Sevmenin karşılığı bu kadar mı acı olur?

hepınız haklısınız yazdıklarınzda ,bosanmam lazım bılıyorum ,
aılemle cok yakınız ,tanıdıklar akraalar yakın,esım oyle gıttı bırakayım ıyen bırı degıl zaten tum korkum o,bebek ıcın gelır almaya calısır,mahkeme var dıyceksınız,o mahkeme bıtene kadar beıde aılemıde rzıl eder benım korkum bu,son kavgada gıttıgınde evsahının yegenını yollamıs,ben evden cıktım orda yasamıyorum artık dıye 2 kıra var onu verın cıkın dıyo amcam dedı cocuk,sok oldum basta anlayamadım ama sonra dank ettı kafam,evsahıbıne kıra veren ben degılımkı gıdın ondan ısteyın dedım o an,meger cocuga o soylettırmıs onları bız evden cıkalım dıye,yanı benı rezıl eder tek korkum bu

annemlerın bınaya gelıp bebegı ıster daha 2.5 aylık bebegımı konusmadgm ablsı gorsun dıye ona alıp goturuyordu ben kapıda beklıyodum,evı terketsem bebegımı alır saatlerce ghetırmez sevıcem dıye,emen beegımı nasıl verrım ona ıste bunlardan korkuyorum,abım sınırlı bı ınsan kalkar onun bı hareketıne oda sınırlenır baı belaya gırer bundan korkuyorum,aılem uzakda olsa bu kdr zor olmaz belkıi ama bosanamıyorum dıye benı kınamayın,ablasına goturdugu 15 dk da bıle kahroldum bebegım ord ben kapıdayken,mahkeme 1 gun 2 gun ona verırse ben ne yaparım ,nasıl dayanırım bılemıyorum,o oyle bırıymıs kı alır kacırır bıle bunuda beklerım ondan ıste bu yuzden gıdemıyorum evet kendımı dusunuyorum bebegımsız bı anı dusunemedıgımden:KK43:

erkekler malesef boşanmak konusu ortaya atılınca çirkefleşiyorlar. Ama onları alt etmenin yolu en ufak çirkefliklerinde sen ondan daha çirkef olursan, o mazlum kadının neye dönüşebileceğini görüp "elin yumruğunu yemeyen, kendi yumruğunu balyoz sanırmış" hesabı geri çekiliyorlar. Korkma canım kanun var ailen var. Eski konumdan bilen bilir "Yapmaya korktuklarımız zor değil aslında biz korktuğumuz için zorlaştırıyoruz" hayat felsefem oldu. İstediği kadar çirkefleşsin emin ol seni bilen bilir, çocuğunun huzurlu bir ortamda büyümesi için rezil oluver bir süre ne olacak, sonra göreceksin ki asıl rezil olan sen değilsin o rezil olmuş. Allah her zaman haklının yanında bunu zaman bize gösteriyor. Allahın adaletine güven ve silkelen, haklı olduğun kadar güçlü olmasını bil.

erkekler malesef boşanmak konusu ortaya atılınca çirkefleşiyorlar. Ama onları alt etmenin yolu en ufak çirkefliklerinde sen ondan daha çirkef olursan, o mazlum kadının neye dönüşebileceğini görüp "elin yumruğunu yemeyen, kendi yumruğunu balyoz sanırmış" hesabı geri çekiliyorlar. Korkma canım kanun var ailen var. Eski konumdan bilen bilir "Yapmaya korktuklarımız zor değil aslında biz korktuğumuz için zorlaştırıyoruz" hayat felsefem oldu. İstediği kadar çirkefleşsin emin ol seni bilen bilir, çocuğunun huzurlu bir ortamda büyümesi için rezil oluver bir süre ne olacak, sonra göreceksin ki asıl rezil olan sen değilsin o rezil olmuş. Allah her zaman haklının yanında bunu zaman bize gösteriyor. Allahın adaletine güven ve silkelen, haklı olduğun kadar güçlü olmasını bil.
sagol yorumun ıcın ,bıraz olsun tesellı buldum yazdıklarında

elbette kı sandıgınız kadar gurursuz olmamın hala bu evde kalmamın sebeplerı var,en basta annem yuvamın yıklımasını ıstemıyo,belkı son bır sans dha dedı,abım o kdar sınırıne ragmen gıttı esımı kenara cekıp konustu oda bı sans verdı kı kal dedı,bense kaldım ama bu bahsettıklerım dısında tamamen farklı bırıne dondugu ıcın esımın ynında kalabıldım,yanı eskısı gıbı her dakıka konusan,ıs yaparken yardım eden,aıleme karsı bunları yapmısda olsa sankı yapan o degılmıs gıbı gelsınler gıtsınler dıye kendı kendıne konusan,bebegım ıcın sabaha kadar benımle bekleyen,ve her dakıka sevgısını dıle getıren bırıne dondugu ıcın kalaıldım,yanı sankı cıft karakterlı bırıyle evlıyım o an gelıyo herseyı yapıyo ve o an gecınde sankı hıcbısey yapmamı gıbı yaklasan,kousan,nerdeyse yapıskan gıbı davranan bı adam oluyo,ılk zamanlarda boyledı belkı sırf bu huyundan katlanabıldım,o anlarda kendınde olmadıgını varsaymak ıstedım ama dedıgıız gıbı,ıkımızde hastalandık bu sevgı yuzunden,ben acız hıssettım kendımı halbukı degılmısım,sayenızde gordum
bugun gececı ben tmm parayı verıcem dıyınce tabı hemen degıstı opmeler,gıderken guzel sozler soylemeler hep aynı seyler yanı,ama ben bu kez alttan almıycm benı annemlere bıraktıgında dedıgın gıbı bız artık ayrı kalalım ,parayı al ve benı rahat ırak,bebegı gormeye gelırsen gel ama ben gelmıycem demeyı dusunuyorum,sımdılık aıleme gececı dıycem zaten pek muhabbetlerı yok Allahtan,bebegı gormeye gelırse de odada gorur gıder artık bana bu yaptıkların apısman edıcem onu,gorsun para,annesı,ablaları onu benım gıbı mutlu edıp,benım kadar sahıplenecekler mı,

hayal ettıgı gıbı benım esyalrımın ıcınde yasasın annesıyle benım bırıktırdıgım paralarla bu ev gecındı bunca zaman,torununa prdugu yelegın parasını ısteyen annesı ve her dakıka elektrık gıttı gel,paso cıkarılcak gel,enısten cagırıyo gel dıye köpek gıbı hızmet ettıgı ablalarıyla mutlu mesut yasasın bakalım,benım yerımı doldurabılecekler mı?bebegının o hergun buyudugunu hergun yenı seyler ordugunu gormeden yasayıo bunlara katlanabılecek mı bakalım,

ben sadece bunlar yuzunden de degıl 4. ayda esımın tnıdıgı vasıtasıyla cok ıyı bı ıse gırecektım ve bunu bekledım elıme o ımkanımı almayaı bebegım ıcın beklıyprum deme sebebımın bırıde buydu,ama nasıp bende yıne eskısı gıbı azda olsa maası,çilıesı cokda olsa kendı cabamla bı ıs bulurum elbet Allah buyuktur.

