Sigarayı Bırakma Günlüğüm

Bunları duymak bu güzel gelişmeleri okumak çok iyi geldi bana da 🥰 çünkü cildim güzel ama göz altlarım mor. Böbreklerim hassaslaştı. İlaç içtiğimde bile ağrıyor ve göz altlarım şişiyor bunun belirtisi olarak. Yürüyüşe ben de başlıcam. 55 kiloydum ben de şuan 61 kiloyum. Daha başındayım üstelik. Yürüyüşle belki incelirim eski kiloma diye umuyorum
Önemli olan tekrar başlamamak bu yazıdan sonra dün gece rüyamda sigara içiyordum hemde okadar zevk alıyordum ki 😁eniştem 2 sene bıraktı içmedi sonra kilo aldım diye tekrar basladi düzenli yürüyüşten sonra verirsin kilonu

Kendini çok ama çok güzel ifade etmişsin. Bahsettiğin semptomlar genç yaşların (20'li yaşların başlarının) şikayetleri. İleride daha başka daha ağır şikayetler olucak eğer içmeye devam edersen. Chmpx konusunda beni uyarmışlardı kadınlık hormonlarını doğurganlıgı bitiriyor diye. Yok artık demiştim ama ben ilacı da bıraktım çünkü ne de olsa bitirsek bile sonra sigaraya tekrar bşlama ihtimalimiz var. Reglime daha cok varken bile lekelenme vs sorunları yaşadıgım için bıraktım ilacı. Eğer çok zorlanırsan IqOs (I quit ordinary smoking) cihazından al. Şimdiden paranı biriktir hatta çalışmıyorsan. Biraz pahalı bir android sistem cünkü. İlacı zararları görene kadar iç. Ama yan rtkiler artarsa özellikle hormonal kısımda, hemen bırak. Bi sigara için coluk cocuktan olmayalım. 🙈

ben o boru tıkalıynış gibi boğaz gıcığı hissinden kurtuldum sigarayı bırakalı 2 haftayı geçti, ben de yürüyüşe çıkmayı ve sağlıklı beslenmeyi niyet ediyorum. Bakalım nasıl olcak. Nefes darlıgı kalp ağrısı baş şişkinliği (sadece sşgara içenler bilir dediğin için başın kafa tasının içinde sanki hava varmış gibi oluyor) bende de var ve geçti hepsi. İtiraf edeyim benim sşgara bırakma sebebim iç organlarım zerre umrumda değilken, dışarıdan erken yaşlanma ile ilgili yazılan yorumları okumam. Ve nerde uzun yıllar sıgara içicisi görsem hemen yüzünden anlıyorum tipleri cok bozuk ve yaşlı yorgun koyu renk görünüyor. Beni de bu korkutuyor. Genetik şeker ve kalp büyümesi hastalıklarına açığım ben de. Sigara inanılmaz bir bağımlılık yapıcı. Nikotin zararlı değil ama karbonmonoksit bizi bitiriyor diye biliyorum araştırmalarıma göre. Senin bu konuda bilgin var mı?
Nikotin uyuşturucudur aslında hemde en hızlı uyuşturucu 15 dk civarında vücutta yoksunluk etkisi yaratan en kuvvetli uyuşturucu. Savaşımız aslında serçe parmak kadar olan madde ile değil, insanlığın kötü ve sağlıksız yaşamasını isteyen dünyayı yönetenler üzerine. Çünkü onlar sigara, uyuşturucu ve silah üzerinden kazanıyorlar o yüzden sigara ve diğer maddeleri her sene 60 kat etkili hale getitecek araştırmalar üretimler yapıp değiştiriyorlar ürünleri. Her sene dünyada 60 yeni uyuşturucu çeşidi çıkıyor ve her sene sigaranın içeriği çoğalıyor veya değiştiriliyor. Bunu yapan uzman kimyagerler ve 1 denemeye başlatacak kadar güçlü ve daha zararlı hale getiriyorlar. Sigara içen kişi yarım saat 1 saat içmedikten sonra çok üzgünleşiyor. İlerde bunun etkisi saldırganlık olacak yavaş yavaş ekliyorlar. Taş denen metanfetamin maddesi mesela canavarlaştırır. İlerde o taşın 1 mg sinden katsalar cinayetler artar. Sigara için adam öldürürüz ve onu demişken 2 gün önce sigara için kardeşini öldürdü birisi. Yani aslında sigara içtikçe onların halkasına takılı haldeyiz ve onlar istedikleri zaman bizi hapse yada hastaneye düşürebilirler hemde 1 paket sigara yeterli bunun için. Ve zamanı gelince eminim ki sigara içen herkesi canavarlaştıracaklar. Dünyanın en sakin insanı bile krize girecek, tahammülsüz olacak, depresyon belirtileri gösterecek. O yüzden işin bu gerçeğini benimseyip hemen bırakmalıyız.

