Sezeryan sonrası korunma yöntemi

Ben normal doğum yaptığım halde doktorum ikinci çocuk için en az 18 ay ideal olarak 24 ay beklememi söyledi, sezaryenden 8 ay sonra yaranız doğru düzgün iyileşmeden hamile kalmak çok tehlikeli, onu geçtim 7-8 aylık bebeğin size hala çok ihtiyacı olacak, hamile kalırsanız belki bulantınız olacak belki çok yorgun olacaksınız karnınız büyüdükçe rahat hareket edemeyeceksiniz, bebeğiniz de ağırlaştığı için belki kucağınıza alamayacaksınız doğuma doğru, belki yeterince emziremeyeceksiniz, bunları düşündünüz mü? İlk bebeğinizin hakkına girmiş olacaksınız bu şekilde. Hadi bunları da geçtim, daha bebeğiniz doğmadan ikinci çocuk planı yapmayın bence, ben hamileyken 3 çocuk isteyen biriydim şu an 5 aylık bebeğim var, ikinciyi düşünmüyorum, belki bundan 2 yıl sonra fikrim değişir. Her şey planladığınız ya da hayal ettiğiniz gibi gidecek diye bir şey yok.

Ben normal doğum yaptığım halde doktorum ikinci çocuk için en az 18 ay ideal olarak 24 ay beklememi söyledi, sezaryenden 8 ay sonra yaranız doğru düzgün iyileşmeden hamile kalmak çok tehlikeli, onu geçtim 7-8 aylık bebeğin size hala çok ihtiyacı olacak, hamile kalırsanız belki bulantınız olacak belki çok yorgun olacaksınız karnınız büyüdükçe rahat hareket edemeyeceksiniz, bebeğiniz de ağırlaştığı için belki kucağınıza alamayacaksınız doğuma doğru, belki yeterince emziremeyeceksiniz, bunları düşündünüz mü? İlk bebeğinizin hakkına girmiş olacaksınız bu şekilde. Hadi bunları da geçtim, daha bebeğiniz doğmadan ikinci çocuk planı yapmayın bence, ben hamileyken 3 çocuk isteyen biriydim şu an 5 aylık bebeğim var, ikinciyi düşünmüyorum, belki bundan 2 yıl sonra fikrim değişir. Her şey planladığınız ya da hayal ettiğiniz gibi gidecek diye bir şey yok.
Evet sizin dedignzde çok dogru.

Sizde şubat ennesi olucaksnz galiba. Bende mart olucam :)
Evet cuma doğum benim 🤭 biz bir daha çocuk düşünmüyoruz o yüzden korunmayı artıracağız artık ama düşünseydim bisey kullanmazdım

Iyi okusaydnz ben sadece prezervatif kullanmalimiyim demedim. Bu surecte spiral kullanmak mantikli mi diye de sordum. Sorarim soruştururum. Ayıp bir şey mi sormusum.
Uyarmanizada gerek yoktu. Ben burda sordugum soruya cevap istiyorum. Çocugumuda kendimide herkesten önce ben düşünürüm.
Hanımefendi iyi okudum zaten az akıl mantık kullanmak çok mu zor bu yaşa kadar hiç mi birşey öğrenmediniz görmediniz duymadınız
Spirali ne zaman taktıracaksınız? Doğumdan birkaç ay sonra. Ne zaman çıkarttıracaksınız? Doğumdan birkaç ay sonra. Yani? Bunun nesini soruyorsunuz? Zaten derdiniz hemen yine hamile kalmakken çift korunma yöntemine gerek varmı? Bunun mantığı ne?
Yooo ne doğan ne hemen tekrar doğurmayı planladığınız çocuğunuzu ne de kendinizi zerre kadar düşünmüyorsunuz. Doktor düşünüyor beğenmiyorsunuz biz düşünüyoruz beğenmiyorsunuz. Neyse kul plan yapar kader gülermiş, İnşaallah sizin düşünmediklerinizi Rabbim korur kayırır
Hadi size bol korunmalar

7-8 ay kısa bir süre dogumdan sonra fikriniz değişebilir diye düşünüyorum ama fikriniz değişmezse de geri çekilme vs.idare edebilirsiniz.Benim ilk doğumum sezeryanla oldu(normal doğum cok istedim hala icimde kaldı maalesef)doğumdan sonra doktor emziren annelerin kullanabildiği dogum kontrol hapı var istersen yazayım dedi ama ben cok ara vermeden ikinciyi düşündüğüm icin ilac kullanmadım zaten süt hormonum cok salgilaniyordu beni koruyordu ama buna aldanmadik dikkat ettik klasik yollarla.kızım 21 aylıkken ikinciye hamile kaldım eğer yaşım küçük olsaydı 5 yıl sonrasına düşünürdüm çünkü şuan cok zorlanıyorum kızım ilgi istiyor sürekli peşinden koşmak gerekiyor ve bana da yardımcı cok ama anne başka. Hamileligim de baya zor geciyor kısacası zor oluyor ama mutluyum şükür. Allah sağlıkla kucağınıza almak nasip etsin evladinizi

7-8 ay kısa bir süre dogumdan sonra fikriniz değişebilir diye düşünüyorum ama fikriniz değişmezse de geri çekilme vs.idare edebilirsiniz.Benim ilk doğumum sezeryanla oldu(normal doğum cok istedim hala icimde kaldı maalesef)doğumdan sonra doktor emziren annelerin kullanabildiği dogum kontrol hapı var istersen yazayım dedi ama ben cok ara vermeden ikinciyi düşündüğüm icin ilac kullanmadım zaten süt hormonum cok salgilaniyordu beni koruyordu ama buna aldanmadik dikkat ettik klasik yollarla.kızım 21 aylıkken ikinciye hamile kaldım eğer yaşım küçük olsaydı 5 yıl sonrasına düşünürdüm çünkü şuan cok zorlanıyorum kızım ilgi istiyor sürekli peşinden koşmak gerekiyor ve bana da yardımcı cok ama anne başka. Hamileligim de baya zor geciyor kısacası zor oluyor ama mutluyum şükür. Allah sağlıkla kucağınıza almak nasip etsin evladinizi
Merhaba. Bilmiyorum belkide dedigniz gibi fikrim degişebilir. Benim aslinda yaşim küçük yeni 22 ye girdim. Ama biran önce 2 tanecik olsunda sonra hepten spiralle korunurum. Hemde birlikte buyurler. Az buyudukten sonrada bir işe başlamak istiyorum. Hani evden terzilik gibi şey dusunuyorum. Aslinda benim hamileligim hiç zor geçmiyor. Bunda mide bulantim hiç olmadi. Daha oncede bir normal dogum yaptim bebegim vefat etti. Ondada mide bulantim olmadi. Evet dedigniz gibi buyutmeye basladigimda fikrim degisebilir. Insallah ne zaman olsada hayirlisiyla olsun

X