Sigarayı bıraktım kilo alıyorum imdaaatt:(

merhaba arkadaşlar eşim beslenme ve kişisel gelişim uzmanı yardım isteyen arkadaşlara burada yardımcı olmaktan inan çok memnun olacağım. yardım isteyen arkadaşlar kilo vermek isteyenler, kilo almak ve sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenler türkiyenin neresi olursa olsun inanın yardımcı olacağım yapmanız gereken sadece bir telefon arayın görüşelim.4336848

anladığım kadarıyla sigaradan sonra bir alışkanlık boşlugu oldu elin birseylerle oyalanmak istiyor sen de yemeklere atıştırmalarla oyalanmaya başlamışsın..ayrıca tat duyuların da eskisi gibi olmaya,iyileşmeye başladıgından her sey daha lezzetli geliyor..çekirdek ye kabak çekirdeği..babam böyle yapardı..

olsun ölmezsiniz be ya birkaç kilo almaktan sempatiksalakcinni
o değil de sigarayı bırakmışsınız şükredin .

bencede ön buyuk basariyi saglamissiniz bile sigarayi birakmakalkisalkisalkis sonrasindada yavas yavs atarsiniz kilolari ...

Sigara bırakan herkesin kaderi maalesef kilo almak.

Bende 6 kilo almıştım,şimdi eski kiloma döndüm. Akşam atıştırmalarını bıraktım,yeşil çay

içiyorum.Sigara içmedende zayıf kalınabiliyormuş :)

anladığım kadarıyla sigaradan sonra bir alışkanlık boşlugu oldu elin birseylerle oyalanmak istiyor sen de yemeklere atıştırmalarla oyalanmaya başlamışsın..ayrıca tat duyuların da eskisi gibi olmaya,iyileşmeye başladıgından her sey daha lezzetli geliyor..çekirdek ye kabak çekirdeği..babam böyle yapardı..

Eşim 5 yıl oldu bırakalı.Çerez ve özellikle kabak çekirdeği sayesinde en az 20 kilo aldı.Şimdi de veremiyor.Gerçi o boğazını tutamıyor da neyse...
Ben 1 haftadır içmiyorum.İnşallah bende kilo alırım:Saruboceq:Bıktım artık zayıflıktan.Evlendim almadım,çocuk doğurdum almadım,sigarayı bıraktım ama yine de açılmadı iştahım.Nolcak bilmiyom valla:hulya:

benim yöntemim de kıskançlık oldu, uzun zamandır görmediğim bi arkadasımı gördüm, nası zayıflamış... oysaki ben kilo almıştım sigarayı bıraktığım için... kıskançlık dedim ya, hırs yaptım zayıfladım.)) kıskançlık işe yaradı ilk defa

ben 42. yaşımda bıraktım 20 yıllık alışkanlığımı , 20 , li yaşlarında olan kardeşlerim gibi 6. ayda 5 ,kg değil bir ayda aldım o kadar kiloyu. yaş gençken aldığınız her kiloyu daha rahat verirsiniz kızlar , benim gibi hep ileriye ertelemeyi bırakmayı .yol yakınken geri dönün , sigarasız hayat , çok güzelmiş , birkaç kilo fazlaya sağlığınızı ve yaşamanınızı değişmeyin.

Benim de sigarayi birakma tesebbüsüm olmustu birzamanlar. Sigara aklima geldikce abur cubur yemekten 1 haftada 4 kilo aldim.Sonra sigaraya devam ederek beraberinde 3 hafta boyunca sabah sporuyla birlikte 5 kilo verdim.

sigarayi birakali 1 ay oluyor. Yediklerimde buyuk bir artis yok (Tek fark, eskiden tatli sevmezdim, bu bir ayda her gun bir tane tatli--bir biskuvi, kek vs. yemeye basladim.) Yine de aldigim kilo 5kg'a yaklasti. Aldigim kilolar da agirlikli olarak mide ve karin kisminda birikti. Fazla yemek yemedigimi dusunursek, kilo almamin temel sebebi metabolizmanin yavaslamasi olmali. Bir de sigarayi birakinca akciger fonksiyonlari duzeliyormus, bunun da kilo alimina etkisi varmis. En bastan sigara icmeye baslamak buyuk hataymis, sigara icmeden once kilo sorunum yoktu, aslinda sigara ile beslenme aliskanligim bozuldu, simdiyse yaglanma sorunu ile karsi karsiya kaldim...