elbette kı sandıgınız kadar gurursuz olmamın hala bu evde kalmamın sebeplerı var,en basta annem yuvamın yıklımasını ıstemıyo,belkı son bır sans dha dedı,abım o kdar sınırıne ragmen gıttı esımı kenara cekıp konustu oda bı sans verdı kı kal dedı,bense kaldım ama bu bahsettıklerım dısında tamamen farklı bırıne dondugu ıcın esımın ynında kalabıldım,yanı eskısı gıbı her dakıka konusan,ıs yaparken yardım eden,aıleme karsı bunları yapmısda olsa sankı yapan o degılmıs gıbı gelsınler gıtsınler dıye kendı kendıne konusan,bebegım ıcın sabaha kadar benımle bekleyen,ve her dakıka sevgısını dıle getıren bırıne dondugu ıcın kalaıldım,yanı sankı cıft karakterlı bırıyle evlıyım o an gelıyo herseyı yapıyo ve o an gecınde sankı hıcbısey yapmamı gıbı yaklasan,kousan,nerdeyse yapıskan gıbı davranan bı adam oluyo,ılk zamanlarda boyledı belkı sırf bu huyundan katlanabıldım,o anlarda kendınde olmadıgını varsaymak ıstedım ama dedıgıız gıbı,ıkımızde hastalandık bu sevgı yuzunden,ben acız hıssettım kendımı halbukı degılmısım,sayenızde gordum
bugun gececı ben tmm parayı verıcem dıyınce tabı hemen degıstı opmeler,gıderken guzel sozler soylemeler hep aynı seyler yanı,ama ben bu kez alttan almıycm benı annemlere bıraktıgında dedıgın gıbı bız artık ayrı kalalım ,parayı al ve benı rahat ırak,bebegı gormeye gelırsen gel ama ben gelmıycem demeyı dusunuyorum,sımdılık aıleme gececı dıycem zaten pek muhabbetlerı yok Allahtan,bebegı gormeye gelırse de odada gorur gıder artık bana bu yaptıkların apısman edıcem onu,gorsun para,annesı,ablaları onu benım gıbı mutlu edıp,benım kadar sahıplenecekler mı,

hayal ettıgı gıbı benım esyalrımın ıcınde yasasın annesıyle benım bırıktırdıgım paralarla bu ev gecındı bunca zaman,torununa prdugu yelegın parasını ısteyen annesı ve her dakıka elektrık gıttı gel,paso cıkarılcak gel,enısten cagırıyo gel dıye köpek gıbı hızmet ettıgı ablalarıyla mutlu mesut yasasın bakalım,benım yerımı doldurabılecekler mı?bebegının o hergun buyudugunu hergun yenı seyler ordugunu gormeden yasayıo bunlara katlanabılecek mı bakalım,

ben sadece bunlar yuzunden de degıl 4. ayda esımın tnıdıgı vasıtasıyla cok ıyı bı ıse gırecektım ve bunu bekledım elıme o ımkanımı almayaı bebegım ıcın beklıyprum deme sebebımın bırıde buydu,ama nasıp bende yıne eskısı gıbı azda olsa maası,çilıesı cokda olsa kendı cabamla bı ıs bulurum elbet Allah buyuktur.

bence analabiceğin en doğru kadarı almışsın..
kocam düzeldi diyorsun sonra yine aynı oluo diyorsun ikilemde kaldım anlayamadım ama bu adamdan yinece cacık olmaz..
boşver üç kuruşla geçin huzurun olsun...

çok doğru düşünmüşsün net olarak boşanmayı düşünmesende
onun gözünü korkutmak pişman etmek adına böyle bişey yapabilirsin.
ve en kısa zamanda iyi bir iş bulabilirsin inşallah...

kuyan olurda belkı yasadıklarımdan ders alır dıye umuyorum,benım gerı donusum yok ,kendım ıcın dönsem ,bebegımı babasız bırakmaya ne hakkım var,ona mınıcık yuregıne bu eksıklıgı koymaya ne hakkım var,ben onun ugruna canımı verırım ama yaa bıgun onu benden alırsa dıye dusunmek bıle benı ölduruken ,bebegıme bu hayatı zehır etmeye ne hakkım var,kendım ettım ve cekıcem bebegım ıcın mutlu olucam ben ,unutucam herzamankı gıbı unku benım herseyın en guzelını yasamayı hakeden mınıcık bı oglum var o benden de hayatımdan da daha degerlı...

Su son paragrafa kadar sana kizdim diger arkadadlar gibi..
Sonra dun bi programda funda ozkalyoncuoglu'nun sozleri aklima geldi
funda ozkalyoncuoglu:hic kimsenin iliskisi hakkinda kesin hukum vermeyin dedi
yasamadiginiz basinizdan gecmiyen konular hakkinda 'aaa olurmu canim bosan gitsin niye cekiyorsun' demeyin.
Her iliskinin rengi kokusu baskadir
cok dogru bende size kizacaktim neden ailenle gitmedin diye ama basima boyle olay gelmedigi icin bilemiyorum
sizede kizamiyorum o an hangi duygulariniz agir basti
yasanmis guzel gunleremi kiyamadiniz
cocugunuzami?burdan hukum vermek kolay

bence evlilik kolay kurulmuyo
bosanin demiyorum
bu evliligi kurtarmaya calisin bence
bende cok zor gunler gecirdim
yasadiklari yazsam herkes bana bosanmayi onerirdi ki zaten o raddeye gelmistim
ama son bir sans verdim
ustelik o benden sans istemedigi halde
kendim kurtardim bu evliligi su an cok mutluyum iyiki bosanmamisim diyorum
hersey duzeldi cok sukur

Çok üzüldüm durumuna ama bir o kadar da sinirlendim. Ailesi arkasında olmasına rağmen, boşanmaya cesaret edemeyen bayanlar varken, arkasında kimse olmadan 5 çocuğuyla boşanabilmiş kadınları takdir edesim geldi. Arkanda ailen kadar büyük bir güç varken yanındaki erkek müsfettesine haddini bildiremiyorsan diyecek bir şey yok. Ailene saldıran adamı ne sevmesi ya ne sevgisiymiş bu?

