Sigara ile olan imtihanım.

siz hiç sigara kullanmamış biri olarak anlayamadığınız anlamdıramadığınız birşeyi eleştiriyorsunuz. ramazanda içmiyor demek ki bekleyebilir cümlenizin manasızlığının farkında bile değilsiniz. bir bağımlıktan bahsediyoruz öncelikle bunu kabul edip mevzuya bu şekilde bakmayı öğrenmeniz lazım. yaklaşımınız küçümseyici olunca eşinizden aldığınız tepkilerde olumlu, bırakmaya yöneliği bırakın bırakmayı isteyecek şekilde bile olmayacaktır.
bakın sizin verdiğiniz örneklerdeki haklılığınızda hemfikirim ancak söylenmeniz bu konuda sürekli direktif verir şekilde tartışmanız sizin istediğiniz sonuca varmaz.
Hayır hangi bağımlılık 10 15 dk bekletmez. Uyuşturucu olsa kriz anı başlar nöbet başlar. Ama bu adam her saatlerce içmemeye dayanabiliyorsa aciliyet anında içmeyebilir. Sizde bunu anlamıyırsunuz. Sorum bala cevaplar başka

peki önünüzde babanız gibi bir örnek varken sigara içen bir adamla mı evlendiniz? Yoksa sonradan mı başladı?
Sigara tiryakiliği zordur etrafımda çok içen var. Her sigara içen böyle değil bizim de alt komşu evde asla içmez hep kapı dışarı çıkardı. Eşiniz sorumsuz bir insan bu gayet açık.
Babam çok zorba idş o konu da. Tanıştığımda biliyordum evet ama ben sigara konusunda bu kadar sorumsuz olacağını tahmin etmedim. Ki gerçekten de tek sorun sigara başka konularda mükkemmmmel benim kocam 😉

Babam çok zorba idş o konu da. Tanıştığımda biliyordum evet ama ben sigara konusunda bu kadar sorumsuz olacağını tahmin etmedim. Ki gerçekten de tek sorun sigara başka konularda mükkemmmmel benim kocam 😉
Bazen tek bir sorun mükemmelliğini kapatabilir. Bu da öyle bir konu. Babadan duygusal şiddet görüp sigara içen biriyle evlenmek sizin seçiminizdi

Annem de babam da günde birer paket sigara içerler. Ben 32 yaşındayım ama benim yanımda hala icmezler, çocuğun yanında icmeyelim diye😂😂
Adam bebeğinin zehirlenmesini umursamiyor, daha ne denir ki.
Keşke baştan hiç evlenmeseydiniz. Benim sigara içen sevgilim neredeyse hiç olmadı, olan da benim yanımda asla icmezdi . Bu da bir tercih. Ağzı iğrenç kokan birini öpmek istemem, ayrıca günde yüklüce bir miktarı böyle zehre saçan insan da benim koca adayimda aradığım kriterlere ters:)
Yola çıksan yol zehir olur sigarasi geldi diye. Strese girse sigara, güzel yemek yese sigara. zaten ailemde bunu çekmişim, kocadan da çekemem. Bence içen içenle, içmeyen icmeyenle evlenmeli.
Benim annem babam , ikisi de çok severek içer. Her yemek sonrası keyif ala ala karşılıklı içerler. Yakın arkadaşımın sadece babası iciyor, annesi dır dır dır, senelerdir.

