Sezeryan doğum dikişleri

gurpemb

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2021
3
3
28
Merhaba hanımlar ben 34 haftalık hamileyim iki hafta sonra doktora gidicez doğum planlamak için ben hep normal istiyorum ama çatı darlığı var kesi olucak derse sezeryan da düşünebilirim sezeryan doğumlarda kaç dikiş atılıyor ? Arkadaşıma doktoru çatın dar kesi olucak makata kadar dedi banada öyle bir şey derse ne yaparım diye düşünüyorum tavsiyeleriniz nedir

Merhaba hanımlar ben 34 haftalık hamileyim iki hafta sonra doktora gidicez doğum planlamak için ben hep normal istiyorum ama çatı darlığı var kesi olucak derse sezeryan da düşünebilirim sezeryan doğumlarda kaç dikiş atılıyor ? Arkadaşıma doktoru çatın dar kesi olucak makata kadar dedi banada öyle bir şey derse ne yaparım diye düşünüyorum tavsiyeleriniz nedir
Kaç dikişim vardı hatırlamıyorum ama yaklaşık 5 ayda kesik bölge normal düz karın haline dönüyor ancak hissetmiyorsunuz ve hafif pembe çizgi olarak görünüyor.
Ayrıca ilk 3 gün ağrı kesici kullanıyorsunuz çünkü ağrıyor sonrasında 4. Gün ağrı diye bir şey kalmıyor sadece güldüğünüz, ağladığınızda, hapşırdığınızda çok acıyor elinizle tutma ihtiyacı hissediyorsunuz. Bu yüzden ben korse kullanmadığım için çok pişmanım eğer sezeryan olursanız mutlaka güzel bir korse alın çünkü acıyı azaltıyor.
Sonrasında bel ağrısı oluyor ancak benim bir ara çok zorladı bel ağrım sonrasında kalıcı olmadı. Biliyorsunuz bazı kişilerde kalıcı olabiliyor.
Kusura bakmayın biraz korkutmak gibi olmasın böyleydi paylaşmak istedim. Keşke biriside beni böyle aydınlatsaydı çünkü ameliyattan çıkınca hiç geçmeyecek sanmıştım çok kötü hissetmiştim.
Hayırlısıyla kucağınıza alırsınız inşallah yavrucağızınızı.Mis kokulu günler sizi bekler inşallah 💕👶🏻

Kaç dikişim vardı hatırlamıyorum ama yaklaşık 5 ayda kesik bölge normal düz karın haline dönüyor ancak hissetmiyorsunuz ve hafif pembe çizgi olarak görünüyor.
Ayrıca ilk 3 gün ağrı kesici kullanıyorsunuz çünkü ağrıyor sonrasında 4. Gün ağrı diye bir şey kalmıyor sadece güldüğünüz, ağladığınızda, hapşırdığınızda çok acıyor elinizle tutma ihtiyacı hissediyorsunuz. Bu yüzden ben korse kullanmadığım için çok pişmanım eğer sezeryan olursanız mutlaka güzel bir korse alın çünkü acıyı azaltıyor.
Sonrasında bel ağrısı oluyor ancak benim bir ara çok zorladı bel ağrım sonrasında kalıcı olmadı. Biliyorsunuz bazı kişilerde kalıcı olabiliyor.
Kusura bakmayın biraz korkutmak gibi olmasın böyleydi paylaşmak istedim. Keşke biriside beni böyle aydınlatsaydı çünkü ameliyattan çıkınca hiç geçmeyecek sanmıştım çok kötü hissetmiştim.
Hayırlısıyla kucağınıza alırsınız inşallah yavrucağızınızı.Mis kokulu günler sizi bekler inşallah 💕👶🏻
Benim şu an da bel ağrım var zaten yandım ben o zaman. Artık sağ salim kıcağıma alayım da sonrası Allah kerim. Korkutmak değil de başıma ne gelceğini bilmem konusunda doğruları söylemeniz iyi oldu teşekkür ederim

Benim şu an da bel ağrım var zaten yandım ben o zaman. Artık sağ salim kıcağıma alayım da sonrası Allah kerim. Korkutmak değil de başıma ne gelceğini bilmem konusunda doğruları söylemeniz iyi oldu teşekkür ederim
Rica ederim. Epidural sezeryan olmuştum belki bundan dolayı bel ağrım oldu bilmiyorum siz sezeryan olacaksanız gerçekten iyi bir doktor bulmalısınız. Araştırın en sağlıklı sezeryan şekli nasıldır diye buna göre hareket edersiniz. Benim bel ağrım ilk zamanlarda vardı şimdi yok diyebilirim yani olsa da rahatsız etmiyor.
Yani bazıları diyorki sezeryan oldum sonra hopladım zıpladım bilmem ne bana yalan geliyor ya o yüzden size kendi yaşadıklarımı adım adım anlatmak istedim. Evet inşallah ikinizde sağ salim kurtulursunuz hayırlısıyla 🌺

