sezeryan olacaklara anastezi uzmanının yaptığı testler

turuncu__

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2009
60
0
41
ne zaman yapılıyo yani ameliyattan ne kadar önce ve ne için?ve test nası yapılıyo kan mı alıyolar? normal doğum beklerken ani sezeryanlarda test nası yapılıyo peki?

canım ben anesteziyi spinal seçtim ve sadece kan testi yapıldı.o da doğumdan bir gün önce.sadece kan testi yapılıyor diye biliyorum .hayırlı doğumlar dilerim:) endişelenme

sezeryan olucağın gün yapılıyo kalp atışlarını dsinliyo sırtından nefes alışverişini dinliyo genel durumunlailgilki bikaç soru .bu arada benim anestezi uzmanı senin kesinlikle epidutral aneztesi önermiyorum demişti yani genel anestezi oldum adam nekadar panik biri olduğumu nasıl anladı bilmiyorum eee onlarında işi bu

canım bende 25 gün önce normsl doğum diye gittim ama sezeryan oldum aynı gün benim 41 hafta olmuştu muayene diye gitmiştik yatış verdi ve beni doğumhaneye yatırdılar ilk girişte kan falan alıyolar başkada bişe yapılmadı spinal anestesi ile oldum korkulacak bişe değil iğne yaparken de hiç hissetmedim bile iğneden sonra hemen uyuşmaya başlıorsun sonra sana tansiyon aleti ve başparmağına mandal takıolar ve doğum başlıo 5 dk bile sürmüyo yani.herkese kolay doğumlar......

bende 45 gün önce doğum yaptım sadece kan testi yapıyolar canım ama benim içm erimişti baya çok kan aldılar benden baya uzun sürdü ruhum sıkılmıştı yani:)

ben sürekli aynı dr gittiğim için banada test yapmadılar sadece anestesi uzmanı neler olabilceğini anlattı bende geneli seçmiştim çok da ii olmuş benim için

Test yapmadılar banada..sadece daha Önce amelyat oldunmu dıe sordular o kadar.

bana bir form doldurdular. daha önce ameliyat olup olmadığımı, bir rahatsızlığımın olup olmadığını, alerjim varmı gibisinden. daha sonra 1-2 tüp kan aldılar o kadar.

X