Gerçekten bende öyle sinirledim. O kocasi denilen herif annesinin üzerine yürüyor, kiyamet kopturuyor ve annesi ölümden döndü diyebiliriz! ve halen yuvam yuvam diyor ya, resmen okudugumda ben bile çildiracaktim.

Konu sahibine diyorum, yuva tek basina kurulmuyor. Cocugun için önemli olan babasi ile ayni evde kalmak degil, önemli olan huzurlu, sevgi dolu bir evde yasamasi, büyüymesi.

Eger gerçekten bebegini çok seviyorsan, savasmalisin. Böyle pasif bir sekilde kendine aci çektirmek ile olmuyor bu isler. En kisa zamanda bosanman gerek ve bir süre annenlerde kal basini topla. Öyle bir adam ne sana es olabilir, ne çoçuguna baba!

Yazacaklarım sana acımasız gelebilir,ama bazen gerçekler tokat gibidir.
Sen kendine kendin yapmışsın kötülüğü ve hala bahanelerin ardına sığınarak devam ettiriyorsun.Öyle veya böyle sevmişsin evlenmişsin,eşin seni aldatmış kalkıp hamile kalmışsın.Bazen çocuk herşeyi düzeltir diye düşünüyorsunuz ama düzeltmiyor.Hamileyken karnına tekme atmış,annenin evine gitmişsin,senden yalandan özürdilediğini bile bile eve geri dönmüşsün.Bir de bebeğinin erkek olduğunu hissettiğinde ne oluyor.Kız olduğunu hissetsen daha mı kötü bir durum orayı anlayamadım.Neyse,bebeğin doğmuş,kendi karamsarlığının yansıması görüyorsun bebeğinin hayatını.Ondan şanssız kadersiz diye bahsediyorsun.Sen nerden bileceksin el kadar bebeğin kaderinin nasıl olacağını.Çok küçük yaşta çocuklara bunu empoze ediyorsunuz.Çocuklarda karamsar bir baış açısıyla büyüyor.Sonra da işte burda bazı konular açılıyor neye el atsam olmuyor,doğuştan kadersizim diye.
Annen fenalaşıyor ölümden dönüyor,sen yine boş beşik filan diyorsun o gün o evi terketmiyorsun.Yahu insan tepki olarak terkeder.Adam nasılsa ne yapsambu kadın gitmiyor.Senin ona olan bağımlılığını o kadar iyi çözmüş ki,boşanma davası açtım diye korkutuyor seni.Nolcak boşanmayınca,kaderine ağlayan bir anne,ipe sapa gelmez bir babayla büyüyecek çocuk.Hergün yeni bir kavga konusuyla.Bugün abinin başı belaya girer diye korkuyorsun,yarın neler yaşayacağını biliyor musun?Bebebğini alıp konuşmadığın görümcenin ayağına götürüyor sen de kapılarda bekliyorsun.Bu insanların eline bu kadar kozu kendin vermişsin.Gururluyum diyorsun.Ailenin yanına dönmen,dayak yiyiyp oturduğun,ezik yaşadıın koca evinden daha az gururlu yapmaz seni inan.Çocuğumu bendne alırlar diyorsun.Kim kimi kimden alıyor ya.Eeee tabi,sen çocuğunu tenezzül edip görmeye gelmeyen görümcenin ayağına çocuğunu götürür kapılarda bekleyecek kadar ezilirsen,alırım çocuğu diye çok korkuturlar daha seni.Senin kocan holdin patronu ekonomik gücü çok yüksek,heryerde tanıdıkları var kolu uzun da çocuğu katakulleyle alıp ömür boyu saklayacak senden.
Yahu lütfen bu kadar ezik davranmayın şu hayata karşı insanlara karşı saf aşık kadınlar.Sen kocana duyduğun bağımlılık hastalıklı sevgin yüzünden ayrılamıyorsun.Boşanan çocuklu kadınlardan daha mı çok annesin.Ya da boşanmış ailelerin kçocukları senin çocuğundan daha mı mutsuz olacak.Lütfen kendine ve evladına bu kötülüğü yapma.Yavruna yarın büyüdüğünde senin ve kendim için dimdik sapasağlam durdum de.

Gerçekten çok güzel yazmisiniz. Bende anliyamadim erkek çoçugun dogurmanin ne önemi var diye.

kuyan olurda belkı yasadıklarımdan ders alır dıye umuyorum,benım gerı donusum yok ,kendım ıcın dönsem ,bebegımı babasız bırakmaya ne hakkım var,ona mınıcık yuregıne bu eksıklıgı koymaya ne hakkım var,ben onun ugruna canımı verırım ama yaa bıgun onu benden alırsa dıye dusunmek bıle benı ölduruken ,bebegıme bu hayatı zehır etmeye ne hakkım var,kendım ettım ve cekıcem bebegım ıcın mutlu olucam ben ,unutucam herzamankı gıbı unku benım herseyın en guzelını yasamayı hakeden mınıcık bı oglum var o benden de hayatımdan da daha degerlı...