Annem de babam da günde birer paket sigara içerler. Ben 32 yaşındayım ama benim yanımda hala icmezler, çocuğun yanında icmeyelim diye😂😂
Adam bebeğinin zehirlenmesini umursamiyor, daha ne denir ki.
Keşke baştan hiç evlenmeseydiniz. Benim sigara içen sevgilim neredeyse hiç olmadı, olan da benim yanımda asla icmezdi . Bu da bir tercih. Ağzı iğrenç kokan birini öpmek istemem, ayrıca günde yüklüce bir miktarı böyle zehre saçan insan da benim koca adayimda aradığım kriterlere ters:)
Yola çıksan yol zehir olur sigarasi geldi diye. Strese girse sigara, güzel yemek yese sigara. zaten ailemde bunu çekmişim, kocadan da çekemem. Bence içen içenle, içmeyen icmeyenle evlenmeli.
Benim annem babam , ikisi de çok severek içer. Her yemek sonrası keyif ala ala karşılıklı içerler. Yakın arkadaşımın sadece babası iciyor, annesi dır dır dır, senelerdir.
İşte benim sorunum bu. Eşimden sadece sigara yüzünden soğuyorum ve dır dır yapıyorum sizin deyimiznizle.çözüm istedim bir iki arkadaş öneri vermiş sağolsınlar. Mesela elektronik sigara hiç gelmemişti aklıma akşam konuşacağım.

Çocuğumun bulunduğu ortamda sigara içmesine asla izin vermem eşim, annem kullanıyorlar ama asla yanında içmezler balkona çıkarlar elleri yüzlerini yıkamadan da çocuğuma dokunamazlar ilk önce sınır çizin. Bırakması içinde kendisi istemesi lazım eşim sigara bırakmaya gitti ilaç verdiler kullanıyor bayramdan önce başladı ilaca şuan içmiyor

İşte benim sorunum bu. Eşimden sadece sigara yüzünden soğuyorum ve dır dır yapıyorum sizin deyimiznizle.çözüm istedim bir iki arkadaş öneri vermiş sağolsınlar. Mesela elektronik sigara hiç gelmemişti aklıma akşam konuşacağım.
Valla senin de bebeğinin de işi çok zor. Evde sigara içen biri ile yaşamak çok iğrenç. Resmen ev leş gibi kokuyor, farkında bile değiller.
Geçen ay ailem memlekete gitti bayram seyran. Canım ev var ya, ne güzel mis gibiydi. Geldiler, sabah burnumda sigara kokusu, batmış yine tüm ev. oysa onlar camı açıp içtikleri için sana gelmiyor sanıyorlar. Ailemle uzun yol da ayrı eziyet. Çünkü cami açıp dışarıya üflüyorlar. O duman o hareket rüzgarıyla doğru benim burnuma geliyor. Sırf bu yuzden yıllardır ailemin arabasına sayılı binmisimdir uzak yol için. Üç saatlik yolda beş kere mola verirler,yine de arabada sigara içerler .
nefret ediyorum gerçekten. Israrla sigarayi bırakıp ona verecekleri para ile hastalıkları için birikim yapmalarını çünkü sigaradan kaynaklı sağlık sorunlarına merhamet göstermeyip 'ben demistim' diye onları bunaltacagimi söylüyorum 😂 yine de iciyorlar

Çocuğumun bulunduğu ortamda sigara içmesine asla izin vermem eşim, annem kullanıyorlar ama asla yanında içmezler balkona çıkarlar elleri yüzlerini yıkamadan da çocuğuma dokunamazlar ilk önce sınır çizin. Bırakması içinde kendisi istemesi lazım eşim sigara bırakmaya gitti ilaç verdiler kullanıyor bayramdan önce başladı ilaca şuan içmiyor
İyi sen balkona çıkarıyorsun. Benim ablam ona da izin vermiyor, annemle babam 'bakkala' diye çıkıyor , liseli gibi apartman bahçesinde içiyorlar 😂😂😂

