Sığamıyorum sığamıyorum hiçbir yere sığamıyorumm ooooo

Ailemle yaşıyorum. Annem babam ben ve kardeşlerim. Onlar tamma demeden nasıl taşınalım ki
ilk mesajda daha anlasilir yazsaniz? ilk mesajiniza gore siz, esiniz ve uc cocuk gibi algilaniyor. biz de ona gore fikir veriyoruz. annem babam bu evi yeterli goruyor deseniz herkes farkli bir yorum yapardi. Allahim ya Rabbim.. simdi gordum millet sora sora ogrenmis sizden detaylari.

Genç bi çift ve küçük çocuklarsa olur ama yetişkin çocuklar ve anne baba için mümkün değil yetsin. Siz ikincisisiniz galiba. Yetmez yani normal. Ebeveynler taşınmaya yanaşmıyorsa siz taşınabilirsiniz. Başka bi çözümü yok yani 😅

ilk mesajda daha anlasilir yazsaniz? ilk mesajiniza gore siz, esiniz ve uc cocuk gibi algilaniyor. biz de ona gore fikir veriyoruz. annem babam bu evi yeterli goruyor deseniz herkes farkli bir yorum yapardi. Allahim ya Rabbim.. simdi gordum millet sora sora ogrenmis sizden detaylari.

Bu şekilde yazan bi sizsiniz. Genel konuştu herkes.

Genç bi çift ve küçük çocuklarsa olur ama yetişkin çocuklar ve anne baba için mümkün değil yetsin. Siz ikincisisiniz galiba. Yetmez yani normal. Ebeveynler taşınmaya yanaşmıyorsa siz taşınabilirsiniz. Başka bi çözümü yok yani 😅

ajsndjdj rest çekeyim ya yeni eve taşının ya da hoşçağalın gidiyom ben :KK70:

Bu şekilde yazan bi sizsiniz. Genel konuştu herkes.
geri donup aldiginiz cevaplari okursaniz hepsine sizin tekrar 'evet en iyisi onu yapmak ama annemleri razi edemiyorum' cevabini vermeniz gerekir. yani herkes kendi kararinizi kendiniz aldiginiz dusuncesiyle cevap vermis.

ajsndjdj rest çekeyim ya yeni eve taşının ya da hoşçağalın gidiyom ben :KK70:
Yani 25 yaşında bir kadın için çok restlik bi olay yok aslında. Sizin biraz canınız sıkılmış korkarım 😂 İyi forumlar

geri donup aldiginiz cevaplari okursaniz hepsine sizin tekrar 'evet en iyisi onu yapmak ama annemleri razi edemiyorum' cevabini vermeniz gerekir. yani herkes kendi kararinizi kendiniz aldiginiz dusuncesiyle cevap vermis.

Genel olarak taşının vs yazanlara o tarz şeyler yazdım evet :/ konuya direkt yazsam daha iyiydi ama atlamışım bunun için atışmaya gerek var mı daha fazla

Dolapla kitaplığı bizim oda dışında koyacak yer yok :/ üçümüz de okuyoruz masayı da çıkartırsam karışır. Bi de 1 ranza+1baza olduğu için yer kalıyor dolaba vs

annenlerin oda çok mu küçük

yani ne bileyim günümüzde kıyafetler mi çok fazla

biz yıllarca 3 kapılı dolabı 3 kişi, anne babam ve ben olmak üzere kullanmıştık

yatak odası çok küçük değilse en azından mevsim dışı olanları oradaki dolaba taşıyın

bir de kitaplık koridorda dahi olur, malum pandemi de kitaplık modası aldı başını gidiyor zaten :))))

Hanımlar selam böyle derdi seveyim daha beteri olmasın, ama yeterr valla ya. 5 kişilik bi aileyiz evimiz 2+1 ama ufacık çok ufacık. Birkaç yıl önce evden bayaaa eşya çıkardım toplu tutsun diye ekstra dolap vs aldım ama yok herr yer aşırı karışık geliyor. Kitaplar, kıyafetler, yataklar bilmem neler. Hepsini çöpe atasım geliyor. Ufacık evi olanlar nasıl başa çıkıyor? Ya düşününce fazladan eşya kalmadı daha ne atıcam evden bilemedim. Kesin sizin kullandığınız yöntemler vardır.

