Eşim ve yaptığı ayrımcılık

Kızmayın ama çocuklu adamla evlenirseniz böyle oluyor, sizin ilk çocuğunuz ama adamın heyecanı yok normal olarak onun yerine işi gören bir şey alayım geçeyim kafasında. Gayet normal sizin hevesli adamın hevessiz olması. Yorumum bu kadar.
Aslında böyle değildi daha çocuk sahibi olmadan önce konuşurduk o da hevesli hevesli anlatırdı alışverişi şurdan yaparız bak şu markanın iyi oluyo hatta bebek sahibi olan arkadaşlarımız bahsesince bebek eşyalarından gülerek bak sende öğren lazım olucak vs derdi. Birden çok değişti tavrı kafam çok karıştı.

Aslında böyle değildi daha çocuk sahibi olmadan önce konuşurduk o da hevesli hevesli anlatırdı alışverişi şurdan yaparız bak şu markanın iyi oluyo hatta bebek sahibi olan arkadaşlarımız bahsesince bebek eşyalarından gülerek bak sende öğren lazım olucak vs derdi. Birden çok değişti tavrı kafam çok karıştı.

Sen sadece 1 ay giyeceği zıbınları fazla fazla alırsan, o kaybolacak emzikleri şimdiden eve doldurursan adamın hevesi varsa bile kaçar tabiki. İnsanları durumları olsa bile, ikinci el eşya alıyorlar bebekleri/çocukları için.

Bu arada ben de şuanda hamileyim ve benim de 8 yaş bir çocuğum daha var
Telefon almak zaten söz konusu olamaz da tablet aldık iPad çok pahalı oluyordu bebek geleceği için uygun fiyatli başka birşey seçtik bizim kesemiz ortak bu arada
Benim söylemek istediğim bu ama bu sefer farklı algılanıyo tıpkı sizde olduğu gibi bebek geleceği için bir süreliğine de olsa harcamalara biraz dikkat edilebileceği. Böyle söyleyince bu sefer sen öbür çocuğu kıskanıyorsun oluyo.

Sen sadece 1 ay giyeceği zıbınları fazla fazla alırsan, o kaybolacak emzikleri şimdiden eve doldurursan adamın hevesi varsa bile kaçar tabiki. İnsanları durumları olsa bile, ikinci el eşya alıyorlar bebekleri/çocukları için.
100bin tl like telefon alınan son model iPad alinan yerde neden bebeğime ikinci el eşya alayım ki.

sizinki objektif bir bakış açısı değil kusura bakmayın. zıbınlar sürekli olarak kirlendiği için ve çok fazla gittiği için evet fazlaca alıyorum. Fazla dediysem yüzlerce aldığımı söylemedim ve “emzikler” aldığımı da söylemedim. Haa eğer ikinci eşlere karşı bi önyargınız varsa burda onu konuşalım.

Kadın neden ikinci el eşya alsın bebeğine yahu? Kuzenden falan gelen olursa ayrı ama ikinci el herkesin tercih edeceği bir şey değil. Yapılan harcamalara bakılırsa da gayet imkan var. Adam alınan birkaç parça zibina laf etmesin bir zahmet. Denge dediğin böyle kurulur. Diğer çocuğun her isteğini doğru mu yanlış mı demeden al, telefon örneğinden onu anlıyorum bu tarafa gelince zıbın çok, bebek arabası pahali. Bu farklı düşünmeyen bir insanı bile tetikler gayet.

100bin tl like telefon alınan son model iPad alinan yerde neden bebeğime ikinci el eşya alayım ki.

Mesela temiz mobilya takımı, ikinci el olarak ya da bir tanıdığından karşılıksız alınabilir. Benim arkadaşımın dayısı çocukları için iki ayrı bakıcı tutacak imkanları varken, benim kardeşimin balkonda duran mobilyasını aldılar yeni doğan bebekleri için, satın almadılar öyle verdik. İmkanı olan ikinci eşya almasın diye bir mantık mı olur?