Su son paragrafa kadar sana kizdim diger arkadadlar gibi..
Sonra dun bi programda funda ozkalyoncuoglu'nun sozleri aklima geldi
funda ozkalyoncuoglu:hic kimsenin iliskisi hakkinda kesin hukum vermeyin dedi
yasamadiginiz basinizdan gecmiyen konular hakkinda 'aaa olurmu canim bosan gitsin niye cekiyorsun' demeyin.
Her iliskinin rengi kokusu baskadir
cok dogru bende size kizacaktim neden ailenle gitmedin diye ama basima boyle olay gelmedigi icin bilemiyorum
sizede kizamiyorum o an hangi duygulariniz agir basti
yasanmis guzel gunleremi kiyamadiniz
cocugunuzami?burdan hukum vermek kolay

bence evlilik kolay kurulmuyo
bosanin demiyorum
bu evliligi kurtarmaya calisin bence
bende cok zor gunler gecirdim
yasadiklari yazsam herkes bana bosanmayi onerirdi ki zaten o raddeye gelmistim
ama son bir sans verdim
ustelik o benden sans istemedigi halde
kendim kurtardim bu evliligi su an cok mutluyum iyiki bosanmamisim diyorum
hersey duzeldi cok sukur
evet bıraz olsun anlayabılmıssınız benı,yuva yıkmak kolay degıl tabı kı,sadece güzel günle ıcın felan degıl,kendıme de kıyamıyorum,bebegıme de aıleme de,esımı dusundugum felan yok ask düşünecek durumda degılım cunku,

aılemın yanına geldım,bana basanmadıgım ıcın kızanlara soyluyorum keşke o kadar kolay olabılse,evlenmeden evvel bende oyle dıyordum gururumu herseyden onde tutardm,bı son sans verdım belkı anlar belkı anlamaz ama benım uzak kalmam gerekıyordu artık ve çıktım geldım,

boşanmaktan korkuyorum,ailemın yasamak zorunda kalacaklarından,bebegım ıcın uzuluyorum bız cok kotu seyler yasıyoruz evet ama esımın duzeldıgı günlerde cok cok ıyı de oluyoruz benım bebegım ıcın savaşmama sebep bu normalde hergun kavga gurultu yok evımde,bırde yazamadıklarım var evımde muskalar buldum aılesı tarafından yapılmış ,anlayan bırının soyledıgıe gore,belkı bu yüzden esım boyledır dıye gıdemedım duzelır dıye umdum,

bırde boşandığımı düşünüyorum bı daha evlenmeye cesaret edemem cok ıyı bılıyorum,bebegımı uvey bı babayla yasatmaya hakkım var mı? bence yok,bosanırsam dünyanın en güzel duygusu annelıgı bıdaha asla tadamıycam bunu dahı düşünüyorum,butun ıplerı yakmadan her ıhtımalı,en kucuk gelişmeyi düşünmek gerektıgı ıcın sabrediyorum.

Gerçekten çok güzel yazmisiniz. Bende anliyamadim erkek çoçugun dogurmanin ne önemi var diye.
bazen ne kadar önyargılı olabılıyosunuz yaaa şaşıyorum,o kadar yazının arasından cımbızla seçmek! bı arkadaş daha yazmış bunu,ben bırakın erkek çocuk kız çocuk ayırmayı sırf bu nedenle esımın annesiyle tartışmış bı ınsanım erkek olsun dıye dua edıp duruyo dıye,sız kalkmış benım o an bebegımın erkek olduğunu hıssedıyordum dıye yazdığım ıcın benı ayrım yapmakla sucluyosunuz

bılıyorum bebegınız var mı ama hamıle olunca her anne kızmı erkek mı dıye heyecanla bekler,bazısının ıcıne dogarmıs bende oyle hıssettım hep halbukı kız bebeklerı daha cok severdim ben,ve su derdımın arasında nasıl yazdım hatırlamıyorum bıle,yazmısım o an hıssettıgım gıbıymıs dıye sızler hemen yargılamışsınız,Allah verır kızıda erkegı de benım haddıme degıl ayrım yapmak ,ben bana verılen hediyeye sukredebılırım ancak ...

evet bıraz olsun anlayabılmıssınız benı,yuva yıkmak kolay degıl tabı kı,sadece güzel günle ıcın felan degıl,kendıme de kıyamıyorum,bebegıme de aıleme de,esımı dusundugum felan yok ask düşünecek durumda degılım cunku,

aılemın yanına geldım,bana basanmadıgım ıcın kızanlara soyluyorum keşke o kadar kolay olabılse,evlenmeden evvel bende oyle dıyordum gururumu herseyden onde tutardm,bı son sans verdım belkı anlar belkı anlamaz ama benım uzak kalmam gerekıyordu artık ve çıktım geldım,

boşanmaktan korkuyorum,ailemın yasamak zorunda kalacaklarından,bebegım ıcın uzuluyorum bız cok kotu seyler yasıyoruz evet ama esımın duzeldıgı günlerde cok cok ıyı de oluyoruz benım bebegım ıcın savaşmama sebep bu normalde hergun kavga gurultu yok evımde,bırde yazamadıklarım var evımde muskalar buldum aılesı tarafından yapılmış ,anlayan bırının soyledıgıe gore,belkı bu yüzden esım boyledır dıye gıdemedım duzelır dıye umdum,

bırde boşandığımı düşünüyorum bı daha evlenmeye cesaret edemem cok ıyı bılıyorum,bebegımı uvey bı babayla yasatmaya hakkım var mı? bence yok,bosanırsam dünyanın en güzel duygusu annelıgı bıdaha asla tadamıycam bunu dahı düşünüyorum,butun ıplerı yakmadan her ıhtımalı,en kucuk gelişmeyi düşünmek gerektıgı ıcın sabrediyorum.

bazen ne kadar önyargılı olabılıyosunuz yaaa şaşıyorum,o kadar yazının arasından cımbızla seçmek! bı arkadaş daha yazmış bunu,ben bırakın erkek çocuk kız çocuk ayırmayı sırf bu nedenle esımın annesiyle tartışmış bı ınsanım erkek olsun dıye dua edıp duruyo dıye,sız kalkmış benım o an bebegımın erkek olduğunu hıssedıyordum dıye yazdığım ıcın benı ayrım yapmakla sucluyosunuz

bılıyorum bebegınız var mı ama hamıle olunca her anne kızmı erkek mı dıye heyecanla bekler,bazısının ıcıne dogarmıs bende oyle hıssettım hep halbukı kız bebeklerı daha cok severdim ben,ve su derdımın arasında nasıl yazdım hatırlamıyorum bıle,yazmısım o an hıssettıgım gıbıymıs dıye sızler hemen yargılamışsınız,Allah verır kızıda erkegı de benım haddıme degıl ayrım yapmak ,ben bana verılen hediyeye sukredebılırım ancak ...
Sana bosanmalisin diyenlerden biride bendim.ama oylesine soylenmis sozlerden degildi.konulara yaptigim yorumlari okursan hep bir sans daha verilmesi taraftariyim fakat senin durumun cok zor.bende cok kotu seyler yasadim bosanmanin esigine gelip bir sans daha verdim ve pisman degilim ama benim cocugum yok..seni anlayabiliyorum.esin bisey yapti mi evi terkedince ailen ne diyor.ne yapmayi dudunuyorsun...

