Sığamıyorum sığamıyorum hiçbir yere sığamıyorumm ooooo

jeehan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2017
2.351
1.644
Hanımlar selam böyle derdi seveyim daha beteri olmasın, ama yeterr valla ya. 5 kişilik bi aileyiz evimiz 2+1 ama ufacık çok ufacık. Birkaç yıl önce evden bayaaa eşya çıkardım toplu tutsun diye ekstra dolap vs aldım ama yok herr yer aşırı karışık geliyor. Kitaplar, kıyafetler, yataklar bilmem neler. Hepsini çöpe atasım geliyor. Ufacık evi olanlar nasıl başa çıkıyor? Ya düşününce fazladan eşya kalmadı daha ne atıcam evden bilemedim. Kesin sizin kullandığınız yöntemler vardır.

(böyle dert mi olur dlye kesin ceza alıcam ama olsun sudndudhhd) şimdiden teşekkür ederim

Hanımlar selam böyle derdi seveyim daha beteri olmasın, ama yeterr valla ya. 5 kişilik bi aileyiz evimiz 2+1 ama ufacık çok ufacık. Birkaç yıl önce evden bayaaa eşya çıkardım toplu tutsun diye ekstra dolap vs aldım ama yok herr yer aşırı karışık geliyor. Kitaplar, kıyafetler, yataklar bilmem neler. Hepsini çöpe atasım geliyor. Ufacık evi olanlar nasıl başa çıkıyor? Ya düşününce fazladan eşya kalmadı daha ne atıcam evden bilemedim. Kesin sizin kullandığınız yöntemler vardır.

(böyle dert mi olur dlye kesin ceza alıcam ama olsun sudndudhhd) şimdiden teşekkür ederim
Kuzenimin evide küçücük. O çocuk odasına boydanboya gömme dolap yaptırdı. Epey bi saklama alanı oldu.

Beş kişilik bir aile için 2+1 gerçekten küçük. Ne yaparsanız yapın sığamazsınız. Ev değiştirme imkanınız varsa 4+1 bir ev sizi çok rahatlatır. Ama kira durumu filan maddi durumunuza göre hareket edersiniz.

Oh kardeşim, seninki birşey degil😅, Benim 2 kedisiyle yalnız yaşayan bir arkadaşım var, eşi 5 yıl önce vefaat etti, hastanede hemseri olarak çalışıyor, onun üstüne farsli bir aile girdi, 3 odalı evde tam 8. Çocuğuna hamile kadın. Yan binada suriyeli 6 çocuklu 3 odada. Nasıl yapıyorlar bilmiyoruz.

Oh kardeşim, seninki birşey degil😅, Benim 2 kedisiyle yalnız yaşayan bir arkadaşım var, eşi 5 yıl önce vefaat etti, hastanede hemseri olarak çalışıyor, onun üstüne farsli bir aile girdi, 3 odalı evde tam 8. Çocuğuna hamile kadın. Yan binada suriyeli 6 çocuklu 3 odada. Nasıl yapıyorlar bilmiyoruz.
kedi mi bunlar mübarek ha bire doğuruyorlar pesss

Valla çok zor benimde evim küçük 2 çocukla zor sığıyoruz. Bende çözümü hole büyük bir yüklük yaptırarak ve balkona mini kiler dolabı koyarak buldum. Ama buna rağmen hala dağınık... Tabi ev ahalisi biraz tembel ve dağınık olduğundan böyle. Nasılsa evi toplayan var, bendeniz 😭 Kesinlikle büyük eve çıkmanız lazım. Bol bol da dolap içi düzenleyici şart. Allah yardımcınız olsun.

