Sezeryandan Sonra Normal Doğum Yapan Var Mı???

Ben de ilk Kazım da sormuştum Benim de ters olduğu için maalesef sezeryan oldum ondan sonra Doktora sordum hani bundan sonra Mesela ne kadar beklemeliyim normal doğum yapabilmek için 2 yıl dedi bana şu an Kızım 2 buçuk yaşında 3'e doğru gidiyor Eylülde 3'e girecek ve ben bu Haziran ayında doğum yapacağım Normalde özele gidiyordum özel doktora sorduk özel Doktor dedi ki biz beş yıl ara ver diyoruz hastaya 2 yıl mümkün değil ama benim bildiğim kadarıyla 2 yıldan sonra normal doğum yapıp yapıla bilirmiş Bana normal olmak istiyorum sezeryan olmak istemiyorum ama bilmiyorum şimdi düşünüyorum Acaba olabilir mi Başka doktor yapar mı Yani hemen Hemen 3 sene geçmiş oluyor 3 senede kısa bir zaman değil

yaklasık 6 ay önce epd. sezeryanla doğum yaptım...normali cok istememe rağmen böle gerekti sezeryan oldum...sezeryandan memnun kaldım kalmasına ama normal doğumun tadını almak istiyoum...bundan sonraki doğumum normal olsun istiyoum...ilk doğumu sezeryan olan ve sonrasında normal doğum yapan arkadaslar avantaj dezavantaj ne olursa yasadıklarını paylaşabilirmi???
Merhaba acaba 2. Çocuğunuzu sezeryan mi yaptınız normal mi girmeyeli çok uzun zaman olmuş ama inşallah görürsünüz

insallah allah sizede normal bir dogum ile ikinci evladinizi nasip eder hic olumsuz dusunmeyin inaninki bana dogum anima kadar hep normal dogum yapabilirim bunu basarabilirim diye dusundum sukurler olsun ki allah´imda bunu bana nasip etti yine sukurler olsun ki saglikli bir oglusum daha oldu :nazar: size rahatlamaniz ve olumlu dusunmeniz icin birazdaha bilgi vereyim ilk dogumum mecburi sezeryan oldu oglum 4 kilo 75 gr dogu :nazar: ve haliyle cikmakta biraz zorlandi :KK9: aslinda ondada normal dogum icin ugrastik hemde 8 saat yani normal dogum sancisini ondada yasadim ama doktorlarimin acil mudahalesiyle sezeryana karar verildi benim dikislerim yatay oldu ve estetikli yapildi iz felan yok ikinci hamileligimde jinekologum bile sasirmisti sezeryanla dogum yaptim deyince dikis izleri felan yok o derece yani :KK8: ikinci dogumum da elimden geldigi kadar dikkatli olmaya calistim cunku ilk dogumumda 24 kilo almistim bu hamileligimde ise 13 kilo aldim bebegimde 3 kilo 900 gr dogu hemde 3 saat gibi bir surede ayrica oyle dikislerim felan da patlamadi netten arastirdigim kadariyla dikislerin yatay olmasi avantajmis dikis patlamasi gibi bir sorun yokmus :KK42: bende cok rahat bir sekilde dogum yaptim hatta bir ara doktoruma lutfen beni sezeryana alin dedim :KK17: ama doktorum bana cok guldu neden dedi bebeginiz yolda buna ihtiyacimiz yok demisti darisi basiniza insallah hic endiselenmeyin sizde yaparsinizz :KK19:
1000 yıl önceki konu ama hangi doktorla ssvd yaptınız acaba? :KK48:

Önerilmiyor. Her doktorda risk almıyor. Burda hamile grubumuzda bir bayan benimle aynı gün ssvd yapacakdi 3 gün haber alamadık çok korktuk sonra yazdı vajinal doğum yapamamış, acil sezeryana almışlar .Bebeğide anneyide kaybediyorlar mis neredeyse. Bence bu riski almaya deymez. Benimde ilki normal ikinci mecburi sezeryan oldu 3. De bu nedenle sezeryan oldum hiç itiraz etmedim.

yaklasık 6 ay önce epd. sezeryanla doğum yaptım...normali cok istememe rağmen böle gerekti sezeryan oldum...sezeryandan memnun kaldım kalmasına ama normal doğumun tadını almak istiyoum...bundan sonraki doğumum normal olsun istiyoum...ilk doğumu sezeryan olan ve sonrasında normal doğum yapan arkadaslar avantaj dezavantaj ne olursa yasadıklarını paylaşabilirmi???
Dört yıl sonra yapabilirsin diye biliyorum

X