Sana bosanmalisin diyenlerden biride bendim.ama oylesine soylenmis sozlerden degildi.konulara yaptigim yorumlari okursan hep bir sans daha verilmesi taraftariyim fakat senin durumun cok zor.bende cok kotu seyler yasadim bosanmanin esigine gelip bir sans daha verdim ve pisman degilim ama benim cocugum yok..seni anlayabiliyorum.esin bisey yapti mi evi terkedince ailen ne diyor.ne yapmayi dudunuyorsun...

cocugum olmasa asıl bı dakıka dah abeklemezdım boşanmak ıcın,ama cocugum ıcın son bı kez daha bekliyorum karar onun ya degısecek ya bitecek,aileme henüz soylemedım gececı sanıyorlar,esımse her aksam gececıymıs gıbı gelıyo bebegı görme bahanesiyle ama ben odaya yanına gıtmıyorum gıtsem de konuşmuyorum bakalım hayırlısı

bu arkadasin yorumuna tamamen katiliyorum ,
Hersey hersey bi yana dayak yemek ve o adama kadinlik yapmak hangi gurur nasil bir gurur ,
Bebek icin soylediklerinde bu arkadas cok hakli sen daha bosanmadan bir daha evlenmeyi ve bosanmazsan bu adamdan ikinci bir cocugu dusunuyorsun nasil oluyor
Buyuk hatalar yapmis esinin her turlu cirkinligine katlanarak bu duruma gelmissin
Cocuk guzel sey ben bilirimde bu ortamda ne kadar kusursuz olabilirsiniz
Ne diyim hayat senin cocuk senin omur senin
Kaderi yonlendirmezsen bir bakmissin nerde nasil ne yapiyorsun

Dikkatli ol

cocugum olmasa asıl bı dakıka dah abeklemezdım boşanmak ıcın,ama cocugum ıcın son bı kez daha bekliyorum karar onun ya degısecek ya bitecek,aileme henüz soylemedım gececı sanıyorlar,esımse her aksam gececıymıs gıbı gelıyo bebegı görme bahanesiyle ama ben odaya yanına gıtmıyorum gıtsem de konuşmuyorum bakalım hayırlısı
ailen anlamıyor mu sorun olduğunu
bak eşinde sakin davranmış
belki o istiyordur ayrılmayı hiç konuştunuz mu bunu?

canım ben seni anlıyorum o kadar zor şeyler yaşadım ki
artık gözümü kararttım yani eşimin hiç bir hatasına eyvallah diyecek halim yok artık..
oda farkında bunun..
senin durumunsa çok farklı ilk başta yaptığım yorumları kendime göre değerlendirip yaptım aslında hataydı çünkü senin ortada bebeğin var.ben bebeğim olmadığı halde ayrılmadım.
ama beni kızdıran şeyse herşeye sabredip alttan almandı.neyse ki bu kadarını yapmışsın..
anlasın eşin kıymetini
kaybetme korkusunu yaşasın belki akıllanır..
şimdi nasılsın,psikolojin nasıl?
daha ne kadar kalacaksın ailende?

ailen anlamıyor mu sorun olduğunu
bak eşinde sakin davranmış
belki o istiyordur ayrılmayı hiç konuştunuz mu bunu?

canım ben seni anlıyorum o kadar zor şeyler yaşadım ki
artık gözümü kararttım yani eşimin hiç bir hatasına eyvallah diyecek halim yok artık..
oda farkında bunun..
senin durumunsa çok farklı ilk başta yaptığım yorumları kendime göre değerlendirip yaptım aslında hataydı çünkü senin ortada bebeğin var.ben bebeğim olmadığı halde ayrılmadım.
ama beni kızdıran şeyse herşeye sabredip alttan almandı.neyse ki bu kadarını yapmışsın..
anlasın eşin kıymetini
kaybetme korkusunu yaşasın belki akıllanır..
şimdi nasılsın,psikolojin nasıl?
daha ne kadar kalacaksın ailende?

ayrılmak ıstemıyor kesınlıkle ,aılemle konuşmuyordu demıstım yaa sırf ben geldım dıye aılemle eskısınden daha yakın olmya başladı,aılem bılmıyo cunku o aıleme dargınken de gececı olduğunda gelır bebegı odada sever gıderdı,yıne aynı yapıyorum basbasa kalmışız gıbı ama ben odada olsam da konuşmadım ,özür diliyor cok özledıgını soyluyor ama bu kadar kolay degıl,gerekırse aileme de soylerım akıllanmadığı surece gıtmıycez geri

ayrılmak ıstemıyor kesınlıkle ,aılemle konuşmuyordu demıstım yaa sırf ben geldım dıye aılemle eskısınden daha yakın olmya başladı,aılem bılmıyo cunku o aıleme dargınken de gececı olduğunda gelır bebegı odada sever gıderdı,yıne aynı yapıyorum basbasa kalmışız gıbı ama ben odada olsam da konuşmadım ,özür diliyor cok özledıgını soyluyor ama bu kadar kolay degıl,gerekırse aileme de soylerım akıllanmadığı surece gıtmıycez geri
aynen canım zaman tanı kesinlikle hemen su koyuverme !!
dahada sürtsün burnu ağlasın yalvarsın perişan olsun o eve girdiğinde evi boş görsün eşyalarınıza baktıkça kahrolsun ki ne yaptım ben desin..
yuvası yıkılırsa yarım bir adam olacağını anlasın..
ders ver ona hemen yuvanı yıkma tabi..
bak ben 3 ay baba evinde kaldım..
daha önceleride evi terkedişlerim oldu diye eşim umursamadı yine dönerim sandı..
en son evi boşalttım tüm eşyalarımı çıkarıp aldım beyaz eşyalar oturma gurubu şu bu derken evde bi kaç perde halı 2 odanın mobilya takımı tek kaldı.
düğün resimlerini yırtmıştık duvağımı,gelin çiçeğimi parçalamıştım.
görünce ölmek istemiş çok süründü perişan oldu 10,15 kilo verdi 3 ayda bende çok yıkıldım tabi..
ama iyice süründüğünden emin olduk son bir şans daha verdik..
şimdi pişman değilim mutluyum eşimide seviyorum..tabi ki arada ufak tefek sorunlar oluyor ama o kadar da olur.
şimdide bebek istiyoruz.hakkımızda hayırlısı..