Yine de birakmak dogru bir karar. Ustelik birakmak da insani sandigi kadar zorlamiyor. Gunde 1 paketi asan sigara tuketimim vardi, cantamda yedek sigara paketi olmadan dolasmazdim, gece yatmadan once 5-6 sigarayi arka arkaya icerdim, usutup hastalandigimda bile sigaraya ara vermez, oksurmeme ragmen israrla icerdim. Sigaradan nefret ediyorum, igrencmis, nasil icmisim diyemem/ Severek ictim, severek ayrildik :)

Son düzenleme:
sigarayi birakali 1 ay oluyor. Bu sure icinde aldigim kilo 5kg'a yaklasti. Yediklerimde buyuk bir artisin oldugunu dusunmuyorum. (Tek fark, eskiden tatli sevmezdim bu bir aydia her gun tatli bir biskuvi, kek vs. yemeye basladim.) Kilo almamin temel sebebi metabolizmanin yavaslamasi diye dusunuyorum. Aldigim kilolar da agirlikli olarak mide ve karin kisminda birikti, normal kilo alimindan daha farkli bir durum oldu benim icin. Bir de sigarayi birakinca akciger fonksiyonlari duzeliyormus, bunun da kilo alimina etkisi varmis. En bastan sigara icmeye baslamak buyuk hataymis, sigara icmeden once kilo sorunum yoktu, aslinda sigara ile beslenme aliskanligim bozuldu, simdiyse yaglanma sorunu ile karsi karsiya kaldim...
Yine de birakmanin dogru bir karar oldugunu dusunuyorum.

bende kilo artışına sebep olarak önceden yemediğin bu kek bisküvi ve tatlıları görüyorum:)o minnacık gözüken bir kek te bile kaçkalori var hiç baktın mı.

sigarayi birakali 1 ay oluyor. Yediklerimde buyuk bir artis yok (Tek fark, eskiden tatli sevmezdim, bu bir ayda her gun bir tane tatli--bir biskuvi, kek vs. yemeye basladim.) Yine de aldigim kilo 5kg'a yaklasti. Aldigim kilolar da agirlikli olarak mide ve karin kisminda birikti. Fazla yemek yemedigimi dusunursek, kilo almamin temel sebebi metabolizmanin yavaslamasi olmali. Bir de sigarayi birakinca akciger fonksiyonlari duzeliyormus, bunun da kilo alimina etkisi varmis. En bastan sigara icmeye baslamak buyuk hataymis, sigara icmeden once kilo sorunum yoktu, aslinda sigara ile beslenme aliskanligim bozuldu, simdiyse yaglanma sorunu ile karsi karsiya kaldim...

Yine de birakmak dogru bir karar. Ustelik birakmak da insani sandigi kadar zorlamiyor. Gunde 1 paketi asan sigara tuketimim vardi, cantamda yedek sigara paketi olmadan dolasmazdim, gece yatmadan once 5-6 sigarayi arka arkaya icerdim, usutup hastalandigimda bile sigaraya ara vermez, oksurmeme ragmen israrla icerdim. Sigaradan nefret ediyorum, igrencmis, nasil icmisim diyemem/ Severek ictim, severek ayrildik :)

tebrik ederim, inş başlamazsın.
benimde seninle aynı problemlerim oldu.
bende tatlı sevmezdim, tatlı yemeye başladım, bana da 7 kilo olarak geri döndü.
geçen sene diyet ve sporla 5 kilosunu geri vermiştim.
beyinde sigara ile tatlı merkezi aynı yerdeymiş. sigarayı bırakınca o açığa çıkıyormuş.
benimde orta bölgemde toplandı bütün kilolar,
spor yapınca toparlıyor, ama devamlı yapmayınca tekrar eski haline geliyor :1no2:
tam 3 sene oldu bırakalı, nefret etmiyorum ama kokusu pis geliyor artık.
yinede bıraktım demeye korkuyorum çünkü arkadaşım 5 seneden sonra tekrar başladı:1no2:

meraba, bende 20 sene boyunca günde 5 sigara içtim çocuklarıma kötü örnek olmayayım diye istemeye istemeye bıraktım.2 aydır içmiyorum ama sanki birinden ayrıldım bi parçam eksildi.Zaten sigara bırakanların hepsi ilk zamanlar kendini terkedilmiş hissedermiş.Şimdi onu atlattım ama bazen çok canım istiyor neyse bende ilk bir ay 5 kilo aldım ama sonra hızlı bi şekilde verdim .Buranın diyet bölümündeki arkadaşların yazdıklarını uyguladım artık ondan mı yoksa metobolizmam hızlandı ondan mı bilmiyorum ama senelerce diyet yaptım spor yaptım bu kadar sonuç almamıştım inş.bu kilomda kalırım.

