Sezeryanla doğum mu ??? Hayırrrr.

sanırım siz tecrübeli ellerde değildiniz ve ağrı eşiğinizde çok düşük ,biraz nazlısınız sanırım ,bende sezeryan oldum 2. gün ayaktaydım ve çok memnun kaldım ,hem dr umdan hem hastaneden ,sizin seçimleriniz yalnış ise başkalarını da bu şekilde korkutmaya hakkınız yok..

hanimlar her ne kadar burda sezeryanin kolayligin bahsetlerde ben asla hayati tehlike olmadan sezeryane evet diyemem. iki dogumumda normal oldu. dikis yok (sancinin disinda) aci yok 1 gun sonra eskisi gibisin. her seyin normali gibisi varmi
sezeryen sirasinda hadi bir aksilik oldu yada ebidurel ignesi yanlislik omur ilige zarar verdi.Allah korusun. normali varken sezeryan aslaaaaaa diyorum..

ben genel anestezi ile sezeryan oldum.iykide öyle olmuşum.hiç sıkıntı yaşamadım.düşünenlere tavsiye ederim.

ay off millet sezeryandan korkuyo ben normalden bakalım ne olacak bu işin sonu..:uhm:şakkıdı

epidural sezeryan oldum bunların hiç birini yaşamadım ağrım bile olmadı sonrasında. senin için kötü olmuş her bünye bir değil tabi.

umarım bende çabucak ayağa kalkabilirim sezaryandan sonra daha önce bende bir ameliyat geçirdim ama başka bir operasyon benim beni de belimden uyuşturdular bant gibi birşey taktıklarını hatırlıyorum uyanıktım yani, hemen aya kalktım ama dinlenmek çok önemliymiş onu anladım, geçirdiğiniz operasyonu çok basite alıpta hemen aya kalkmamak lazım, dinlenmek ve zaaman vermek en iyisi.

bence sizin canınız tatlıymıs demek ki hiç böyle bahsedeni duymamıstım :emir_bebek:

bu tür ameliyatlarda anestezi uzmanı vce doğumu gerçekleştiren doktorun tecrübesi çok öenmli hastanenizi ve doktorunuzu ii seçmelisiniz şimdilerde yapılan ve benimde bu şekilde doğurduğum bi ameliyat türü var epidural spinal doktorunuza sorarak bilgi alabilirsiniz 2 anestezi şeklini kombine ediolar ben hiçbirşekilde sancı acı yada doğum sonrasında bi rahatsızlık hissetmedim epidurale bağlı olarak alerjik bi durum olabilio ama anti alerjik ilaçlarla bunu giderio doktorlar benimde tüm vücudum kaşınmıştı bi iğneyle halletti doktorum dikişlerinizide estetik isteyin ve üzerine su geçirmeyen balon bantlardan takdırın 2 ay önce doğum yaptım eğer böle geçicekse hepsi 10 çocuk doğurabilirim:KK70:
tabiki en sağlıklısı normal doğum ama şartlar el vermiorsa yada çok korkuosanız normla doğum die kendinizi kasmanıza gerek yok benimle beraber normal doğum yapan bir arkadaşım var okadar şikayetciki binpişman 30 dikişi varmış vajinasında dikiş yok sadece sancı çekioruz dien baynalar herkesde aynı durum olmuoki bazı bayanların vajinası dar oluo ve kesmek zorunda kalıolar yada kendiliğinden yırtılıo vajinadaki dikişi hissediosun ama sezeyan dikişini hissetmiosun estetik dikiş olursan izi bile kalmıo insnaları korkutmayın bence sezeryandan aynı şekilde normaldende bünyeden bünyeye değişir ayrıca eğer sezeryana giricekseniz sizinle beraber eşinizinde girmesini isteyin kendinizi yanlız hissetmezsiniz bölece ben öle yaptım çok rahat geçti benim ameliyatım çok şükür:KK70:

ayy zaten korkağın tekiyim şimdi daha da tırstım. mecburen sezeryan olacağım . 37 haftalığım ama şimdi içime kurt düştü valla...