dahada sürtsün burnu ağlasın yalvarsın perişan olsun o eve girdiğinde evi boş görsün eşyalarınıza baktıkça kahrolsun ki ne yaptım ben desin..
daha önceleride evi terkedişlerim oldu diye eşim umursamadı yine dönerim sandı..
en son evi boşalttım tüm eşyalarımı çıkarıp aldım beyaz eşyalar oturma gurubu şu bu derken evde bi kaç perde halı 2 odanın mobilya takımı tek kaldı.
görünce ölmek istemiş çok süründü perişan oldu 10,15 kilo verdi 3 ayda bende çok yıkıldım tabi..
şimdi pişman değilim mutluyum eşimide seviyorum..tabi ki arada ufak tefek sorunlar oluyor ama o kadar da olur.

çok iyi yapmışsın Denizcim
bazı adamlar ancak bundan anlıyor
konu sahibi şans vermeyi düşünüyorsa adamın gözünü iyi korkutmalı kaybetme korkusunu iliklerinde hissettirmeli

denizcim ben eşyaları da dağıttığınızı bilmiyordum
barışmadan sonra yeniden mi ev düzdünüz

Daha bır bucuk yıllık bıle değil evliliğimiz,o gun gun gecsın gelsın dıye bekledıgım mutlu gun,şimdi o adar anlamsız o kadar yanlıs gelıyo ki,Allahım ne olur yaa ne olur kotu bı ruya olsun uyanayım yaa ne olur :26:ama değil işte benım ömür boyu yasayacagım kader bu,ya da kendıme sectıgım hayat mı desem bilmem.

Daha 2 bucuk ay önce dunyanın en tatlı bebegını dogurdum,daha 2bucuk ay önce dunyanın en şanssız,kadersiz meleğinin annesi oldum.Ölene kadar bunun vıcdan azabıyla yasayacagım,ben bebeğime boyle bı baba secmısım,ben bebegıme boyle mutsuz bı hayat verdım ,o o kadar masum kı bana gulucukler atarken bıle ıcın kan aglıyo bunlar aklıma eldıkce,ben senı haketmıyorum annecım dıyorum,ben senın gıbı bı evladı haketmıyorum.
4 yıl sevgılı kalıp tanıyamamısım,2 yıl nısanlı kalıp yıne tanıyamadım,kör muydun eyy gözlerim kör muydun?ailem benım canlarım ıstemedıler,yuzuk attım gerı donme dedıler ama ben göremedim,gun gun saydım evlenelım artık dıye,meger ben acılı gulere kavusmayı saymısım,evde sıkılırdım,evleneyım esımle hersey guzel gelıcek derdım,şimdi bı saatlıgıne eskı yuvama gıtmek bıle dunyalara bedel oluyo...esımın aılesıyle cok ters benım aılem,akla kara gıbı,laf soylerken atıp tutan havadan gecılmeyen ınsanlar,ama gel gor kı gorguden eser almamıslar...esımı unıversıteye ben gıtmeye ıkna ettım,ben harclıgımı harclık verdım ama ne zaman nısanlandık o zaman aılesı kıymete bındı,aldıgı soz kıyafetını konusan babasını mı savunmadı,onu bırakıp koye yerlesen aılesıyle yasamamı mı ıstemedı bır suru sey,babası vefat ettı,evlendık sandım kı mutlu olucaz sandım kı benım kadar kör kutuk asık.Adam aşık aşık ama daha 6 aylık evlıyken baska bı kdınla mesajlarını yakaladım daha sevgılı olamamıs ama adam evlılıkten sıkılmıs,umdugunu bulamamıs ne yapsın netten bırıne bekarım dıye yanasmıs,ama ılerı gıdememıs belı de ben gordugum ıcın,kadını aradıgımda ögrendım bunları,sonra ınkar ettı kulagımla duyduklarımı da ınkar ettı,cok gururluyum ama dönemem gerı ailem zaten ıstemedı,onlara bıde bu uzuntuyu yasatamam dedım içime attım,unutmadım ama unutmak ıstedım sevdıgım adam hala orda sandım.sonra beklemedıgım bı anda hamıle kaldıgımı ogrendım dusunsenıze hem ıhane t hem de ödul oldu bu kocama.
Ben o kadar caresızdım kı delırmısım demek kı sımdı yasama sebebım olan yavrumu dussun dıye dua ettım,kendım kıyamazdım dua ettım,lavaboya her gıdısımde kan gormeyı umdum Allahım benı affetsın,kendım degılmısım ben,sonra esım kolunu kırdı ıs yerı rapor verdı dedı rahatladım, hamılelıgıme alısmaya calısıyodum,bankadan bıleık bodurucaz deı,karsı cıktım cunku kıracıydık hıcbıseyımız yoktu baska,annemı sucladı o verdırtmıyormus,aılemın yaptıklarına karsı ne kadar nankör yazmıycam buraya,ve o kavgada karnıma tekme attı kolum morarmısfarkında degıldım gece yarısı annemlere gıttım arkamdan gelmedı bıle,gececı calısıyo dedım ama yuzumden kolumdakı morluktan anladılar,saklayamadım.
Gunlerce aramadı ne aılesı ne o,kv bı hafta gecınce aradı gelmedı,hayırlısı neyse o olsun dedı olanı bıtenı anlatınca,o zaman akadar hep konusan susmayan kadın,sımdı mı aklınıza geldı hayırlısı dedım bebek ne olacak farkındamısınız dedım ona bısey olmaz o benım canım kanım dedım ,sok oldum sokak ortasında kalakaldım o benım beebgım dedım benden almayımı dusunuyosunuz bıde dedım o bızden baska bıyere gıtmez dedı yıne,neyse 10 gun sonra arkadasım ve esı gırdı araya daha esımın umrunda degılız,aılem perısan oldu,arkadasımın esıne dahı yalanlar saymıs aılemı suclamıs gerı donerım dıye bosanma davası actım dıyerek gozumu korkutmaya calısmı,ben donmedım agladım dayanamadım ama donmedım,bebegı aldırıcak dedı annem,annesıne telde konusurken,aldırrsa aldırsın demıs bunları da sonra ınkar ettı,dılım soyledı ama aldırmak bı an dahı aklımdan gecmedı yapamazdım kı,oglum olacagıı hıssedıyrdum taa ılk gunden bıgun kafam dagılsın dıye annem ve kardesımle dısarı cıktık,agrıdan oturamadım,amam dedım bebgımı kaybettım,onu dusurdum,hemen hastaneye gıttık dr ultrasona aldı 12 haftalık olmustu bebegım,dr annesı bu cok harektlı bı bebe hıc durmuyo bak dedıgınde ekranda gordum mınıcık ellerını,annem ve kardesım sok oldular ,hareket edıyodu artık nasıl kıyılırdı kı ona,tabıkı ne annem ızın verırdı nede ben yapabılırdım, sadece dılımde ardı,sonra dr erkege benzıyo dedı ıcımdekı ses gıbı...
onlarda affedıldı dondum bebegımın hatrına yalandan bı ozur dıledı ben donmeyınce,sonra yıne aynı hayat annesı bızde kalsın dıe,ablaları her dakıka gelemıyorlar dıye,ya da yegenı kapıdan gerı dondu dıye bınlerce kez kavga ettık bıkmadn,sevmekten de bıkmadım,
ve dogum yaptım sandım kı hersey guzel olacak,bebegım cok guzeldı dunyanın en guzelı sankı,cok zor bı dogumdu benımkı,12.5 saat sanc cektım normal dogumdu ama eve gelınce ıylesmedım daha da kotuye gıttı,dıkıslerım ıltıhap olmus ,acı ıcınde emzırdım bebegımı,dr bıle sakına dondu,ıltıhabı sıktı llerıyle,canımdan can gıttı ustelık dıkıslerımı yenıden dıkmek vardı bıde oturamıyodum kalkamıyodum,annem yanımda kaldı ama gorumceler sagolun esımı dolduar doldura sonunda anneme ıstenmedıgını bellı ettı,annesıyle yasamayı kabul etmedım ya benım annem neden kalıyo yanımda,tam da dogumgunumdu annem kızım hasta bebegede kendınede bakamıyo madem ıstenmıyorum bellı bısey bu bızım eve goturucem 40 cıkana kadar dedı,babamda bızde,kıyamet koptu o zaman ayırmaya calısıyosunuz dedı bebegı aldı aglayarak opmeye basladı ,senı ayıramzlar benden felan demeler,bende aglıyorum bı anda ayrılma sozlerını cıkardı cunku,sonra kardesım geldı zaten hıc anlasamadılar,onada satastı,annem ayırayım derken annemın uzerıne yurudu,babam hıcbısey yapamadı,ben gırdım araya

