Silikon yırtılması

Duru__

Suskun Melek
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2020
87
12
35
Merhaba arkadaşlar, 5 yıl önce memelerimde doku azlığı vardı ve sarkıktilar dümdüz duruyordu cıvık hamur gibi akıyordu ayağa kalkınca olan dokular aşağıda duruyordu. Hormon bozukluğu nedeniyle erken olgunlaşma vardı bende.
Çocuk emzirdim ayrıca 20 kiloda verince sonuç hüsran deforme memeler.
Boyun ağrıları uygun südyen bulamama sebeb ile doktor doktor gezdim. 3 doktora gittim hepside aynı şeyi söyledi. Silikon takıcaz dediler ve ben en sonunda ikna oldum. Meme küçültme ve dikleştirme operasyonunu oldum. O günden bu yana sorun yaşamadım veya yeni fark ettim belkide bilemiyorum. Son 3 aydır taktirmış olduğum silikonlar yırtılmış ve kesin çıkartılması gerekiyormuş. Üstelik ağrılarım da var. Bende yeniden silikon taktırmak istemiyorum aynı şeyleri tekrar yaşarım diye sadece alınsın ve fazla derileri alınıp toparlama yapılsın istiyorum.
Çünkü komplikasyon ve riskleri var kayma yapar, kapsül oluşur tekrar bıçak altı yine amaliyat yine doktorun kimse ona git vs.vs. istemiyorm net..
Kurtulmak istiyorum silikonlardan tamamen. Çünkü bana hemen olmasada 5 sene sonra
sorun çıkarttı ve zor durumda bıraktı.
Doktorlar ise bana silikon öneriyorlar hala.
" Senin yeterli meme dokun olmadığı için silikonsuz meme toparlama yapamayız bu sebeble görüntü sarkık ve buzüş büzüş olur. Pişman olursun.
Ha illa istemem görüntüde üzer dersen memeleri tamamen alabiliriz karar senin." dediler.
Ben ise arada derede kaldım. Sönük memeler le ben alışırmıyım halime ? Peki ya hepten kestirsem memelerimi eşim izin vermiyor bunada saçmalama diyor alışırsın zamanla diyor. Fakat alışabilir miyim gerçekten ya dahada kötü olursam eşim de bu sefer ben üzülüyorum diye üzülücek offf ben mahfoldum.
Beni ancak yaşayan anlar.
Aynı sorunu yaşayan varmı aramızda??
Tek öğrenmek istediğim silikon çıkartıldıktan sonra geriye kalan meme şekli nasıl oluyor.???
Ve buna zamanla alışıp barışık olan varmı aramızda???
Lütfen yaşayan arkadaşlar samimice paylaşın benimle gerçekten iyi değilim kafama takıyor bide geceleri bile kabus görüyorum rüyalarımda sıçrayarak uyanıyorum. Bir bayan icin ne kadar önemli birşey bu beni ancak bu durumu yaşayan anlar diye düşünüyorum.
Yardımcı olursanız çok çok sevinirim..