3 DOĞUM YAPTIM 3 ÜDE SEZEYAN

ama öyle facialı olmadı gayet rahattı hiç pişman olmadım sezeyan olduğuma

ayrıca bazı normal doğumlarında hiç kolay geçmediğini biliyoruz

Ben de epidural sezeryanla doğum yaptım. Aslında canım çok azdır, nazlıyımdır; ama Allaha şükürler olsun ki, ameliyatımın hiç bir safhasında ve sonrasında acı hissetmedim. Hatta doğumdan sonra, bir tane daha bebiş yapmalıyım, demiştim. Ben işin zor kısmının emzirmek olduğunu düşünüyorum. Hepimizin bebeği hayırlı olsun. Umarım herkes çok rahat doğum yapar.

niye bunlar yazılırki korku dolu düşünceler kendinizde kalmalı bence.
nekadar yazık şimdi bunları okuyup yatağa yatıp uyumaya çalışıcak rüyasında kabus görücek birsürü hamişimiz var
ben hamileyken eşim sezeryandoğum hakkında konuşurken gayet normal olan bi cümle kurdu herzaman duyduğumuz şimdi söylemicem,ama o oan bana öyle bi geldiki krize girmişim ağlamaktan korkudan.sonra normal doğumdan suni sancı almışken mecbur ameliyata sezeryana inmek zorunda kaldım ve beni düşünün korkudan kaçıcak kapı aradım gözümü ne ameliyat haneye giderken nede doğum esnasında bikere bile açmadım kendimi paraladım hemde hiçbişey hissetmiyoken.ama şimdi nasıl pişmanım korktuğuma çünkü oanı yaşıyamadım bebeğimin ilk anını izleyemedim onu göremedim sadece sesi var hayalimde keşke yüzü o yeni doğmuş halide olsaydı...çok üzülüyorum çokkkk korktuğuma

doğum sonuçta acı veren bir olay ne şekilde olursa olsun .........ablam sezeryanla doğurdu gene olsa gene sezeryan yaparım der herkeste farklı heralde ...bende sezeryan düşünüyorum hamile kalırsam tabi normal doğum fobim var psikolojikman doğuramam doğursamda psikolojim bozulur kesin......

Hayatta herşey güllük gülüstanlık değil maalesef. Herkesin doğumu da güzel ve rahat geçecek diye bişey yok. Bu tür yan etkilerinin olduğunu bilmek herkesin hakkı. Bana herkes sezeryan süper sezeryan harika acısız ağrısız vs.vs. söyledi durdu, aslında çoğunun beni teselli etmek için söylendiğini doğum yapınca anladım. Herkes aynı şeyleri yaşayacak diye bişey yok ancak , bu tür yan etkilerinin de olduğunu bilmeleri gerekiyor. Korkutmak için söylenen şeyler değil, insanlar merak ediyorlar neler yaşayacaklarını. Ben başımdan geçen şeyleri anlaattım. ınşallahhh herkesinn doğumu rahat geçer, acısız ağrısız olur. Ben başıma geldiğinde acaba bunları sadece ben mi yaşadım dedim, çünkü herkess o kadar rahat geçirmiş ki ... Demek ki yeryüzünde bu acıyı yaşayan bir benmişim. Sağlık olsun. Geldi geçti, kızım şimdi 7 ayını doldurdu, o günler unutuldu gitti.
Sevgiler.

ben sana katılmıyorum arkadaşım ne teselli et nede gerçekleri nu kadar net paylaş.evet acı hissettim ama olsun SAĞLIK OLSUN UNUTULUP GıDıYO diye baştan yazsaydın derim ben

Hayatta herşey güllük gülüstanlık değil maalesef. Herkesin doğumu da güzel ve rahat geçecek diye bişey yok. Bu tür yan etkilerinin olduğunu bilmek herkesin hakkı. Bana herkes sezeryan süper sezeryan harika acısız ağrısız vs.vs. söyledi durdu, aslında çoğunun beni teselli etmek için söylendiğini doğum yapınca anladım. Herkes aynı şeyleri yaşayacak diye bişey yok ancak , bu tür yan etkilerinin de olduğunu bilmeleri gerekiyor. Korkutmak için söylenen şeyler değil, insanlar merak ediyorlar neler yaşayacaklarını. Ben başımdan geçen şeyleri anlaattım. ınşallahhh herkesinn doğumu rahat geçer, acısız ağrısız olur. Ben başıma geldiğinde acaba bunları sadece ben mi yaşadım dedim, çünkü herkess o kadar rahat geçirmiş ki ... Demek ki yeryüzünde bu acıyı yaşayan bir benmişim. Sağlık olsun. Geldi geçti, kızım şimdi 7 ayını doldurdu, o günler unutuldu gitti.
Sevgiler.