Merhaba. Öncelikle sağlıkla bebeğinizi kucağınızı almanızı dilerim. Bu çatı darlığı konusunu bir araştırın derim. Çünkü takip ettiğim bir çok doktor çatı darlığının çok çok az görüldüğünü ama doktorların gebeleri bu şekilde korkutarak sezaryene yönlendirdiğini düşünüyor. Özellikle çatı darlığı konusunda normal doğumu destekleyen bir çok hekimin ortak fikri "eğer çatınız dar derlerse mutlaka başka bir ya da iki hekimden daha görüş alın"
Eğer her şey yolunda ise normal doğum denenmeli. Eğer gerçekten yapamayacağınıza o anda karar verirseniz veya tıbben bir gereklilik olursa sezaryene dönülmesi daha mantıklı geliyor bana. En azından o anda vazgeçerseniz normal doğumdan bir seçme şansınız var. Ama direk sezaryene karar verirseniz dönüşü yok. Ben iki doğum yaptım biri sezaryen diğeri normal doğum. Tabi ki her bünyeye göre değişiyor, sezaryeni çok kolay geçiren de var ama bende çok öyle olmadı. Eninde sonunda bir ameliyat oluyorsunuz, en kolayı bile olsa tabi ki ağrısı oluyor. Benim ilk doğumum sezaryen olmasına rağmen ikinci doğumda normal istedim. Şükürler olsun ikinci doğumum normal oldu. Ama bunu destekleyen doktor bulmak gerçekten zordu. Sonradan pişman olmamak için mutlaka bir ya da iki doktor görüşü almadan çatı darlığı sebebiyle sezaryen olmayın.

Merhaba. Öncelikle sağlıkla bebeğinizi kucağınızı almanızı dilerim. Bu çatı darlığı konusunu bir araştırın derim. Çünkü takip ettiğim bir çok doktor çatı darlığının çok çok az görüldüğünü ama doktorların gebeleri bu şekilde korkutarak sezaryene yönlendirdiğini düşünüyor. Özellikle çatı darlığı konusunda normal doğumu destekleyen bir çok hekimin ortak fikri "eğer çatınız dar derlerse mutlaka başka bir ya da iki hekimden daha görüş alın"
Eğer her şey yolunda ise normal doğum denenmeli. Eğer gerçekten yapamayacağınıza o anda karar verirseniz veya tıbben bir gereklilik olursa sezaryene dönülmesi daha mantıklı geliyor bana. En azından o anda vazgeçerseniz normal doğumdan bir seçme şansınız var. Ama direk sezaryene karar verirseniz dönüşü yok. Ben iki doğum yaptım biri sezaryen diğeri normal doğum. Tabi ki her bünyeye göre değişiyor, sezaryeni çok kolay geçiren de var ama bende çok öyle olmadı. Eninde sonunda bir ameliyat oluyorsunuz, en kolayı bile olsa tabi ki ağrısı oluyor. Benim ilk doğumum sezaryen olmasına rağmen ikinci doğumda normal istedim. Şükürler olsun ikinci doğumum normal oldu. Ama bunu destekleyen doktor bulmak gerçekten zordu. Sonradan pişman olmamak için mutlaka bir ya da iki doktor görüşü almadan çatı darlığı sebebiyle sezaryen olmayın.
Benimde aklıma geldi daha kolay oluyo diye sezeryan diyo olabilirler diye ama aylardır bu doktora gidiyorum pat diye doktor değiştirmek te bi anda nasıl bulabilirim güvenilir başka bir doktor daha. Of vallahi güvenilir bir doktor bulmak doğurmaktan daha zor sanırım şu an kafam çok karıştı

İç dikişlerimi bilmiyprum ama derimde sadece bir dikiş vardı artık yapıştırma yapıyolar estetik dikiş diyolar ve dikiş alma gibi biieyde yok kendi kendine kaynıyo.
Bol bol yürümen gerek hemen atlatırsın ve bel ağrısıda bende oldu sonsuza kadar geçmiycek sanıyosun ama geçiyo sebebide ben bebebği beşiğe koyup aldığımdan belimdeki ağrı oluşmuş sen daha dikkat edersin

