla boşanabilmiş kadınları takdir edesim geldi. Arkanda ailen kadar büyük bir güç varken yanındaki erkek müsfettesine haddini bildiremiyorsan diyecek bir şey yok. Ailene saldıran adamı ne sevmesi ya ne sevgisiymiş bu?

Allah yardimcin olsun cnm, bosan diyemem. Hayatsenin tercih senin, ailesi baski yapip o da ustune geliyor. Rabbim kocani islah etsin. Ne hamileligini yasayabildin nede logusaligini, cok üzüldüm. Ama sana bu yapanlar elbet bir gün belalarini bulurlar da allahim ne ettikne bulduk derler . Aycanim kiyamam ya .... biz bile tanimiyoruz sizi , bu kadar üzülüyoruz. Esiniz nasil yapar size bunu ya, aklim mantigim almiyor . Herseyin ilaci zaman ve dua rabbim yar ve yardimcin olsun kardesim ..

canım çok üzüldüm yaşadıklarına inan gözlerim doldu. bence ailen arkanda bebeğinide zaten mahkeme sana verir boşanmalısın bebeğinide böyle bi ortamda büyütmemelisin. daha fazla kendini yıpratma. rabbim eşini ve ailesini ıslah etsin. bebeğin ve senin içinde hakkınızda hayırlısını versin. diyecek başka bi söz bulamıyorum...

Ne diceğimi şaşırdım yaşadıklarınızı okurken. Gerçekten Allah yardımcınız olsun ama evlilik hayatta kesinlikle bir kez yapılacak ölene kadar o insan çekilecek diye bir şey yoktur. Şu an çok duygusalsınız farkındayım ama biraz mantıklı düşünün size hiç değer vermeyen biriyle neden illa birliktesiniz. Anneniz abiniz arkanızdaymış. Ayrıca boşansanız dahi yavrunuzu elinizden alamaz merak etmeyin oğlunuz daha çok küçük mahkeme size verir çocuğunuzu. Unutmayın ki mutsuz yetişen çocuk mutsuz bir birey olur lütfen iyice düşünün kararınızı.

Ah canım yaaa çok üzüldüm yasadıklarına amma inan değmez o koca seni bir süre sonra eminim anlasamıyoruz diye evdende kovar, boşarda. Annesi babası boşanmış biri olarak söylüyorum, bebegine HUZURSUZ MUTSUZ bir hayatı yaşatmaya ne hakkın var ? 28 yaşinda biri 9 biri 8 yaşinda 2 cocugu olan kendi annesi cocuklarinı birak oyle gel diyen bir annesi olan ve ilkokul mezunu olup hic calısmamıs annem güvencesi olmayan annem bizi birakmadi ve hayatinı yeniden kurdu. Hala derimki iyiki bosanmısın hergün kavgalı gürültülü mutsuz bir hayatı bize yasatmamıssın. Evet babasızlık cok zor ama inan sorunlu bir ailede büyümek onun bozuk psikolojisini yaşamak dahada zor. Kaldıki annem ölumden döndü ama yuvamı yıkamadım demissin değmez inanki değmez...

Öncelikle yaşadıklarınıza çok üzüldüm Allah yardımcınız olsun.Ama bunların sorumlusu biraz da sizsiniz nasıl göremedim diyorsunuz sevgiliyken nişanlıyken e şimdi görüyorsunuz neden hala bişey yapmıyorsunuz?bebeğinizin böyle sağlıksız bir ortamda bağıran çağıran bir baba ve hergün ağlayan bir anneyle büyümesi mi daha doğru olan?hem de arkanızda aileniz varken.Bilmiyorum ama hem sizi aldatmış hem böyle saygısız sevgisiz bi adamla bir ömür geçmez.Arkadaşlara katılıyorum arkasında kimse yokken 3-4 çocukla boşanan kadınlar var,onları örnek alın biraz

onca yaşananlardan sonra eşim düzelirmi diye asla bekleme düzelmez bu gerçeği kabullen... nasıl geldiyse öyle devam edecektir...
çocuğum için babasız büyümesin diye kalacağım diyosun ya işin aslı öyle değil sen kendin boşanmayı istemiyorsun bu çekilmez hayatı sen kendin tercih ediyorsun çocuğunu bahane etme lütfen...
ileride neler olacak kavgalarınız dahada büyüyecek şiddet desen cabası olacak peki o çocuk böyle bir ortamda çok mu mutlu olacak aman annemle babam yanımda çokmu mutluyum diyecek..
şuan siz sadece kendinizi kandırıyorsunuz....

canımm okudumm tüylerim diken dikenn olduu...
neler yaşamışsın çok üzüldümmm...
ama çocuk için bu evlilik sürermi..
üstelik senden falan alamazlar bebeği..
neden böle şeyler düşünüyorsun...
boşanmazsan bu kavga gürültü içinde o çocuk nasıl büyür..
bir sürü boşanan çift var çocuklarıdaa gayet iyi..
sen kendini neden ateşin içinde çocuğunu neden bu ateşin içinde büyütmek için ısrar ediyorsun anlayamıyorum..
aklını başına al canım..
bu adamla ömür geçmezzz..
bu bebek bu ortamda büyümez..büyürsede sorunlu bir birey olur Allah korusunnn