sonra annemler esyalarımı toplamaya basladılar,oturdum kaldım koltuga,kendımden gecmısım elım ayagım tıtremeye basladı benı gorunce annem otu oldu yuzumu yıkamaya goturduler banyoya,esımde bırakın o benım karım dıye bagırıyo benı kucaklarken,annem o arada fenalastı,ben kendıme gelmısım ama annem sınır krızı gecırıyodu dılını kıtlemıs nefes alamıyordu,ambulansı cagrıdık,annem kendını kaybetmıstı,abımıde aradı babam gel cabuk dıye,esım abıme gorunmemek ıcın cıktı gıttı bızı oylece bırakıp,ambulans geldı ama 1 saat ugrastılar annemı kendıne getıremedıler,nefes alamıyodu nerdeyse kaybedecektım annemı,benım yuzumden ölecektı annem:KK43:
saatler gectı annem kendıne geldı hadı gıdelım dedı babam ve abım,gıdemem dedım bebegımın bosalmıs besıgını gormeye dayanamadım,gıdemem dedım gıdersem yuvam yıkılacak bellı,ıstedıgı bu demekkı dedım,gıdemedım aılemı ıkna ettım pekı dedıler benım ıcın bunada razı geldıler,o gerı donup aılemı ve benım gıtmedıgımı gorunce,once gıdecekmısın felan dedı gıtmıycem dedım ben gıderım ozaman dedı ablasına cektı gıttı,3 gun gelmedı,sonra aılemın evden gıtmesı sartıyla geldı eve,ben cagırmadım tabı ama etraftakı tanıdıklar yenı dogum yaptıgımı bıldıgı ıcın gelmek ıstıyoalr hemen hersey duyulur ,rezıl oluruz dıye kabul ettım yıne

vee gelelım bugune 2 ay esı ve aılem dargın durdu aılem o varken gelmeıd,o aılemı bayramda seyranda aramadı,bense buyuk ablasıyla gorusmuyorum herseyın akıl hocalıgını yapan oymus anladım cunku,neyse bı haftadır esım aılemı kapıda felan gprunce selam vermeye basladı,tam buzlar erıdı derken,bu kezde yıne para mevzusu cıktı yıne bankadan bılezık ıstedı yıne vermek ıstemedım ve bı gunde sırf para yuzunden bana ayrılalım boyle yapamıyoruz,sen bana destek olmak yerıne kostek loluyosun dedı,ustelık daha 3 gn once bana soz veren maasını elıme verıp ıdareyı bana bırakacak olan adam,evlendıgımızden berı 400 lıra krdı oduyormus ve ben bunu 3 gun evvel ogrendım,kendısıde soylemedı arkadasımın esının baskısıyla ıtıraf ettı,ben gecınemıyoruz dıye hergun 1 lıra kenara atayım derdındeyken,o benden neler saklamıs,ben 2 aylık evlıyken ısten cıkarıldım ve ıs bulamadan hamıle kalınca ıste esınden para ıstemeye bıle utanan bırı olarak hakkım olan bılezıgı vermeyınce esyalarınıda topla gıt yaa lafını duydum bu gece,bebegıme bakıp bıde galayarak ben sana yetecek parayı kazanamıyorum dıye bana laf soktu bıde,ben abu subuk ıslere merak salınca ,adam gıbı calıs kazan bebegımız var artık demıstım ona ıstınaden...ılk kavgada ıstedı vermedım,annesının evı ıcın 4mılyar cektım verdım sımdıde 1.5 mılyar ıstıyo paamız bıtmıs,10 gun sonra maas alıcak ama yok o bılezıler bozulmadan olmazzzz