Nikotin uyuşturucudur aslında hemde en hızlı uyuşturucu 15 dk civarında vücutta yoksunluk etkisi yaratan en kuvvetli uyuşturucu. Savaşımız aslında serçe parmak kadar olan madde ile değil, insanlığın kötü ve sağlıksız yaşamasını isteyen dünyayı yönetenler üzerine. Çünkü onlar sigara, uyuşturucu ve silah üzerinden kazanıyorlar o yüzden sigara ve diğer maddeleri her sene 60 kat etkili hale getitecek araştırmalar üretimler yapıp değiştiriyorlar ürünleri. Her sene dünyada 60 yeni uyuşturucu çeşidi çıkıyor ve her sene sigaranın içeriği çoğalıyor veya değiştiriliyor. Bunu yapan uzman kimyagerler ve 1 denemeye başlatacak kadar güçlü ve daha zararlı hale getiriyorlar. Sigara içen kişi yarım saat 1 saat içmedikten sonra çok üzgünleşiyor. İlerde bunun etkisi saldırganlık olacak yavaş yavaş ekliyorlar. Taş denen metanfetamin maddesi mesela canavarlaştırır. İlerde o taşın 1 mg sinden katsalar cinayetler artar. Sigara için adam öldürürüz ve onu demişken 2 gün önce sigara için kardeşini öldürdü birisi. Yani aslında sigara içtikçe onların halkasına takılı haldeyiz ve onlar istedikleri zaman bizi hapse yada hastaneye düşürebilirler hemde 1 paket sigara yeterli bunun için. Ve zamanı gelince eminim ki sigara içen herkesi canavarlaştıracaklar. Dünyanın en sakin insanı bile krize girecek, tahammülsüz olacak, depresyon belirtileri gösterecek. O yüzden işin bu gerçeğini benimseyip hemen bırakmalıyız.
Zararlı olan nikotin değil, zararlı olan onu yakıcı hale getirmek. Yakarak kullanmak. Sağlık sorunları toplumsal sorunlardan çok önce aslında. Bireysel olarak senin dediğin gibi mental sağlığımız başta olmak üzere bedensel sağlığımızı bu zıkkımdan uzak durarak korumalıyız 🧡

26 ocak 2021 / salı

En son ne zaman tarihli güncelleme yaptıgımı unuttuğum için gece yazıyorum. Bugün sağlıklı beslendim. Hiç ekmek tüketmedim.(sağlıklı ekmeğe karşı değilim, ata unundan vs) Sabah salatayla başladım. Sonra öğlen bir shake içtim. Akşam da dana lokum yedim, yemeye çalıştım ama içi pişmemişti yalan oldu. Biraz patates kızartması yemek zorunda kaldım cafe de paris sosla. Akşam biraz sağlıklı besleniş bozuldu ama asıl böyle durumlarda kendimize çok kızar ve kendimizin cok üstüne gidersek bozmuş oluruz dengeyi. Susuyorum o yüzden kendime sinirli değilim.

ama arkadaşlar bu sigarayı bıraktığımdan beri nasıl sinirliyim anlatamam.. felaket bir sinir, agresyon, öfke patlaması, tahammülsüzlük, arada cinnet moduna da girmiyorum değil. yoksunluk çekmiyorum bu arada. sadece nikotini kesmenin yan etkileri bunlar. 17 gün olduğu için sigara içmeyeli, öksürük başladı. ciğerlerim canlandı, yüzüm yine pembe beyaz oldu. henüz bırakmayan herkese bu musallattan kurtulmalarını diliyorum

merhabalar 🥰🧡

herbalife'a başladım. Şaka gibi ama 2 günde 1 kilo gitti bile. Ödem attıgı için korkulacak bir şey yok. Vegan ürünler oldukları için gönül rahatlıgıyla aldım. Böbreklerim şimdilik ses çıkarmadılar bu başlangıca :KK70: eğer ordan yana bir tık oluşursa, hemen söylerim..

bu arada IQOS aldım sırf nikotin veren bir cihaz. Juulumu satıyorum. 1 ay kullandım, 3-5 kere toplamda. Sıfır ayarında 🥰

Bu arada "SİGARASIZ TAM TAMINA 20 GÜN" 🥰🧡 her şey ama her şey mümkün. canım sigaranın s'sini bile aramıyor. Sigara kokusuna dumanına asla tahammül edemiyorum. Benimkini balkonda içirtiyorum. O hala bırakamadı ilacın şuan 20 küsuruncu gününde olmasına rağmen. Ama çok azalttı. 15 yıllık bağımlıyla 5 yıllık içicinin aynı olmadıgını buradan sizlere de sunmuş olayım böylece. En kısa sürede azmedip, irade edip, ilaçtan da destek alıp bırakmasını dilerim herkesin

Arkadaşlar ben çok heyecanlıyım ya bana bişeyler oluyor :KK70:

Sigara içmemeyi başardığım için inanılmaz mutluyum. Canım nikotin istiyor ama sigara istemiyor. Vücut gerçekten alışkanlıklar yumağı..