tebrik ederim, inş başlamazsın.
benimde seninle aynı problemlerim oldu.
bende tatlı sevmezdim, tatlı yemeye başladım, bana da 7 kilo olarak geri döndü.
geçen sene diyet ve sporla 5 kilosunu geri vermiştim.
beyinde sigara ile tatlı merkezi aynı yerdeymiş. sigarayı bırakınca o açığa çıkıyormuş.
benimde orta bölgemde toplandı bütün kilolar,
spor yapınca toparlıyor, ama devamlı yapmayınca tekrar eski haline geliyor :1no2:
tam 3 sene oldu bırakalı, nefret etmiyorum ama kokusu pis geliyor artık.
yinede bıraktım demeye korkuyorum çünkü arkadaşım 5 seneden sonra tekrar başladı:1no2:

Demek ki bıraktım demekten korkmak lazım. Ben de hemen demeyeyim eyvahedigeldismile 5 seneden sonra tekrar içmeye başlamak kötü bir durum. "Bir tane içeyim bir şey olmaz", "bir kere bıraktım sonra yine bırakırım" demekle tekrar başlanıyormuş, bunu akıldan çıkarmamak lazım.

Bırakmayı düşünen arkadaşların cesareti kırılmasın diye şunları da ekleyeyim. 5 kilo aldım ama son zamanlarda çok da hareketsizim. Koşuşturmalar başladığında, hareketlendiğimde kiloların tamamı değilse de 2si 3ü gider herhalde. (Umarım)

Bağımlılıkla ilgili olarak: Aslında kabul etmemiz gereken durum şu ki, bir eroinman bağımlısı ile durumumuz aynı. işin iyi tarafı, sigaraya fiziksel bağımlılık sadece 3 günlük bir durummuş. 3 gün sonunda aslında vücut bana nikotin ver diye bas bas bağırmıyormuş, sigarasızlığa alışıyormuş. 3 gün sonrasında devam eden sigara içme isteği psikolojik. kahve içerken, canmız sıkıldığında, şurda burda "ah tam sigara içmelik zaman" dediğimizde hafızamız sigara isteğini çağırıyor. Bunu aşmanın yolu kişiden kişiye değişir herhalde. "Bu iş kafada biter" lafı basma kalıp geliyordu bana, ama galiba için aslı bu.

meraba, bende 20 sene boyunca günde 5 sigara içtim çocuklarıma kötü örnek olmayayım diye istemeye istemeye bıraktım.2 aydır içmiyorum ama sanki birinden ayrıldım bi parçam eksildi.Zaten sigara bırakanların hepsi ilk zamanlar kendini terkedilmiş hissedermiş.Şimdi onu atlattım ama bazen çok canım istiyor neyse bende ilk bir ay 5 kilo aldım ama sonra hızlı bi şekilde verdim .Buranın diyet bölümündeki arkadaşların yazdıklarını uyguladım artık ondan mı yoksa metobolizmam hızlandı ondan mı bilmiyorum ama senelerce diyet yaptım spor yaptım bu kadar sonuç almamıştım inş.bu kilomda kalırım.

Çok tebrikler, ne güzel sorun kalmamış artık. Sigara içme isteği uzunca bir süre arada yokluyormuş diyorlar. Ama terk edilmişlik hissi bana garip geldi. Aksine, içmeyerek biz terk etmiş oluyoruz, bu da insanı güçlü hissettiren bir şey. Nefesimin açıldığını, öksürüğün kesildiğini, rengimin düzeldiğini gördükçe seviniyorum. Bir ara nikotinin vücuttan çekilmesinin etkilerini gün gün takip ediyordum. Bugün kalp krizi riski 10% azaldı, bugün akciğerde şu gelişmeler oluyor falan diye. Herkese tavsiye ederima.s

Merhaba,

N'olur kimse moralini bozmasın. Önemli olan sigarayı bırakmak, kilo bir şekilde verilir. Ben de yıllarca kilo alıyorum diye bırakıp bırakıp tekrar başladım. 1 ayda 7 kilo bile aldığım olmuştu. Halbuki o zamanlar 20'li yaşlardaydım çok daha çabuk verebilirdim. Şimdi 34 yaşındayım.2 aydır içmiyorum, hiç kilo almadım, hatta 1 kilo verdim.

Bu arada günde 1 paket sigara (en ağırından) ve yaklaşık 2 - 3 büyük demlik çay ditiren (inanın abartı değil) bir tiryakiydim.

