Silikon Meme Ucu Belası

Cigupukule

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2023
115
28
28
Merhaba kızlar. Bebeğim 1,5 aylık ve silikon uçla emziriyorum bıktım artık kullanmaktan. İlk doğduğunda biberon ve şırıngayla mama verdim sütüm gelmedi 3 gün diye. Sonra memeye geçelim dedik bir türlü tutmadı. Ağzı küçücüktü, memelerim kocaman ama ucu yoktu. Emzirme danışmanıyla 1 kere tutturabildik fakat bidaha o da tutturamadı. Hala silikon uçla besliyorum. Herkes dene devam et diyor fakat her denememde bağırıyor istemiyor. Kendiliğinden bırakanlar varmış 4 aylıkken falan. Sizin de böylemiydi yardımcı olun lütfen

Edit : ayyyy çok şükürr bıraktı 3 aylıkken darısı isteyen herkesin başına 😌😌😌

Son düzenleme:
Merhaba kızlar. Bebeğim 1,5 aylık ve silikon uçla emziriyorum bıktım artık kullanmaktan. İlk doğduğunda biberon ve şırıngayla mama verdim sütüm gelmedi 3 gün diye. Sonra memeye geçelim dedik bir türlü tutmadı. Ağzı küçücüktü, memelerim kocaman ama ucu yoktu. Emzirme danışmanıyla 1 kere tutturabildik fakat bidaha o da tutturamadı. Hala silikon uçla besliyorum. Herkes dene devam et diyor fakat her denememde bağırıyor istemiyor. Kendiliğinden bırakanlar varmış 4 aylıkken falan. Sizin de böylemiydi yardımcı olun lütfen
Ah bunun cevabını ben de çok merak ediyorum. 2 ay sonra doğum yapacağım, memelerim kocaman ama başı yok. Hatta C şeklinde tutun derler ya, öyle tuttuğum an olmayan baş daha da yok oluyor gömülüyor.

Ancak geçen gün sol mememden biraz sıvı gelmiş gece. Atletimi ıslatmış. Hemen sıktım mememi ve başından değil de siyah bölgeden hafif sıvı geldi

Ah bunun cevabını ben de çok merak ediyorum. 2 ay sonra doğum yapacağım, memelerim kocaman ama başı yok. Hatta C şeklinde tutun derler ya, öyle tuttuğum an olmayan baş daha da yok oluyor gömülüyor.

Ancak geçen gün sol mememden biraz sıvı gelmiş gece. Atletimi ıslatmış. Hemen sıktım mememi ve başından değil de siyah bölgeden hafif sıvı geldi
Emzirmenin meme ucuylaaa alakası yok . Siyah bölgeyi mümkün olduğunca ağzına sokup bebeğin vakum gücüne kalıyor iş. Bebeğin emdiği yer ucu değildir. Ucunu emerse sadece yaralar olusur. Çünkü meme ucu damagin en sert kisminacarpar her emmede. Süt en yoğun Siyah bölgeye yaptıği basınçla gelir ve ayrıca iner memeye süt .

Benimde ucu olmadığı için ilk gün ebe tavsiyesiyle başladım. Cok uzun bi süre kullandim. Anneme gittiğim bi gün unutmuştum götürmeyi gündüz zar zor emdi ama gece onsuz ememedi o gün cok zorlandım yavas yavaş hem onla hem onsuz emzirdim kızım öyle bıraktı ama uzun bi süre onunla emdiği icin ucum çıkmıştı artk

Emzirmenin meme ucuylaaa alakası yok . Siyah bölgeyi mümkün olduğunca ağzına sokup bebeğin vakum gücüne kalıyor iş. Bebeğin emdiği yer ucu değildir. Ucunu emerse sadece yaralar olusur. Çünkü meme ucu damagin en sert kisminacarpar her emmede. Süt en yoğun Siyah bölgeye yaptıği basınçla gelir ve ayrıca iner memeye süt .
Hiç ucu olmadığı için açıkçası endişeliydim biraz ama geçen süt ordan sıvı gelmesi ve sizin mesajınızla biraz olsun rahatladım. Peki neden silikon meme ucunu kullandırıyorlar? Sadece bebeğim daha rahat vakum yapması için mi

Hiç ucu olmadığı için açıkçası endişeliydim biraz ama geçen süt ordan sıvı gelmesi ve sizin mesajınızla biraz olsun rahatladım. Peki neden silikon meme ucunu kullandırıyorlar? Sadece bebeğim daha rahat vakum yapması için mi
Yara olunca da öneriyorlar. Halbuki onu kullaninca bebek sadece ucu vakumluyor. Buda sütun daha az gelmesine neden oluyor ve zamanla süt daha az gelip azalıyor. Meemler fabrika gibi dir. Ne kadar süt üreteceğini ne kadar emerse karar veriyor. Arz talep yani. Silikon bebeğin emme kuvvetini azaltır. Bebekle aranıza kesinlikle silikon sokmayın. Ben 3. Bebeğimde emzirmeyi başardım . Ben ki 2 ay her emzirmede ağlayan bağıran biriyim kullanmadım. 2 ay sonunda ağzına siyah bölgeyi kendi elimle sokusturdum ve dudaklarını dışa çevirdim. Emmeyi öğrettim bebeğime yani. Öyle geçti acı . Kısacası size önerim doğum öncesi bir emzirme danışmanı dan ders almanız ve onlar doğum sonrasında yardıma geliyor. Kılık kıyafet bunlar geçici para yaptıracaksanız bebeğinizin 6 ay tek ve en besleyici koruyucu besini anne sütüne yatırım yapın. Mamaya vereceğiniz parayı emzirme danışmanına verin daha iyidir .

Bu arada bende 2022 Kasım annesi olarak başladım ve 25 ekim de Ekim annesi oldum .hayırlı doğumlar.

Son düzenleme:
Benimde ucu olmadığı için ilk gün ebe tavsiyesiyle başladım. Cok uzun bi süre kullandim. Anneme gittiğim bi gün unutmuştum götürmeyi gündüz zar zor emdi ama gece onsuz ememedi o gün cok zorlandım yavas yavaş hem onla hem onsuz emzirdim kızım öyle bıraktı ama uzun bi süre onunla emdiği icin ucum çıkmıştı artk
Ne kadarlıkken bıraktı

İnanın alakası yok, bizde genetik annem ablam hep öyle emzirdiler yok göğüs uçları. Sütüm gelmediği için mama verdirdiler hastanede şekeri düşmesin diye biberonla içti. Onu kaşıkla verseydim belki de hiç bunları yaşamayacaktım. Biberonla verdik diye oldu hepsi. Kolayına geliyor ağzına süt boşalması yorulmadan o yüzden sütüm gelmeye başladığında yine emmedi. Silikon uç, biberonun ucuna benzediği için daha kolay aldı. Onda da biraz cabaladı emmek zor iş çünkü uğraşmak istemedi (zeki çocuk)ama sonunda silikon uçla emdi. Şuan hala öyle emiyor ama bitsin istiyorum artık, yıka yapıştır içerken her tarafımız süt oluyor hava girdiği için gaz yapıyor . Az önce yine denedim bağır çağır ağlıyor, göğüs ucum çıktı ama şimdi de et değsin istemiyor ağzına resmen

Sakın biberon verme bak sakın. Ben normal istedim olmadı son dk sezaryen oldu, gelmedi sütüm. Keşke biri bana da söyleseydi asla biberon vermezdim. 3 gün kaşıkla beslerdim sonra da kendi mememi tuttururdum. Başıma ne geldiyse biberondan geldi yani sen sen ol kullanma

X