Valla senin de bebeğinin de işi çok zor. Evde sigara içen biri ile yaşamak çok iğrenç. Resmen ev leş gibi kokuyor, farkında bile değiller.
Geçen ay ailem memlekete gitti bayram seyran. Canım ev var ya, ne güzel mis gibiydi. Geldiler, sabah burnumda sigara kokusu, batmış yine tüm ev. oysa onlar camı açıp içtikleri için sana gelmiyor sanıyorlar. Ailemle uzun yol da ayrı eziyet. Çünkü cami açıp dışarıya üflüyorlar. O duman o hareket rüzgarıyla doğru benim burnuma geliyor. Sırf bu yuzden yıllardır ailemin arabasına sayılı binmisimdir uzak yol için. Üç saatlik yolda beş kere mola verirler,yine de arabada sigara içerler .
nefret ediyorum gerçekten. Israrla sigarayi bırakıp ona verecekleri para ile hastalıkları için birikim yapmalarını çünkü sigaradan kaynaklı sağlık sorunlarına merhamet göstermeyip 'ben demistim' diye onları bunaltacagimi söylüyorum 😂 yine de iciyorlar
Babama kanser teşhisi konulduğu gün bıraktı. Değerleri düzeldi kahveye gitmiş doktora içmedim dedi Dr azarladı değerlerin düşmüş solumuşsun gitmeyeceksin diye kahveye de gitmiyor. Eşime çocuğumun hakkını Allah sorsun senden dedim bir iki gün aşağı indi yine evde devam. Hatta bunlarda kalp genetik. Bak çocuğuna yapma bunu geç baba oldun diyorum yok

Cozum yok cunku sigarayi kabul edemiyosaniz sigara icen adamla evlenmeyecektiniz. Asla birakmiyolar benim salak kocamda evlenince birakicam dedi birakmadi tabiki hepsi boa laf ayrica kocaniz bencil her konuda kendinizi kandirmayin

Mutlaka konuşun elektronik sigarayı. Ben tütün bile içtim bir ara. Ama üstüme sinmesi saçımın başımın kokması nefret ede ede içiyordum. Bir kaç gündür elektronik sigara içiyorum ne koku var ne kül izmarit derdi.

İstemeden bıraktıramazsınız.
Ben senelerce içtim. Kendim bıraktım. 8 sene içmedim. Sonra salak gibi arada gizli otlamaya başladım. Baktım sonu kötü yine bağımlı olacağım içmiyorum. Zorlanıyorum ama dayanıyorum. Eşim zorlasa bırakamazdım. Kendim istediğim için deniyorum. Bu olayda kişi istemeden çözümü yok maalesef.
En azından tedavi olması için konuşun. Bu konunun aranızda büyük sorun olacağını söyleyin. Başka şey gelmez elinizden

