Sigarayı Bırakanlar?

Bundan yaklaşık 10 sene önce bıraktığımda ben de aynı şeyleri yaşamıştım, normaldir rahat olun. Ben o kadar öksürünce sigaradan iyice uzaklaşmıştım. Bu meret ne yapmış bana böyle diye düşünerek...

Malesef geçen sene tekrar başladım ama çok zevk alarak içtiğimi söyleyemeyeceğim. Sanırım bu aralar tekrar bırakıcam ama öksürükle mücadele erindiriyor biraz beni. Sonra sigarayı bırakınca herşeyin kokusunun ne kadar fresh ve huzurlu geldiğini hatırlıyorum, bir güç geliyor. Bakalım umarım tekrar kurtulurum ben de eşiniz gibi.

Eşiniz mücadeleyi bırakmasın, bu süreç geçici. Biraz sabretmek gerek sadece. Ciğerler normale dönmeye çalışıyor. Kolaylıklar dilerim

İçin rahatladı biraz çok teşekkürler. Evet eşim de öyle diyor kendime ne yapmışım böyle diye. Umarım eşim tekrar başlamaz ve umarım siz de tekrar bırakabilirsiniz.

Benim hiç sigara ile alakam olmadı, ama onun bıraktığı pisliği temizlemek için roka ve tere yenmeli diyorlar. Öyle iki yaprak falan değil, hergün 1 demet roka, 1 demet tere. Deneyin; inşallah faydasını görürsünüz.

Öyle mi? Tamam o zaman eşime diyeyim gün içinde bol bol roka tüketsin zaten çok sever. Teşekkürler.

Eşim biz daha sevgiliyken bıraktı 10 yıl falan oluyor ama öyle öksürük falan hatırlamıyorum canım eşimin ilk dediği şeylerden biri ağzımın tadı yerine geldi sabah uyanınca ne biçim oluyordu ağzım inş. devam eder tekrar içmez bir dr a gitse iyi olur bu kadar öksürük normal ki?

Bende bide ağrısına ılık şekerli süt iyi gelir diye biliyorum :)

Ya işte internetten okuyorum 1 ay sürenler varmış, normal diyorlar, eğer balgamın rengi değişirse doktora gelin diyorlar. Ama gideceğiz, çünkü gerçekten bence de normal değil. Teşekkürler iyi dileklerin için. Eşin için de sevindim. Sigara cidden çok kötü bir şey.

3 ay oldu tamamen geçmedi ama baya azaldı benim öksürüğüm, boğazımdaki gıcık ve kaşıntı geçmedi, sabaha kadar 1 litre su içiyorum.

Benim için daha kötü çok katıyım bu konuda mecbur bıraktı ben demedim oysa ki :) ben sigara içenlerle tokalaşıp öpüşmem mesela çok mecbur kalmadıkça evinde zaten kimse içemez sokak da bile kaçıyorum sigara içenlerin etrafından

Bir de arkadaşlar bırakın şu mereti yav yabancı programlar izliyorum estetikle ilgili özellikle adamlar sigarayı bırakmadan estetik yapmıyor sonrasında da izin yok vucuttaki oksijen yetersizliğinden yaralar geçmiyor kolay kolay nasıl bir kötülük yapiyorsunuz o cildinize sonra yaşlandım diyorsunuz

3 ay oldu tamamen geçmedi ama baya azaldı benim öksürüğüm, boğazımdaki gıcık ve kaşıntı geçmedi, sabaha kadar 1 litre su içiyorum.

Öyle mi? Peki bu kadar ağır mıydı öksürüğünüz?

Evet ben de evimde içirmem eşim de hiç içmemiştir, çok rahatsız oluyordum sürekli söylüyordum ama bırakamıyordu, en sonunda dedim bırakırsa kendisi bırakır diye şükür bıraktı :) umarım bir daha başlamaz.
Kesinlikle çok kötü zaten her yönden kötü. Öksürüklerinden belli, o da diyor ben kendime ne eziyet çektirmişim böyle diye.

İnş. içmez bir daha canım dayım ameliyat bile oldu damarları tıkanmıştı ödü koptu resmen ölümden döndü içmedi içmedi sonra düzelince gene başladı yani bir insan neden kendine bunu yapar bilemiyorum giden parada cabası resmen hasta olmak için üstüne para ödüyor insanlar

Yaa dayınıza çok geçmiş olsun ama neden tekrar başladı ki? Keşke başlamasaydı.

Ben 2 ay kadar bırakmıştım ama hiç öksürük falan yaşamamıştım faranjit falan olmuş olmasın eşiniz? Bence de bir doktora görünmesinde fayda var. Tam faranjit olduğu dönem sigara bırakmasına denk gelmiştir belki.

Tebrik ediyor ve darısı kalıcı olarak başıma diyorum.

Boğazında şişlik iltihap falan da yok aslında ama bu ihtimali düşünmemiştim hiç. Umarım siz de kurtulursunuz zira iş beyinde bitiyor. Bırakıcam diyin ve içmeyin.

ilk zamanlar geceleri çok fenaydı, sabaha kadar uyuyamıyordum öksürmekten, sürekli bir gıcık vardı, ama bu yoğunluk 1 ay içinde azaldı, hala tamamen geçmedi ama..

Annem ve babam 20 küsür sene günde birer paket sigara içtiler. Birkaç senedir içmiyorlar. İkisi de bir günde bıraktı içmeyi, birden kestiler. Annem abur cubura sardı, kilo aldı, hiç kilo problemi olmayan bir kadındı. Babamda öksürük var. Önceden çok daha fazla vardı, krize girer gibi öksürüyordu, şimdi baya azaldı. Ama bu geçen süreler az değil tabii, dünden bugüne azalmadı. Sabahları aç karna pekmez, çörekotu yağı, bal gibi şeylerden bir kaşık alıyor, üzerine de su içiyor. Fayda gördüğünü söylüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…