Sezeryandan Sonra Normal Doğum Yapan Var Mı???

pre

Kızım&Oğlum
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2010
263
1
yaklasık 6 ay önce epd. sezeryanla doğum yaptım...normali cok istememe rağmen böle gerekti sezeryan oldum...sezeryandan memnun kaldım kalmasına ama normal doğumun tadını almak istiyoum...bundan sonraki doğumum normal olsun istiyoum...ilk doğumu sezeryan olan ve sonrasında normal doğum yapan arkadaslar avantaj dezavantaj ne olursa yasadıklarını paylaşabilirmi???

Benim böyle bir tanıdığım var.Sorun yaşamamış ama çoğu doktor önermiyor.

bende sezeryanla doğum yaptım.çok üzüldüm sezeryan olacak diye o kadar çok normal doğum istiyordumki.ama şimdi de diyorum iyiki sezeryan olmuş doğum sancısı çekmedim.doğumdan sonrada çok fazlada ağrım olmadı.herhalde tekrar doğum yapsam sezeryanı isterim..(konu dışı oldu biraz ama kusura bakma paylaşmak istedim)
ben sadece sezeryandan sonra normal doğum için 5 yıl geçmesi gerekiyor diye biliyorum..

tşkleer hanımlar...ben zaten araya bikaç sene koyucam dr.umla konuşmadım henüz bu konuyu sezeryandan sonra normaal doüğumu tecrübe etmiş arkadaşalardan fikir almak istedim..hem ikisinide tatmış olduklarından hangisinden memnun kadılar?? bi problem yaşadılar mı filan...:KK55:

merhaba.gecmiş olsun öncelikle genelde ilk doğumları sezeryan olanlar ikinci doğumlarınıda sezeryan yapıyorlar.çünkü sezeryan dikişleri doğum anında açılabilir zorlanmaya bağlı rahimde yırtılmalar meydana gelebileceğinden , genelde ilki sectio (sezeryan) olanlar 2. doğumlarıda sectio oluyor...

öncelikle merhaba ben ilk dogumumu epidural sezeryanla yaptim sunu belirteyimki ben ve doktorum normal dogum icin 8 saat ugrastik fakat oglmun biraz kilolu olmasindan dolayi olmadi son anda sezeryana alindim :KK25: ilk dogumum bu sekil oldu ikinci hamileligimide normal dogum ile yaptim:KK19:. ilk dogum sezeryan diye ikinciside sezeryan olucak diye birsey yok bu tamamen bünyenize bagli birsey ben normal dogum olsun diye elimden geleni yaptim bol bol sporlar yuruyusler ve kilo alimina dikkat ettim hamileligimin son gunune kadar hareket halindeydim suan 4 aylik bir bebegim var ilk oglum 5 yasinda birde aradaki zaman farkida cok onemli

öncelikle merhaba ben ilk dogumumu epidural sezeryanla yaptim sunu belirteyimki ben ve doktorum normal dogum icin 8 saat ugrastik fakat oglmun biraz kilolu olmasindan dolayi olmadi son anda sezeryana alindim :KK25: ilk dogumum bu sekil oldu ikinci hamileligimide normal dogum ile yaptim:KK19:. ilk dogum sezeryan diye ikinciside sezeryan olucak diye birsey yok bu tamamen bünyenize bagli birsey ben normal dogum olsun diye elimden geleni yaptim bol bol sporlar yuruyusler ve kilo alimina dikkat ettim hamileligimin son gunune kadar hareket halindeydim suan 4 aylik bir bebegim var ilk oglum 5 yasinda birde aradaki zaman farkida cok onemli

tşk ederim msjınızı okuyunca cok mutlu oldum ilki sezeryan yapıp ikinciyi normal doğurup bi problem yasamamanız umutlandırdı beni...zaten bende şu an düşünmüyoum bikaç yıl sonra inşallah normal doğumla bi evlat sabihi daha olmk istiyoum..:emir_bebek:

tşk ederim msjınızı okuyunca cok mutlu oldum ilki sezeryan yapıp ikinciyi normal doğurup bi problem yasamamanız umutlandırdı beni...zaten bende şu an düşünmüyoum bikaç yıl sonra inşallah normal doğumla bi evlat sabihi daha olmk istiyoum..:emir_bebek:

insallah allah sizede normal bir dogum ile ikinci evladinizi nasip eder hic olumsuz dusunmeyin inaninki bana dogum anima kadar hep normal dogum yapabilirim bunu basarabilirim diye dusundum sukurler olsun ki allah´imda bunu bana nasip etti yine sukurler olsun ki saglikli bir oglusum daha oldu :nazar: size rahatlamaniz ve olumlu dusunmeniz icin birazdaha bilgi vereyim ilk dogumum mecburi sezeryan oldu oglum 4 kilo 75 gr dogu :nazar: ve haliyle cikmakta biraz zorlandi :KK9: aslinda ondada normal dogum icin ugrastik hemde 8 saat yani normal dogum sancisini ondada yasadim ama doktorlarimin acil mudahalesiyle sezeryana karar verildi benim dikislerim yatay oldu ve estetikli yapildi iz felan yok ikinci hamileligimde jinekologum bile sasirmisti sezeryanla dogum yaptim deyince dikis izleri felan yok o derece yani :KK8: ikinci dogumum da elimden geldigi kadar dikkatli olmaya calistim cunku ilk dogumumda 24 kilo almistim bu hamileligimde ise 13 kilo aldim bebegimde 3 kilo 900 gr dogu hemde 3 saat gibi bir surede ayrica oyle dikislerim felan da patlamadi netten arastirdigim kadariyla dikislerin yatay olmasi avantajmis dikis patlamasi gibi bir sorun yokmus :KK42: bende cok rahat bir sekilde dogum yaptim hatta bir ara doktoruma lutfen beni sezeryana alin dedim :KK17: ama doktorum bana cok guldu neden dedi bebeginiz yolda buna ihtiyacimiz yok demisti darisi basiniza insallah hic endiselenmeyin sizde yaparsinizz :KK19:

canim benim ablam kizinda sezeryan oldu kalp atislari yavasladigi icin bebegin. 3 sene sonra oglunu normal dogurdu. Zor gecti cünkü kafasi masallah kocamandi bebisin. Parcalanmis adeta ama mutlaka tavsiye ediyor. Normal dogumdan sonra kendimi gercek bir anne olarak hissettim diyor. Bende oglumu sezeryanla dogurdum acilen almislardi ameliyathaneye. simdi ikinciyi düsünüyoruz bakalim normal olursa cok sevinirim

Sezeryan sonrası en az 2 sene geçmesi yeterli dedi danıştığım tecrubeli bir doktor..Ben de Allah nasib eder de tekrar hamilem kalırsam ,şartlar elverirse normal doğumu düşünüyorum....

Benim yengem de ilk dogum sezeryan, ikincisini normal yapti. Hem de 2 dogum arasi cok azdi. 2 cocugu arasinda 14 ay var. Ve her zaman normal dogum daha rahatti diyor.

ereğli çeyiz normal doğum yaz bir arkadaş sezeryan sonrası 2yıl sonra normal yapmış benim doğum yaptığım hastahanede sezeryan doğum yapan bir bayan aynen şöyle dedi
ilk doğumum ikizdi sezeryan 2.si normal oldu memde ne kolay oldu ne güzeldi 3.sezeryan dert yanıyodu.arkadaşımın biride ilki sezeryan 2.normalmiş arkadaş cevresindede 2.evde dahi normal olan duydum.
ve mükerrer sezeryan çok sakıncalı inan normal denemek sezeryandan daha avantajlı.sağlık bakanlığına bu konuyla alakalı yazı yazalım sezeryan sonrası normal doğum desteklensin diye.organize olmak lazım
avrupada geçen senelerde sezeryan doğum yapan bayan normal doğum ancak dr özetiminde yapabilir derken son genelgede ebe kontrolündede yapabilir demiş.AMA BİZİM MEMLEKETTEKİ KADIN DOĞUMCULAR KALDIKİ NORMAL DOĞUM YAPABİLECEK HASTALARI BİLE SEZERYAN YAPIYORLAR

merhaba.gecmiş olsun öncelikle genelde ilk doğumları sezeryan olanlar ikinci doğumlarınıda sezeryan yapıyorlar.çünkü sezeryan dikişleri doğum anında açılabilir zorlanmaya bağlı rahimde yırtılmalar meydana gelebileceğinden , genelde ilki sectio (sezeryan) olanlar 2. doğumlarıda sectio oluyor...

Merhaba msjn okudum çok mulu oldum sezeryan olıpta normal dogum yapmana bize. Güven verdin canım ben de senin hibi epidürel sezeryan oldum cnm işallh 2 normal. Dogum istiyom bende başarıtım kızm 9 aylık şuan bekliyecm

Merhaba arkadaslar benimde oğlum epidural sezeryan oldu bazı sorunlar yuzunden şuan 2 buçuk yaşında ve 2. Bebegime 2. Aylık hamıleyım bende daha doktoruma danısmadım ama olursa normal dogum istiyorum. Ama etraftakılerden olur olmaz laflar duyuyorum (dikiş patlaması gibi) korkuyorum açıkcası burdakılerı okuyunca bıraz rahatladım birdahakı muayenede bu konuyu sorucam doktoruma

Merhaba QUOTE="Mrymozbyrktr, post: 41894278, member: 688750"]Merhaba arkadaslar benimde oğlum epidural sezeryan oldu bazı sorunlar yuzunden şuan 2 buçuk yaşında ve 2. Bebegime 2. Aylık hamıleyım bende daha doktoruma danısmadım ama olursa normal dogum istiyorum. Ama etraftakılerden olur olmaz laflar duyuyorum (dikiş patlaması gibi) korkuyorum açıkcası burdakılerı okuyunca bıraz rahatladım birdahakı muayenede bu konuyu sorucam doktoruma[/QUOTE]
Merhaba konuyu arastirirken mesajinizi gördüm. .tarihlerimiz yakin sanırım. Ben nisan gibi doğum yapicam..benimde ilki sezaryendi 4 sene oldu. .bu dogumumu normal yapma istiyorum. .siz ne yaptınız merak ettim ..suan ne durumdasiniz. ..dogum yapmis olabilirsiniz diye böyle sordum...

Benim arada 6 yıl vardı doktorum da ok demişti çok hevesliydim.
Ama iç kanama riski olduğunu ve bunun sorumluluğunu aldığımda dair imza atmam gerektiğini söyledi. Ben de vazgeçtim. Yine sezeryan oldu.
Bir arkadaşım ise 2 sene arayla olmasına rağmen niyet etti ve normal doğum yaptı

Ya ben de ikinci çocuğumu normal doğum yapmak istiyorum. Var mı Ankara'da bildiğiniz doktor?

merhaba arkadaşlar benim 3 çocuğum normal oldu 4.benim yüzümden sezeryan oldu çok pişman oldum normal doğurmadığım için panik atak oldum hep ağlama krizleri tuttu sıkıntılı süt verdiğim için bebeğim gelişmedi şimdi 1 yaşında 8 kilo sıkıntım devam ediyo bi normal doğum yaparsam bu panik atak depresyon neyse geçecekmiş tabi daha 2 yıl beklemem lazımmış

X