(böyle dert mi olur dlye kesin ceza alıcam ama olsun sudndudhhd) şimdiden teşekkür ederim
Gordugum en mantikli konulardan ve evet haklisin kuzum zor 5 kisilik bir hane de fakat denk geliyorum bazen sosyal medya da evlerinde ufak dokunuslarla yer acan insanlar var o tarz sayfalari takip et ilham verecektir

Genel olarak taşının vs yazanlara o tarz şeyler yazdım evet :/ konuya direkt yazsam daha iyiydi ama atlamışım bunun için atışmaya gerek var mı daha fazla
atismiyorum. insanlar konuya giriyor. okuyor soyle dusunuyor. kadin kocasi uc cocuk eve sigamiyor. ne diyebilirim? tasinin veya ustune ekleyip kiraya cikin. alta kaydiriyor sayfayi. yazan yazmis.. ayni sey on kere mi yazilir.. cikiyor konudan. siz annem babamla yasiyorum razi degiller vs yazmis olsaniz konunun o yonuyle ilgi daha cok mesaj alirdiniz. farkli fikirler gelirdi. nasil ikna edebilirsin, siz evlenecek yasta misiniz, ayri eve cikacak yasta misiniz bunlar konusulur. konu kisir kalmis.. bu acidan ilk mesajda daha anlasilir olmak daha cok uyeyi cekiyor konuya.

bu arada aile evinde biraz zor olabilir ama salondaki gereksiz eşyaların yerine kağalı dolap yine koridor hatta mutfak içine de kapalı dolap öneririm

yani kullanılmayan eşyalar konulur bir hurca tıkılır kapaklı dolaba mesela ya da işte fazla yastık yorgan

ortadaki eşya kalabalığının sebebi giysi vs ise onları da vakumlu hurç ile azaltmak en pratiği

Dolaplarin hepsini bir odaya yataklarin hepsinide bir odaya koyun giyinme odasi olsun 5 kisinin camasirida hep katlanmayi bekler yani hic olmazsa gozunuze batmayabilir

Oh kardeşim, seninki birşey degil😅, Benim 2 kedisiyle yalnız yaşayan bir arkadaşım var, eşi 5 yıl önce vefaat etti, hastanede hemseri olarak çalışıyor, onun üstüne farsli bir aile girdi, 3 odalı evde tam 8. Çocuğuna hamile kadın. Yan binada suriyeli 6 çocuklu 3 odada. Nasıl yapıyorlar bilmiyoruz.
8. Çocuğuna mi hamile :KK57: Ay o evde 8 kediyle bile yaşanmaz kadın 8 tane insan çıkarmış :KK53: Allah komşunuza sabır versin. Bizim iki kat üstümüzde tek çocuklu bir aile var, o çocuk sabahtan akşama kadar anlamadığımız bir şekilde sürekli koşuyor. Bir yerden sonra saat sesinin tik tak yapması gibi ufak ama hiç bitmeyen bir gürültü olduğu için insanı delirtme noktasına geliyor. Tepemde 8 çocuklu bir aile oturduğunu düşününce ensemden belime doğru ılık ılık bir şeyler aktı 🤦🏻‍♀️ Allah sabır versin tekrardan

8. Çocuğuna mi hamile :KK57: Ay o evde 8 kediyle bile yaşanmaz kadın 8 tane insan çıkarmış :KK53: Allah komşunuza sabır versin. Bizim iki kat üstümüzde tek çocuklu bir aile var, o çocuk sabahtan akşama kadar anlamadığımız bir şekilde sürekli koşuyor. Bir yerden sonra saat sesinin tik tak yapması gibi ufak ama hiç bitmeyen bir gürültü olduğu için insanı delirtme noktasına geliyor. Tepemde 8 çocuklu bir aile oturduğunu düşününce ensemden belime doğru ılık ılık bir şeyler aktı 🤦🏻‍♀️ Allah sabır versin tekrardan
Zavallı ev arıyor ama bulamadı şimdiye kadar. Baştan üstünde yaşlı bir kadın oturuyordu, o yaşlı vefaat edince getirdiler o farsli aileyi. Suriyelilerle beraber başka memleketlerden, daha çok fars danda kaçak insan geldi suriyeliyiz dediler ve kaldılar. Tavşan gibi cogaliyorlar. Neymiş, Müslümanlık ta korunma günahmış. Allah veriyormuş o çocukları. Çocuklara yazık oluyor.

2+1 5 kişiye yetmez tabi.
Ayrı eve çıkın çok rahatsız oluyosanız yapılacak başka bişey yok çünkü 1 oda da 3 yatak varsa ne yapılabilir yatağa atamayacağınıza göre

Ben oglumla 3+1 evde yasiyorum. Iki kisiyiz ama 3 oda ancak yetiyir. Oglumun odasinda kitaplik, ders masasi, yatagi ve dolabi var. Onlar bile odayi kuculttu. Size bravo demeye geldim 2+1 evde 5 kisi cok iyi yasiyorsunuz.

İzmir depreminden sonra 11 gün önce alıp taşındığımız ev ağır hasar aldı ve tahliye edildik evi alıp taşınırken oh dedim minimalist yaşam kurucaö artık bi ton şey eleyerek taşındım ve ev gerçekten güzel olmuştu
Şimdi ise mecburiyetten ailemin depo olarak kullandığı eve sığınmak zorunda kaldık evden sırf 7 koli ilaç attık skt si 2012 falan olan her yer kitap cd radyo gibi eski eşya ve yığılındurumda
Bende çok rahatsızım ama mecburuz artık kendi güzel eşyalarım bir depoda biz burada...
Sizi anlıyorum ama ailenizle sağlıklı huzurlu iseniz boşverin gitsin

X