Mesela temiz mobilya takımı, ikinci el olarak ya da bir tanıdığından karşılıksız alınabilir. Benim arkadaşımın dayısı çocukları için iki ayrı bakıcı tutacak imkanları varken, benim kardeşimin balkonda duran mobilyasını aldılar yeni doğan bebekleri için, satın almadılar öyle verdik. İmkanı olan ikinci eşya almasın diye bir mantık mı olur?
Ben çocuğuma ikinci el mobilya almam demedim fakat sizin söylediğiniz şey konuyla çok alakasız. Ben ilk çocuğuna gerekli veya gereksiz her şeyi alırken neden benim çocuğuma kendi paramla aldığım şeylere bile mırın kırın ediliyor diye başlık açtım burada.

sizinki objektif bir bakış açısı değil kusura bakmayın. zıbınlar sürekli olarak kirlendiği için ve çok fazla gittiği için evet fazlaca alıyorum. Fazla dediysem yüzlerce aldığımı söylemedim ve “emzikler” aldığımı da söylemedim. Haa eğer ikinci eşlere karşı bi önyargınız varsa burda onu konuşalım.

Ben çocuğuma ikinci el mobilya almam demedim fakat sizin söylediğiniz şey konuyla çok alakasız. Ben ilk çocuğuna gerekli veya gereksiz her şeyi alırken neden benim çocuğuma kendi paramla aldığım şeylere bile mırın kırın ediliyor diye başlık açtım burada.

İkinci eşle alakası yok konunun. Adamın ilk eşinden çocuğa isterse 200 bin liralık alışveriş yapması konu değil. Bu karşılaştırmayı yapman yanlış. Konu diğer çocuğa harcanan para değil.

Senin kocan senin harcamalarına karışıyor, hevesini kursağında bırakıyor. Senin sorunun kocanla.

Kocan sana gelip "ben ilk çocuğa paramı harcama yaptım, senden olana para yok" dememiş.

Sen oturup kocanla düzgünce konuşup, ev harcamalarıyla ilgili orta yol bulamıyorsan bu sizin ilişkinizdeki eksiklikten kaynaklı.

Benim söylemek istediğim bu ama bu sefer farklı algılanıyo tıpkı sizde olduğu gibi bebek geleceği için bir süreliğine de olsa harcamalara biraz dikkat edilebileceği. Böyle söyleyince bu sefer sen öbür çocuğu kıskanıyorsun oluyo.
Bence genel olarak herkes anlamış
Kıskanmakla alakalı gozukmuyor
O sizin arkadasinizin dayısının görüşü ve yaşam tarzı olabilir
Ben şahsen kullanmak istemem
Kısa süreli olan işte anakucagi oyun halısı dönüşümlü kullanıyoruz arkadaşlarla ama
Onun dışında kıyafet vs ikinci el kullanmam çok muhtaç olmadığım sürece

ten çorap gibi heves mi olur kaçacak yer arıyor

ayrım yapmaması lazım o evlatsa doğacak çoçukta evladı popişine güvenmiyorsa yapmasaydı ben sizi haklı buldum belki çoçuga yanında olmadığı için sus payı verıyor gıbı geldi ki bu da hiç normal değil şımarır önüne geçemez

Bana daha çok vicdan yapıyor gibi geldi. Diğer çocuğum yanımda değil ama bu hep benimle olacak, anne babasıyla aynı evde büyüyecek diye mi frenliyor kendini. Evlenmeden önce de böyle miydi çocuğuna karşı, yani tabii alacak verecek babası sonuçta. Her şeyin pahalısını mı alırdı veya çocuk ne istese hemen yapar mıydı? Eğer öyleyse bunun şimdi sizi rahatsız etmemesi gerekir çünkü bilerek evlenmişsiniz. Yok böyle değildi harcamaları mantıklıydı diyorsanız suçluluk duyuyor o zaman.

Zıbın, kollu kolsuz body dediklerimiz mi? Eğer oysa bence de fazla alın ama 0-1 ve 0-3 aylıklar hemen küçülüyor haberiniz olsun. Yaz bebeği olacaksa hep o bodylerden giydireceksiniz. Fazla almanızın sakıncası yok.

hayatım bak online alışveriş yapıyorsan bi liste yapacaksın ya da almak istediklerini sepete ekleyeceksin
sepet ekranına gelince adama vereceksin telefonu, kredi kartından alır mısın diyeceksin o da alacak
ya da direkt adamın kartını isteyeceksin
kocan b.kunu çıkarmış çünkü
masraf falan üstlenme o yapsın

X