Günaydın hanımlar. Ciddi anlamda tavsiyeye ihtiyacım var. Bildiğiniz sigara yüzünden mutsuzum. Babam çok sigara içerdi. Hemde tütün sarardı. Cebinde de hiç parası olmazdı. Maddi olarak çok çektik bekar iken. Ekmek alacak paramız yoktu ama babama sigara yetiştirirdik. Sigarasını içerken diğerini yakar kültablasına koyardı. O bitince diğerini. Birazda inada yapardı biz yapma etme dedikçe.arabasını satmadan önce bizi misafirlikten almaya gelmişti. Camları kapatıp içmiş. Teyzemi de bırakacaktık kapıları açınca dışarıya duman boşaldı. Teyzem Allahtan kork, sanki semaver yanıyor içeride,çocukların ciğerlerine yazık demişti. Yürüyerek gitsinler o zaman demişti. Bildiğiniz bile isteye zarar veriyordu. Kanser olduğunu öğrendiği gün bıraktı. Neyse evlendim şimdi de eşim. Adam sanki kendini kaybediyor. Eşimin inada zarar vermek için yapma huyu yok ama çok abartıyor. Dün oğlum aşırı huysuzdu gene. Kucağa alıyorum yere ağlıyor, yere bırakıyorum kucağıma tırmanıyor. Uzun süre devam etti uyumuyor da.eşime Burnumun delikleri titriyor tansiyonum düştü galiba sen mamasını hazırla da verelim uyusun yoksa bayılacağım dedim. Gitti bekle bekle gelmiyor. Gittim ki elinde telefon sigara keyif yapıyor. Sinirden ağladım. Isınmasını bekliyorum dedi. Benim beş dk ya hazırladığm mama 15 dk nasıl sürer dedim kavga ettik.gece olan olay şu saat olmuş canımı sıkıyor. Havaalanında bagajları beklerken sen bavulları al ben Bi sigara içip geleyim dedi. Ozaman tersledim. Çocuk kucağımda iki büyük bavul ben banttan nasıl çekip alatım dedim. Afra tafra yaptı kavga ettik. Öncesinde uçağımız aktarma olduğu için ve ilk uçak geç geldiği için bizim uçak kaçmıştı. Başka uçak olmadığı için firma bizi bir otele gönderdi. Görevli araca kadar bavullara yardımcı oldu servise koydular. Bu yine sigara içiyor. Ben araç ta idim. Havaalını görevlisi sigarayı sonra içersin adamı ne bekletiyorsun demiş adam da iç kardeş bişey olmaz demiş. Kendi anlattı. Önce kızdım görevliye ama sonra hak verdim yaşlı adamı ne bekletiyorsun öldün mü. Biz birinci katta oturuyoruz. 3. katta oturan adamı, gece bir kaç kez çöp atmaya inerken kapı önünde içerken gördüm.adam evde bebk var diye 3 kat aşağı iniyor ama bizimki bebek olmasına rağmen camı bile açmıyor gidiyor mutfakta içiyor. Perdem sapsarı yıkıyorum da açılmıyor. Ramazandan sonra bırakırım bayramdan sonra bırakırım tatilden sonra bırakırım diyor ama yok. Yazık günah 43 lira 5 te zam gelecek miş 48 lira günlük para verilir mi diyorum tartışıyor. Her yönden razı olduğum adamdan sigara yüzünden soğuyorum. Bak diyorum sigara bırakma polikliniği var akupunktur var gel gidelim diyorum sanki adama küfrediyorum sinirleniyor. 2 amcan baban 60 yaşında kalp krizinden öldü yapma diyorum yok anlamıyor.
Çözüm varsa kızlar gerçekten çok daraldım. Sigara için insan boşanmayı düşünürmü ben düşünmeye başladım.
İçinden gelmedikten sonra bırakamaz boş yere kendini yıpratma

Babam seneler önce içerken bırakmış ama annem hala içiyor ve kesinlikle bırakamam diyor
Bende eşime önceleri bırak dedim bırakmaya çalıştı 3 ay 5 ay içmediği oldu ama sonrasında yok yapamıyorum dedi 😔
günde 2 paket içiyor ama çocukların yanında içmez

Eşim çok kötü bir sigara bağımlısı.
Tedaviyi kabul etmeyecek kadar.
Dediğiniz gibi aklı sürekli sigara da.
En ufak boşlukta sigara...
Ancak bahsettiğiniz durumlar yaşanmıyor.
Sizin hayatı zor idame ettirmeniz, bebeğinin ağlaması, sağlığınıza kalıcı olarak zarar vermesi umrumda değil.
Hiç sormadım. Aklıma gelmemişti
Elektronik sigaralar aynı tadı vermiyor dedi eşim ki aldı da kaç çeşit, arkadaşı yurtdışından hediye getirmişti yıllar önce burada aşırı popüler değilken yeter ki sigarayı bıraksın diye.. Ama olmadı.

Keşke olsa.

Mora terapiyi araştırdım. Çevresinde bir süre sigaraya maruz kalmaması gerektiğini söylediler. Çevresinde içmeyen tek ailelerimiz ve ben varım. O işe de sıcak bakmadı.

Aslında istemiyor, ciddiye almıyor bile mesele o.

Siz adamın yaptıklarını sigarayla örtüyorsunuz. Sigara olmasa da o başka bir şeyle oyalanıp sizin ihtiyaçlarınız noktasında yan çalacaktı.

X