Kaç sene arayla normal doğum yaptın şaşırdım çünkü öyle bi söylem var ama iyi cesaret benim gittiğim doktor çok risklli anne yada bebeği kaybetme olasılığı çok yüksek dedi ben çok pişmanım keşkr sancılarımı bekleseydim diyorum hep. Bebeğin boynuna kprdon dolanmıştı ve baş çevresi büyük diye sezeryan önerdiker normal doğum istediğimdede hepsi ben yapamam dedi devlette dahil ama en azından deneseydim diyorum hep

Komsumuzda yarı baygın sezeryen yapmıştı sadece belden aşağı aylarca kalcasi beli ağrıdı yuruyemedi eğer sezeryen olursanız tam uyuyun kendinizi tam anestezi versin ler belki olmuyor tabi her insan öyle değilde şans işte

Kaç sene arayla normal doğum yaptın şaşırdım çünkü öyle bi söylem var ama iyi cesaret benim gittiğim doktor çok risklli anne yada bebeği kaybetme olasılığı çok yüksek dedi ben çok pişmanım keşkr sancılarımı bekleseydim diyorum hep. Bebeğin boynuna kprdon dolanmıştı ve baş çevresi büyük diye sezeryan önerdiker normal doğum istediğimdede hepsi ben yapamam dedi devlette dahil ama en azından deneseydim diyorum hep
Herşeyde olduğu gibi doğumda da en iyisi doğamız gereği normal doğum. Ama doktor tehlikeli bir durum var diyorsa bence inat etmek bilinçsizlik ve bebeğe haksızlık. Doktor uyardığı halde normal doğum diye inat eden bebeğini kaybeden yada bebeği sakat kalan okadar insan varki. Denememeniz yaptığınız en akıllıca şey olmuş

Doğamız gereği ve bebeğin sağlığı için en güzeli normal doğum. Ama doktor tehlikeli bir durum var derse onun söylediğini yapmalısınız. Normal doğum istiyorum diye inat eden bebeğini kaybeden yada bebeği sakat kalan çok insan var. Aynı şekilde ben sezeryan istiyorum deyip bebeğini kaybeden yada bebeği normal doğumda alacağı faydalı bakterileri alamayan da çok insan var. Doktorunuz sizin için hangisi doğru derse yapmanız gereken odur.
Makata kadar kesi de yanlış bilgi,kesi makata doğru değil kasığa doğru yapılıyor eğer gerekirse,sebebi de zaten iri bebeklerde kontrolsüzce makata doğru yırtılma olmasın diye.yakınlarımdan 3 dikişleri olduğunu duydum.
Benim yavrum bir türlü kendi isteğiyle doğmadı. 42 haftalıkken hiç suyu kalmadı ve doktorum sezeryan olmalısın dedi,ben normal doğumu denemeyi teklif bile etmedim ki istesem kabul ederdi.
Sezeryanda kesiniz sizin vücudunuza bebeğin konumuna göre belirleniyor.benimki beş parmak genişliğindeydi mesela.eskisi gibi dikiş atılmıyor yapıştırma yapılıyor. Benim ameliyat izim 2 senede neredeyse tamamen yokoldu. 7 sene sonraysa büyüteçle baksam bişey görürmüyüm hiç sanmıyorum.
Bir süre eğilip kalkmanız,yatıp kalkmanız,öksürmeniz hapşırmanız,ağır kaldırmanız ağrıya sebep olur.ama dayanamayacağınız birşey değil.iki üç gün ağrınız sürekli oluyor evet ama ağrı kesici aldığınız anda geçiyor.hani lohusa kadın yatar çok hastadır düşüncesi varya tamamen hikaye.tabiki kişiden kişiye değişir ama benim bir sürü bedensel sıkıntım hastalığım olmasına rağmen hastanede kaldığımız iki gün dahil hiç öyle ağır hasta gibi yatmadım.bebeğimin kendimin her türlü işini yavaş yavaş ameliyat yerini zorlamadan yaptım. Zaten kesinin olduğu yere bir bant yapıştırılıyor ameliyathaneden çıkmadan önce ve bu bant yara yerini uyuşturuyor günler boyunca.
Yani her iki ihtimalde de sıkıntı yapacak birşey yok rahat olun.bedenimiz sandığımızdan daha güçlü,hele Nur yüzlü bebeğimizi kucağımıza sağ Salim aldıktan sonra normal doğum kesisiymiş sezeryan yeri acısıymış vız geliyo kendiliğinden.
Akşam olurdu ameliyat yerim ağrımaya başlardı eşimden ağrı kesici isterdim dur ben sana oğlanı vereyim onu kucağına aldığında bir kokluyorsun ağrın filan kalmıyo hemde doğal yoldan ilaç almadan iyileşiyosun sen farkında bile değilsin diyordu.dikkat ettim gerçekten de öyle oluyordu.
Son olarak arkadaşlar bel ağrısından bahsetmiş ama mesela benim belimde ve kalçamda ciddi bir hastalık olmasına rağmen doğumdan sonra hiç bel ağrısı yaşamadım. Genellikle epidural veya spinal anestezi sonrasında bel ağrısı baş ağrısı yaşanıyor.bunu çevremdekilerde gördüm ve birkaç doktordan hemşireden teyit ettim.
Allah sağlıkla huzurla kucağınıza almayı nasip etsin,analı babalı büyüsün. Hakkınızda en hayırlı neyse o olsun...