Bilemiyorum elime kagit verdiler ne yaptim hic bilmiyorum ama taktirma istemiyorum artik silikon cunku tekrar ayni sorunu yasamak istemiyorum cikartmak istiyorum ve maddi imkanım sıfır ameliyat ücretinden korkmuştum elimde garanti kağıdı yok şuan muhtemelen taşınırken kayboldu yani çıkartmak için ücret almazlarmi diyorsun bide ben eskisehir deyim ameliyat olduğum yer istanbul memorial hastanesi oraya tekrar bebeğimle gitmek imkansız gibi birşey üstelik doktorumda ordan ayrılmış acibadem de görev yapıyor ben aynı doktorum çıkartsın istiyorum ama oraya nasıl giderim gidersem de ameliyat ücreti alınırmı of kafam çok karışık günlerdir uyku uyuyamiyorum üstelik ev taşıdım bebeğim 5 aylik yanimda kimsem yok kendimi tükenmiş hissediyorum dua ediyorum yırtılma olmamış olsun burda bi doktora randevu aldım muayne ücreti 300 tl dedi daha kontrole bile gidemedim neyim var onuda bilmiyorum.
Yani açıkçası ben Bursa üniversite Devlet hastanesine gittim. Kesinlikle Ücret istemediler çıkartmaya çıkartırız dediler.
Yenisini ister o zaman ücret olur dediler.
Fakat acil ve kanser hastası dışında almıyoruz şuan amaliat kapalı 2 ay sonra arayın duruma göre randevu alın tekrar muayene edelim. Sizde o güne kadar düşünün taşının dediler. Çünkü ben karşılarında toparlamasiz amaliat denilince kararsız kaldım bian. Ee peki ben 2 ay beklicem etcem bide randevu için sadece. Bana amaliyat günü kim bilir hangi tarihe verirler dedim. Her Devlet hastanesi bir olmaz belkide. Devlet hastanesinde olucaktim ama ben bu silikonlarla 1 dakika bile beklemek istemiyorum artık. Onun için amaliyat olduğum yere gitmek istiyorum. Kısmetse orda olucam amaliat tekrar. Silikonlari çikarticaklar sadece. Meme toparlama işi 6 ay sonra gel memenin durumuna göre bakarız yapilabilecek birsey varsa dediler. Kafam hala karışık ama yapicak tek şey Silikonlari çikarticaklar. Gerisi Allah kerim. Benim size tavsiyem devlet hastanesi gözükün önce olmadı randevu alamazsanız acıbadem doktorunuz ile iletişim geçin doktorunuza mağduriyet anlatın. Sonuçta ilk doktor.

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun bende 4 sene önce taktırdım ve son 2 gündür sağ göğsümde sarkma ve içi sönmüş gördüm ve çok korkuyorum ayrıca 5 aylik bebeğim var emziriyorumda dün akşam göğüs alt kısmına elimi surdugumde sanki pütürlü pütürlü sivilce gibi ama değil tirnagimla bikactanesini çektiğimde bildiğin silikon parçası çıkıyor sanki çok saçma gelicek belki ama sac telinden daha ince bütün göğüs altını kaplamış cımbızla çektim ve şok oldum nedir bu sessiz yirtilmada böyle birşey olurmu agrım vs yok ama kasık altına çok az 2 kez ağrı girdi hareket halindeyken doktorumda yaşadığım şehirde değil napicam nasıl gidicem küçücük bebegimle
Merhaba kardeşim ne yaptın çok merak ettim iyimisin?? :KK43:

Merhaba bende çok merak ettim durumunuzu.Erdem bey e mutlaka ulaşmaya çalışın.Göz ardı edeceğini düşünmüyorum.Bende kendisine oldum.karın germe ve toparlama.silikon istemedim.

Çok geçmiş olsun bide bebeğin var fakat senin sağlığın bebeğin sağlığı o yüzden cikartman gerekirse cikarttir. Evet garantili elinde garanti belgesi varsa o gün vermişlerdir belki size. Eğer takrar silikon istemem dersen üniversite devlet hastanesi ücretsiz çıkartıyorlar. Yok ben silikon istiyorum dersen yinede silikon ücretli oluyor bana ikinci amaliyat olduğu için sıfırdan ödeme ücreti sunmadilar şuan mesela 20 bin küsur ise bana denilen 10 bin olur dediler benim amaliyat olduğum kurum. Garanti belgesi vermedilerse size o gün elinize bir belge verilmesi gereken silikon numarası yazılı olan belge amaliyat olduğunuz hastaneye gidin zaten silikondan kaynaklı bir sorun olduğu için ücretsiz çıkartıyorlar. Benim amaliyat yapan doktorum TV ye çıkmış ünlü Aydın Tekgöz doktor'du. Doktorum ilgilenmek istemedi demek istemiyorum fakat kendi asistanı ile iletişim kurmakta zorluk çektik bir türlü bağlantı kuramadik. Yeri geldi bakalım dediler yeri geldi amaliyat olduğun hastaneye git dediler ve ben mağdur oldum. diyebilirim
Anlamadım canım tam aydın tekgöze ameliyat olup memnun mu kalmadın?

X