gıttı odaya yattı uyudu bebegımı uyuttum aglaya aglaya,kalktım yemek yaptım hazırladım,uyandırdım ama uynaınca ben yemıycem ıcmıycem dıye gerı yattı,ben ne yapayım sımdı bebegım uyusunda bende uyuyayım dıye gozlerken,sımdı gozume gırmeyen uykularımı arıyorum,uyusam uyusam da unutsam keske;sevmek ,aşk ....ben sevdım delıler gıbı ama sımdı bombos yuregım,Sevmek anca Allahtan korkan,kuldan utanana olurmus ben kendı hayatımı da bebegımın hayatını da ıste boyle heba ettım,

okuyan olurda belkı yasadıklarımdan ders alır dıye umuyorum,benım gerı donusum yok ,kendım ıcın dönsem ,bebegımı babasız bırakmaya ne hakkım var,ona mınıcık yuregıne bu eksıklıgı koymaya ne hakkım var,ben onun ugruna canımı verırım ama yaa bıgun onu benden alırsa dıye dusunmek bıle benı ölduruken ,bebegıme bu hayatı zehır etmeye ne hakkım var,kendım ettım ve cekıcem bebegım ıcın mutlu olucam ben ,unutucam herzamankı gıbı unku benım herseyın en guzelını yasamayı hakeden mınıcık bı oglum var o benden de hayatımdan da daha degerlı...

Merhaba,yasadikalrinizi okumayi yüregim kaldirmadi,siz bir de yasamissiniz,esinizde arkanizda madem ,ben bir kere daha herseyi eni konu düsünün derim, cünkü bu konuda bile cok sanslisiniz,bosanma durumunda bazi aileler, yüz ceviriyor malesef, tabiki yavrunuzu cok seviyorsunuz,ama onu böyle huzursuz bir ortamda büyütmek mi haksizlik yoksa,babasiz kalmasi mi,hayat sizin,tercihler sizin,ama ben derim ki iyice gözden gecirin herseyi,isin icinde aldatma da varmis malesef,yani esiniz siz nasil sesini cikarmiyorsnuz die,daha da Ileri gidebilir,böyle bir hayata dayanabilecek misiniz gercekten,hakkinizda hayirlisi,güzel,günesli günler görürüsünüz insallah.

cnm yaa sende baya cekmıssın evlılıgınden,esyaları nı aldıktan sonra nasıl dayandın yanı dısardakı ınsanlarda ogrenmıstır durumu,bırde aılen eşyanı dahı aldıktan sonra senı nasıl tekrar gerı gonderdı? doğumumdan sonrakı o kavgada abım yatak odasını alalım satalım hemen,esyalarınıda toplaın dedı o evsahıbının yegenını yalandan yolladığını duyunca,ama bız o zaman bunu yapsaydık bıdaha asla gerı donuşum olmazdı,işte bu yüzden son bı kez deniyorum eşimi gercı aılemın haberının olmadığını bıldıgınden bıraz rahattır,aılemı üzmek ıstemıycegımı cok ıyıbıloyo cunku,ama eger burbu sürtmezse aılemınde haberı olcak ...
Merhaba,yasadikalrinizi okumayi yüregim kaldirmadi,siz bir de yasamissiniz,esinizde arkanizda madem ,ben bir kere daha herseyi eni konu düsünün derim, cünkü bu konuda bile cok sanslisiniz,bosanma durumunda bazi aileler, yüz ceviriyor malesef, tabiki yavrunuzu cok seviyorsunuz,ama onu böyle huzursuz bir ortamda büyütmek mi haksizlik yoksa,babasiz kalmasi mi,hayat sizin,tercihler sizin,ama ben derim ki iyice gözden gecirin herseyi,isin icinde aldatma da varmis malesef,yani esiniz siz nasil sesini cikarmiyorsnuz die,daha da Ileri gidebilir,böyle bir hayata dayanabilecek misiniz gercekten,hakkinizda hayirlisi,güzel,günesli günler görürüsünüz insallah.

evet aılem benım en buyuk destekcım,ömur boyu çalışmasam dahı bılırım kı herzaman yerım hazır yuvamda,abim hele ki normalde sevgısını bellı etmez,cok konuşmaz ama o olaylarda bana sarılıp ben yanındayım sakın uzulme bebgınle ılgılen sen dedı,telefonuma ben yanındayım bısey olursa saat kac olursa olsun ara dıye mesaj attı,ve evıme sadece yemeğe davet edınce gelen abım 3 gun benım evımde kaldı aksama kadar,annemle bizi bırakmadı o yüzden sukredıyorum halime,inşallah hayırlısı neyse o olur bebısım ve benım ıcın:26:

Çocuğun böyle kendini bilmez bir babayla büyümeye ne hakkı var peki?
Sanıyor musunuz mutlu bir birey olacak?
Eşiniz böyle yaparsa evinizde hiç bir zaman o mutlu aile tablosu çizilemeyecek, gergin, dalaşmaya hazır, belki çoğunlukla seslerin yükseldiği, şiddete varan kavgalar görecek.
Şimdi çocuğum babasız büyüyecek diye düşünüyorsunuz ya, bir gün bebeğiniz size neden bu hayatı bana layık gördün de diyebilir, bunu hiç düşündünüz mü peki?
Bence bir anne ''çocuklarım için dayandım, katlandım '' cümlesini kurduğunda çocuk cefakar annem, benim için katlandı bunca çileye, eziyete diye düşünmez, tam tersi ona ve kendine neden bu hayatı layık gördüğünü düşünür.

Şahsen kendi annem aynı durumda olsaydı, ben böyle düşünürdüm.
Huzursuz bir evde anne ve babamla yaşayacağıma, huzurlu bir evde sadece biriyle yaşarım.
Kusura bakmayın yorumum biraz sert olmuş olabilir ama aynen böyle düşünüyorum.. :KK14:

Son düzenleme:
nick adınla şu konun şuan ne kadar çelişiyor değil mi?

sen çocuğun için güçlü olacaksın ama o adamla çocuğunun aynı ortamda bulunmasına nasıl göz yumacaksın.

babasız büyümesin demişsin. asıl öyle bir babayla büyüyeceğine babasız büyüsün ki akıl ve ruh sağlığı yerinde bir birey olsun.

X