Sezeryan doğum çok mu zor

goldenarrow12

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2021
319
313
27
Spinal-epidural ile oldum 1 hafta yataktan kalkarken sikinti oluyor gun icinde sorun yok eve geldim supurge yaptim agri kesici hic kullanmadim hastanede zaten yeteri kadar verdiler normal dogum yapamazmisim canim cok tatlıdır
Peki o yataktan ilk kalktığınızda çok ağrınız oldu mu ? Sonda çıkarılırken çok acıyor mu ? Bazıları doğumda hiç birşey hissetmiyosun diyolar ameliyat esnasında, bazısıda bebek çıkacağı anda ah ahhh diye bağırıyor

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 0 gün geçti.

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
8.742
18.791
Merhaba arkadaşlar,
Biliyorum bu konu hakkında birçok konu var. Çoğunu okudum. Sezeryan hakkında birçok video izledim. Etrafımdakilere sordum ama korkumu bi türlü atamıyorum. Bazısı kolay ağrım olmadı diyo bazısı çok fena ağrılar oldu vs diyor. 30 haftalık hamileyim. Daha önce hemoroid problemim vardı ve ameliyat oldum o yüzden normal doğum düşünmüyorum. Zaten normal doğum yapacak cesaretimde yok. Sezeryan olmasını istiyorum. Epidural mi daha iyidir spinal mi? Ne kadar sürede toparladınız ? Anlattıkları gibi çok ağrılarınız oldu mu ? Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.
Epidural daha iyi diyorlar benim yarısı spinal yarısı genel oldu. Sezaryen doğum çok kolay doğumdan sonrası zor. Benim doğumum daha zor geçti spinal başladı kanamam durmayınca doğum yarısında genel anesteziye döndü yoğun bakımda kalmam gerekti falan. Ama bunlara rağmen bi tane daha doğurasim var çok tatlilar😍

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 84 gün geçti.

Ceyda1992

Mother of boys❤️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2020
3.438
3.265
Bende 3 ay önce sezeryan oldum , ilk çocuğumu normal doğumla dünyaya getirmiştim doğum sırasında epey zorlanmıştım ama sonra çok rahatladım direkt kalktım sezeryandaki gibi göbek de kalmadı:)bu bebekte erken doğum başladı riskli olduğu için ve ters dönmediği için sezeryan olmak zorunda kaldım benimki genel anesteziydi ilk uyandığımda acı hissettim tabiki ama öyle çok büyük birşey değildi ağır kesici veriliyor hastanede zaten, bir hafta yürümekte zorlandım ani bir hareket yaptığımda alev alıyordu sanki:) ama sonra toparladım yani abartıldığı kadar birşey yok aslında, şimdiden kolay gelsin sağlıkla kucağına al inşallah 🙏

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 166 gün geçti.

Ayildizon

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
1.596
2.299
Ben spinal olmuştum. İğneyi olurken bişey hissetmiyorsunuz. Doğumdan cıkınca da sürekli ağrı kesici veriyorlar zaten. İlk yürüyüş biraz zor oluyor onda da birinden destek aldığınız için korkulacak bişey yok. Sonraki günler zaten yavaş yavaş yürüyebiliyorsunuz. Ablamı ve arkadaşımı da doğumlarında refakat ettim. Onlar da zorlanmadılar. En büyük dertleri su içmekti :)

mformomdata

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2017
694
724
Merhaba arkadaşlar,
Biliyorum bu konu hakkında birçok konu var. Çoğunu okudum. Sezeryan hakkında birçok video izledim. Etrafımdakilere sordum ama korkumu bi türlü atamıyorum. Bazısı kolay ağrım olmadı diyo bazısı çok fena ağrılar oldu vs diyor. 30 haftalık hamileyim. Daha önce hemoroid problemim vardı ve ameliyat oldum o yüzden normal doğum düşünmüyorum. Zaten normal doğum yapacak cesaretimde yok. Sezeryan olmasını istiyorum. Epidural mi daha iyidir spinal mi? Ne kadar sürede toparladınız ? Anlattıkları gibi çok ağrılarınız oldu mu ? Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.
Bence bunu sorup kendini korkutma herkesin deneyimi farklı kimi hemen ayağa kalktım der kimi günlerce yattım. Sen çocuğuma kavuşacağım diye gir sezeryanla 😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-11-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 52 gün kaldı.

Bu günlede bebeğiniz başparmağını emerek, emme egzersizi yapıyor. Kendinizi çok yorgun hissetseniz bile, uyumakta güçlük çekiyorsunuz. Bunu sebebi sırt ağrıları, bebeğin hareketleri, sıcak hissetmek, baş ağrıları, bacak krampları ve rahat posizyon bulamamaktır. Unutmayın, yattığınız zaman sol tarafınıza dönerek uzanın. Bu sizin ve bebeğin kan dolaşımını rahatlatacak, sindirim ve solumunuza yardımcı olacaktır. Artık bebeğinizin böbrekleri tam olarak gelişmiştir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Tekka

🦐🦐🦐
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2021
99
239
Ben spinal olmuştum. İğneyi olurken bişey hissetmiyorsunuz. Doğumdan cıkınca da sürekli ağrı kesici veriyorlar zaten. İlk yürüyüş biraz zor oluyor onda da birinden destek aldığınız için korkulacak bişey yok. Sonraki günler zaten yavaş yavaş yürüyebiliyorsunuz. Ablamı ve arkadaşımı da doğumlarında refakat ettim. Onlar da zorlanmadılar. En büyük dertleri su içmekti :)
Neden su icmek sorun oldu... Birde cok afedersiniz ama gaz cikarmak sartmi...taburcu olabilmek icin

Ayildizon

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
1.596
2.299
Neden su icmek sorun oldu... Birde cok afedersiniz ama gaz cikarmak sartmi...taburcu olabilmek icin
Su içmek sorun olmadı çok susuyorsun izin verildikten sonra sürekli yanındakinden su isteyeceksin. Evet gaz çıkarmanız önemli. Yanınızdakinden utanıp tutmayınız.

Tekka

🦐🦐🦐
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2021
99
239
Su içmek sorun olmadı çok susuyorsun izin verildikten sonra sürekli yanındakinden su isteyeceksin. Evet gaz çıkarmanız önemli. Yanınızdakinden utanıp tutmayınız.
İzin verilene kadar birsey yiyip icmek yasak yani...artik tutmiycaz napalim kusura bakmasinlar 🙈

Ayildizon

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
1.596
2.299
İzin verilene kadar birsey yiyip icmek yasak yani...artik tutmiycaz napalim kusura bakmasinlar 🙈
Utanırsanız dışarı yollayın :) korkmayın korkulacak dayanamayacak bi acı yok. Zaten bebeği kucağınıza alınca güçleniyorsunuz. Video tarzı şeyler izlememenizi öneririm. Sizi korkutan araştırma yapmış olmanız.