Şiddetli araba tutması

YesilElma34343434

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2020
50
31
Merhaba arkadaşlar

17 aylik bir oglum var. Arabaya bindikten 15 dk sonra başından soguk terler akıyor su gibi oluyor. Rengi beyaza dönüyor, uykulu baygın bir moda geciyor. Bazen agzina birseyler geliyor ama hic kusmadı. Bu olay daha yeni basladi ve sadece arabada oluyor. Ucaga da bindik boyle birsey olmadi. Araba tutması diye düşünüyorum ama tabi doktora da danışacağım. Bu durumu yaşayan var mı?

Çok olan bir olay, arabada kitap okuyun, oyun oynayın. Dışarıya bakmasını engellerseniz daha çabuk alışır.

Ben tüm çocukluğumu böyle geçirdim. Hala da zaman zaman oluyor özellikle baş dönmesi çok oluyor araba tutmasında kusmadan ziyade. Arabada kenarlara değil ortaya oturtun ve tam karşıya bakmasını sağlayın. Sağa sola da bakmasın..Araba hareket ederken eline bir şey vermemeye çalışın hareket halinde aşağı bakınca feci oluyor. Kitaba, özellikle telefona bakarsa çok daha kötü olacaktır. İlacı da var ama çocuklar için olanı bilemiyorum

Yaşına uygun mu bilmiyorum ama bulantı hapı belki işe yarar en iyisi doktorla görüşmek olur ve arabada ilgisini çeken şeylerle uğraştırın. Küçükken herkeste olmuştur bence telaşlanmayın

Merhaba arkadaşlar

17 aylik bir oglum var. Arabaya bindikten 15 dk sonra başından soguk terler akıyor su gibi oluyor. Rengi beyaza dönüyor, uykulu baygın bir moda geciyor. Bazen agzina birseyler geliyor ama hic kusmadı. Bu olay daha yeni basladi ve sadece arabada oluyor. Ucaga da bindik boyle birsey olmadi. Araba tutması diye düşünüyorum ama tabi doktora da danışacağım. Bu durumu yaşayan var mı?
Genelde çocuklarda oluyo araba tutması. Eczanede ilacı var 3 5 lira bişey onu verin ce tutmuyor

Çok olan bir olay, arabada kitap okuyun, oyun oynayın. Dışarıya bakmasını engellerseniz daha çabuk alışır.
Kitap okusam çocugu bırakır ben kusarım ya😂
Uyusun bence gece yolculuk yapmaya calışın yada daha kolay gecer
Beslenmeyi de kesın yolculuktan önce
Ağır kokularda tetikliyor
Zamanla gecer umarım

Merhaba arkadaşlar

Kızımın vardı 8. Aydan sonra başlamıştı 7 yaşından sonra geçti. Önceki yıl 15 dakikalık servis yolculuğuna dayanamazken geçen yıl çok şükür geçti ben genetik olduğunu düşünüyorum babaannesi de öyle

2 cocugumda da var. mesafe 20 dkyı aşinca kötu oluyorlar. uzun yollarda şurubu var ondan veriyorum. büyük oğlum yaşı büyüdükçe azaldı. ve evet uçakta birşey olmuyor terleme veya kusma.

Arabanız yeniyse kokudan midesi bulanabilir. Klimayı çalıştırdığınızda dışarıdan mı temiz hava alıyorsunuz yoksa içerideki hava mı sirküle ediliyor? O da bulantı yapabilir..

Bir yerde okudum çok enteresan geldi yapan da işe yaradığını yazmıştı göbek deliğinin tam üstüne yara bandı yapıştırmış + şeklinde ve çok rahat ettim demişti ilaca varana kadar denenebilir aslında

Merhaba arkadaşlar

Eşimin yeğeni sizin çocuğunuz gibiydi. Onlar doktor kontrolünde ilaç kullanıyorlardı.

2 cocugumda da var. mesafe 20 dkyı aşinca kötu oluyorlar. uzun yollarda şurubu var ondan veriyorum. büyük oğlum yaşı büyüdükçe azaldı. ve evet uçakta birşey olmuyor terleme veya kusma.
Merhaba benim küçük oğlumda da var 10 saatlik yolculuk yapmamız gerekiyor gelirken giderken sürekli kustu. Artık şehir içinde bile tedirginim kullandığımız ilacın adı ne zaman verdiniz aç mı tok mu? Doktora da danışacagim ama sizden de bilgi alırsam sevinirim.

Merhaba benim küçük oğlumda da var 10 saatlik yolculuk yapmamız gerekiyor gelirken giderken sürekli kustu. Artık şehir içinde bile tedirginim kullandığımız ilacın adı ne zaman verdiniz aç mı tok mu? Doktora da danışacagim ama sizden de bilgi alırsam sevinirim.
merhaba,yanlış olmasin meptamid di galiba. eczaneden reçetesiz alınıyor. tok veriyorum ilaci aç tok demedi eczacı ama aç vermek istemedim.

Aman diyeyim! Tam tersine araba içinde yapılan aktiviteler daha fena yapıyor. Dümdüz önüne bakması gerek. Bende de var bu sorun. Eğer arabayı ben kullanmiyorsam çok fena oluyorum.

Aman diyeyim! Tam tersine araba içinde yapılan aktiviteler daha fena yapıyor. Dümdüz önüne bakması gerek. Bende de var bu sorun. Eğer arabayı ben kullanmiyorsam çok fena oluyorum.
Benim kızımda vardı, dışarıya baktırmadığımız zaman sorun olmuyor

Merhaba arkadaşlar

Aynı ben 🙄 hareket hastalığı deniyor iç kulak göz ve eklemdeki sinirler beyine çeşitli uyariyllar yaptığı için oluyormus

Şu yaşımda hala eğer yoğun trafik varsa ve uçakta iniş ve kalkış anında midem bulanır.
Hapsız yola çıktığım çok nadirdir.
O hapların Çocuklar için damla formunda olanı var.
Birde henüz denemedim ama yapanların olumlu dönüşleri olan pamuğa sirke döküp göbek deliğine koyup bantlıyorlar. Her türlü bulantıya iyi geliyormuş.

X