çocuk anne-baba kavgasıyla büyüyeceğine, sizin huzurlu aile ortamınızda büyümesi daha iyi olmaz mı? bence aileniz size bu konuda destek olur diye düşünüyorum

canım bende arkadaşlara katılıyorum
bende çok zor günler yaşadım acılar çektim ama evliliğime ikinci şansı verdim ama bak özellikle belirtiyorum ikinci olduğunu..
senin eşinse bunu defalarca yapmış seni silmiş resmen..
sen onu baba yaprak dünyanın en büyük mükafatını vermişsin ama o teşekkür edeceğine nankörlük etmiş..
ailen arkanda,bebeğinide kimse almaz senden korkma..
kendi ayaklarının üzerinde de gayet güzel durabilirsin boşuna böyle bir adamla ömrünü heba etme sana çok yazık olur..

ayyyy okurken içim daraldı resmen bebeğini öle bi ortamda büyütmektense babasız büyüsün daha iyi bence babası bedenen yanında

olsada babalık yapıcak biri değil baksana bu şekilde seninde psikolojin bozulucak bebeğine nasıl faydalı olucaksın hiç düşünme git

ailenin yanına arkandalarda

eşinin ve ailesinin aklı bileziklerinizde kalmış belli ki
sizin sonunuz pek hayırlı görünmüyor canım sakın ama sakın bir tane bileziğinizde olsa vermeyin giden geri gelmiyor o bozulan bileziğin parası size harcanmayacak elinizin boşaldığıyla kalacaksınız...

böyle bir baba ne kadar babalık yapar ki?

her fırsatta bankada ki paraya gözünü dikmiş aç bir kurt bana eşimin eski tavırlarını hatırlattı.
ben ne yaptım biliyor musun?
onu terk ettim aylarca dönmedim evraklarımı hazırladım tam dava açılacaktı ki
yalvarmalar yakarmalar tövbeler bir şans daha verdim.
6 aydır beraberiz eşimle bir hatasını görmedim şimdiye kadar
bebeğimizde yok ki fark etmez olsaydıda aynısını yapardım.
gözü kör olmuşsa o gözünü ya açardım yada yol verirdim defolsun gitsin..
hayat benim hayatım bi kaç sene ağlar alışırım..
eşim bir daha aynı hatayı yapacak olsa onu yine terkederim bu kadar net bebekte olsa bunu değiştirmez..

eşinin ve ailesinin aklı bileziklerinizde kalmış belli ki
sizin sonunuz pek hayırlı görünmüyor canım sakın ama sakın bir tane bileziğinizde olsa vermeyin giden geri gelmiyor o bozulan bileziğin parası size harcanmayacak elinizin boşaldığıyla kalacaksınız...
aynen katılıyorum benim bi çok altınım ödünç olarak zorlada olsa alındı ve zerresi dönmedi
umudumda yok gelmez artık..

Mutlu yuva anne ile babanın aynı çatı altında olmasımı sadece ?
Yoksa mutlu yuva evde gülücük seslerinin eksik olmadığı kavga gürültüden uzak sevgi ile bakan gözlerin olduğu yermi. .
Kimse çocuğunu babasız büyütmek istemez elbette. .Ama olmuyorsa zorlamanın manası yok. .
Arkanızda duran aileniz yapılanlara sessiz kaldığınız için elini ayağını çekerse sizin üzerinizden çok pişman olursunuz
Allah hakkınızda hayırlısı ne ise onu versin

hepınız haklısınız yazdıklarınzda ,bosanmam lazım bılıyorum ,
aılemle cok yakınız ,tanıdıklar akraalar yakın,esım oyle gıttı bırakayım ıyen bırı degıl zaten tum korkum o,bebek ıcın gelır almaya calısır,mahkeme var dıyceksınız,o mahkeme bıtene kadar beıde aılemıde rzıl eder benım korkum bu,son kavgada gıttıgınde evsahının yegenını yollamıs,ben evden cıktım orda yasamıyorum artık dıye 2 kıra var onu verın cıkın dıyo amcam dedı cocuk,sok oldum basta anlayamadım ama sonra dank ettı kafam,evsahıbıne kıra veren ben degılımkı gıdın ondan ısteyın dedım o an,meger cocuga o soylettırmıs onları bız evden cıkalım dıye,yanı benı rezıl eder tek korkum bu

annemlerın bınaya gelıp bebegı ıster daha 2.5 aylık bebegımı konusmadgm ablsı gorsun dıye ona alıp goturuyordu ben kapıda beklıyodum,evı terketsem bebegımı alır saatlerce ghetırmez sevıcem dıye,emen beegımı nasıl verrım ona ıste bunlardan korkuyorum,abım sınırlı bı ınsan kalkar onun bı hareketıne oda sınırlenır baı belaya gırer bundan korkuyorum,aılem uzakda olsa bu kdr zor olmaz belkıi ama bosanamıyorum dıye benı kınamayın,ablasına goturdugu 15 dk da bıle kahroldum bebegım ord ben kapıdayken,mahkeme 1 gun 2 gun ona verırse ben ne yaparım ,nasıl dayanırım bılemıyorum,o oyle bırıymıs kı alır kacırır bıle bunuda beklerım ondan ıste bu yuzden gıdemıyorum evet kendımı dusunuyorum bebegımsız bı anı dusunemedıgımden:KK43:

X