Benle birlikte çabalayanlardan, sigarayı bırakan olmadı mı hiç? Ya da azaltan?

bugün sigarasız 22 günü geride bıraktım.

1.si iştah çok açılıyor özellikle akşamları
Ne yiyeceğimi ne yapacağımı şaşırıyorum. Bu yüzden herbalife'a başladım (üye değilim, üyelik istemiyorum, yorumu görüp atlayacak herbal canavarlara önlem amaçlı parantez açayım) zayıflamaktan ziyade kilomun üstüne çıkmayayım düşüncesindeyim. Şuanda 60 kiloyum. Tartım xmiomi malum akıllı android tartı. Ama bozuk gibi sanki. Bir çıkıyorum 60 gösteriyor ki şuan 60 bile olma ihtimalim yok baya inceldim. Sonra tartıyı ters çeviriyorum bakıyorum vs bir daha tartılıyorum 64 cıkıyor. Bozuk mu acaba diye bi araştırıcam 2-3 ay oldu daha alalı. En fazla 58 olabilirim şuanda. Ama bu tartıda fazla çıkıyor kilo...

2.si agresyon biraz azaldı. Ara ara sabah mutluluklarıyla uyanıyorm. Anlamsız bir mutlulukta neşeyle evde kedilerle falan oynuyorum (şaşırtıcııı)

3.sü gece rahat uyuyorum. İlaç kaynaklı sıkıntılı rüyalar gitti. Sigara kaynaklı nefes tıkaması burun tıkanıklıgı gitti.

4.sü iyi ki ilacı bırakmışım ben. Regl dönemindeyim ve bir türlü normalim gibi regl olamadım ilk 2-3 gün. Çok sancım oldu ve bir türlü açılmadı reglim. O dönem ilaç kullanırken lekelenme yaşamıştım da bırakmıştım zaten. Kekik çayına abandım. Rahatladım bugün biraz daha.

5.si o ilaç kaynaklı hazım sorunu demiştim ya, ilacı bırakalı kaç hafta oldu hala devam ediyor çok şaşırtıcı şekilde. Bu Demektir ki ilaç bagırsak florasını da bozuyor.

Özetle; Bence çok ciddi bağımlı değilseniz bu ilacı kullanmayın. Ben keşke sadece 5 gün falan kullansaymışım diyorum. Gerek yokmuş 10 gün kullanmama. 10 yıl ve üzeri içiciler kullanın diğerleri iradeyle bırakmaya çabalayın.

xoxo

vay be neler oldu hayatımda neler.. evlilik yolundan döndüm, 3 yıllık ciddi ilişkim bitti. sigaraya dönmedim buna rağmen..

bugün sigarayı bırakma ilacına başlayışımın (her ne kadar on gün kullansam da) 1.ayı doldu. Ve ben 27 gündür sigara kullanmıyorum. Buraya sürekli dırdırdır yapıp her gün "içmedim" diye yazmak istemiyorum. Bu ilacı devlet hastanesinde yazdırıp, sigara bırakmak için 5-6 günlük bir basamak olarak kullanabilirsiniz. Bir ay kullanmanızı önermem. Kadın anatomisi için hiç uygun tasarlanmış bir ilaç değil..

herşey gönlünüzce olsun

Seni tebrik ediyorum arkadaşım. Nikotin bandı işe yaramıyormuş bunu gördüm ben de. Ne kadar dirensem de olmadı. Olsun istemek başarmanın yarısıdır. Olacak mutlaka.

sigarasız bir hayatta devam ediyorum, her şey harika. tam da bu yüzden burayı boşlamışım 🙈 hormonal sıkıntılar cıkardı ilaç ama geçti hemen. herkese tavsiye ediyorum