5 kişi kim

Odalar nasıl paylaşımlı

Anne baba bir odada 3 kardeş bir odada ise zaten herkese bir kanat dolap bir raf kitaplık ancak düşer

Salonu kapalı dolaplı bir hale getirip ayna vs dekore edip saklama alanı yaratabilirsiniz

5 kişi kim

Odalar nasıl paylaşımlı

Anne baba bir odada 3 kardeş bir odada ise zaten herkese bir kanat dolap bir raf kitaplık ancak düşer

Salonu kapalı dolaplı bir hale getirip ayna vs dekore edip saklama alanı yaratabilirsiniz

Kardeşlerim ve benim aynı pdadayız ama oda giysi dolabı, çalışma masası, kitaplık derken ufacık kaldı iyice :/ muhtemelen kitaplığı kaldırıp kitapları kolileyip kaldırcam.

Salona dolap yaptırabilirim ama toplar gerçekten

Daha buyuk eve cıkın.Bende muzdarıbım 3 kışılık aıleyız ama çok kalabalık bence her yer.Ama baska yere tasınmamızı aılem ıstemıyor.Apartmanı sevıolar.

minimalizm'i arastirin ilgilenin diyecegim ama 5 kisiye 2 oda dar ne yapsan.. en iyisi ustune az ekleyip genis eve kiraya cikmak veya mumkunse buyuk ev almak.. kira vermektense buyuk evi odemis olursunuz. imkan dahilindeyse.

Anne baba evindeyseniz zaten yapacak bisey yok.Buyuk evi ve sizin rahatinizi aileniz düşünüp bir cozum bulmalıydı. Anne olan sizseniz eger, bir dakika durmayin tasinin.5 kisi icin 3 oda bile az aslinda.Ben kucucuk evimde otururken, bundan bir ay oncesine kadar, buyuk eve gerek yok diye düşünürdüm. Ama simdi 3+1 evdeyim ve harika birseymis valla ☺ .Buyuk ev daha gec kirleniyormus bir kere.Konforluymus.

Kardeşlerim ve benim aynı pdadayız ama oda giysi dolabı, çalışma masası, kitaplık derken ufacık kaldı iyice :/ muhtemelen kitaplığı kaldırıp kitapları kolileyip kaldırcam.

Salona dolap yaptırabilirim ama toplar gerçekten

Ama zaten üç yatak olan odada dolap kitaplık masa nasıl var ki

Yani oğlumun odasında bir yatak bir küçük dolap kitaplık masa var ama yatak ortada şu an zira yatak kenarda olunca masa cam dibinde kalıyor parlıyor bilgisayar

Bence dolap kitaplık vs çıkmalı

Masa lazım ama o bile zor

Eskiden sobalı evlerde masa odalarda yoktu çocuklar daha sıcak diye mutfakta ders çalışırdı

Bizim evde mutfakta da çalışılmazdı orası da çok soğuktu 16 yaşıma kadar salonda tv fon sesi ile ders çalıştım

minimalizm'i arastirin ilgilenin diyecegim ama 5 kisiye 2 oda dar ne yapsan.. en iyisi ustune az ekleyip genis eve kiraya cikmak veya mumkunse buyuk ev almak.. kira vermektense buyuk evi odemis olursunuz. imkan dahilindeyse.

Direkt çözüm bu aslında ama ev değiştirmeye yaklaşmıyor annemler

Ama zaten üç yatak olan odada dolap kitaplık masa nasıl var ki

Yani oğlumun odasında bir yatak bir küçük dolap kitaplık masa var ama yatak ortada şu an zira yatak kenarda olunca masa cam dibinde kalıyor parlıyor bilgisayar

Bence dolap kitaplık vs çıkmalı

Masa lazım ama o bile zor

Eskiden sobalı evlerde masa odalarda yoktu çocuklar daha sıcak diye mutfakta ders çalışırdı

Bizim evde mutfakta da çalışılmazdı orası da çok soğuktu 16 yaşıma kadar salonda tv fon sesi ile ders çalıştım

Dolapla kitaplığı bizim oda dışında koyacak yer yok :/ üçümüz de okuyoruz masayı da çıkartırsam karışır. Bi de 1 ranza+1baza olduğu için yer kalıyor dolaba vs

X