öncelikle geçmiş olsun. ancak söylemek zorundayım ki yaşadığınız "sezeryanın yan etkisi" değil.. hatta herkes de olmayan, nadir yaşanan bir talihsizlik... evet ben hala kendi adıma sezeryanın süper olduğunu savunuyorum, çünkü 2 doğum yaptım ve ertesi günü ayaktaydım, hatta kardeşim ilk gün beni gördüğünde doğum yaptığıma inanamadı..

ona bakarsanız ben ilk doğumda aldığım suni sancı sonucu olanları yazsam kimse suni sancı taktırmaz.. eşimin bile aklına geldiğinde gözleri dolar, yaşadıklarım karşısında.. ama kalkıpta buraya yazmadım zira herkesin acı/ağrı eşiği farklıdır.. ben böyle yaşarım başkası güle oynaya doğum yapar..
burada bir sürü doğum yapacak arkadaş var, kalkıp da "işte bu sezeryanın yan etkisi" derseniz tamamen yanlış bilgi vermiş olursunuz.. arkadaşların ve benim tepkimiz de buna..
sevgiler...

Son düzenleme:
öncelikle geçmiş olsun. ancak söylemek zorundayım ki yaşadığınız "sezeryanın yan etkisi" değil.. hatta herkes de olmayan, nadir yaşanan bir talihsizlik... evet ben hala kendi adıma sezeryanın süper olduğunu savunuyorum, çünkü 2 doğum yaptım ve ertesi günü ayaktaydım, hatta kardeşim ilk gün beni gördüğünde doğum yaptığıma inanamadı..

ona bakarsanız ben ilk doğumda aldığım suni sancı sonucu olanları yazsam kimse suni sancı taktırmaz.. eşimin bile aklına geldiğinde gözleri dolar, yaşadıklarım karşısında.. ama kalkıpta buraya yazmadım zira herkesin acı/ağrı eşiği farklıdır.. ben böyle yaşarım başkası güle oynaya doğum yapar..
burada bir sürü doğum yapacak arkadaş var, kalkıp da "işte bu sezeryanın yan etkisi" derseniz tamamen yanlış bilgi vermiş olursunuz.. arkadaşların ve benim tepkimiz de buna..
sevgiler...

arkadaşım sezeryanın yan etkisi değil , ilaçların yan etkisi, epiduralin. Bulantı, kaşıntı kusma bunlar epidurel iğresinin etkileriymiş. Yan etki derken bunu kasettim. Sezeryanının yan etkisi zaten olmaz. İlacın yan etkisi olur.
neyseee konuyu uzatmayalım daha fazla, olan olmuş.
Dediğim gibi yeryüzünde bunu yaşayan tek bendim, doğum yapacak arkadaşlar sizler merak etmeyin benim yaşadıklarımı yaşamazsınız. Korkmayın. Allah yardımcınız olsun.

Normal dogum yapsan aci,sezeryan yapsan aci...

bu gidisle zor bebis yaparim senağlama

Niye her sey hep kötü tarafindan bakiliyor senağlama

canım kolay mı doğuruyosun canından can çıkıyo,canından başka bir can çıkıyo.
tabiki doğumlar zor olacak.ayrıca anne olmak kolay mı?
tabiki ama sonuçta acı çekmek anne oldunu anlamak.
doğumhanennin kapısında çok korkuyorum girmicem ben dediğimde annem:senin anneliğin nerde kaldı,asıl annelik burda başlıyo demişti.
ben normal doğum yaptım.ve gerçekten de asıl annelik doğurabilmek ve sonrasında onu eğitebilmek.korkularından vazgeç doğanın kuralı bu.ha bana sorarsan bende bu korkuyla bir daha yapmayı düşünmüyorum.çünkü unutamıyorum.ama bir tanesini yapmalısın.anne olmak için canını verecek insanlar tanıyorum.

ben de epıdural sezeryanla dogum yaptım aglayarak gırdıgım dogumdan gulerek cıktım:) korkulucak hıc bısey yokmus rabbıme sukur...sonrasında da aksama kaldırdılar yurudum .. tabı bıraz acı oldu dıkıslerım de ama o kadar da olsun artık dunyaya bır bebek getırıyoruz sonucta..,allah butun dogum yapıcak arkadasların yardımcısı olsun

X