Hemen sırrı açıklıyorum:)

Her sigara aklıma geldiğinde su içtim. Açıkçası hala -özellikle akşamları- canım çok sigara istiyor. Eğer her defasında birşeyler yeseydim 15 kilo bile alırdım.
Şimdi günde 3 litreye yakın su içiyorum. Çay da içmiyorum artık. sigaranın en iyi dostu olduğu için hep onu hatırlatıyor:)

Sabahları süt içiyorum, sonra kendimi su'ya vuruyorum:)Bağırsak hareketlerimde ilk günlerde bir düzensizlik vardı, ama sabahları kepek ekmeği yiyince düzeldiğini keşfettim.

Umarım birilerine yardımcı olabilmişimdir. Unutmayın her aklınıza geldiğinde su içiyorsunuz. zaten karnınız sudan şişiyor ve çok da yiyemiyorsunuz:) Hem uzmanların tavsiye ettiği gibi günde 2,5 litre suyu da içmiş oluyorsunuz.

Merhaba,

N'olur kimse moralini bozmasın. Önemli olan sigarayı bırakmak, kilo bir şekilde verilir. Ben de yıllarca kilo alıyorum diye bırakıp bırakıp tekrar başladım. 1 ayda 7 kilo bile aldığım olmuştu. Halbuki o zamanlar 20'li yaşlardaydım çok daha çabuk verebilirdim. Şimdi 34 yaşındayım.2 aydır içmiyorum, hiç kilo almadım, hatta 1 kilo verdim.

Bu arada günde 1 paket sigara (en ağırından) ve yaklaşık 2 - 3 büyük demlik çay ditiren (inanın abartı değil) bir tiryakiydim.

Her sigara aklıma geldiğinde su içtim. Açıkçası hala -özellikle akşamları- canım çok sigara istiyor. Eğer her defasında birşeyler yeseydim 15 kilo bile alırdım.
Şimdi günde 3 litreye yakın su içiyorum. Çay da içmiyorum artık. sigaranın en iyi dostu olduğu için hep onu hatırlatıyor:)

22-Nisan-2010 da sigarayı bıraktım ilk ay dedigin gibi su içiyordum bol bol..ne olduysa son 2 ayda oldu veee 5 kg aldım:KK43:((

su içmeye tekrar başlamalıyım.krizleri atlatınca agız tadımda güzel olunca biraz kaçırdım:))tatlı çook seviyorummm.buda benim ödülüm olsun 17 senedir nerdeyse günde 1 paket sigara içiyordum..aman allahım korkunç!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
içmiyordum yiyordum derler yaa o şekilde içiyordum.ben sigarayı bırakınca etrafında sigara içenlere model oldum:)o bile bıraktıysa diye başlayan cümleler kurdular hatta peşimden 2 kişiyi daha sigarasız hayata dahil ettim:)
SİGARA İÇMİYORUM ve ÇOOOK mutluyum...
bir daha içermiyim?ALLAH KORUSUN.BİR HASTALIKTAN KURTULMUŞ GİBİ SEVİNİYORUM.
(bırakamayanlara)Sizde kurtulun çook geç olmadan!

Sabahları süt içiyorum, sonra kendimi su'ya vuruyorum:)Bağırsak hareketlerimde ilk günlerde bir düzensizlik vardı, ama sabahları kepek ekmeği yiyince düzeldiğini keşfettim.

Umarım birilerine yardımcı olabilmişimdir. Unutmayın her aklınıza geldiğinde su içiyorsunuz. zaten karnınız sudan şişiyor ve çok da yiyemiyorsunuz:) Hem uzmanların tavsiye ettiği gibi günde 2,5 litre suyu da içmiş oluyorsunuz.
..................

Merhaba,

22-Nisan-2010 da sigarayı bıraktım ilk ay dedigin gibi su içiyordum bol bol..ne olduysa son 2 ayda oldu veee 5 kg aldım:KK43:((

su içmeye tekrar başlamalıyım.krizleri atlatınca agız tadımda güzel olunca biraz kaçırdım:))tatlı çook seviyorummm.buda benim ödülüm olsun 17 senedir nerdeyse günde 1 paket sigara içiyordum..aman allahım korkunç!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
içmiyordum yiyordum derler yaa o şekilde içiyordum.ben sigarayı bırakınca etrafında sigara içenlere model oldum:)o bile bıraktıysa diye başlayan cümleler kurdular hatta peşimden 2 kişiyi daha sigarasız hayata dahil ettim:)

.

hiç mi sigarayı bırakan olmadı bu kadar zamanda? niye kimse birşey yazmıyor?
saç boyası ile ilgili konular maaşallah almış başını gidiyor, binlerce mesaj... biraz da buraya lütfen:))

X