Benimde aklıma geldi daha kolay oluyo diye sezeryan diyo olabilirler diye ama aylardır bu doktora gidiyorum pat diye doktor değiştirmek te bi anda nasıl bulabilirim güvenilir başka bir doktor daha. Of vallahi güvenilir bir doktor bulmak doğurmaktan daha zor sanırım şu an kafam çok karıştı
Ben de doktorumu 37. haftada değiştirmek zorunda kaldım. Zor bir karar ama sonucunu görünce hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biriymiş diyorum. İlk doktorum ile de ssvd için yola çıkmıştık ama son anda pandemiyi bahane ederek sezaryene gün verince başka bir doktora gittim. İlk doktorum da çok iyi bir doktordu ama sonuçta olabilecek bir şeyi onun anlık kararı ile değiştirmesi beni çok üzdü. Zaten ilk doğumumda da doktoruma çok güvenip çok sevdiğim için kararına uyup, normal doğum yapabilecekken sezaryen oldum. Aynı hatayı ikinci kez yapmak istemedim. Bir daha ömrüm boyunca görmeyeceğim bir insana neden bu kadar değer vereyim ve bağlı kalayım ki o bana saygı duymuyorken. Sizin durumunuzda tıbbi bir gereklilik gösteriyor doktor sebep olarak. O yüzden bence bir ya da iki doktora daha danışmadan karar vermeyin derim.

Benim ilk doğumumla arası 10 yıldı. 2 yıldan sonra deniyorlar diye biliyorum. Ben ilk doğumumda sezaryenden sonra çok sıkıntı çekmiştim. Biraz da son anda sezaryene dönünce ve doktorun yanıltmasıyla bu kararı kendim verince hep kendimi sorumlu tuttum niye inandım adama, niye denemedim diye. O yüzden ilk doğumumdan sonra araştırmaya başlamıştım. O zaman destekleyen doktor sayısı çok azdı. Birkaç doktor vardı. Şimdilerde bir çok doktor destekliyor. Ama işte destekliyorum diyen her doktora da inanılmıyor. Ben de neden olmasın tabi ki yaparsın diyen çok da iyi bir doktorla başlamıştım ikinci hamileliğimde ama son haftalarda pandemiyi bahane ederek sezaryene dönmek istedi. Aslında önceden vazgeçtiğini fark etmiştim ama emin olamamıştım. Saçma sapan korkuttu son anda. Daha önceleri çok araştırdığım için risklerini de avantajlarını da biliyordum. Ssvd için gerçekten çok bilinçli olmak ve sizi yanlış yönlendirmelerine izin vermeyecek kadar bilgili ve istekli olmak gerekiyor. Ben 37. haftamda doktorumu değiştirdim ve ssvd konusunda çok deneyimli bir doktorla devam ettim. Sonuçta o doktorla da doğumum sezaryenle sonuçlanabilirdi ama eğer ikinci doktorum ile sezaryen olmak zorunda kalsam bunun tıbbi bir gereklilikten olduğunu bilir ve asla pişman olmazdım. Önemli olan sağlıkla bebeğini kucağına almak. Ama normal doğum yapabilecekken ve bu kadar istiyorken doktorun yersiz bir kararı ile bundan vazgeçmek istemedim.

Ben de ilk doğumumdan sonra çok üzüldüm keşke dedim ama sonra bebeğimi sağlıkla kucağıma aldığımı düşünüp unuttum. İkinci bir hamilelik olunca aynılarını yaşamamak için çaba sarf ettim ama yaşasaydım da sonuçta bebeğim sağlıkla doğduktan sonra aklımdan atmaya çalışırdım. Çünkü insan geriye dönük yaşayınca hep yersiz üzüntülere takılıyor. Çok şükür sağlıkla doğmuş bebeğiniz.

Merhaba benim.bebegim 17 aylik oldu suan dikis izinden eser yok gören sasiriyo gitti kayboldu resmen. Ama ben kaybolmasin isterdim anısı olan izlere bayılırım hic takilmayin bence bunlara

X