Merhaba arkadaşlar 🥰🍃

ben 29 yaşındayım. 25 yaşından beri dönem dönem sigara kullandım. Bir yıl bıraktığımda oldu ancak bu bir yılın sonunda tekrar başladıktan sonra günde bir pakete çıkmış bulunmaktayım. Ve artık gerek cildime yaptıgım yatırımlar, gerek erken yaşlanma gibi bir duruma maruz kalmamak ve de iç organlarımın sağlığı için c*ampix ilacını aldım. Defalarca denememe rağmen bu sefer yalnızca irade ile bırakamadım ne yazık ki.. :KK43: Kesin çözümcü olduğum için nikotin bantları, haplar, sakızlar hepsini araştırdım. Reçete ile de alınabildiğini öğrendim. Ancak buna vaktim ve doktorların insiyatifine kalma niyetim olmadığı için (biraz masraflı bir ilaç) gidip eczaneden aldım 3 gün önce. Bu ilaçla bırakıp bırakamayacağımı bilmiyorum. Buraya günlüğümü ve her gün 'gün gün' ne hissettiğimi, nasıl bir süreç yaşadığımı paylaşıcam. Umarım bırakmayı başarabilirim ve umarım burada konumu okuyup bu başarıya ortak olmak isteyenlere vesile olabilirim. Birine dolaylı veya direkt yoldan yapılan her yardım yıldızınızı yükseltir, bir astrolog tavsiyesi vermiş olayım 💜
MERHABA İLACI MUHAKKAK DOKTOR TAVSİYESİ ÜZERİNE KULLANIN DERİM ÇÜNKÜ İLACIN ÇOK YAN ETKİLERİ VARDIR İLACA BAŞLAMADIYSANIZ DOKTORA BAŞVURUN DERİM

Çok teşekkür ederim evet bıraktım sigarayı. Daha 2.haftadayım ama kokusu bile tiksindiriyor dışarıda duyduğumda. Bir insanı sigara içerken gördüğümde o küllükte beklemiş pis duman ve nemli is kokusu geliyor burnuma. İleride tekrar başlamamak için devam ediyorum ilaca. Yarın bir hafta olacak içmeyi bırakalı 🥰🧡
Merhabalar, bende champix kullandım ama 9.günü sigara ile birlikte ilacı içmeyi de bıraktım ve 11 gündür kabızlık sıkıntım var ve zamanla azalması gerekirken artmaya başladı bu normal mi acaba?? Resmen 3 4 gündür tuvalete çıkamıyorum karnım ağrıyor artık

sigarasız bir hayatta devam ediyorum, her şey harika. tam da bu yüzden burayı boşlamışım 🙈 hormonal sıkıntılar cıkardı ilaç ama geçti hemen. herkese tavsiye ediyorum
İlacı sadece 8 gün içtim ve bu ay reglim gecikti, geçen ay erken olmama rağmen bu ay geciktim ki benim gecikmem kırk yılda bir olur

İlacı sadece 8 gün içtim ve bu ay reglim gecikti, geçen ay erken olmama rağmen bu ay geciktim ki benim gecikmem kırk yılda bir olur
Malesef regl gecikmesi yapıyor bir iki aya düzeliyor sonra. Ben bir kez bile gecikmemiştir ama bu ilaçla 30 yaşımda ilk kez gecikmiştim. İlaç erkekler için üretilmiş kadınların hormonal dengesine saygısı olmayan bir "cinsiyetçi üretim" daha ne yazık ki..

merhaba sevgili günlük ve konuyu takip eden herkes

ben mart ayında kolayca bıraktığım sigaraya nisan ayında tamamen kendi keyfi salaklığım yüzünden tekrar başladım. Canım çekmiyordu, hiç bir ilgim yoktu ama mentollü ve aromalı sigara hediye edildiği için içmek istedim, ordan sonrası da geldi. her gün bir paket sigara içiyorum şuan ve elimde kalan chmpx ilacının yarısı duruyor hala. Cünkü 10-15 gün kadar sonra bırakmıştım ilacı da sigarayla birlikte.

ŞİMDİ TEKRAR BAŞLADIM 😵‍💫

bugün İlk günüm. Bakalım neler olucak görücez

12 Temmuz Pazartesi | 1.Gün

yengeç yeni ayıyla birlikte yeni başlangıçlar için çok uygun bir dönem.

kahvaltımı yaptım, hemen 1 mg ilacı 2'ye kırıp yarısını içtim. Yarısını da akşam içicem yemekten sonra. Şimdilik bir mide bulantısı vs olmadı. Eğer bir kaç saat içinde olursa yazarım. İlk 2-3 gün zordu, hatırlıyorum. Sonra vücut alışıyordu

12 temmuz akşam

diğer yarısını da aldım hapın. Eskiden demek ki bünye alışık, hiç bulantı yapmadı. Yarın direkt 1 mg 1 mg olarak alıcam sabah akşam. Yarımlarla alıştırmaya gerek yok. Peşpeşe 3 sigara içmeden kalkamayan ben, 1 sigarayı zor bitirdim az önce. Bu ilaç mucizevi cidden..

cinsiyetçi olmasaydı iyiydi bir de..

X